30.08.19, 14:40
Bardzo cieszę się, aż mi łzy poleciały z tej radości-
Pamiętacie dziewczynkę z Ukrainy, pisałam o niej, ze bardzo zdolna, pracowita, w trzy lata nauczyła się polskiego tak, ze najlepiej napisała egzamin ósmoklasisty , i angielskiego uczy się dopiero od trzech lat- i egzamin tez jej świetnie poszedł. I wysoka średnia, i świetna znajomosci 6 języków- arabski, hiszpański, rosyjski, ukraiński, polski, angielski- niestety nie dostała się do wybranego liceum...Dzięki Waszemu pomysłowi napisałam do prywatnego liceum o miejsce stypendialne do zarządu, i dzwoniłam do pani dyrektor, i dzisiaj powiadomiono mnie, ze została przyjęta 😊
Jestem cała w skowronkach, nie mogę doczekać się, kiedy powiem to jej rodzicom. Dziewczynka jest teraz w samolocie, wraca do Polski😊
Edytor zaawansowany
  • iwoniaw 30.08.19, 14:43
    Bardzo fajna wiadomość smile

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:45
    Bardzo super smile
    Forum potrafi doradzić, i to jest fajne w ematkach smile
  • chlodne_dlonie 30.08.19, 14:53
    Wspaniała wiadomość, Bei, a dla Ciebie szczególne brawa za super inicjatywę!!
    Super babeczka z Ciebie smile smile

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • bei 30.08.19, 15:00
    Dłonie-dziękuję, ale gdyby nie ta dziewczynka, jej pracowitość i zdolności- to nie miałabym komu o niej pisać😊
  • chlodne_dlonie 30.08.19, 15:04
    Dziewczynka na pewno fantastyczna, ale w tym konkretnym przypadku, gdyby nie wsparcie którego jej udzieliłaś, mogłaby przepaść w trybach systemu, a tak..SUKCES, Was obu smile
    Raz jeszcze - brawo kiss

--
    Together is me
    Only me

And now, weak or strong, I can only go
    And I believe that there are flowers yet to be opened in the world
    Even if I feel something in me died
  • gulcia77 30.08.19, 14:55
    O! I to jest naprawdę super wiadomość 😍

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • qs.ibidem 30.08.19, 15:14
    Świetna wiadomość!
  • konsta-is-me 30.08.19, 15:14
    Nie ze sie czepiam ale znajomosc rodzimego jezyka tez mam sobie wliczac jako niebywaly talent ?
  • bei 30.08.19, 15:20
    Czternaście lat- to nawet „tylko” pięć- to mrowie😊
  • double-facepalm 30.08.19, 15:22
    A Ty jako 14-15 latka w ilu j. obcych byś się dogadala? Wiedziałam że i w takim wątku ktoś zacznie macic.
  • ultimate.strike 30.08.19, 23:10
    W Twoim przypadku jak najbardziej, wpisz w cefałkę nad nazwiskiem. smile

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • double-facepalm 30.08.19, 15:22
    Gratulacje, wygrałas z systemem, fajną szansę dostała dziewczyna!
  • gama2003 30.08.19, 15:29
    Ale miło o tym czytać !
    Niech dzieciak frunie wysoko 😉
  • erzulie 30.08.19, 15:40
    Gratulacje!
  • bei 30.08.19, 15:52
    Nic nie zdarza się niepotrzebnie- zaczynam w to wierzyć😊
    Nie dostała się do pierwszego wyboru, a teraz będzie chodzić do liceum zawsze na pierwszą zmianę, w klasie 16 osób, rozszerzenia do wyboru, zajęcia w ramach kultury fizycznej do wyboru (basen, fitnes, gry zespołowe, siłownia, tenis po angielsku), zajęcia z nativami, szkoła dobrze wypadła po pierwszy raz pisanych maturach (szkoła istnieje 3 lata). Dzieci znajomych chodzili do tej szkoły i jednogłośnie mówili, ze to b przyjazna szkoła. Minęły już trzy godziny od telefonu ze szkoły, a ja wciąż czuję radość jak przy rozmowie😊
  • bei 30.08.19, 16:01
    Dzieci chodziły🙂
  • wlazkotnaplot 30.08.19, 15:56
    Super!! Należy się dziecku!
  • cauliflowerpl 30.08.19, 16:04
    Brawo dla Ciebie, pamietam te historie smile super wiesci.
  • la_mujer75 30.08.19, 16:34
    Cieszę się wraz z Tobą i Dziewczynką smile
  • kosmos_pierzasty 30.08.19, 16:39
    FANTASTYCZNIE!
    Po prostu Wam gratuluję - wszystkim dziewczynie z rodzicami i Tobie też.
    Rany, ale fajnie się zachowałaś smile smile smile
  • eliszka25 30.08.19, 16:42
    To jest rzeczywiście super wiadomość! A z ciebie super babka jest!
  • majenkir 30.08.19, 16:47
    Gratulacje! A to stypendium to na wszystkie cztery lata, czy tylko na rok?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • bei 30.08.19, 17:43
    Na cztery!😊
  • zona_glusia 30.08.19, 18:03
    Świetnie! Jesteś bardzo fajna, że jej to załatwiłaś/ ułatwiłaś.
  • volta2 30.08.19, 17:20
    nie bardzo rozumiem, jak mogła napisać egzamin z polskiego najlepiej (gdzie najlepiej? w klasie? szkole? )
    to jakoś bardzo słabo chyba świadczy o poziomie nauczania, no u nas tez sporo ukrainek napisało lepiej - ale od słabeuszy,ewentualnie średniaków ale nie od dzieciaka ze średnią 6,0 smile
  • double-facepalm 30.08.19, 17:45
    Bez jest z jakiegościem małego miasteczka i nie ma tam raczej poziomu prywatnej warszawskiej podstawówki z "wykladowym"ang.
  • double-facepalm 30.08.19, 17:46
    double-facepalm napisała:

> bei jest z jakiegoś małego miasteczka i na tle ogółu z rejonówki dziecko mogło dobrze wypadać.
  • bei 30.08.19, 17:54
    Ja mieszkam w podkrakowskiej wsi, dziewczynka uczyła się w krakowskiej podstawówce. Szkoła nie jest w ogonie w rankingach, zajmuje ok 30 miejsca.
  • bei 30.08.19, 17:50
    Najlepiej w klasie napisała.
    Jest b dobrą uczennicą, mimo, ze uczy się w Polsce dopiero trzy lata. Nigdy nie korzystała z dodatkowych lekcji. Wyobrażasz sobie, jakie by miała wyniki gdyby mieszkała w Polsce od urodzenia? Jest wyjątkowa, i wyjątkowo zdolna.
    Jestem mamą b. dobrych uczniów, i nie jest mi wstyd przyznać, ze ona jest zdolniejsza, bardziej pracowita i obowiązkowa, i jakże samodzielna. Dlatego bardzo cieszę się, ze pójdzie do szkoły by spełniać marzenia.
  • bei 30.08.19, 17:57
    Volta, w poprzednim wątku o tej dziewczynce pisałam, ze gdy przyjechała do
    Polski znała tylko dwa czy trzy słowa . Po 8 miesiącach nauki w klasie piątej wygrała międzyszkolny konkurs polonistycz(chyba na esej). Dzieci pisały pracę na lekcji, to nie była praca pisana w domu.
  • volta2 30.08.19, 18:36
    Jeśli mówisz o ukraince to raczej polski nie jest trudny a wspólnych słów to chyba mamy więcej niż 3?
  • chlodne_dlonie 30.08.19, 19:20
    Nie wiem czemu umniejszasz Młodej - języki słowiańskie, prawda, niemniej pewna jesteś, że Twoi synowie w porównywalnym czasie opanowaliby ukraiński równie biegle..? Jeśli mają na koncie podobne osiągnięcia, to oczywiście również gratuluję.

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • volta2 30.08.19, 19:33
    Właśnie że nam ogląd z bliska jak szło moim dzieciom w drugą stronę. Zapewniam cię że tempo nauki na tej samej lekcji rosyjskiego dla Słowian i nie Słowian było zupełnie inne i nie miało to nic wspólnego ze zdolnościami. dlatego drazę temat bo widziałam to z bliska. Ciekawi mnie to najlepiej w klasie, nie powinno?
  • segregatorwpaski 30.08.19, 22:10
    No nie powinno. Bo i po co?
  • berdebul 30.08.19, 18:09
    Super wiadomość! smile
  • katja.katja 30.08.19, 18:15
    Wspaniale, może kawa?

--
    Nie dam się wygasić!
  • bei 30.08.19, 19:09
    Tak Katja- musimy spotkać się😊
  • jasnoklarowna 30.08.19, 18:23
    I to jest pozytywna wiadomość. O takich warto pisać i warto takim osobom pomagać.
    Super
  • ira_08 30.08.19, 18:28
    Super wiadomość! Dobrze, ze są tacy ludzie jak Ty, jak dyrekcja nowej szkoły, tacy, którym się chce pomagać. Gratulacje dla dziewczynki i powodzenia!
  • chocolatemonster 30.08.19, 19:07
    Brawo dla Dziewczynki i dla Ciebie!
  • livia.kalina 30.08.19, 20:04

Brawo! Duży szacunek i duże brawa smile Dobra robota smile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka