Dodaj do ulubionych

"Stoję bosy" - a o odszkodowaniu cisza.

02.09.19, 09:20
Czyli nic nie znaczący gest, nic nie kosztujący Niemcy:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25143626,prezydent-niemiec-na-pl-pilsudskiego-przyznaje-sie-do-naszej.html#a=362&c=159&s=BoxNewsLink

O realnych odszkodowaniach dla Polski cisza.
Jedyne odszkodowania o jakich mowa w światowych mediach to te od Polaków dla Żydów.
Edytor zaawansowany
  • edelstein 02.09.19, 09:23
    Moze warto byloby wreszcie domagac sie od Rosji i odszkodowan,ktore Niemcy zaplacili,a Rosja przytulila jak i tych za gwalty,grabieze,podpalenia. Kazdy wie,ze Rosjanie byli gorsi od Niemcow.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • sofia_87 02.09.19, 09:32
    >>>Kazdy wie,ze Rosjanie byli gorsi od Niemcow.

Zamordowani i torturowani przez Niemcow oraz ich rodziny raczej tego nie wiedza
  • edelstein 02.09.19, 09:37
    Jak ktos zginal to nie wie,ze wojna sie skonczyla.Dlaczego nie domagacie sie odszkodowan od Rosji?w koncu oni przytulili te 15% plus nie wyplacili odszkodowania.
    AAA zapomnialam PiS mial taki pomysl,Rosjanie ich wysmieli i zapowiedzieli wystawienie rachunku za wyzwolenie.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • sofia_87 02.09.19, 09:42
    Ale jego rodzina wie. Plus wie przez kogo zginal.
    Zyje takze jeszcze sporo osob, które przetrwaly okupacje.
    No popatrz, a Twoim rodacy to jednak nie maja szans na wystawienie rachunku za wyzwolenie smile
  • edelstein 02.09.19, 09:44
    Za to wystawia rachunek za wysiedlenia i zagrabione majatki.Sie juz zapomnialo jak wyrzucaliscie ludzi z ich domow co nie?

--
  • alicia033 02.09.19, 09:50
    edelstein napisała:

> Sie juz zapomnialo jak wyrzucaliscie ludzi z ich domow co nie?

nic się, edel, nie zapomniało.
    Trzeba było nie zaczynać wojny, to też zostalibyście w swoich domach.

--
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • sofia_87 02.09.19, 09:53
    Dokladnie.
    Nie zapomnij ilu choćby tylko Warszawiakow może wystawić takie rachunki
  • bywszy 02.09.19, 10:30
    Trzeba było nie zaczynać...
  • edelstein 02.09.19, 10:35
    Nie bylo mnie wtedy na swiecie i nic nie zaczynalam,tym samym nie czuje sie niczemu winna.

--
  • bywszy 02.09.19, 10:36
    Widziałaś kiedyś drzewko?
  • edelstein 02.09.19, 10:38
    Na komorce drzewko wyglada inaczej.

--
  • edelstein 02.09.19, 09:59
    Tzn to Niemcy mieszkajacy w Pl zaczeli wojne?
    Juz mi sie sluchac ani czytac nie chce,ze wszyscy Niemcy to mordercy,pare pokolen pozniej takze.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:05
    Wojne zaczeli Niemcy, przez kilka lat czerpali z niej zyski, po klesce ponieśli jej konsekwencje.
    A to już Twój problem, ze Ci się nie chce, ale będziesz tego sluchac, ponieważ to jest prawda
  • 45rtg 02.09.19, 10:07
    sofia_87 napisał(a):

> Wojne zaczeli Niemcy, przez kilka lat czerpali z niej zyski, po klesce ponieśli
    > jej konsekwencje.

Owszem, zaczęli Niemcy anektując Czechosłowację, ale Polacy im w tym pomagali, więc...

• sofia_87 02.09.19, 10:13
    Dlaczego tak bezczelnie kłamiesz? Polacy jedynie odzyskali Zaolzie.
    A aneksja Czechoslowacji odbywala się przy milczącej zgodzie Francji i Wielkiej Brytanii
  • 45rtg 02.09.19, 10:14
    sofia_87 napisał(a):

> Dlaczego tak bezczelnie kłamiesz? Polacy jedynie odzyskali Zaolzie.

Tak, tak. Ppolacy tylko odzyskali. A Niemcy tylko odzyskali Posen na przykład. No i korytarz do Prus Wschodnich im się po prostu należał.
  • sofia_87 02.09.19, 10:24
    To jeszcze znajdz usprawiedliwienie dla okupacji Warszawy incelu
  • alicia033 02.09.19, 10:29
    45rtg napisał:

> A Niemcy tylko odzyskali Posen na przykład.

a ten Posen to kiedy był niemiecki?

--
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • 45rtg 02.09.19, 10:40
    alicia033 napisała:

> 45rtg napisał:
    >
    > > A Niemcy tylko odzyskali Posen na przykład.
    >
    > a ten Posen to kiedy był niemiecki?

Do 1918 roku, a potem w tym, co Polacy nazywają Powstaniem Wielkopolskim został oderwany od Niemiec.
  • alicia033 02.09.19, 11:05
    45rtg napisał:

> Do 1918 roku,

a teraz jeszcze spytaj wujka googla kiedy i jak Niemcy weszli w jego posiadanie...

--
  • 45rtg 02.09.19, 11:11
    alicia033 napisała:

> 45rtg napisał:
    >
    > > Do 1918 roku,
    >
    > a teraz jeszcze spytaj wujka googla kiedy i jak Niemcy weszli w jego posiadanie

Najzupełniej legalnie podczas zatwierdzonego przez polskie władze rozbioru, a co?
  • arwena_11 02.09.19, 11:53
    Jak ci przystawię pistolet do głowy a moje wojska otoczą twój dom - to jak myślisz jak szybko podpiszesz papiery przekazujące mi własność całego swojego majątku?
  • 45rtg 02.09.19, 12:04
    arwena_11 napisała:

> Jak ci przystawię pistolet do głowy a moje wojska otoczą twój dom - to jak myśl
    > isz jak szybko podpiszesz papiery przekazujące mi własność całego swojego mająt
    > ku?

Masz takie bardziej dziecinne wyobrażenie o polityce XVIII wieku.
  • edelstein 02.09.19, 10:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • sofia_87 02.09.19, 10:14
  • edelstein 02.09.19, 10:17
  • sofia_87 02.09.19, 10:23
  • edelstein 02.09.19, 10:28
    Takie osoby jak ja wyciagaja wnioski i nie szczuja jednych ludzi na drugich jak ty to robisz.Jak widac ta wojna nic cie nie nauczyla.Dalej uprawiasz szczucie, takie same jakie uprawial Hitler.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:31
    A TY jakie wnisoki wyciagnelas?
    Czego CIEBIE wojna nauczyla, oprócz szczucia i pogardy dla własnej ojczyzny?
    Mowa w watku jest wyłącznie o odszkodowaniach, które tak btw Twoim rodacy wypłacali Francji i Wielkiej Brytanii za IWŚ do 2010
  • edelstein 02.09.19, 10:37
    Szczucia i pogardy dla Polski? Bo przytoczylam fakty o wysiedleniach i bezsensownosci powstania.Polscy historycy sa w wiekszosci tego samego zdania,napisalas juz do nich list z pretensjami?

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:43
    Wysiedlenia nie maja zadnego znaczenia, przecież to tylko Niemcy, powinni się cieszyc, ze po tych zbrodniach na polskich ziemiach, w ogole wyszli z Polski zywi
  • edelstein 02.09.19, 10:55
    No skoro takiej retoryki uzywasz to uwazam,ze te kamienice i obrazki nie maja znaczenia,powinnas sie cieszyc,ze twoi przodkowie wogole przezyli.

--
  • sofia_87 02.09.19, 11:03
    A czy ja kiedyś twierdzilam, ze się nie ciesze?
    A poza tym to jest zupełnie co innego
  • edelstein 02.09.19, 11:21
    Nie,nie jest to nic innego, ofiarami tej wojny byli na pierwszym miejscu cywile po obu stronach.Na serio wydane ci sie, je wszyscy Niemcy marzyli o wojnie,o wysylaniu przymusowym wlasnych synow na Front?o listach z za2iadomieniem iz syn polega.No marzenie kazdej matki starcic wszystko, bo paru idiotow doszlo do wladzy.Kurdupel Kaczynski stosuje taka sama retoryke jak Hitler.Spoleczenstwo sobie chwili.Wnisoek jest prostu, ludzie obojetnie jakiego obywatelstwa sa tacy sami, glupi albo madrzy.Ematki sa praktycznie w wiekszosci antypisowskie wiec nie moge ich winic, je PiS poszedl do wladzy.Ty winisz wszystkich Niemcow i to jeszcze 80lat pozniej.

--
  • sofia_87 02.09.19, 11:38
    Nie, ofiarami wojny byli obywatele państw napadniętych przez Niemcow, nieważne czy wojskowi czy cywile.
    Pisanie o "ofiarach" niemieckich to policzek dla prawdziwych ofiar.
    No popatrz, jakby nie było wojny i PRL-u, to nie byłoby tez w Polsce teraz rzadow Kaczynskiego, dojrzala i okrzepla demokracja nie dalaby mu szans
  • edelstein 02.09.19, 11:53
    Nie, ofiarami byli wszyscy ludzie, ktorzy wojny nie chcieli.Wszycy bez wyjatku.
    Jakby wojny nie bylo to... no jakby nie bylo pozaru Reichstagu i nie wpadnieto na durny pomysl by troche namieszac to Hitler tez by nie doszedl do wladzy.
    Hitlera tak naprawde nie wybrali zwykli Niemcy tylko prawicowi politycy wymyslili sobie marionetke przy okazji za Hitlerem byly komunistyczne,nacjonalistyczne i socjalistyczne bojowki,ktore mialy w tym swoj interes.Sie
    wszyscy przeliczyli,bo Hitler wcale marionetka pozostac nie zamierzal.Taki chichot Historii,Hitler zostal kanclerzem dzieki swoim wrogom.

--
  • sofia_87 02.09.19, 12:09
    Po raz kolejny zrównujesz ofiary i katow.
    Co z tego, ze niektorzy Niemcy nie chcieli wojny, skoro gdy już się zaczela mordowali ludność podbitych krajow
  • edelstein 02.09.19, 13:23
    Nie klam bezczelnie.Wiekszosc Niemcow nigdy nikogo nie zamordowala i nigdy ma froncie nie byli.Cywile niemieccy byli takim samymi ofiarami czy ci sie to podoba czy nie

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:35
    Oczywiście, ze tak, przecież każdy wie, ze mordowali mityczni "naziści" smile
  • arwena_11 02.09.19, 13:40
    Ci cywile co to nie wiedzieli, jak obok puszczają z dymem tysiące ludzi? Którzy nie widzieli chodzących szkieletów idących do pracy? Ci którzy korzystali z darmowej siły roboczej przymusowych robotników?

Nie wiedziałam, że Niemcy mają aż taki problem ze wzrokiem i kojarzeniem faktów. Biedni ci upośledzeni Niemcy. No oni nic a nic nie wiedzieli.
  • sofia_87 02.09.19, 13:49
    Korzystali z darmowej sily roboczej, dostwali "paczki" z futrami zza wschodniej granicy oraz dzieci o aryjskich rysach na wychowanie.
    Niemieccy cywile byli szczęśliwi i usatysfakcjonowani dopóki ich armia wygrywala, a oni mieli z tego korzyść, gdy sytuacja się odwrocila, nagle zamienili się w "ofiary"
  • edelstein 02.09.19, 14:15
    Guano wiesz jak bylo w Niemczech w czasie wojny.Tak zayebiscie bylo,je po paru miesiacach cywile w Niemczech nie mieli co jesc bo wszelkie srodki pakowano w armie. Pamietam jak starszy Niemiec opowiadal, ze on rzadko ziemniaki je, bo przez wojne rodzice tylko to im dawali.Taki to byl cud, miod i orzeszki.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:17
    Mnie obchodzi WYLACZNIE to jak było w Polsce podczas wojny
  • edelstein 02.09.19, 14:26
    I znow sie skonczyly argumenty, teraz cie juz nie obchodzi, a przed chwila sama uzylas argumentu jak dobrze sie zylo cywilom w Niemczech w czasie wojny.
    Smieszna jestes.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:33
    Niezaleznie od tego jak im się zylo, co mnie zresztą zuplenie nie obchodzi, to z pewnoscia zylo im się lepiej niż obywatleom krajów poditych.
    Doucz się, poczytaj jakie warunki były w getcie. Jak było w Warszawie, kiedy ktoś wychodząc do pracy lub na zakupy mogl pod koniec dnia trafic na Szucha, do obozu lub po prostu zostać rozstrzelany, gdyż jakiś Niemiec miał gorszy humor. Zona mojego dziadka wyszla (prawdopodobnie) cos kupic razem z małymi dziecmi (2i 4 lata) nigdy nie wrócili do domu. Ona nie była zaangazowana politycznie, zwykla zona i matka, która chciał tylko przezyc. ILU Niemcow przezylo taki dramat?
  • edelstein 02.09.19, 14:38
    No skoro cie nie obchodzi to po co mam ci pisac ilu? Zdecyduj sie chcesz cos wiedziec, albo nie chcesz😀

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:42
    To proste, żaden, zresztą, nawet jakby było inaczej to oni i tak się licza.
  • edelstein 02.09.19, 14:48
    No to jednak spalas na historii😀 tak wiem, ze sie nie licza, w 39 tak samo mowiono.w sumie to bardzo ciekawe, ze osoba podajaca sie za ofiare nazistow stosuje ich argumenty.Creepy

--
  • edelstein 02.09.19, 14:10
    I co mieli zrobic Arwena twoim zdaniem? Polscy cywile tez widzieli co sie dzieje w Auschwitz,zyli obok.Co zrobili?taaa cwaniaro pierwsza bys szla ma obok wyzwalac wiezniow.Ty nawet dziecko meza z nieprawego loza utopilabys w lyzce wody.

--
  • arwena_11 02.09.19, 14:29
    Nie słyszałam aby ktoś mieszkający obok Auschwitz nie wiedział co się tam dzieje - no chyba że był Niemcem.

Co innego nie móc nic zrobić, a co innego tłumaczyć się "nie wiedziałem"

A polska ludność okolicznych wsi - starała się pomagać. Poczytaj sobie na ten temat. Groziła im za to kara śmierci - ale i tak pomagali.
  • edelstein 02.09.19, 14:31
    Kto twierdzi, ze nie wiedzial? No to co mogl zrobic niemiecki cywil?

--
  • arwena_11 02.09.19, 15:13
    Poczytaj wypowiedzi Niemców - oni zawsze biedni o niczym nie mieli pojęcia.

Nawet w tym filmie przy wyzwoleniu Dachau, kiedy alianci spędzili okoliczną ludność żeby im pokazać co się tam działo - to biedacy mówili, my nic nie wiedzieliśmy.
    Tam im śmierdziało, chusteczkami zatykali nosy - ale jak dymy z krematorium leciały - to już im nie śmierdziało i do tych biednych główek nie wpadło im, że tam się coś złego dzieje. Jak korzystali z darmowych robotników- to też biedakom nie wpadło do głowy, ze oni tam nie są z własnej woli?
    Jak widzieli ludzkie szkielety idące do pracy - to co? zamykali oczy żeby nie widzieć?
  • bywszy 02.09.19, 10:39
    sofia_87 napisał(a):

> A takie kreatury jak Ty bawia się podczas nich w kolaboracje.

Nie histeryzuj. Kolaboracji w GG nie było wyłącznie dlatego, że Niemcy jej nie chcieli.
  • arwena_11 02.09.19, 12:09
    Tacy jak Edel to volkslisty podpisywali. W kolejce się ustawiali kto pierwszy. I czerpali z teko korzyści.
  • edelstein 02.09.19, 13:24
    Tak oczywiscie🤣znajac teoj egoizm i czytajac twoje wypociny na forum to jestem dzownie pewna, ze pierwsza zostalabys Fraulein Arwena.

--
  • arwena_11 02.09.19, 13:42
    Raczej nie Fraulein nie?

A co do meritum - nigdy w życiu. Bo moja rodzina walczyła z najeźdźcami. I jednymi i drugimi.
  • edelstein 02.09.19, 14:16
    Dlaczego nei, w czasie wojny tak szybko bys mezatka nie zostala

--
  • arwena_11 02.09.19, 14:26
    O a to ciekawe. Bo znam wiele małżeństw wojennych.
  • edelstein 02.09.19, 14:27
    Tak wiemy, ty wszystkich znasz.Szczegolnie za Polaka bys wyszla.

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:50
    Mój post usunięto, a ohydny wpis edel wciąż wisi? To jakiś zart?
  • bywszy 02.09.19, 10:49
    edelstein napisała:

> Tzn to Niemcy mieszkajacy w Pl zaczeli wojne?
    > ...

Nie, nie zaczęli.
    A po wejściu Wehrmachtu udali się na emigrację wewnętrzną. Na znak protestu.
  • edelstein 02.09.19, 11:00
    Nie,no powinni sie przeciwstawic,dezerterowac i dostac kulke w leb.
    Przypomina mi sie historia rodzinna.Pradziadek wrocil z Lasu do prababci,po zapasy i by zobaczyc dzieci i Zone.Pech chcial,ze w okolicy byli zolnierze Wermachtu i pradziadka zlapali.Jeden z nich powiedzial do pradziadka,niech pan ucieka,ja tez mam Zone i dzieci i tez chcialbym wrocic z tej wojny zywy.Ten Niemiec uratowal mojemu pradziadkowi zycie.

--
  • 45rtg 02.09.19, 09:51
    edelstein napisała:

> Za to wystawia rachunek za wysiedlenia i zagrabione majatki.Sie juz zapomnialo
    > jak wyrzucaliscie ludzi z ich domow co nie?

Wyrzuceni z błotnych lepianek na jakimś Polesiu to akurat dostali za to prawdziwe domy, które ZSRR zdobył na Niemcach i przekazał Polsce, więc wyszli na tym na plus.
  • sofia_87 02.09.19, 09:54
    A wyrzuceni z eleganckich warszawskich kamiennic i domow, które często potem spalono, na czym wyszli na plus?
  • 45rtg 02.09.19, 09:57
    sofia_87 napisał(a):

> A wyrzuceni z eleganckich warszawskich kamiennic i domow, które często potem sp
    > alono, na czym wyszli na plus?

Mam wrażenie, że warszawskie kamienice to nie Armia Czerwona jednak paliła. Poza tym wyrzucenie z i spalenie kamienicy, w której się było najemcą nie jest takie znowu obciążające finansowo.
  • sofia_87 02.09.19, 10:07
    To masz zle wrazenie, moi dzidkowie byli wtedy w Warszawie.
    Jeśli nie masz potem gdzie mieszkac, to jednak jest. Poza tym akurat moja prababcia była wlascielka i to kilku kamienic
  • edelstein 02.09.19, 10:11
    No i kogo to interesuje , je twoja babcia byla wlascicielka kilku kamienic.Moi tez byli no i?🤣🤣🤣🤣

--
  • 45rtg 02.09.19, 10:13
    sofia_87 napisał(a):

> To masz zle wrazenie, moi dzidkowie byli wtedy w Warszawie.
    > Jeśli nie masz potem gdzie mieszkac, to jednak jest. Poza tym akurat moja praba
    > bcia była wlascielka i to kilku kamienic

Powiedzmy, że to prawda z tą babcią - to znaczy, że była przedstawicielką jednej z najbardziej znienawidzonych przez Polaków grup społecznych. Smuteczek. Ale w kwestii odszkodowania, to za rzeczy typu odebrana kamienica przecież wypłacają odszkodowania, albo oddają budynek. Odbudowany przez państwo. Więc o co cho?

Ciekawość też, gdzie to Armia Czerwona bawiła się w burzenie budynków dla samego burzenia, tak a'la Wehrmacht. Bo że w toku zdobywania miasta coś rozwalili z armaty to akurat rzecz normalna.
  • sofia_87 02.09.19, 10:20
    Była, ale tylko polkrwi i nikt poza nia i jej ojcem o tym nie wiedział, nawet Niemcy smile
    Wyplacili, lae Polacy, wiec co to zmienia? Dziel sztuki zrabowanych przez Twoich ukochanych Niemcow z domow moich pradziadkow do dziś nie odzyskaliśmy.
    Jak to o co chodzi? Przeciez ci Twoi ukochani Niemcy - "wypędzeni" - także dostali nowe domy smile
    No widzisz, jednak dla ludności cywilnej to nie jest normalna czy wybaczalna rzecz kiedy im się rozwala dom wystrzalem z armaty.
    Zycze Ci wiec takiego doświadczenia i stoickiego spokoju
  • edelstein 02.09.19, 10:23
    A zrabowane przez Ruskich dostalas?ciekawe, je tylko Niemcow uwazasz za morderxow., a Rosjan juz nie.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:27
    Ruscy akurat już im nie mieli czego zrabować.
    W PRL odebrali im nieruchomości; jedna kamiennice odzyskaliśmy, odszkodowania za inne także. inne sprawy sa w toku.
    Niemniej jednak nic z tego nie maiolby miejsca gdyby Twoi rodacy trzymali się swojej strony granicy
  • edelstein 02.09.19, 10:29
    Czyli Rosjanie dobrzy ludzie, pewnie jeszcze wam pomogli🤣jak mozna byc tak slepym

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:36
    Tak, jak można być tak slepym jak Ty.
    Czlonkow mojej rodziny podczas IIWŚ wymordowali Twoi rodacy, a nie Rosjanie, kiedy ci nadeszli, to już nie za bardzo mieli kogo mordowac
  • edelstein 02.09.19, 10:39
    Moi rodacy powiadasz? Czyli to Polacy wybili twoja rodzine.No interesujace nie powiem🤣

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:41
    Z Twoich wypowiedzi wynika, ze to Niemcow uważasz za swoich rodakow
  • edelstein 02.09.19, 10:44
    Pokaz gdzie?

--
  • 45rtg 02.09.19, 10:24
    sofia_87 napisał(a):

> Była, ale tylko polkrwi i nikt poza nia i jej ojcem o tym nie wiedział, nawet N
    > iemcy smile

Jak można być półkrwi kamienicznikiem?

> Wyplacili, lae Polacy, wiec co to zmienia? Dziel sztuki zrabowanych przez Twoic
    > h ukochanych Niemcow z domow moich pradziadkow do dziś nie odzyskaliśmy.
    > Jak to o co chodzi? Przeciez ci Twoi ukochani Niemcy - "wypędzeni" - także dost
    > ali nowe domy smile

Jacy "moi ukochani NIemcy"? No i oni te domy to dostali od państwa niemieckiego, więc to się Twoim zdaniem nie liczy.

> No widzisz, jednak dla ludności cywilnej to nie jest normalna czy wybaczalna rz
    > ecz kiedy im się rozwala dom wystrzalem z armaty.

A mimo to czym innym jest wyburzenie domu bo tak, a czym innym ostrzelanie go w czasie wojny.

> Zycze Ci wiec takiego doświadczenia i stoickiego spokoju
  • sofia_87 02.09.19, 10:29
    Można być polkrwi Zydem.
    Nie, to co dostali czy przezyli Niemcy się nie liczy.
    Może zapytaj czy dla ofiar wojny jest to także "czym innym"
  • 45rtg 02.09.19, 10:40
    sofia_87 napisał(a):

> Można być polkrwi Zydem.

Można, ale po co się tu wciskasz z Żydami? Nikt tu o tym nie mówił.

• olena.s 02.09.19, 11:10
    >Ciekawość też, gdzie to Armia Czerwona bawiła się w burzenie budynków dla samego burzenia<
    Malbork, na przykład.
  • 45rtg 02.09.19, 11:12
    olena.s napisała:

> >Ciekawość też, gdzie to Armia Czerwona bawiła się w burzenie budynków dla
    > samego burzenia<
    > Malbork, na przykład.

To niech płacą spadkobiercom von Jungingenów.
  • olena.s 02.09.19, 11:21
    Stwierdziłam że Ruscy potrafili a jakże burzyć dla samego burzenia - w co powątpiewałeś.
  • 45rtg 02.09.19, 11:42
    olena.s napisała:

> Stwierdziłam że Ruscy potrafili a jakże burzyć dla samego burzenia - w co powąt
    > piewałeś.

Żołnierze każdej armii potrafią burzyć dla samego burzenia, ale jest kwestia skali takiej działalności.

A w ogóle przecież o Malbork to walki były, w tym Niemcy ufortyfikowali się na zamku. Więc cóż to za szczególny skandal, że zamek był zniszczony?
  • arwena_11 02.09.19, 12:10
    A jak się było właścicielem?
  • edelstein 02.09.19, 10:02
    No spalono,bo wymslono powstanie.W efecie kamien na kamieniu nie pozostal.Trzeba sie bylo nie bawic kokatjlami molotowa to Warszawa nie zostalaby tak zrujnowana.Komu wystawicie rachunek za pomysl powstania?

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:08
    Jak to komu? Oczywiście, ze Niemcom, gdyby nie było okupacji, to nie byłoby Powstania
  • edelstein 02.09.19, 10:16
    Sami sobie zniszczyliscie Warszawe, wszyscy wiedza, ze powstanie bylo glupio posunieciem i bylo od poczatku skazane na kleske.Polacy mmaja na rekach lrew wlasnych rodakow.W dodatku powstanie warszawskie bylo po to by sie przeciwstawic politycznie sowietom.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:22
    Czemu obrzydliwie kłamiesz? Tak bardzo Ci wypral mozg ten Twój niemiecki dziadzio?
    Warszawe zniszczyli Niemcy, a Powstanie wybuchlo wyłącznie dlatego, ze miasto było okupowane, gdyby Twoi rodacy trzymali się swoich granic, to Polacy nie musieliby wywolywac Powstania, to chyba powinno być dość prosto do zrozumienia nawet dla Ciebie
  • edelstein 02.09.19, 10:25
    W kazdym podreczniku stoi jak byk, ze politycznie to powstanie bylo przeciw Sowietom.
    A od mojego dziadka sie odwal, bo jak wybuchla wojna to dopiero sie urodzil.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:40
    W każdym podręczniku stoi jak byk informacja, ze wtedy Warszawa była pod okupacja niemiecka, a Polacy nie musieliby robic nic przeciwko Sowietom gdyby Twoi rodacy nie rozpetali tej wojny.

Mialam na myśli Twojego faceta, ale fakt, ze jest az tak stary wiele wyjasnia smile
  • edelstein 02.09.19, 10:48
    Od kiedy nazywa sie partnera dziadkiem? 🤣🤣🤣🤣szkoda czasu na analize "co autor w sumie mial na mysli"
    Moi rodacy niczego nie rozpetywali.Juz ci to raz napisalam.
    Pomysl,je moj facet mialyby miec 80lat jest tak absurdalny,je budzi wylacznie politowanie.

--
  • arwena_11 02.09.19, 09:45
    Za łagry ruscy wypłacili
  • malgo21 02.09.19, 10:20
    sofia_87 napisał(a):

> >>>Kazdy wie,ze Rosjanie byli gorsi od Niemcow.
    >
    > Zamordowani i torturowani przez Niemcow oraz ich rodziny raczej tego nie wiedza

Zamordowani przez Niemców nie mieli okazji poznać Rosjan.
  • chlodne_dlonie 02.09.19, 09:24
    ..parole, parole..

Jak zawsze, heh.

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • 45rtg 02.09.19, 09:29
    cleod napisał(a):

> O realnych odszkodowaniach dla Polski cisza.

Ty się do roboty weź, a nie odszkodowania wymyślaj.
  • sofia_87 02.09.19, 09:35
    Popatrz, a ostatnia rate za I WŚ Neimcy zapłacili Wielkiej Brytanii i Francji dopiero 9 lat temu. Żaden przygłupi francuski czy brytyjski incel na to nie narzekal smile
  • 45rtg 02.09.19, 09:49
    sofia_87 napisał(a):

> Popatrz, a ostatnia rate za I WŚ Neimcy zapłacili Wielkiej Brytanii i Francji d
    > opiero 9 lat temu. Żaden przygłupi francuski czy brytyjski incel na to nie narz
    > ekal smile

Tylko że oni sobie nie przypomnieli o tych odszkodowaniach dziesiątki lat po wojnie, a od razu.

Inna sprawa, że wywołali w ten sposób II Wojnę Światową.
  • sofia_87 02.09.19, 09:51
    W 2010?
    smile
  • 45rtg 02.09.19, 09:58
    sofia_87 napisał(a):

> W 2010?
    > smile

Jak zwykle nie ogarniasz czytanego tekstu.
  • sofia_87 02.09.19, 10:09
  • erzulie 02.09.19, 09:35
    A Rosji też wystawiacie już rachunek? Bo na razie cisza.
  • edelstein 02.09.19, 09:46
    Rosja ma ich w d... .Zagarneli 15% Plus nie wyplacili od siebie zadnego zadodcuszczenienia plus 1953roku doprowadzili do tego,ze Polska sie zrzekla odszkodowan.

--
  • simply_z 02.09.19, 10:20
    ciekawa dyskusja.... niedlugo okaze sie, ze wojne wywolali mitycznie nazisci ( a nie Niemiaszki)..
    nasi przodkowie w grobie sie przewracaja.
  • edelstein 02.09.19, 10:22
    Ciekawe to jest nazywanie wspolczesnych Niemcow mordercami.

--
  • sumire 02.09.19, 10:15
    Niemcy są ulubionym chłopcem do bicia władzuni i ona bardzo konsekwentnie psuje relacje z tym państwem. Rosji PiS nigdy w życiu nie podskoczy. Nawet wraku nie odzyskali mimo obietnic, a co dopiero...
  • erzulie 02.09.19, 10:20
    Najzabawniejsze jest, że rząd PO występował o zwrot wraku 11 razy, pisi rząd cały jeden raz. A Adrian obiecywał, że jak zostanie prezydentem, to pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie sprowadzenie wraku do Polski 😂
  • sumire 02.09.19, 10:26
    Plus - nie zdziwiłabym się ani trochę, gdyby cała ta narracja o odszkodowaniach była podkręcana przez Kreml.
  • erzulie 02.09.19, 10:38
    Ja tez nie. Zresztą jak cała ta antyzachodnia retoryka.
  • edelstein 02.09.19, 10:20
    Ja czekam na moment gdy Niemcy powiedza dosc.Co wspolczesni Niemcy maja wspolnego z wojna by sypac sobie glowe popiolem i dawac sie nauywac mordercami.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:34
    Ale do 2010 roku wypłacali odszkodowania za IWŚ.
    Z pewności wspolczesni Niemcy maja wśród przodkow nazistów oraz zrabowane w Polsce dziela sztuki, ci, którzy maja te należące do mojej rodziny nie musza sobie niczym sypać glowy, wystarczy żeby oddali to co ich dziadkowie ukradli.
  • edelstein 02.09.19, 10:43
    Wszyscy maja?
    Ja sie ludzilam,ze masz pretensje o mord,a tobie idzie tylko o kase.No szlachetnie.

--
  • sofia_87 02.09.19, 10:46
    Wszyscy nie, ale niektórzy maja, sadzac z opowieści, nie okradli tylko moich przodkow.
    Ciotecznych dziadkow i tak nie odzyskam, ani rodziny, która mogłabym mieć dzięki nim, a dziela sztuki gdzies sa, wiec tak chciałbym ja odzyskac.
    Szlachetnie?
    A co jest szlachetne; fakt, ze ciesza się nimi potomkowie zbrodniarzy wojennych??/
  • edelstein 02.09.19, 10:52
    Skad wiesz,ze gdzies sa?wiesz ile dziel sztuki zaginelo lub zostalo zniszczonych?rownie dobrze te dziela o ktorych marzysz moga lezec w jakies kryjowce,a jedyny ktory wie gdzie dawno wyzional ducha,albo zostaly spalone,zalane woda itd. Ludzie szukaja latami miejsca gdzie moga byc pochowane zwloki ich bliskich o ile pochowane zostaly.To jest tragiczne, a nie jakis obrazek.

--
  • sofia_87 02.09.19, 11:00
    Wiesz co było tragiczne; moja babcia jako 15 latka identyfikowala po rzeczach osobistych, brata, który lezal ponad rok w kanalach po PW.
    A dziadek przez cale lata szukal sladu zony i dzieci (lat 4 i 2) zamorodowanych przez Twoich niemieckich rodakow, bezskutecznie.
    Obrazy były w mieszkaniu moich pradziadkow, zostały zabrane przez Niemcow, wiec to oni sa złodziejami. A obecna wartość tych dziel to miliony, tylko tych, na których posiadanie pozostaly dowody
  • edelstein 02.09.19, 11:25
    Myslisz, ze tylko Polacy szukali zaginionych i identyfikowali zmarlych?o naiwnosci
    No i co z tego, ze ukradli jak tych obrazow nigdzie nie ma?moze sa,moze sa zniszczone.Kto ma je ci zwrocic.Wolfgang z pierwszej klasy podstawowki, ktory bladego pojecia nie ma, ze byla kiedys wojna?

--
  • edelstein 02.09.19, 11:29
    A tak na marginesie, ten twoj spadek po przodkach to w Rosji moze byc.Rosjanie rabowali przeciez Niemcow i zabezpieczali to co wojsko niemieckie porzucilo gdy uciekalo.Te dziela sztuki to moga byc wszedzie.

--
  • sofia_87 02.09.19, 11:41
    Masz racje, szukali ich także obywatele innych krajów - ofiar niemieckich.
    A skad, ze nigdzie ich nie ma? Wciąż się "pojawiają" na aukcjach zrabowane dziela sztuki.
    Skoro Wolfgang nie wie, to powinien się dowiedzieć, a jeśli jego pradziadek był morderca i zbrodniarzem wojennycm, to tak, powinien zwrocic to co zostało ukradzione
  • edelstein 02.09.19, 11:58
    A ty skad wiesz,ze sa?
    A jesli jego pradziadek nie byl morderca i zbrodniarzem wojennym to co powinien zrobic Wolfgang?oddac cos czego nigdy nie mial? Z racji zainteresowan wypytywalam znajomych o stare dokumenty rodzinne.Pokazywali,a nawet dali i jakos ani jeden nie ma przodka ani w SS ani u wladzy.Trafil sie jeden gdzie wujek zostal wcielony do Wermachtu i zginal majac lat 19 w Afryce.Jakos kiepsko z tym mordercami

--
  • arwena_11 02.09.19, 12:06
    Ciekawe czy pokazali ci wszystko - bo jakoś ciężko uwierzyć, że przyznali się do morderców i zbrodniarzy.
  • sumire 02.09.19, 12:12
    Trochę obrzydliwe są twoje insynuacje w tym wątku, ta o volksliście i to powyżej też.
  • arwena_11 02.09.19, 12:47
    Obrzydliwe do wybielanie morderców i zbrodniarzy. To Niemcy wywołali wojnę, to oni są odpowiedzialni za zbrodnie. Nie żadni naziści a Niemcy.
  • sumire 02.09.19, 12:56
    Niemcy, którzy doprowadzili do wojny, już nie żyją poza bardzo nielicznymi wyjątkami dokonującymi już żywota. Współczesny niemiecki trzydziestolatek nie jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne sprzed siedemdziesięciu lat.

Za to sugerowanie komuś, że miał w rodzinie zbrodniarzy, jest paskudne i niemoralne. Za takie rzeczy pozew można dostać.
  • edelstein 02.09.19, 13:28
    Nie znam zadnych mordercow i zbrodniarzy, wiec nie musze nikogo wybielac.

--
  • edelstein 02.09.19, 13:26
    Bez problemu, oni nie sa tacy jak ty by ukrywac grzeszki pod maska obludy.

--
  • sofia_87 02.09.19, 12:14
    A Ty skad wiesz, ze nie ma?
    Obecnie Wolfgnag to może tylko dostać w jape od Abdula smile

Serio? Wypytywalas znajomych Niemcow o zbrodniarzy wojennych w rodzinach, a oni się nie pochwalili jeśli takich mieli? smile O swieta naiwności smile
    Jakos kiepsko z tymi mordercami? To w latach 1939-45 rzezi w Europie dokonywala armia duchow czy robotow? smile
  • edelstein 02.09.19, 13:31
    Nie wypytywalam o zbrodniarzy wojennych w rodzinach,pytalam czy maja jakies dokumenty z tamtych czasow.Wiekszosc ma i nie ma tam nic kompromitujacego.Ci co tego dokonywali nie zyja,mnostwo umarlo bezpotomnie.Pomysl, by ktos czul sie odpowiedzialny za jakiegos wujka pare pokolen wstecz jest zwyczajnie durne

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:38
    Tak, tak, nikt nie ma w DE wśród przodkow zbrodniarzy wojennych, a rzezi dokonywala armia duchow i robotow smile
  • edelstein 02.09.19, 13:42
    Moze i ktos ma, przecietny Niemiec nie ma. Z reszta nawet jakby mial to i tak nie jest odpowiedzialny za jakichs przodkow,ktorych nigdy na oczy nie widzial.

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:45
    Zwazywszy na liczbe zolnierzy niemieckich podczas IIWS, można uznac, ze jednak wiekszosc Niemcow ma ich wśród swoich przodkow.
    Oczywiście, ze nie sa odpowiedzialni, co nie zmienia faktu, ze za IWŚ płaciliście do 2010 roku smile
  • edelstein 02.09.19, 13:52
    Ja wiem,ze to cie przerasta, ale przecietny zolnierz niemiecki byl tylko miesem armatnim wykonujacym rozkazy.Ja wiem, ze pojecie wcielania do wojska jest ci obce, ale moglabys sie douczyc.I dowiedziec sie co grozilo za dezercje.Juz widze jak w czasie wojny wolisz kulke w leb za dezercje i narazasz na ta kulke cala swoja rodzine.Fajnie sie pisze z wygodnej kanapy gdy za oknem swieci sloneczko i nie trzeba wybierac miedzy smiercia swoja a cudza.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:00
    Ojej i pewnie dlatego mordowali z zimna krwia ludność cywilna, biedni chłopcy.
    Moja babcia widziala jak podczas pacyfikacji Warszawy niemiecki zolnierz zabil noworodka uderzając nim o budynek, setki kobiet zostało zgwałconych i zamordowanych, wszystko przez tych biednych zolnierzy "wykonujących rozkazy. Może sama się doucz i poczytaj co się dzialo w Warszawie po PW albo co ci "niewinni zolnierze" wyprawiali w getcie
    Wiesz, nie obchodzi mnie co mu grozilo za dezercje, lepiej aby rozstrzelali takie cos razem z jego rodzina niż mialby w Polsce mordować ludność cywilna. Byli zbrodniarzami, niezależnie od tego jak trafili do wojska
  • edelstein 02.09.19, 14:06
    A Niemiec uratowal mojemu pradziadkowi zycie i jego calej rodzinie.Bo za ukrywanie powinien wszystkich wybic.
    Sama jestes "takie cos".Jestes obrzydliwym wybrykiem natury.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:13
    A mojego pradziadka zabil Niemiec, inni zabili obu braci babci, jeszcze inni zamordowali pierwsza zone mojego dziadka i jego dwoje dzieci (4i 2 lata). Sadzisz, ze fakt, ze jakiś Niemic uratowal twojego pradziadka zmywa zbriodnie Niemcow. Pomysl ilu Polakow ten sam Niemiec zabil wcześniej

Oczywiście, niemiecki gwałciciel i morderca noworodkow jest dla Ciebie lepszym człowiekiem niż Polka, jakos mnie to nie dziwi.
  • sofia_87 02.09.19, 14:15
    edelstein napisała:

> A Niemiec uratowal mojemu pradziadkowi zycie i jego calej rodzinie.Bo za ukrywa
    > nie powinien wszystkich wybic.
    > Sama jestes "takie cos".Jestes obrzydliwym wybrykiem natury.
    >
  • olena.s 02.09.19, 16:00
    >Ale do 2010 roku wypł<

Nie odszkodowania. Reparacje.
    Przedtem Francja płaciła takowe za wojnę francusko-pruską.
    Oba kraje były tymi reperacjami nadmiernie przyciśnięte, konskwencje spłat w obu przypadkach były negatywne.
    M.in. dlatego jeszcze przed połową lat 50-tych zrezygnowano z reparacji od Niemiec (z wyjątkiem węgla, który Francja pobierała jeszcze ze 20 lat).
    Nb. Wielka Brytania skończyła spłacać swoją pozyczkę wojenną (od USA) także już po roku 2000.
  • sumire 02.09.19, 11:18
    Nie powiedzą, na pewno nie głośno, bo przede wszystkim rząd PL o nic nie wystąpił formalnie, raczej nakręca temat i bada poparcie (zresztą podejrzewam, że to będzie jeden z wątków kampanii PiS, teraz im się pięknie rocznica wybuchu WWII zgrywa z wyborami). Zatem tak naprawdę nie mają czemu mówić dość i zapewne wiedzą, że rozsądniej nie wdawać się w przepychanki z polskim rządem.
  • spanish_fly 02.09.19, 10:30
    A było jakieś oficjalne wystąpienie polskiego rządu o odszkodowanie? Bo nie słyszałam.
  • ichi51e 02.09.19, 10:30
    Morawiecki cos tam gadal ale pewnie jakby przycisnac to tylko gadal jako on Morawiecki a nie premier panstwa

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • spanish_fly 02.09.19, 11:00
    Gadać to sobie można. Gadają przecież o tym od dawna. Takie rzeczy to raczej wyłącznie na piśmie.
  • sumire 02.09.19, 10:41
    Niby nie, ale przekaz już poszedł - w mediach "publicznych" temat wczoraj się pojawił,plus cała szczujnia typu Ziemkiewicz i spółka już go grzeją.
    Obrzydliwe to jest.
    Odkąd PiS doszedł do władzy, co roku zamiast refleksji mamy straszenie złymi Niemcami.
  • sniyg 02.09.19, 11:35
    Roszczenia żydowskie wobec Polski też nazwiesz obrzydliwymi?
  • sumire 02.09.19, 11:44
    Jeżeli celem tych roszczeń jest, jak w tym przypadku, uzyskanie korzyści politycznych, a nie faktyczne zadośćuczynienie, to tak.
  • ichi51e 02.09.19, 10:30
    Wystarczy spojrzec na mape Polski przed 2 wojna i po 2 wojnie zeby zrozumiec od kogo nalezy „oczekiwac odszkodowan”

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 45rtg 02.09.19, 10:47
    ichi51e napisała:

> Wystarczy spojrzec na mape Polski przed 2 wojna i po 2 wojnie zeby zrozumiec od
    > kogo nalezy „oczekiwac odszkodowan”

Znaczy, komu Polska ma płacić za zajęcie Ziem Odzyskanych? Niemcom, czy Rosji, która te tereny zdobyła i przekazała Polsce?
  • bywszy 02.09.19, 21:15
    ... Ziem Zachodnich i Północnych - bliżej prawdy.
    Z części z nich Polska zwinęła się za Kazimierza Wielkiego, z innych jeszcze lepiej - wraz ze śmiercią Chrobrego. Są wreszcie wśród tych ziem obszary, na których Polski nie było nigdy. Nigdy.
  • droch 02.09.19, 10:51
    > O realnych odszkodowaniach dla Polski cisza.

Widzę, że znudził się Tobie polski Gdańsk?
  • olena.s 02.09.19, 11:02
    Odszkodowania dla Żydów????
    O ile wiem mowa jest tylko i wyłącznie o ZWROCIE własności. Nie zaś o jakichkolwiek "odszkodowaniach".
  • sofia_87 02.09.19, 11:05
    Zyjacy spdkobiercy mogą ja odzyskac przed sadem, jak Polacy.
    Mowa jest o zwrocie majatkow, które nie maja spadkobiercow
  • olena.s 02.09.19, 11:07
    Nie. Mowa jest w ogóle o zwrocie majątków żydowskich obywateli/instytucji RP, które zwrócone nie zostały z różnych względów. Nb. ta kwestia zazębia się również o zwroty majątków w różny sposób znacjonalizowanych czy przejętych od wszelkich w ogóle obywateli Polski.
    Natomiast tak czy śmak, za czy przeciw, mało czy dużo - mowa jest o ZWROCIE a nie odszkodowaniach.
  • sofia_87 02.09.19, 11:16
    Majatki przejęte czy znacjonalizowane można odzyskac albo uzyskac odszkodowanie.
    Zydom chodzi o majatki bezspadkowe
  • olena.s 02.09.19, 11:23
    Zwrot a nie odszkodowanie.
  • sniyg 02.09.19, 11:39
    Jak sobie Olenka wszystko wytłumaczy, jak ktoś olence coś zniszczy to się odszkodowania domagać nie będzie, bo to nieładnie, no chyba że nie zniszczy to wtedy niech koniecznie oddaje, bo jak tak można.
  • olena.s 02.09.19, 15:51
    Wolniej pisz, głębiej czytaj.
    W tym wątku nie dyskutuję o tym, jakie postępowanie jest moim zdaniem słuszne, a jakie nie, tylko o tym, że mowa jest nie o "odszkodowaniu" dla Żydów od Polaków, tylko o zwrocie przejętego majątku.

• sofia_87 02.09.19, 11:44
    Odszkodowanie jeśli majatkow nie można oddac z jakiegoś względu, Polakow obowiazuje dokładnie takie samo prawo.
    Ale powtarzam Ci, ze obecnie Zydzi chcą zwrotow majatkow bezspadkowych lub odszkodowan za nie
  • lauren6 02.09.19, 12:47
    Przecież dostaliśmy odszkodowanie od Niemiec po II WŚ: ziemie odzyskane.

Nie dostaliśmy odszkodowania od Rosji, która napadła na nas 17 września i zagarnęła kresy wschodnie, takie polskie miasta jak Kijów czy Wilno.

Jeśli już od kogoś powinniśmy domagać się zadośćuczynienia to oczywiście od Rosji. Jestem ciekawa czy nasz odważny rząd prawdziwych patriotów prowadzi z Putinem jakieś rozmowy na ten temat.
  • sumire 02.09.19, 13:01
    O, bez wątpienia smile
    Putin zaśmiewa się do rozpuku, patrząc, jak Polska z upodobaniem pogarsza sobie stosunki ze swoim najważniejszym sąsiadem. Każdy konflikt Polski z resztą Europy leży w jego najlepszym interesie. I jak napisałam wyżej - nie zdziwiłabym się wcale, gdyby wątek odszkodowań od Niemiec był podsycany przez Kreml.
  • edelstein 02.09.19, 13:39
    Ta raz, wysmiano ich, byl komentarz, ze jesli beda sie domagac odszkodowan to Rosja bedzie chciala kasy za pomoc w wyzwoleniu.

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:43
    Proszę bardzo edel, nawet piszesz jak Niemka smile
    Coz, tak się sklada, ze tego argumentu nie mogą uzyc Twoi rodacy smile
  • edelstein 02.09.19, 13:57
    Rosjanie twoim zdaniem moga?🤣🤣🤣no moi przodkowie to i krzyz virtutti Militari dostali i dostali kulke w leb bedac w Wermachcie.Ciekawe co teraz wymyslisz, skoro dosrywanki o rodakach sa jak kula w plot😀

--
  • dyzurny_troll_forum 02.09.19, 13:56
    lauren6 napisała:

> Przecież dostaliśmy odszkodowanie od Niemiec po II WŚ: ziemie odzyskane.
    >
    > Nie dostaliśmy odszkodowania od Rosji, która napadła na nas 17 września i zagar
    > nęła kresy wschodnie, takie polskie miasta jak Kijów czy Wilno.

O tak, zwłaszcza Kijów!

https://i.imgur.com/23ivOae.jpg

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • 45rtg 02.09.19, 13:59
    dyzurny_troll_forum napisała:

> lauren6 napisała:
    >
    > > Przecież dostaliśmy odszkodowanie od Niemiec po II WŚ: ziemie odzyskane.
    > >
    > > Nie dostaliśmy odszkodowania od Rosji, która napadła na nas 17 września i
    > zagar
    > > nęła kresy wschodnie, takie polskie miasta jak Kijów czy Wilno.
    >
    > O tak, zwłaszcza Kijów!

W Kijowie gwałcił Chrobry, więc to prapolskie miasto.
  • lauren6 02.09.19, 21:30
    Oczywiście chodziło mi o Lwów.
  • sofia_87 02.09.19, 13:41
  • edelstein 02.09.19, 13:47
    Poki co koteczku to w Polsce ONRy i takie tam maja wsparcie rzadu i kosciola.W Niemczech sie takie organizacje delegalizuje.
    Tak przecietny niemiecki cywil tez byl ofiara,a to,ze powstanie warszawskie bylo glupota twierdza polscy historycy.Setki bezsensownych smierci, setki zniszczonych budynkow.Powstanie warszawskie nie ma zadnych plusow.Tych ludzi wyslano na smierc o z gory przegrana sprawe.

--
  • sofia_87 02.09.19, 13:54
    Koteczkuj tego swojego 80 letniego Niemca smile
    A zdelegalizowane to nie istnieja?
    Nie, przeciety niemiecki cywil korzystal z tej wojny i okradania jej prawdziwych ofiar, z majątku lub z pracy, ewentualnie z dzieci.
    Powstanie Warszawskie nigdy nie miałoby miejsca gdyby nie niemiecka okupacja, wiec to Niemcy ponoszą za nie wine, za tysiące ofiar i setki zniszczonych budynkow takze
  • edelstein 02.09.19, 14:03
    Argumenty sie skonczyla, znow pierdoly jakies o 80letnim Niemcu.Kurde nie znam zadnego, najstarsi to kolo 60sa🤣
    Taa i za Katyn tez.Za wszystko.Za Kaczynskiego tez to juz napisalas🤣 to Niemcy przeciez kazali isc Polakom z visami na Tygrysy.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:09
    Sama zaczelas o tym 80 latku, ja naprawdę nie sadzilam, ze Twój facet jest az tak stary, ale co kto lubi smile
    Tak, za Katyn tez, Stalin nie wkroczylby wtedy do Polski, czekal na rozwój wypadkow.
  • edelstein 02.09.19, 14:24
    Ty napisalas o dziadku, nie ja,wiec przestan sie dalej osmieszacm

--
  • edelstein 02.09.19, 14:36
    Jednak wiekszosc ludzi nie ma sklonnosci morderczych, wiec prawdopodobienstwo, ze nie zabil jest wieksze niz ze zabil.
    I znow argumentow brakuje,nie jestes w niczym lepsza od tamtych zaslepionych nienawiscia.Nawet argumentow uzywasz tych tamtych co oni.Oni tez z luboscia odczlowieczali.Jak widac niektorych wojna niczego nie nauczyla.

--
  • sofia_87 02.09.19, 14:47
    Mo popatrz, wiekszosc Niemcow nie ma sklonnosci morderczych, a jednak udało im się wymorodwac miliony w ciągu 6 lat, cuda po prostu.
    Zabijali mityczni "naziści" smile. To Tobie brakuje argumentow, chociaż mocno się starasz udowodnić, ze twój stary Niemiec skutecznie wypral Ci mozg smile.
    Serio uważasz, ze nie jestem lepsza od mordercow i gwalcicli? Może porozmawiasz z ocalymi ofiarami i zapytasz czy podzielają Twoje zdanie?
  • edelstein 02.09.19, 14:53
    Jaki przelicznik stosujesz 1niemiec 1polak czy jakis inny?
    No twoj koronny Argument o starym Niemcu jest taki merytoryczny😀zebys chociaz jeszcze miala jakikolwiek dowod, ale nie, pleciesz trzy po trzy🤣
    Tak uwazam, ze nie jestes lepsza, jedyne co cie od nich rozni to to, ze teraz jest pokoj i nie mozesz bezkarnie mordowac.

--
  • sofia_87 02.09.19, 15:01
    Przelicznik? Liczba ofiar to dane historyczne, dość dobrze potwierdzone.
    To nie argument, raczej kpina z Twojej desperacji, która potwierdzasz w tym watku plując jadem.
    Cokolwiek bys nie myslala, tak wiem, w Twoim przypadku to określenie na wyrost, to nie zmienia faktu, ze Niemcy maja na koncie miliony ofiar, a ja jedynie kilka asyst w pierwszej pomocy w wypadkach oraz kilkanaście uratowanych zwierzat.
  • edelstein 02.09.19, 15:13
    Pytalam o przelicznik na Niemca.
    Z jakiej desperacji?chyba twojej, skoro wyjezdzasz z jakims dziadkiem🤣
    Hitler tez bardzo lubil zwierzatka i dzieci🤣
    Nie chce mi sie juz na te glupoty odpisywac, szkoda czasu na twoja fobie.

--
  • sofia_87 02.09.19, 15:19
    Jaki znow przelicznik na Niemca? Skad mam wiedzieć ile osob średnio zamordowal każdy Niemiec?
    Nic nie wskazuje na to aby Hitler lubil dzieci, z pewnoscia lubil swoja siostrzenice Gele, tak bardzo, ze ta popelnila samobójstwo,
    Zwierzat także nie lubil, owczarek niemiecki, z którym często się fotografowal się go bal, a Hitler bal się jego, już dawno o tym pisano.
    Fobie to Ty masz, koniecznie chcesz udowodnić Niemcom, ze jesteś jedna z nich, stad ten jad. Ale fyi, dla nich i tak jesteś nikim
  • edelstein 02.09.19, 15:08
    Oho co raz bardziej sie rozpedzasz😀😀😀

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka