Dodaj do ulubionych

Onycholiza

01.09.19, 22:40
Mi się zrobiła na paluchu. Coś co 2 tygodnie temu wzięłam za zanokcicę skończyło się oddzieleniem płytki od łożyska☹️
Niestety to skutek noszenia wiele godzin niewygodnych butów bez możliwości ich zdjęcia..
Jutro kupuję olejek herbaciany. Internetu twierdzą, że bardzo pomaga.
Jedyny plus jest taki, że do lata paznokieć zdąży odrosnąć.
Zatem noście wygodne buty🤘

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • m.y.q.2 01.09.19, 22:55
    Też tak miałam parę lat temu.
    Kupiłam sobie bardzo wygodne mokasyny, jak rękawiczki miękkie i to one doprowadziły mnie do utraty paznokcia. Byłam wyjechana, nie miałam innych butów na zmianę, zresztą wyjechałam tylko na dobę. I te mięciutkie wygodne buty, które już wcześniej nosiłam bez żadnych problemów, tak mi palce pokancerowały! Złośliwość przedmiotów martwych!

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • mamtrzykoty 01.09.19, 22:55
    Zamiast kupować olejek lepiej idź do dermatologa, bo pewnie grzyba sobie wyhodowałaś i do lata, to wszystkie paznokcie takie będziesz miała.
  • tojamarusia 01.09.19, 23:07
    Nie mam grzyba. Po urazie mi się zrobiło.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • mamtrzykoty 01.09.19, 23:24
    A sprawdzałaś?
    Uraz to otwarte wrota dla grzybicy.
  • 3-mamuska 01.09.19, 22:57
    Żaden olejek ,on wysusza i jest antyalergiczny tu potrzebny krem na Onycholizę.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • 3-mamuska 01.09.19, 22:58
    Podopharm ONYGEN® krem
    O taki

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • konsta-is-me 01.09.19, 23:21
    Ja mam cale zycie, nie oddziela sie od lozyska aleale ogolnie , jak by to ujac od opuszka.
    Na rekach.
    Olejek herbaciany mozna sobie wsadzic.
    Nie znam przyczyny i nie jest to grzybica.
  • madzioreck 01.09.19, 23:36
    Moja siostra ma takie coś, na dłoniach właśnie, też od zawsze. Same paznokcie ładne i mocne. Ile się nachodziła od detmatologa do dermatologa, oczywiście leczyli grzybicę, której nie miała. Ma za to delikatną postać łuszczycy, i dopiero niedawno ktoś powiązał jedno z drugim. Niestety, rozwiązania, aby pazury trzymały się ciała, nie znalazła.
  • konsta-is-me 02.09.19, 00:20
    O chryste, to zes mnie pocieszyla...
  • madzioreck 02.09.19, 21:00
    Sorki, nie chciałam dołować. Jeśli chodzi o łuszczucę, to wiesz, nie tak, że tylko paznokcie. Niby brak typowych objawów, ale bardzo szorstkie łokcie, a jakieś pojedyncze zmiany na ciele dopiero od niedawna, choć sis dobrze po 40. Można było to dosttzec, jakby się jakiś konował dobrze przyjrzał. Ze środkami na grzybicę, medycznymi i domowymi, można dać sobie spokój, bo grzybica rujnuje płytkę, a nie tylko skórę pod. A jak sobie poradzić... Pewnie tak jak z każdym innym fiknięciem immunologii, czyli po szarlatańsku wink O ile przyczyna nie jest zupełnie inna.
  • konsta-is-me 02.09.19, 23:11
    Ja mialam suche placki na dloniach ale kladlam to ma karb (nierozpoznanej przez wiele lat) poteznej niedoczynnosci tarczycy 😕
  • madzioreck 02.09.19, 23:23
    Wiesz, suche placki to moźe być cokolwiek, uczulenie, inna realcja na kosmetyk czy detergenty, AZS. Po prostu podrzucam trop. Niestety, u części osób pewne schorzenia dają objawy nietypowe albo tak słabe, że diabli wiedzą, o co chodzi, ale warto szukać, bo jeślii to jakieś badziewie zależne od immunologii, to onycholiza to najmniejszy problem, bo to tylko objaw. Ale równie dobrze może to być co innego, trudno powiedzieć.
  • kryzys_wieku_sredniego 02.09.19, 00:27
    Ojtam ... Miałam mega wygodne, ale paznokcie przydługie i malutki kochany paznokietek zrobił się częściowo siny, a później zauważyłam że jest przestrzeń powietrzna.
    Wzięłam zamalowałam lakierem kryjącym, przykleiłam mocno plasterek i tak sobie odrasta, teraz rośnie już bez plasterka, zmywam lakier nakładam kolejny kolor i czekam aż odrośnie ;P
  • lot_w_kosmos 02.09.19, 11:46
    Ja to samo w paluchu.
    Mnie jednego dnia w górach buty tak odgniotly.
    Rano ten paznokieć był w 1/3 granatowy.
    Nie boi, nic z tym nie robie.
    Tylko zamalowuje.
    Odrosnie.
  • bei 02.09.19, 06:52
    Sprawdz, czy nie masz tam infekcji grzybiczej...
  • memphis90 02.09.19, 10:53
    Możesz sobie sztuczny paznokieć nałożyć 😊

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • thea19 02.09.19, 15:22
    Ja zimą pojechałam w góry. Wlazlam na jedną górę a potem zlazlam. Jak wychodziłam to obtarla mi się piętą, jak wychodziłam to czułam mega ulgę. Okazało się, że ciągle za słabo wiązałam jedną sznurowke i finalnie mialam gigant bąbla i czarny paznokieć. Do lata nie odrosl, mam żelowy. W październiku go usunę. Onycholize kiedyś mialam - znikła tak jak się pojawiła- tajemniczo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka