Dodaj do ulubionych

A żółtą ankietę inwigilacyjną u lekarza już ematki

31.08.19, 15:06
wypełniły? A może u was w innym kolorze?
Póki co lekarz powiedział, że nie muszę, bo to dobrowolne, ale jak wejdzie wszędzie nowy system to pewnie się będzie musiało wypełnić. Widziałam, że ludzie karnie wypełniali i składali wypełnione w recepcji, bo nikt ich nie informował, że nie muszą.
A wy?

Mam na myśli pytania typu: czy ematka pali, pije, bierze narkotyki, z kim ematka mieszka...
Edytor zaawansowany
  • ajriszka 31.08.19, 15:17
    Ale zaraz: a po co im z kim mieszka? Bo czy pije, pali to rozumiem.
  • molik28 31.08.19, 15:20
    Na szczęście nie korzystam z przychodni na NFZ.
  • aerra 31.08.19, 15:21
    Aha, już widzę, jak mi na prywatnej wizycie lekarz da taką ankietę.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • bye-bye 31.08.19, 15:24
    Z kim mieszka?🤔
  • holly.golightly 31.08.19, 15:27
    Czy pije i pali, bierze leki itp. ma sens, pytania o to z kim mieszka gruba przesada..
  • australijka 31.08.19, 15:34
    Ankieta to nie wywiad lekarski. I wierzysz, że człowiek pijący i ćpający napisze, że tak, piję i ćpam, lubię seks analny i mieszkam z kochanką i kochankiem, bo lubię trójkąciki. Jeśli ankieta bezimienna to ok. Jeśli podpisujesz swoimi danymi, to są to informacje wrażliwe, niejawne i w żadnym razie nie w wersji papierowej do czytania przez personel przy popołudniowej kawie.
    W moim szpitalu przy wypełnianiu karty pacjenta pielęgniarki pytają o wyznanie. Nie dlatego, że są tym zainteresowane a dlatego, że jest wymóg zapewnienia pacjentowi posługi duchowej czy jak to się zwie. W dużych miastach są różne możliwości. I ksiądz i pop i pastor. W małych raczej nie. Jest to pytanie na wypadek właśnie innej wiary lub wiary uniemożliwiającej pewne postępowania. Jak przetaczanie krwi u Świadków Jehowy na przykład. Wiesz prawdę ujawniasz, gdy zeznajesz pod przysięgą. A i to nie zawsze. Możesz zasłonić się niepamięcią.
  • kk345 01.09.19, 00:51
    >W moim szpitalu
    W Polsce?
  • szeera 31.08.19, 16:35
    "Mam na myśli pytania typu: czy ematka pali, pije, bierze narkotyki, z kim ematka mieszka..."

To są akurat pytania które zadają lekarze wszędzie na świecie, te informacje są zapisywane w karcie pacjenta. Nie wiem po co są zbierane w Polsce, ale generalnie lekarz takie informacje powninien mieć.
  • edelstein 31.08.19, 19:24
    W zyciu zaden lekarz mnie nie pytal z kim mieszkam 😀

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • pani-nick 01.09.19, 08:22
    Mnie tak, kojarzę taka ankietę i pytania (oraz o sytuacje finansowa i mieszkaniowa) po porodach - ankieta chyba wypełniana dla pielęgniarki środowiskowej.
  • droch 31.08.19, 23:36
    Chyba pomyliłaś gabinet lekarski z konfesjonałem...?
  • szeera 01.09.19, 02:19
    "Chyba pomyliłaś gabinet lekarski z konfesjonałem...?"

Konfesjonałów nie odwiedzam, pomyłka mi nie grozi. Pytania o nałogi, o to gdzie i z kim się mieszka (i nie chodzi o żaden stan cywilny), o rodzaj pracy, są całkowicie na miejcu i mają swoje konkretne cele. Ba, zadaje się też dużo więcej bardziej szczegółowych pytań dotyczących domu np. gdy przychodzi do lekarza osoba z małym dzieckiem.

Oczywiście wszędzie ludzie niechętnie przyznają się do nielegalnych aktywności, ale patrząc tylko pod kątem medycznym dużo lepiej by było gdyby się przyznawali.
  • kaka-llina 31.08.19, 16:41
    Ale te pytania dotyczą zdrowia matki, czy dziecka? Bo jeśli taka karte trzeba wypełniać i jest dokładana to akt dziecka to nie rozumiem, jesli chodzi o matki stan zdrowia to rozumiem (oprócz tego z kim mieszka, bo to absurd) Jeśli matka jest akurat w ciazy to tez takie pytania rozumiem.
  • nangaparbat3 31.08.19, 19:51
    Podobno w dawnych czasach lekarz chodził do pacjentów do domu. Leczył całą rodzinę, babcię umierającą na raka, najmłodsze z krupem czy kokluszem. Odbierał porody. Wiedział, w jakich warunkach mieszkają jego pacjenci, co jedzą, jakie choroby panowały w rodzinie, wtykał nos we wszystko. Teraz lekarz wtyka nos w komputer, żadne ankiety tego nie zmienią. Z tym że ja bym takiej ankiety nie wypełniała, chyba że anonimowo.

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • qs.ibidem 31.08.19, 21:24
    Trochę goopie te pytania. Dziś palę, jutro piję. Dziś absztyfikant ze mną mieszka, jutro wystawię mu walizki. Wszelkie tego typu pytania mają sens w powiązaniu z czymś, tylko w danej chwili.
    Banki ostatnio zażyczyły sobie wiedzieç, gdzie płacę podatki. Do marca w Australii, potem w Arabii, ale tylko do jutra. A pojutrze to jeszcze nie wiem.
    Komu to na co?...
  • szeera 01.09.19, 02:21
    "Komu to na co?..."

Dlatego takie pytania zadaje się nie raz na zawsze, tylko co jakiś czas aktualizuje.

A bank się od Ciebie domaga, bo amerykański urząd skarbowy mu każe big_grin
  • ajaksiowa 01.09.19, 06:40
    Dawno temu ta informacja była ważna ze względu na. częstotliwość chorób wenerycznych.

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • scarlett74 01.09.19, 10:34
    A ankieta anonimowa? Czy dopuszczalny jest wpis typu "dane wrażliwe" lub "nie dot. stanu zdrowia" ?😉
    W przychodni dawno nie byłam, ale okres jesienno-zimowy przede mną 🤢
  • sabciasal 06.09.19, 10:07
    takie informacje są istotne dla lekarza poz i pielegniarki srodowiskowej. Informacja, czy 70 latek mieszka sam. Czy ktos nie jest alkoholikiem. Czy pali i ile. Czy nie miewa mysli samobójczych. Czy nie leczył sie na depresję. Czy nie jest ofiarą przemocy domowej.

• droch 06.09.19, 10:53
    > takie informacje są istotne dla lekarza poz i pielegniarki srodowiskowej.

Nie. Podanie takich informacji może leżeć w interesie pacjenta, ale jeśli nie chce ich podać - ma do tego prawo.
  • sabciasal 06.09.19, 11:33
    no tak. Może odmowić. Może nawet skłamać - ze świadomością konsekwencji.
    Ale lekarz ma prawo zapytać i odnotować w dokumentacji, że brak odpowiedzi.
    Jak swiat światem taki wywiad środowiskowy byl robiony.
  • ivanova 06.09.19, 11:41
    Mnie pytali przy okazji zabiegu w szpitalu. Pytanie o to czy mieszkam z rodzina odebralam w kategorii czy bedzie mial się mna kto zająć.
    Pytania o nalogi u lekarza sa naturalnymi pytaniami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka