Dodaj do ulubionych

I znowu trąbią o wojnie...

01.09.19, 10:38
.. w telewizji i innych mediach. Czy musimy celebrować nasze porażki? Bo wojnę przegraliśmy - wpadliśmy w sidła Moskwy i komuny, co ma skutki do dzisiaj. Niemcy dostały pomoc z UK i USA w odbudowie kraju i przemysłu i bardzo się wzbogaciły. Tak samo celebracje innych porażek - np powstania warszawskiego. Gdybyśmy 9 lat nie celebrowali Katynia, to elita państwowa nadal by żyła.
Szkoda czasu na smutki przeszłości, trzeba żyć tu i teraz, rozwijać się i isc do przodu i cieszyć się pokojem.


--
Lato smile
Edytor zaawansowany
 • triss_merigold6 01.09.19, 10:43
  Wojnę Polska przegrała z Niemcami. Reszta to skutek układów geopolitycznych. Tak się składa, że ze wschodu mogła nadejść tylko Armia Czerwona.
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 11:01
  Jakbyśmy wygrali wojnę, to byśmy zabrali Niemcom całe DDRy, a resztę dla Francuzow i Zachodu pod nadzór.

  --
  Lato smile
 • tifa_lockhart 01.09.19, 10:49
  Jako lewacka szmata bardzo się z tego ciesze.
  Trzeba pamiętać do czego doprowadziły zbrodnicze ideologie.
 • betty_bum 01.09.19, 11:07
  A co celebrować skoro nasza historia składa się z porażek? Mieliśmy sukces na miarę świata, całkiem świeży, ale wymazaliśmy go z historii, żeby jacyś mali ludzie mogli poczuć się lepiej.
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 11:37
  Który sukces na miarę świata?

  --
  Lato smile
 • betty_bum 01.09.19, 11:40
  Coś z upadkiem komunizmu mieliśmy chyba wspólnego.
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 11:43
  Mam mieszane uczucia, gdyż komunizm do końca nie upadł, komuna i postkomuna doskonale się urządziła

  --
  Lato smile
 • betty_bum 01.09.19, 11:51
  Masz trochę racji, bo bliźniacy, Kempy, Piotrowscy i inni mają się jak pączki w maśle, jednak tacy ludzie nie mogą przekreślać osiągnięć innych.
 • olena.s 01.09.19, 12:14
  Żenada. Ile ty masz lat?
  4 czerwca i ciąg dalszy to był cud.
  Ruscy nie weszli jak w 56 na Węgry czy w 68 do Czechosłowacji.
  Nie było wojny domowej, nie było wycinania nieprawilnych (Jugosławia, rozpad carskiej Rosji).
  Demokracja nastała bez rozlewu krwi.
  Jeżeli to nie jest coś, co należałoby czcić, to doprawdy, nie wiem co.
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 23:39
  Nie do końca z tym cudem. Ciąg przyczynowo skutkowy był taki: katastrofa w Czarnobylu w 1986 pochłonęła ogromne ilości ludzi i pieniędzy, co doprowadziło do wielkiego kryzysu w ZSRR w roku 1988 i latach kolejnych i wielką słabość tego państwa, rzadzil wtedy mało stalinowski w rzadach gorbaczow, to zauważyli komuniści w Polsce i pozwolili na kontrolowana zmianę ustroju przy zachowaniu wpływów poprzez służby bezpieczeństwa, wojsko, milicję, sądy, administrację, media itp. Potem runął mur berliński, zaczęły się odłączać kraje typu Litwa od radzieckiego „raju”. Wystąpiła gigantyczna inflacja i wielki kryzys w Rosji który uniemożliwił utrzymanie strefy wpływów. W międzyczasie w krajach po przewrocie czyli także w Polsce zaczęli pojawiać się doradcy z zachodu w stylu Jeffrey Sachsa którzy „pomagali” prywatyzować majątek firm państwowych za grosze, wykorzystując brak kapitału i absurdalnie niskie kursy złotego do dolara. W międzyczasie zapanowało ogromne bezrobocie w Polsce. I tak dalej. Czy można to było zrobić lepiej? Pewnie. Czy pozwolonoby nam to zrobić lepiej? Nie wiem.

  --
  Lato smile
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:20
  Co za bzdury wypisujesz? Z jakich samych porażek? To, że dziś nie świętujemy polskich zwycięstw, wynika z kolonizacji "(j)elit" przez Niemcy i Rosję, którym przypominanie polskich tryumfów nie w smak. A to Polska powstrzymała pochód bolszewickich, a wcześniej tureckich barbarzyńców na Europę. To Polska armia, jako jedyna w dziejach, po zadaniu sześciokrotnie liczniejszym wojskom moskiewskim klęski pod Kłuszynem, zajęła Moskwę i wzięła do niewoli carów Szujskich. Nawet Napoleon Bonaparte nie zdołał tego dokonać. A Grunwald, a Kircholm i dziesiątki innych wygranych, a powstania śląskie i wielkopolskie?
  Powinnaś trochę lepiej przyłożyć się do nauki historii. To, co uważasz za największy sukces, było akurat wielką porażką. Bo komuna nie została obalona. To tylko zbrodnicza Informacja Wojskowa dogadała się ze swoimi konfidentami w Magdalence i przekazała im pozory władzy, sama zachowując wpływy i rabując majątek narodowy. Obalono tylko wagon wódki. Co zresztą nie tak dawno przypomniał Frasyniukowi Czarzasty.
 • betty_bum 01.09.19, 12:28
  Chłopczyk spał na historii, a potem poddał się praniu mózgu przez Rosjan? Nie pomogę nie jestem cudotwórcą.
 • tanebo2.0 01.09.19, 12:30
  To ty powinieneś się douczyć. Po pierwsze to największe sukcesy odnosiliśmy będąc w Unii z Litwą. Wcześniej wesoło nie było. Pod Legnicą dostaliśmy lanie. Po drugie sukcesy były - choćby cud nad Wisłą.

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • olena.s 01.09.19, 14:25
  Hihi.
  Biedaczku. Masz świadomość, że w II RP nie świętowano ani Kłuszyna, ani nieszczęsnej afery z Szujskimi? Były, owszem, czczone defiladami imieniny Marszałka, a potem Edwarda Rydza-Śmigłego (18 marca), a także takie (krótkie) okazje jak zajęcie Zaolzia. Ponadto 3 maja, dzień żołnierza (bitwa warszawska) i 11XI.
  Obchodzono państwowo również
  Święto Morza,
  doroczny Zjazd Legionistów,
  Tydzień Gór, dożynki,
  rocznice powstania listopadowego i styczniowego,
  rocznicę zajęcia Wilna przez generała Lucjana Żeligowskiego.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 14:44
  I co z tego, że nie świętowano? Skąd takie założenie, że II Rzeczpospolita jest dla mnie wzorcem, co państwo czynić powinno? Nie powiem, niektóre rzeczy uważam za słuszne i godne naśladowania, np. wsadzenie komuchów do Berezy, ale przecież nie wszystko.
 • triss_merigold6 01.09.19, 14:46
  Narodowcy też trafili do Berezy.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 15:12
  Nie napisałem, że podoba mi się Bereza w ogóle, tylko że wsadzenie do niej komuchów. Wyraźniej już nie umiem.
 • olena.s 01.09.19, 16:45
  To, że najwyraźniej nie było takiego momentu, kiedy nieświętowanie polskich zwycięstw, nie "wynikało z kolonizacji "(j)elit" przez Niemcy i Rosję".
  Najwyraźniej "Na przykład ci, którzy tu przyjechali na ruskich tankach, przyjęli polsko brzmiące nazwiska i pełnią obowiązki Polaków" są tu od początku. A już na pewno od odzyskania niepodległości
 • chococaffe 01.09.19, 11:21
  Dobrze przypominac ludziom do czego prowadzi nienawiść i pogarda.
 • 1matka-polka 01.09.19, 11:29
  Zasadniczo do tego samego, co proby wprowadzania sprawiedliwosci spolecznej.

  --
  "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
 • chococaffe 01.09.19, 11:32
  O , też jesteś wrogiem społecznej polityki PiS?
 • 1matka-polka 01.09.19, 11:56
  Tu akurat mialam na mysli marksistow pokroju Zandberga.

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • woman_in_love 01.09.19, 14:39
  Noc ale pedofilski lobbysto ematek, gdyby nie "wprowadzanie sprawiedliwosci spolecznej" to byś miał w Polsce katolicką cywilizację śmierci na miarę Meksyku. I nie przecz, że byłoby inaczej big_grin.
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:46
  Pomowienia, oszczerstwa oto lewackie sposoby na odczlowieczanie oponentow. Wierze, ze bez mrugniecia okiem bys mnie wsadzil do lagru, tylko po to, zebym nie mogla wyrazac swojej opinii.

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • woman_in_love 01.09.19, 15:25
  Po pierwsze ematek: żebyś nie mógł jeżeli już.
  A po drugie to żadne pomówienie: jesteś pedofilskim lobbystą kościelnym co wielokrotnie udowodniłeś.
 • 1matka-polka 01.09.19, 16:07
  Oczywiscie dowodow brak🙄

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • 1matka-polka 01.09.19, 16:07
  A moderacja ma wywalone.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • kokosowy15 01.09.19, 11:41
  Nienawiść i pogardą są wtórne. Motorem działania zwykle jest chęć osiągnięcia materialnego zysku. Tak było (i jest) z kolonializmem, strefami wplywow, wojna. Kraj milujacy pokój i ostoja demokracji na świecie w ostatnim czasie wywołał wojny na Bliskim Wschodzie, wcześniej tzw rewolucję w Ameryce Południowej i wielu innych miejscach. Państwa kolonialne podbijaly ogromne połacie świata. Wszedzie pogardzano ludnością miejscowa, bo to w jakiś sposób uzasadnialo panowanie. Czasami pogardą i nienawiść pozwalała na eksterminacje autochtonow, jak w USA czy Australii. A wszystko w celu osiagniecia maksymalnego zysku.
 • chococaffe 01.09.19, 11:53
  Czasami też po prostu władza.
 • kokosowy15 01.09.19, 12:01
  To idzie w parze. Putin zdobył władze, a potem pieniądze Trump - odwrotnie.
 • chococaffe 01.09.19, 12:06
  Często, ale nie zawsze.
 • kropka_kom 01.09.19, 11:31
  obchodzenie rocznicy to także pamięć o ludziach którzy zginęli i przypominanie do czego prowadzi wojna...ludzie szybko zapominają...jak widać po autorze trzeba to wciaż tlumaczyć....
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 11:36
  No ale po co to w kółko przypominać. Niemcy i Ruscy zabili 6 mln Polaków, zniszczyli i zgwałcili nasz kraj. Polacy nie dostali żadnej sensownej rekompensaty, bo odszkodowania przejął ZSRR. O jedynych odszkodowaniach jaki się słyszy są odszkodowania od Polaków dla Żydów w USA!

  --
  Lato smile
 • chococaffe 01.09.19, 11:41
  Jeszcze raz - przypominac do czego prowadzi nienawiśc i pogarda
 • sumire 01.09.19, 12:02
  Próżny trud. Istnieje typ ludzi, który nie ogarnia, że w momencie, gdy zapominamy o historii, skazujemy się na powtórkę z niej.
  A w tak niespokojnych czasach jak nasze przypominanie o całkiem niedawnym koszmarze, który wydarzył się w takiej niby sielskiej Europie, jest jak najbardziej zasadne.
 • 1matka-polka 01.09.19, 12:08
  No wlasnie, miliony ofiar marksistowskiej rewolucji a lewaki jak byly glupie, tak sa...

  --
  Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
  Wolter
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:27
  Bo to tylko ludzie byli. A właściwie nawet nie ludzie, tylko "wrogowie ludu", "zaplute karły reakcji", "leśni bandyci", "kułacy", "burżuazyjni reakcyjni reakcjoniści" i oczywiście "faszyści". To to przecież do ludzi się nie zalicza. Ludzie to tylko członkowie Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików).
 • 1matka-polka 01.09.19, 13:04
  "A właściwie nawet nie ludzie, tylko "wrogowie ludu", "zaplute karły reakcji", "leśni bandyci", "kułacy", "burżuazyjni reakcyjni reakcjoniści" i oczywiście "faszyści"."
  No wlasnie "nieludzie", czyli u lewakow dokladnie ten sam mechanizm, co u prawakow. Najpierw skuteczna dehumanizacja potem odstrzal sanitarny.

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • tifa_lockhart 01.09.19, 11:56
  Sześć milionów obywateli Polski, a nie Polaków.
  Sensowną rekompensatą było przesuniecie granic na zachód.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:29
  Gdyby to przesunięcie granic sięgało Renu, można byłoby mówić o sensownej rekompensacie.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:33
  I jeszcze odnośnie tego:

  > Sześć milionów obywateli Polski, a nie Polaków.

  Jak potrzeba, to "obywateli Polski"? Ale jak narodowcy krzyczą "Polska dla Polaków" to z tajemniczych powodów Polakiem od razu czuje się obywatel Polski, Adam Michnik.
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 12:34
  tifa_lockhart napisał(a):

  > Sześć milionów obywateli Polski, a nie Polaków.
  Sześć milionów Polaków. Polscy Żydzi byli także Polakami.

  > Sensowną rekompensatą było przesuniecie granic na zachód.
  Przy jednoczesnym ukradnieciu nam kawału kraju na wschodzie? Nie, to nie była rekompensata.  --
  Lato smile
 • alaveda 01.09.19, 12:40
  A co na to twoja żona?
 • kokosowy15 01.09.19, 12:56
  Te ukradzione kawałki kraju to teraz sojusznicze lub zaprzyjaźnione państwa, Litwa, Ukraina. Chcesz te terytoria odzyskać?
 • bywalec.hoteli 01.09.19, 23:41
  Ukraina jest dużym państwem i bez Lwowa i Lucka nadal by była duża.

  --
  Lato smile
 • kokosowy15 02.09.19, 11:09
  Bez Donbasu i Krymu też jest duża, więc trzeba zrozumieć Putina? A Litwa bez Wilna? Dalej pozostaje wielka? Łukaszenki też nikt nie będzie pytał o zdanie?
 • bywalec.hoteli 02.09.19, 11:16
  Ale Wilno, Lwów i Łuck to kto zamieszkiwał przed wojną?

  --
  Lato smile
 • ania2806 01.09.19, 12:58
  I tak byśmy te ziemie stracili, nie były one polskie - ruchy narodowościowo - wyzwolencze na tych terenach to byłaby i tak tylko kwestia czasu, my tam byliśmy tylko czasowym okupantem - Białorusini, Litwini i Ukraińcy za Polakami nie przepadają, swoje powody do tego mają....

  Na swoje własne zapędy imperialne patrzymy pozytywnie jednocześnie krytykując te same zapędy innych nacji.

  bywalec.hoteli napisał:

  > > Sensowną rekompensatą było przesuniecie granic na zachód.
  > Przy jednoczesnym ukradnieciu nam kawału kraju na wschodzie? Nie, to nie była r
  > ekompensata.
  >
  >
  >
 • betty_bum 01.09.19, 11:37
  Autor wątku nie odpowiada za izolację Polski w świecie, odpowiedzialna za to jest obecna władza. Niby historycy, a nic o historii nie wiedzą, nie wyciągają wniosków?

 • super_hetero_dyna 01.09.19, 11:56
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • agrypina6 01.09.19, 12:25
  Ja w domu mam osobę, która przeżyła wojnę i dziś znowu zaczęła wspominać 1 września 39. Szczerze powiem, że mnie to irytuje. Na Boga, ile można? Mnie się nie chce tego słuchać ani wspominać. Przez 40 lat wystarczy.
 • agrypina6 01.09.19, 12:25
  Moich 40 lat oczywiście.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:37
  Zapomniałaś napisać, że przypominanie holokaustu Cię irytuje.
 • 1matka-polka 01.09.19, 12:48
  "Zapomniałaś napisać, że przypominanie holokaustu Cię irytuje."
  O, to, to...

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • alaveda 01.09.19, 12:39
  Za 50 lat będziesz wspominac swój najstraszliwszy dzień w życiu, kiedy zatrzasnelas się w toitoju, i też będzie te kogoś irytować

  Jacy ludzie, takie wspomnienia
 • agrypina6 01.09.19, 14:07
  Jeżeli będę sprawna umysłowo to nikogo żadnymi wspomnieniami katować nie będę. Ale też nie dożyję raczej prawie 100 lat, wiec spokojnie.
 • livia.kalina 01.09.19, 12:44
  Spoko , Trump się wymiksował z tej imprezki i wybrał partyjkę golfa.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • bigzaganiacz 01.09.19, 12:48
  Bo zachod swiwtuje zakonczenie wojny
 • betty_bum 01.09.19, 12:52
  Pokazał wstaniętej z kolan władzy miejsce w szeregu. A to krzesła zabraknie i trzeba siedzieć pod biurkiem, a to partyjka golfa koliduje z imprezą przedwyborcza. Życie.
 • bigzaganiacz 01.09.19, 12:47
  Faktycznie celebrowanie porazek to ulubiony sport tego narodu

  A jak juz mozna sie cieszyc w swieto niepodleglosci to zmienia sie to w napierdalanke
 • alaveda 01.09.19, 12:48
  Jak twoim zdaniem powinno się upamiętnić 80 rocznicę wybuchu wojny
 • bigzaganiacz 01.09.19, 13:29
  Tyle ze tu nie ma nic do upamietniania ktore to pochodzi z czasow ruskiej okupacji zeby tluszcza pamietala o zagrozeniu i ze rusek tluszcze chroni
 • edelstein 01.09.19, 13:38
  Wcale sie nie powinno,co tu jest do swietowania czy upamietniania?ze paru idiotow wystarczylo,by wywolac krwawa jatke na calym swiecie?
  Dlaczego zakonczenie wojny jest w Polsce niespecjalnie upamietniane?

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • gulcia77 01.09.19, 13:58
  Bo Polska, na zakończeniu wojny, wyszła jak Zabłocki na mydle, więc, moim zdaniem całkiem słusznie, nie bardzo ma co świętować. Problemem jest raczej wypieranie całej złożoności warunków politycznych, które do tego doprowadziły. Czy można było inaczej? Diabli wiedzą. Ale w ogólnej świadomości mało jest dyskusji o politycznych błędach polskiego rządu na uchodźctwie, raczej dalej przyjmuje się rolę męczennika, którego wszyscy zdradzili.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • edelstein 01.09.19, 14:07
  Ale to problem powojenny, no chyba, ze Polacy sa nieszczesliwi, ze sie ta wojna zakonczyla

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • gulcia77 01.09.19, 14:13
  To nie jest problem powojenny. To jest problem całego mitu II RP, polityki czasu wojny, a w najmniejszym stopniu problem powojenny.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • ania2806 01.09.19, 14:23
  Nie wyszła Polska jak Zabłocki na mydle, dostała gospodarczo (porównaj infrastrukturę obu terenów) silniejsze ziemie poniemieckie a "utraciła" ziemie na wschodzie, gospodarczo zacofane. Ziemie te i tak by utraciła bo nie były one "nasze", a ludność rdzenna prędzej czy później i tak by się starała odzyskać utraconą na rzecz Polski niepodległość. Tak jak osłabiony ZSRR musiał im oddać niepodległość, tak by i Polska to musiała zrobić (na drodze przelewu krwi czy nie).

  Każde imperium płacze za swoją wielkością - tak i głosy na tym forum za RP II. Zapominamy tylko że ta wielkość za którą płaczemy była kosztem innych - Litwinów, Ukraińców i Białorusinów. Tak jak my mamy Niemcom wiele za złe, tak i te kraje mają nam wiele za złe. Ale o tym jakoś nikt nic nie mówi. Płaczemy za imperium RP II zapominając że ono istniało kosztem łez wielu innych ludzi, ucisnionych innych nacji które wcale w RP II nie chciało być.

  Każdy kraj ma swoją własną wersję historii. Zgodną z własnym sumieniem, własną historię dla wygody tego sumienia wygładzoną i często zmienioną. Niemcom mamy nigdy nie zapomnieć i wnukom grzechy dziadków wypominac. Jednocześnie pielęgnując mrzonki o powrocie imperium RP II - jednym słowem się przy tym nie zajakajac że to też dla rdzennych ludzi na Kresach była okupacja....polska okupacja

  gulcia77 napisała:

  > Bo Polska, na zakończeniu wojny, wyszła jak Zabłocki na mydle, więc, moim zdani
  > em całkiem słusznie, nie bardzo ma co świętować. Problemem jest raczej wypieran
  > ie całej złożoności warunków politycznych, które do tego doprowadziły. Czy możn
  > a było inaczej? Diabli wiedzą. Ale w ogólnej świadomości mało jest dyskusji o p
  > olitycznych błędach polskiego rządu na uchodźctwie, raczej dalej przyjmuje się
  > rolę męczennika, którego wszyscy zdradzili.
  >
 • olena.s 01.09.19, 14:29
  A słusznie prawisz. Eks imperia, zwłaszcza niedemokratyczne i z kompleksami miewają takie nostalgie - na szczęście nie dotyczy to wszystkich (nie znam żadnych brytyskich sił politycznych albo naukowych które chciałby/dążyłyby do powrotu imperium). Ale jak spojrzysz na Bliski wschód, gdzie po kolei swoją dominację miała i Syria, i Irak, i Egipt i Iran i Turcja, to człowieka dreszcze przechodzą.
 • gulcia77 01.09.19, 14:38
  Politycznie wyszła źle. Nie mówię tu o sprawach gospodarczych. Pytanie, na ile był to splot okoliczności, a na ile sami zawaliliśmy w międzywojniu i w czasie IIWŚ. Jestem na forum od wielu lat i nigdy nie ukrywałam, co myślę o czzasach międzywojnia i całkiem sporej masie grzechów, które Polska popełniła.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • triss_merigold6 01.09.19, 14:38
  Wręcz przeciwnie, wyszła nieźle tracąc Kresy i zyskując ziemie gospodarczo i etnicznie lepsze. Po 1989 r. jednolitosc etniczna była błogosławieństwem.
 • sumire 01.09.19, 12:50
  Upamiętnianie czegoś to nie to samo, co celebrowanie. Jak ci przeszkadza, grilla sobie rozpal, pogoda ładna.
 • alaveda 01.09.19, 12:55
  A co to jest celebrowanie?
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 12:59
  > A jak juz mozna sie cieszyc w swieto niepodleglosci to zmienia sie to w napierdalanke

  O to chodzi, że jest wielu takich, dla których to wcale nie jest okazja do radości. Na przykład ci, którzy tu przyjechali na ruskich tankach, przyjęli polsko brzmiące nazwiska i pełnią obowiązki Polaków. Stąd właśnie napierdalanka.
 • alaveda 01.09.19, 13:05
  Dziaduś?
 • betty_bum 01.09.19, 13:12
  No to dawaj, przecież już papuciami przebierasz, z nazwiskamiwink
  Jedyne nasze ważne i wspólne obywatelstwo to Ziemianin, cała reszta to tymczasowe podziały bez znaczenia w skali życia planety.
 • 1matka-polka 01.09.19, 13:19
  "Jedyne nasze ważne i wspólne obywatelstwo to Ziemianin"
  Jaka szkoda, ze wiekszosc ludzkosci nie podziela twoich utopijnych wizji i bedzie sie bic o kazdy skrawek plastiku do upadlego. Nie mowiac o sytuacj realnego braku wody czy pozywienia🤣

  --
  Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
  Mark Twain
 • betty_bum 01.09.19, 13:33
  Dlatego wyginiemy jako gatunek, jak dinozaury. Planeta odetchnie, odżyje.
 • 1matka-polka 01.09.19, 13:39
  "wyginiemy jako gatunek, jak dinozaury. Planeta odetchnie, odżyje."
  Rzeczywiscie, pocieszajace😃

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • betty_bum 01.09.19, 13:49
  A co wniosłaś do życia planety, żeby odczuła twój brak?
 • 1matka-polka 01.09.19, 13:54
  Planeta nic nie czuje, to nieuzasadniona, newagowa, weganska, ekologiczna i histeryczna antropomorfizacja😄

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • betty_bum 01.09.19, 14:04
  Jesteś częścią tej planety, jeśli nic nie czujesz to ani ona ani ty nic nie stracicie jeśli zamienisz się w nawóz, planeta nawet zyska.
  Zresztą nie przeceniajmy naszej Ziemi, galaktyk jest więcej niż ziaren piasku na pustyni, a w każdej niezliczone ilości planet.
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:27
  "Planeta nic nie czuje"
  Twoje manipulacje sa zalosne.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:28
  "jeśli zamienisz się w nawóz, planeta nawet zyska"
  To jest twoja lewacka mowa milosci?

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • olena.s 01.09.19, 14:30
  Nie, to jest konstatacja oczywistego faktu. Nb. apolityczna.
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:34
  To jest konstatacja odwracajaca kota ogonem, bez zwiazku z moja wypowiedzią.

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • betty_bum 01.09.19, 14:36
  To stwierdzenie faktu. Każdy z nas tak skończy, nie chodziłaś na biologię?
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:40
  Nie, to chamska odzywka, wynikajaca z braku argumentow.

  --
  Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
  Mark Twain
 • sumire 01.09.19, 13:44
  To już się zaczęło.
 • 1matka-polka 01.09.19, 13:52
  😱

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 13:21
  Ale istotne w skali naszego życia. Krew moich przodków wylana w obronie Polski przemawia do mnie bardziej przekonująco, niż agitacja jakiejś wschodniej przybłędy za "obywatelstwem planetarnym".
 • alaveda 01.09.19, 13:28
  Wylana w czasie mordobicia w gminnej knajpie...
 • betty_bum 01.09.19, 13:31
  A wiesz, że ja też miałam przodków i założę się, że bardziej znanych i przydatnych Polsce niż twoi? Z dużą dozą prawdopodobieństwa i grzebiąc głęboko mamy pewnie wspólnych, choć dumna z tego nie jestem. Zresztą dzielisz krew i geny z wieloma ludźmi którymi gardzisz. Przybłędą to dla mnie jesteś ty, cieszysz się, że urodziłeś się tu, a nie 500 km dalej, a to raczej nie świadczy o IQ wyższym niż bukszpanu.
 • super_hetero_dyna 01.09.19, 15:00
  Po tym, co piszesz, mogę sobie wyobrazić twoich resortowych przodków, bo niedaleko pada jabłko od jabłoni. I ich przydatność Polsce.
 • betty_bum 01.09.19, 15:05
  No to sobie wybrażaj ruski trolliku. Nic mi od tego niw ubędzie.
 • edelstein 01.09.19, 13:41
  Twoi przodkowie to sie w grobach przewracaja jak widza co wypisujesz.Nie o taka Polske walczyli.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • ania2806 01.09.19, 13:56
  Przybledy??? Kim ty jesteś żeby się o innych ludziach tak wyrażać??

  To co pomogło Hitlerowi w uzyskaniu poparcia części obywateli dla wojny - to to, że my też byliśmy dla nich tylko przybledami za wschodu, którzy im zaklocali przestrzen do rozwoju i zycia. Łatwo ludzi w ten sposób odczlowieczyc - to tylko przybęda że wschodu, to tylko Żyd etc sad. A stad już tylko krok do okrucieństw obozów i wojny.

  Uważałabym z poparciem dla agresji - nigdy nie wiemy kiedy obroci się to przeciwko nam..... Patrz rzeź na Wołyniu, gdzie chłop ukraiński miał dosyć uciskania przez polskiego pana.

  Szybko zapomnieliśmy o okrucieństwach dwóch wojen światowych - nastroje imperialno nacjonalistyczne znów są żywe, znowu ludzie w Europie zaczynają się czuć lepiej kosztem innych i uzurpowac sobie więcej praw, czuć się bardziej ludźmi. Straszne jest to. Człowiek jako gatunek jest jednak głupi i mało się uczy na błędach. Skąd ta agresja u naszego gatunku....

  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Ale istotne w skali naszego życia. Krew moich przodków wylana w obronie Polski
  > przemawia do mnie bardziej przekonująco, niż agitacja jakiejś wschodniej przybł
  > ędy za "obywatelstwem planetarnym".
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:03
  "Skąd ta agresja u naszego gatunku.... "
  Z doboru naturalnego😄

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • 1matka-polka 01.09.19, 14:36
  "Przybledy??? Kim ty jesteś żeby się o innych ludziach tak wyrażać??"
  Trolle, gufno, incele, won, zjezdzaj, zamien sie w nawoz. Kim sa ci ktorzy tak sie wyrazaja?

  --
  „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
 • betty_bum 01.09.19, 14:43
  A ty myślisz, że po śmierci co się z tobą stanie? Oczywiście możesz zrobić coś pożytecznego, oddać organy do transplantacji czy ciało do badań, ale i tak wszystko trafi do ziemi. Z prochu jesteś i w proch się obrócisz.
 • kropka_kom 01.09.19, 17:37
  bigzaganiacz napisał(a):

  > Faktycznie celebrowanie porazek to ulubiony sport tego narodu
  >
  > A jak juz mozna sie cieszyc w swieto niepodleglosci to zmienia sie to w

  załamujace ze tak to widzicie...pewne zdarzenia wpływają na przyszłosć...np.pamieć o powstaniach czy przegranych bitwach ksztaltuje duch patriotyzmu i przynosi efekty w przyszłości...co wielokrotnie pokazywala historia...no ale trudno to zrozumieć lewakom... Bóg Honor Ojczyzna...amen.


 • betty_bum 01.09.19, 17:42
  Bóg, honor, ojczyzna i powielanie błędów z historii? Dokąd to prowadzi wszyscy inteligentni ludzie wiedzą, niestety wśród władzy i jej wyznawców jest wielu historyków, a niewielu ludzi inteligentnych.
 • kropka_kom 01.09.19, 18:15
  dlaczego powielanie...raczej wyciąganie wniosków
 • betty_bum 01.09.19, 18:22
  Obecna władza nie wyciąga wniosków z historii.
 • 1matka-polka 01.09.19, 18:32
  Nieobecna tym bardziej wink

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • 1matka-polka 01.09.19, 18:16
  "Bóg, honor, ojczyzna i powielanie błędów z historii?"
  Rozumiem, ze preferujesz dyktature ploretariatu, ktorej to proby wprowadzenia okazaly sie wspaniala karta w dziejach ludzkosci?🙄

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • betty_bum 01.09.19, 18:20
  Nie
 • 1matka-polka 01.09.19, 18:32
  Pisalas, ze jestes obywatelka swiata, podpowiem, ze to juz bylo, proletariusze wszystkich krajow łączcie sie, te sprawy🤣

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • betty_bum 01.09.19, 18:41
  Ty też jesteś tylko obywatelką świata i raczej nic tego nie zmieni.
 • woman_in_love 01.09.19, 19:19
  Wprowadzenie chrześcijaństwa, a szczególnie katolicyzmu okazało się jeszcze wspanialszą kartą w dziejach ludzkości. Także ematek nie bryndzluj się już tak, ty pedofilski lobbysto kościelny.
 • 1matka-polka 01.09.19, 19:28
  Tez bede cie nazywac pedofilskim lobbysta koscielnym. A co!

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • alicia033 01.09.19, 19:33
  1matka-polka napisała:

  > Tez bede cie nazywac pedofilskim lobbysta koscielnym. A co!


  i nico, matekpolek. Kłmstwo, nawet 1000 razy powtórzone nie staje się prawdą pedofilski lobbysto kościelny.
  --
  volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
  "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
  czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
 • 1matka-polka 01.09.19, 19:35
  Sam nie wierzysz w swoje metody? Iscie psychiatryczny przypadek🙄

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • anahera 01.09.19, 12:48
  Czyli jak, ignorowac wlasna historie? Innej nie bedziesz mial czlowieku.
 • betty_bum 01.09.19, 12:56
  Polska historia jest dość pogmatwana i smutna. Warto o niej pamiętać i nie powtarzać błędów, ale z tym u nas ostatnio bardzo słabo.
 • chatgris01 01.09.19, 13:46
  Przypomniały mi się wspomnienia wojenne mojego taty rocznik 1937- jako dziecko prawie do 8 roku życia odkąd pamiętał, była wojna.
  I jeszcze, jak dzieciaki prosiły niemieckich żołnierzy o cukierki (przeważnie dostawały), ale miały zakodowane, żeby prosić wyłącznie tych w zielonych mundurach, a absolutnie nie tych w czarnych i brunatnych (widząc te dwa ostatnie kolory, najlepiej było zwiać albo się schować).

  --
  http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
 • agrypina6 01.09.19, 14:11
  To całkiem mule wspomnienia. Ja wysluchuje o rozrywaniu żywych dzieci, porzucaniu niemowlaka przez matkę uciekająca z kilkorgiem dzieci i innych takich miłych wspomnień ☹. Osoba bez demencji, zresztą od wielu lat te różności opowiada. Serio mam dość wyslucjiwania tych wspomnień. A nie mam wyboru i słychać muszę.
 • sumire 01.09.19, 14:19
  Ojej. Przeszkadza ci to w manicure?
 • agrypina6 01.09.19, 14:33
  Przeszkadza. Już tak. A moje dziecko jest za małe żeby słuchać o takich horrorach.
 • sumire 01.09.19, 14:37
  A za parę lat ku uciesze mamusi nie mogącej słuchać o okropnościach wojny będzie ciupało w Counter Strike.
 • triss_merigold6 01.09.19, 14:40
  Jeso, chyba większość małolatów grała w Counter Strike.
 • q_fla 01.09.19, 14:20
  Bardzo mi żal Twoich dzieci.

  --
  "Jeżeli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia, nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty, czy programy polityczne." Kard. Stefan Wyszyński
 • klaramara33 01.09.19, 17:47
  Celebrować nie ma co ale pamiętać trzeba i jeszcze raz trzeba.
 • szafireczek 01.09.19, 18:04
  Bo wielu z tych, którzy krzywdzili, chcieliby żeby już nie wracać do ich haniebnych zachowań, natomiast ci, których skrzywdzono, wręcz przeciwnie nie chcą zapomnieć... Nie będzie milczenia, tylko po to, by inni mieli dobre samopoczucie, w tym tzw. "przyjaciele"...

  I jeszcze jedno "znowu trąbią"...Tak, bo pamiętają o tych, którzy wtedy oddali życie w obronie kraju, ty natomiast ciągle trąbisz i zakładasz n wątek o d...pie i wyrywaniu lasek...ale w tym przypadku chyba sam wiesz najlepiej, dlaczego...
 • kropka_kom 01.09.19, 18:09
  no jak widać muszą trąbić dopóki ludzie twojego pokroju tego nie zrozumieją
 • kropka_kom 01.09.19, 23:09
  poza tym to chyba nie tyczy się tylko znienawidzonej przez was Polski a całego świata? Zgięło ponad 50mln ( niektórzy twierdzą że może i 80)ludzi to chyba jest powód czy jeszcze nie???
 • anasttazja 05.09.19, 10:40
  yadi.sk/d/GBk1QzgFSmk5DA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka