Dodaj do ulubionych

Czy to nie dziwne

30.08.19, 14:48
że rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodzi się z taką pompą?

--
Przez większość czasu ludzie zwyczajnie się sprzeczali, a choć to bardzo irytujące, to przecież o wiele lepsze, niż mieć przebitą mieczem wątrobę.
Terry Ptatchett
Edytor zaawansowany
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:55
    Ja sie jako dziecko zawsze zastanawiałam czemu akurat rocznice napaści celebrujemy, a nie wyzwolenia. W końcu doszłam do wniosku, że ładnie sie pokrywa z poczatkiem roku szkolnego wink
  • mamablue 30.08.19, 14:56
    Można spojrzeć na sprawę w stylu: jesteśmy razem, jako wspólnota międzynarodowa, nigdy więcej wojny. Taka manifestacja. Nie wiem, czy coś warta wobec rosnących w siłę ruchów narodowych na świecie.
    Ale tak, manifestacja "nigdy więcej" jest jak najbardziej na miescu. Choć lepiej byłoby świętować zakończenie.
  • m.y.q.2 30.08.19, 15:17
    Zakończenie wojny, zwycięstwo nad agresorem, to rozumiem. Jeszcze na Westerplatte to jakoś zrozumiałe się wydawało, ale w Warszawie? I prezydent, czy vice USA?

--
    — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
    TerryPratchett
  • ira_08 30.08.19, 18:53
    Dla Polski zakończenie wojny nie było wesołe, więc się jakoś świętowanie przejścia spod jednej okupacji w drugą nie przyjęło.
  • m.y.q.2 30.08.19, 19:02
    To tylko się tak mówi. Ludzie byli szczęśliwi, że skończyła się wreszcie ta okropna wojna.

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • jehanette 30.08.19, 15:39
    Też tego nigdy nie rozumiałam i nadal nie rozumiem. Tak samo jak rocznice przegranych powstań. A zakończenie przechodzi bez echa... to wtedy powinna być celebracja.

--
    Error 404
  • bo_ob 30.08.19, 15:44
    Dziwne. Ale to spuścizna czasów słusznie minionych.
  • andaba 30.08.19, 18:38
    Zakończenia się nie świętuje od lat 90-tych, bo podobno nawet nie wypada. Dawniej świętowało się jak najbardziej.
    A że świętować coś trzeba, to się świętuje początek. I początek powstania.
  • ira_08 30.08.19, 18:50
    "Świętować"? Nikt nic nie świętuje, to obchody na pamiątkę wybuchu.
  • morekac 30.08.19, 18:41
    To akurat okrągła rocznica, pne zawsze są vardziej celebrowane.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • ira_08 30.08.19, 18:51
    To 80. rocznica największej wojny w dziejach ludzkości, wojny, której skutki świat (a zwłaszcza nasza jego część) odczuwa do dziś. Warto pamiętać, warto oddać hołd ludziom, którzy próbowali tę wojnę powstrzymać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka