Dodaj do ulubionych

Doświadczenie przyrodnicze,pomocy

05.09.19, 16:01
Emamy ratujcie dziecko ma zadanie w klasie IV preprowadzic doświadczenie przyrodnicze i zrobić jakaś kartę obserwacji. Nie mam pojęcia co to może być,pomożecie? Niw będzie nas w domu na weekend dzieciaki zostają z dziadkami,musimy to zrobić dzisiaj
Edytor zaawansowany
  • tol8 05.09.19, 16:03
    Sól wytrącaj z roztworu
    Fasolę wyhoduj
    Rzerzuchę posadź

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • bei 05.09.19, 16:06
    Wychodujcie pleśń, wysiejcie rzeżuchę, możecie obserwować kielkującą fasolę, można nalać wody na talerz, postawić na nim świece, zapalić ją, przykryć ostrożnie słoikiem, - na pewno znajdziesz mnóstwo w sieci
  • beverlyja90210 05.09.19, 16:14
    W jeden dzień się nie wyrobie z hodowla fasolki ani rzeżuchy
  • mona-taran 05.09.19, 16:19
    Ale taką pleśń to mogą I z dziadkami wyhodować, jest mało wymagająca :p
  • thea19 05.09.19, 16:21
    dziś znalazłam pojemnik kanapkowy mojego dziecka z półkolonii lipcowych. z zawartością ofkors. żebyś ze 3h wcześniej posta napisała, to już by kurier jechał.
  • bei 05.09.19, 19:41
    Ale ro dzieci mają opisać, nie Ty, w niedzielę to już kiełek będzie
  • bei 05.09.19, 19:47
    A ze świecą to przecież migiem zrobicie i zaraz przy Tobie opiszą.
  • 21mada 05.09.19, 19:55
    Rzeżucha do poniedziałku urośnie.
  • qs.ibidem 05.09.19, 20:27
    Rzeżuchę moje wsadziły w poniedziałek wieczorem i dziś rano od biedy można by ją było zrywać do jedzenia...
  • izabelka55 05.09.19, 22:01
    Włóż jajko do słoika i zalej octem
  • majenkir 05.09.19, 16:13
    Za moich czasow hodowalismy fasole i plesn wlasnie smile.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • majenkir 05.09.19, 16:14
    Albo moze "zasadzic", kupic zaplodnione jajka i wyhodowac kury? Bylby najlepszy wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • beverlyja90210 05.09.19, 16:22
    smile myśle ze tak.Dzieki dziewczyny dziadek powiedział ze on coś wymyśli smile)) ma głowę pełna pomysłów i dziwi się ze ja nie smile
  • turzyca 05.09.19, 16:21
    Woda w różnych temperaturach i sól aż powstanie roztwór nasycony.

--
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
  • szafireczek 05.09.19, 16:36
    Najbardziej oczywisty - z tuszem/atramentem w dwóch kolorach i białym kwiatem - tusze wlewasz do 2 słoiczków, a łodygę rozcinasz na 2 części, ale nie do końca, potem jeden koniec wciskasz do jednego pojemnika, a drugi do drugiego, czekasz i obserwujesz, co z kwiatkiemsmile

Albo z wywarem z liści czerwonej kapusty - siekasz, trochę wody i gotujesz - wychodzi granatowy wywar - potem chłodny wywar rozdzielasz na porcje i kolejno dodajesz np. proszek do prania, kwasek cytrynowy (sok z cytryny), wodę po ogórkach, mleko itd. chodzi o to, że wywar zmienia kolor - w kwasach na czerwony, a w zasadach na zielony do żółtego - zapisujesz obserwacje i jużsmile
  • beverlyja90210 05.09.19, 18:39
    Ja się czuje jak debil jak czytam co piszecie smile tata ma racje smile))
  • morekac 05.09.19, 19:39
    Może hodowla pleśni? W lodówce i poza...

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • kryzys_wieku_sredniego 05.09.19, 19:51
    Para wodna i skraplanie.
  • mikams75 05.09.19, 21:33
    rozspuscic sol w wodzie (sztuczna woda morska) a pozniej odparowac
    plesn wyhodowac
    wymoczyc jajko w occie
  • berdebul 05.09.19, 22:03
    Wrzucić kość kurczaka do octu. Albo jajko.
    Pleśń (kromka chleba, wilgotny ręcznik, przecierasz polke z kurzu i zamykasz w słoiku)
    Dwa ślimaki. Pozostawić w jednym pojemniku i obserwować jak się zaplodnią. wink
    Kwiat i kolorowa woda (łodyga na 2, lub 4 nacięta)
    Skrobia + woda i pomieszać.
    Klej z brokatem i trochę kwasu bornego = proces polimeryzacji. Jak ma byc naturalnie, to daj dziecku pektyny, wody i odrobinę soku z cytryny (dwa pojemniczki do których wsypujesz trochę pektyny, mieszasz z wodą, do jednego dolewasz soku z cytryny - tam wytworzy się żel).
    Hodowla fasoli normalnie, a jedna fasolka w pudełku bez dostępu światła.
    Kiełkujący ziemniak.
    Nasionko umieszczone w ziemi, na przykład w pudełku po CD, gdzie tylko jedna ścianka jest przezroczysta. Jak zacznie kiełkować, to co dwa dni obracasz o 90 stopni, kiełek zawsze będzie wiedział gdzie jest góra, więc będzie rósł zygzakiem.
    Kryształ soli.
    Wędrująca woda - kilka szklanek z wodą zabarwioną na rozne kolory. Układasz szklanki w jednej linii - kolor -pusta - kolor. Wkładasz ligninę, albo sznurek i zanurzasz końce do sąsiadujących szklanek w pustych powstanie mix sąsiednich kolorów.
    Pryzmat i rozszczepienie światła.
    Banki mydlane - dlaczego są okrągłe? I jak działa napięcie powierzchniowe.
    Olej, woda, barwnik i musujące tabletki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka