Dodaj do ulubionych

dobra książka o historii Francji

01.09.19, 21:12
Ale nie bardzo długa i złożona - coś dla zafascynowanej 14-latki. Możecie mi coś doradzić?

--
The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
Edytor zaawansowany
  • mdro 01.09.19, 21:22
    Co prawda pozycja raczej dla trochę młodszych i do dostania tylko w bibliotekach, ale kiedyś bardzo podobało mi się to:
    lubimyczytac.pl/ksiazka/73192/cale-zycie-marianny-czyli-historia-francji
    --
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • 35wcieniu 01.09.19, 21:40
    Niby dlaczego tylko w bibliotekach?
    Jest za totalne grosze na allegro i w antykwariatach.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • akn82 01.09.19, 21:50
    Bardzo Ciekawa pozycja. Czy znana jest ci może podobna książka tyle że o historii Polski?
  • daniela34 01.09.19, 21:30
    A może coś fabularyzowanego- np Paryż Rutherfurda (historia miasta, ale też historia Francji tym samym), albo Królowie Przeklęci Druona. Tyle, że obie dlugie.
  • nickbezznaczenia 01.09.19, 21:33
    Rutheford jest tragiczny.
  • daniela34 01.09.19, 21:37
    Myślę, że nastolatce może się podobać, dla mnie właśnie trochę za bardzo sfabularyzowany.
  • nickbezznaczenia 01.09.19, 21:40
    A przestań. Nudny jest jak flaki z olejem.
  • sumire 01.09.19, 21:37
    Fabularyzowane, ale bardzo dobre - "Królowie przeklęci" Druona. Klasyka.
  • daniela34 01.09.19, 21:38
    Pełna zgoda smile
  • asia_i_p 01.09.19, 21:42
    Dzięki dziewczyny, spróbuję wytropić te pozycje - ale jeśli dobrze zrozumiałam, to są odcinki historii Francji? Bo ona po obejrzeniu "Nędzników" twierdzi, że chciałaby coś "od samego początku". Przez nie za bardzo dlugie miałam na myśli nie drastycznie dłuższe od "Lśnienia" Kinga (to jeszcze uchodzi za lekturę normalnej długości) - czyli dość grube może być, ale raczej jednotomowe.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • 35wcieniu 01.09.19, 21:47
    Szkoda że jednotomowe, mnie się w tym wieku bardzo sami "Nędznicy" podobali.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • asia_i_p 01.09.19, 21:53
    No, to jednotomowe to moja ocena, twierdzę, że więcej uwagi nie utrzyma. Chociaż się waham, bo wytropiłam w antykwariacie online dwutomową "Historię Francji" Perroya - tanio, ale zajechany egzemplarz, więc musiałabym być pewna, że dobra.

--
  • 35wcieniu 01.09.19, 21:58
    Jak tanio, to pewność że dobra nie jest potrzebna, nic nie tracisz.
    A jak zajechana to znaczy że była czytana, to może dobra tongue_out

--
    - Ale jak przez głowę?
  • asia_i_p 01.09.19, 22:08
    Miejsce tracę. Ginę w książkach, miałam odfiltrować w wakacje i merde.

--
  • asia_i_p 01.09.19, 21:46
    Dziewczyny a "Historia Francji" Baszkiewicza? Z tej ossolińskiej serii historii krajów i narodów.

--
  • nickbezznaczenia 01.09.19, 21:52
    Jeżeli Twoja córka lubi czytać dzieła jednak ciut naukowe to warto, ale to jednak książka popełniona przez historyka.
  • asia_i_p 01.09.19, 21:56
    Ciut naukowe mogą być, najwyżej się zatnie po jakimś czasie, ale ona ewidentnie chce podręcznik historii kraju, a nie powieść. Potrzebowałabym czegoś o tym stopniu naukowości, jaką w dziedzinie historii sztuki ma Estreicher - taka pierwsza popularnonaukowa pozycja dla zainteresowanych tematem.

--
  • nickbezznaczenia 01.09.19, 21:57
    No to może być.
    Po Rewolucji Francuskiej jest jednak już trochę gorzej u Baszkiewicza.
  • asia_i_p 01.09.19, 22:04
    "Całe życie Marianny" już kupiłam na Allegro. Przy Baszkiewiczu się waham, czy brać starsze wydanie, czy poczekać na przypływ gotówki i kupić najnowsze, czy zacząć od sprawdzenia naszej biblioteki, dam sobie czas do jutra. Cholera, plan na wakacje to było zmniejszyć liczbę książek. Przydałoby mi się, że tak zamarudzę, coś pośredniego między tymi dwoma pozycjami, bo z tej serii historię Anglii czytałam na studiach i fascynujące to to nie było nawet dla studentki; ale może Francji jest lepsza.

--
  • nickbezznaczenia 01.09.19, 22:06
    Francja jest lepsza., zdecydowanie, ale kup najnowsze wydanie.
  • asia_i_p 01.09.19, 22:09
    To muszę poczekać na pensję, bo na razie Mandżurię mam. smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka