Dodaj do ulubionych

Nareszcie! Cudowna pogoda!

03.09.19, 06:56
Nareszcie się ochłodziło! Odżywam, upały mnie dobijały.

--
Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
Edytor zaawansowany
  • edelstein 03.09.19, 07:23
    Nie widze nic cudownego w noszeniu kurtek i cieplych ciuchow.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • alpepe 03.09.19, 08:28
    podpisuję się, dziś rano było u mnie 12 stopni, musiałam być w spodniach i narzutce, a lubię w spódniczce i koszulce polo.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • milka_milka 03.09.19, 08:37
    Dla mnie super! Sama reguluję, czy mi ciepło czy chłodno, nie duszę się cały czas w gorącu.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • husmus 03.09.19, 07:42
    Rzeczywiście, cudowna..................jest półmrok, wieje i leje. Sama przyjemność.
  • koronka2012 03.09.19, 15:00
    husmus napisała:

> Rzeczywiście, cudowna..................jest półmrok, wieje i leje. Sama przyjem
    > ność.

Zdajesz sobie sprawę, że są w Polsce miejsca, gdzie nie padało od czerwca?

Ja się nie mogłam doczekać kilku dni z deszczem, słońce nonstop mnie wpienia, bo bardzo ceniłam sobie deszczowe przerywniki (i przyroda również) ale u mnie ledwo trochę pokropiło w nocy.
  • valla-maldoran 03.09.19, 18:29
    husmus napisała:

> Rzeczywiście, cudowna..................jest półmrok, wieje i leje. Sama przyjem
    > ność.

I wreszcie można odetchnąć.
    Ja od tego upału i słońca miałam doła giganta. Ile można?
  • mid.week 03.09.19, 07:46
    U mnie dzis max 20,swieci słońce - idealnie 🙂
  • solejrolia 03.09.19, 07:48
    Oj tak!
    Wreszcie można normalnie pracować, żyć, bez ryzyka udarów i poparzeń skóry. Nie wiem, naprawdę, jak poradzili sobie inni, ale my jesteśmy totalnie wyczerpani upałami (i oczywiście suszą).

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • berdebul 03.09.19, 09:12
    Jestes drzewem?
  • bywszy 03.09.19, 11:31
    Blisko. smile
  • saszanasza 03.09.19, 07:49
    U mnie pochmurno, chłodno na tyle, że zamknęłam okno. Wolę upały😛

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • stara.mostowiakowa 03.09.19, 07:56
    U mnie pochmurno ale wolę to od upałów. I w końcu popadało całą noc!
  • ira_08 03.09.19, 08:21
    Dla tych co poruszają się pomiędzy parkingami podziemnymi i unikają aktywności na zewnatrz to cudowna. Ja dziś jechałam 55 minut komunikacja zamiast 30 rowerem... Za mocno leje. Bieganie w mocnym deszczu też nie jest miłe.
  • solejrolia 03.09.19, 08:29

Ale już praca na zewnątrz w tych warunkach jest o milion razy milsza, niż w 40stopniowym upale
    (te 40stopni to oczywiście w cieniu, bo na słońcu nikt temperatury nie sprawdza). Trzeba się po prostu odpowiednio ubrać, tym bardziej, ze nie wszędzie leje- u nas dosłownie pokropiło, i nic ponad to.

A tym, co poruszają się parking podziemny-praca w klimatyzowanym biurze- zakupy w supermarkecie, jest im doskonale wszystko jedno, jaka jest pogoda, bo żyją jak surykatki: na moment wyściubią głowę na zewnątrz i zaraz się chowają. Niezależnie, czy upał, czy pada.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • ira_08 03.09.19, 16:36
    No a u mnie rano lało, skąd mam wiedzieć, jak jest u Ciebie? Nie mam ubrań, które wytrzymają pół godziny solidnej ulewy, pomijam fakt, ze jak leje w twarz to niewygodnie. Nie pracuje na zewnątrz, chyba logiczne, ze pisze że swojej perspektywy...
  • 35wcieniu 03.09.19, 08:30
    Jeżdżę komunikacją i jestem zachwycona, pierwszy raz od dawna mogę jechać jak człowiek i nie spływać potem, nie przyklejać się do siedzeń i nie cucić omdlewających pasażerów - w tym roku 4 razy.
    Coś pięknego.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • milka_milka 03.09.19, 08:38
    Ja biegam i w deszczu i śniegu i mrozie. Nie przeszkadza mi.

--
  • ira_08 03.09.19, 16:40
    Też biegam w deszczu, śniegu i mrozie. Ale silny deszcz przeszkadza, mokre buty obcieraja, zwłaszcza jak mam w planie 20 km. Jakbym sobie biegała po 5-10 km luźnym tempem to co innego. Przyjemniej wyjść z domu jak ładna pogoda, a nie jak cały świat spływa.

W Krakowie każda po mieście w deszczowe dni to koszmar. Wszyscy biorą samochody i jazda wydłuża się nawet 2x.
  • 18lipcowa3 03.09.19, 08:31
    Wystarczy schudnąć

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • milka_milka 03.09.19, 08:36
    Wiesz, nawet gdy byłam szczupła, też nie lubiłam upałów, czułam się źle. Serio, ja wiem, że w Twoim widzeniu świata się to nie mieści, ale tacy ludzie też są.

--
  • simply_z 03.09.19, 10:24
    no pewnie, ale bedac szczupla nie dzwigalas przed soba worka z dodatkowymi kg...
  • milka_milka 03.09.19, 11:19
    Worka nie dźwigam, skąd Ci to przyszło do głowy. Napisałam, że nie jestem szczupła, ale to nie oznacza, że otyła. A poza tym z moim odbiorem upałów nie ma nic wspólnego.

--
  • iwles 03.09.19, 11:38
    18lipcowa3 napisała:

> Wystarczy schudnąć

poczekaj lipcowa, jak wejdziesz w klimakterium big_grin

• aerra 03.09.19, 14:55
    A jak ktoś ma bmi w dolnej granicy normy i nadal nie lubi upałów, to też ma schudnąć?

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • liberica1 05.09.19, 09:49
    A co z osobami tzw. sercowcami? W jeden dzień z mojego wyliździewia wywieziono 11 osób z udarami mózgu i zawalami do szpitala specjalistycznego ma cito. Ujowa pogoda w upały. Szwagier wylądował też w szpitalu. Uprzedzając twój głupi tok myślenia - waga idealna, zero miażdżycy. Po prostu choruje na arytmię i takie upały jakie były czyli 40 stopni są ujowe dla każdego osobnika chorującego na serce. Ale jak się widzi tylko czubek własnego, grubego, liociwego nosa to podejrzewa się wszystkich o nadwagę.
  • gulcia77 06.09.19, 22:25
    Nie uwierzysz, ale teraz lepiej znoszę upały, niż ważąc około 50 kg, przy rozhulanym Graves-Basedowie. Wtedy dobrze się czułam przy -15.
    A co do meritum - na Górnym Śląsku cudowna pogoda, słonecznie, lekki wiaterek i wreszcie czai się przyjemny chłodek.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • bywalec.hoteli 09.09.19, 19:10
    Dziś w Poznaniu wujowa pogoda?

--
    Lato smile
  • bei 03.09.19, 08:32
    Drugi dzień ulewy lub kapuśniaczek- chłodek może być, ale 24 godziny deszczu na dobę to zbyt rześko 😊
  • andaba 03.09.19, 08:52
    Jest super.
    Wczoraj stałam przed przejściem, lało na mnie jak z cebra i myślałam sobie jak dobrze!. A jakie moje roślinki szczęśliwe (i moi synowie, że z konewkami nie latają).
  • bywalec.hoteli 03.09.19, 08:57
    Mam nadzieje ze 30 stopni jeszcze wróci we wrześniu smile

--
    Lato smile
  • bywszy 03.09.19, 11:35
    Do 19. nie widać.
    Chociaż w takim horyzoncie czasowym to już raczej horoskop niż prognoza.
  • tryggia 03.09.19, 09:00
    Pierwszy raz też się cieszę. Nie wyrabiałam już.

--
    Hope
  • daniela34 03.09.19, 09:05
    Pogoda jest fatalna. Nie przeszkadza mi, że się ochłodziło, ale jest pochmurno, ciemno i ponuro sad. Za duży przeskok po tych upałach. Mam nadzieję, że słońce i temperatury powyżej 20 stopni niedługo wrócą. Mam jeszcze ochotę na wypad nad wodę w tym roku.
  • thea19 03.09.19, 09:06
    dziś całą noc lało, teraz jest mokro, pochmurno ale temperaturowo ok. Dla przyrody to bardzo dobrze bo u mnie rzadko pada ale u mnie dziś nici z roboty w terenie a za 2 zaległe projekty absolutnie nie chce mi się brać.
  • gaskama 03.09.19, 09:11
    Nie znoszę upałów. Ale cała noc deszczu i 13 stopni to zbyt duży przeskok. Jeszcze nam klimatyzację w pracy nie przestawili na ogrzewanie i w biurze mam prawie to, co na zewnątrz. Siedzę w kurtce. Wolałabym, by nie było tak gwałtownej zmiany, bo dziś pogoda to październikowa. Nie może być kilka dni po prostu 20-22 stopni, słoneczko, kilka chmurek?

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • aerra 03.09.19, 09:48
    Tak, zdecydowanie smile
    Nawet jak tak jak dziś pada (a mi parking pod blokiem rozkopali - w ramach naprawy gwarancyjnej) i trzeba dymać spory kawałek. I tak wolę to niż upały.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • berdebul 03.09.19, 09:56
    Koszmar. Właśnie włączyłam ogrzewanie w domu.
  • aerra 03.09.19, 13:42
    Cudo! Wczoraj w końcu wyłączyłam klimę wink

--
    <*>
  • berdebul 05.09.19, 00:29
    Klimy nie mam, w domu maks 26-27 C jak zapomnimy zaciągnąć rolety.
  • ultimate.strike 06.09.19, 02:22
    a mało, wskakuj do piekarnika i ustaw przynajmniej 200 stopni.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • kosmos_pierzasty 03.09.19, 10:07
    Też mnie to cieszy. Powietrze cudownie rześkie smile
  • malgo21 03.09.19, 10:09
    Łączę się w radości smile
  • pade 03.09.19, 10:29
    Ja teżsmile

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • piataziuta 03.09.19, 10:27
    Taaak!
    I takie wspaniałe powietrze było w nocy! Miałam okno na oścież otwarte.
  • valla-maldoran 03.09.19, 10:44
    Ja też. Nie cierpię upałów. Spacer rano z psem przy 14 stopniach był przyjemny i pies wreszcie odżył.
    Wolę założyć bluzę i mieć siłę i chęci na wszystko, niż zdychać w upale.
  • czarniejszaalineczka 03.09.19, 10:55
    nareszcie smile

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • grey_delphinum 03.09.19, 12:35
    Wspaniala aura! Rzesko, jest czym oddychac... supwr!
  • agonyaunt 03.09.19, 12:40
    Mnie też jest w końcu dobrze. Wczoraj popadało, jak dla mnie i tak za mało po tej suszy, dzisiaj jest 20 stopni, słońce i rześki wiatr. Idealniesmile
  • szafireczek 03.09.19, 13:25
    Zgadzam się, ale ja lubię jesienną pogodę, a nie że upały mi jakoś przeszkadzały. Na wszelki wypadek jednak wczoraj wieczorem włączyłam ogrzewanie podłogowesmile
  • koko8 03.09.19, 13:26
    Jest okropnie. Zimno, buro i ciemno. Liści lecą, ponury syf. Mam nadzieję, że jeszcze trochę lata zaznamy tego roku.
  • taki-sobie-nick 04.09.19, 23:54
    Gdzie ci liście lecą i ponury syf...?
  • koko8 05.09.19, 10:46
    Dziś jechałam Grenadierów i ulica tonie w opadniętych liściach, służby miejskiej ładują je na przyczepy. Poza tym od przedwczoraj pogoda zmieniła się z ponurej i chłodnej, zmieniła sie na pierońsko zimną.
  • taki-sobie-nick 05.09.19, 22:20
    W tej chwili termometr pokazuje 20 stopni powyżej zera.
  • koko8 05.09.19, 23:33
    No popatrz, a ja w tej chwili wychodzę z pracy i termometr w aucie pokazuje mi 14 st., cieplutko, nie ma co.
  • taki-sobie-nick 06.09.19, 21:19
    I to jest "pierońsko zimno"?
  • koko8 06.09.19, 21:32
    Tak, teraz jest 11 st. - zimą powiedziałabym, że ciepło, w czasie kalendarzowego lata (teraz) - b. zimno.
    Z mojej strony EOT.
  • milka_milka 06.09.19, 21:29
    14 st, to jest ciepło. Ja chodzę w sandałkach i bluzce z krótkim rękawem.
    "Pierońsko" zimno to jest tak około -20.

--
  • milka_milka 05.09.19, 22:25
    Pierońsko zimno to nie bywa teraz nawet w zimie.

--
  • bergamotka77 06.09.19, 21:44
    Przesadzasz. Byłam dzis w pracy w szortach i krotkim rękawku wink

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka