Dodaj do ulubionych

Szczepicie się/ dzieci na kzm?

01.09.19, 13:17
U nas plaga na południu Polski.
Niby w teorii na kzm choruja leśnicy itp, nigdy nie myslalam o szczepieniu,ale w tym roku zaszczepilam się.
I nie, nie jest to wątek reklamujaco- zachęcający do szczepień.
Bliska mi osoba zachorowała rok temu i skutki przebytej choroby odczuwa do dzis takze gdyby ktoś się zastanawiał to w sumie nie ma nad czym i szczepcie się.
Edytor zaawansowany
  • leni6 01.09.19, 13:34
    Gdzie jest ta plaga konkretnie ? Kiedyś mapy występowania kleszczy prz noszących odkleszczowe zapalenie mózgu obejmowały tylko północno wschodnia Polskę.
  • magdzialena78 01.09.19, 14:59
    Plaga kleszczy juz chyba wszędzie.
    Kzm w teorii polnoc pl a w praktyce mozna zlapac na poludniu w miescie😥
  • ichi51e 01.09.19, 13:39
    Zaszczepilam po tym jak dziecko zlapalo pierwszego (i jedynego jak na razie) kleszcza. W sumie jedna pielegniarka wyciagala a druga szczepila big_grin jeszcze bym chciala japonskie zapalenie mozgu doszczepic i juz bede zadowolona z poziomu wyszczepienia dziecka

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mum2004 01.09.19, 13:41
    Szczepiłam dzieci, córka harcerka, co roku kilka kleszczy na obozie łapie, pozostałe dzieci też sporo przebywają w lesie, co roku są na Mazurach. Niestety na boreliozę nie ma szczepionki bo też bym zaszczepiła.
  • 35wcieniu 01.09.19, 13:47
    " Niestety na boreliozę nie ma szczepionki bo też bym zaszczepiła."

Pewnie już za późno, moje doświadczenia skłaniają mnie ku teorii że ma to ogromna większość ludzi, tylko nie każdy się zbadał. wink

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • memphis90 01.09.19, 19:21
    Są, dla psów smile A niedługo będą znów dla ludzi, bo firma wykupiła patent, ale muszą od nowa robić badania kliniczne (byli na 2 fazie badań ostatnio)

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • huexido 01.09.19, 13:52
    Tak, wszyscy juz po 2-giej dawce.
  • hanusinamama 01.09.19, 19:22
    My i strasza zaczepienie, Młodszą szczepie jak zaszczepie na wiatrówkę...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka