Dodaj do ulubionych

Szampon, który nie elektryzuje, włosy cienkie

03.09.19, 15:27
Dziewczyny, mam włosy cienkie i delikatne, jasne. Od kilku lat farbuję, w sumie na własny kolor, ale nie chcę, by było widać siwe pasemka. Niestety chyba wszystkie szampony do włosów cienkich i delikatnych elektryzują mi włosy. Te z keratyną dla odmiany obciążają. Bez względu na to, czy z sieciówki, czy apteczne, czy ekologiczne. JEDYNA firma, która mi służy to Kevin Murphy. Ale mam dość wydawania ponad 100 zł na szampon, bo myję włosy codziennie. Więc wychodzi 200 zł miesięcznie. Ktoś ma podobny problem? A i żeby nie filcowały włosów, by nie stawały się takie tępe, szorstkie.

--
"Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
Edytor zaawansowany
  • spanish_fly 03.09.19, 15:51
    Mnie ostatnio podchodzą szampony i odżywki Petal Fresh. Do kupienia w Rossmanie. Używałam szamponu z olejkiem z drzewa herbacianego i odżywki zwiększającej objętość "rozmaryn i mięta". Włosy mi się nie elektryzują i robią się bardziej sypkie.
  • afro.ninja 03.09.19, 15:57
    A napiszesz czemu ci ten kevin sluzy? Zobacz po prostu sklad tego szamponu i szukaj podobnego.
  • szafireczek 03.09.19, 16:02
    Pewnie są przesuszone, czyli kup jakiś nawilżający... i nie myj może włosów codziennie, bo wysuszają się jeszcze bardziej...
  • triismegistos 03.09.19, 18:30
    Ja bym zaczęła od kupienia drewnianego grzebienia.

--
    Jeśli siedzisz gdzieś na ławeczce, a nagle jakiś nieznajomy siada obok ciebie, po prostu spójrz na niego i spytaj:
    - Przyniosłeś pieniądze?
  • triismegistos 03.09.19, 18:35
    A co do zużycia szamponu, polecam go rozcieńczać po prostu. Ja mam specjalny słoiczek na to, wlewam odrobinę szamponu, rozcieńczam wodą, zakręcam, potrząsam słoiczkiem. Rozcieńczony szampon spieniam i powstałą pianą myję skórę głowy, starajac się nie trzeć samych włosów, myją się niejako same spływajacą pianą. Polecam gorąco ten sposób mycia, nie tyle ze względu na oszczędnośc na szamponie, co ze względu na stan włosów.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • asia-loi 03.09.19, 18:41
    gaskama napisała:

... Niestety chyba wszystkie szampony do włosów cienkich i delikatnych elektryzują mi włosy.

Też mam włosy cienkie, codziennie myję, nie mam farbowanych i nie mam siwych choć mam 56 lat i też mi się włosy elektryzują i robię tak:
    włosy myję szamponem do włosów zniszczonych, farbowanych firmy Syoss (w Rosmanie są często promocje na te szampony). Włosy fajnie się rozczesują, ale aby się nie elektryzowały stosuję odżywkę (w spryskiwaczu) firmy Marion do włosów farbowanych. Odżywki używam na umyte i wysuszone suszarką włosy.

Taką, tą we fioletowej butelce (kuracja jedwabna)
    https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/produkty/20881_0_odzywki-blyskawiczne-marion-natura-silk_2.jpg

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • simply_z 03.09.19, 23:46
    broń boże jedwab. Na początku wydaje się, że regeneruje włosy, a tak naprawdę sprawia, że zaczynają się łamać i kruszyć.
  • triismegistos 04.09.19, 09:32
    Bo niektóre jedwabie do włosów zawierają alkohol.

--
    Rodziny niepełne i nietradycyjne to te, w których nie ma kota.
  • lacunalegis 03.09.19, 18:51
    Mam bardzo cienkie włosy i dokładnie odwrotny "problem". Służą mi tylko szampony za góra siedem złotych z najniższych półek w drogeriach i hipermarketach. Te wszystkie rzepy i pokrzywy, a najbardziej rumianki (mam jasne włosy, więc jeszcze dodatkowo rumianek im dobrze robi na kolor).

Nie wiem, czy to się sprawdzi w Twoim przypadku, ale jak jeszcze nie próbowałaś, to polecam. W razie niepowodzenia niewielka strata.
  • eliszka25 03.09.19, 18:58
    Mam cienkie i elektryzujące się włosy. Rada z drewnianym grzebieniem bardzo dobra. U mnie się sprawdza, bo przy plastikowym już samo rozczesanie powodowało, że strzelały mi pioruny na głowie. Z elektryzowaniem się włosów najlepiej radzi sobie u mnie olejek do włosów garniera. Wyciskam na dłoń jedno naciśnięcie pompki, rozcieram w dłoniach, a potem „wycieram” dłonie w mokre włosy i rozczesuję na mokro. Acha i właśnie - zrezygnowałam z czesania włosów na sucho. Rozczesuję mokre po umyciu i potem już nie czeszę więcej.
  • beaucouptrop 03.09.19, 19:01
    Używam octu malinowego z Yves Rocher do plukania po umyciu. Włosy są lsniace, ladnie się układają i nie elektryzuja.
  • saszanasza 04.09.19, 12:27
    Kup sobie suszarkę z jonizacją powietrza

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka