Dodaj do ulubionych

Wada postawy-jakie zajęcia gimnastyczne?

05.09.19, 10:34
Popełniłam ten wątek na małym dziecku, a dotyczy 7latki, więc przeklejam.
Doradzcie dobre kobiety w takiej sprawie:
Moja 7 letnia córka ma wadę postawy, prawdopodobnie plecy okrągło-wklesle. Jestem przed wizytą u ortopedy. Chciałam ją zapisać na gimnastykę artystyczną, ale teraz nie wiem czy to dobry pomysł? Może po prostu dać na gimnastykę korekcyjną? Indywidualną czy grupową? Tylko obawiam się, że te zajęcia nie będą takie ciekawe się szybko zniechęci...może jakieś sztuki walki? Aikido, jujitsu, judo? Podpowiedzcie coś, bo zanim trafi do ortopedy, to trochę minie, a jeszcze przed nami endokrynolog i gastrolog.
Prawdopodobnie przyczyną wady jest to, że ona jest drobna i ma małą masę mięśniową, ma alergię pokarmowa, mało je. Rusza się dużo, ma bardzo silne ręce i nogi też, ale słabe mięśnie brzucha...
W niemowlęctwie miała wnm w górnej części ciała (ręce, ramiona, barki, szyja), a nogę jedna ciągnęła przy pełzaniu, po kilku spotkaniach z fizjoterapeutą zostało to wyrównane... Ale wraca jak widać.
Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie
Edytor zaawansowany
  • lauren6 05.09.19, 10:42
    Idź ponownie do fizjoterapeuty.
  • blablanie 05.09.19, 10:52
    Ta fizjoterapeutka wyjechała, a innych nie znam... Ale popytam...
  • madami 05.09.19, 10:51
    Idź do fizjo indywidualnie
  • mikams75 05.09.19, 10:54
    musi sie ortopeda wypowiedziec, zajecia korekcyjne na pewno nie zaszkodza ale na dluzsza mete beda nudne. Wybralabym grupowe, ktore moze sa mniej efktywne niz indywidualne ale zazwyczaj dzieci wola cwiczyc w grupie. Ew. jakis sport polecony przez ortopede plus raz w tygodniu indywidualne zajecia korekcyjne przez okreslony czas.
    Mojej corce pomogl balet, ale na inny problem.
  • kociamama1 05.09.19, 12:10
    Nie ma co szukać pomocy na forum. Trzeba udać się do specjalisty.
  • mamtrzykoty 05.09.19, 13:22
    Gimnastyka artystyczna absolutnie nie, bo jeszcze wadę pogłębi, ale balet mógłby być.
    Niezależnie od tego na gimnastykę korekcyjną też zapisz i to najlepiej na indywidualne ćwiczenia, żeby ćwiczenia były dobrane do dziecka i wzmacniały odpowiednie mięśnie.
    Jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie funkcjonuje Gym Generation to polecam. W programie mają dużo ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, ćwiczenia na drążkach, drabinkach..., sale bardzo dobrze wyposażone i ciekawie prowadzone zajęcia(znam te z Mokotowa w Warszawie, ale program chyba wszędzie ten sam).
    Balet w Pirueciku na Tamce mogę polecić, szczególnie u Pani Lidii.
  • blablanie 06.09.19, 16:28
    Taka ciekawostka: termin do ortopedy dziecięcego na 3 kwietnia 2020! W poradnin przyszpitalnej... U zwykłego, ale niezbyt polecanego (wręcz odradzanego) to 21.10... dobry na NFZ wyjechał na misję, masakra...
    Dobra fizjoterapeutka wyjechała na konferencję do Warszawy, będzie za 2tygodnie, to postara się nas gdzieś wcisnąć w grafik...
  • wlazkotnaplot 06.09.19, 18:53
    Fizjoterapia.
  • fragile_f 06.09.19, 20:28
    A masz w okolicy jakies zajecia z jogi dla dzieci? Mialam przez cale zycie problemy z kręgosłupem (skolioza, zwyrodnienie), po 8 miesiacach wada, ktora miala byc absolutnie niewyleczalna w dorosłym wieku, cofnela sie w 70%.

--
    Fragile
  • kanna 06.09.19, 20:58
    Balet.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka