Dodaj do ulubionych

Ryanair- waga bagażu rejestrowanego

06.09.19, 14:39
Dziewczyny, Wy na pewno wiecie, jak to jest 🙂 Otóż trochę zaszalałam z zakupami w Grecji ( oliwa, dżemiki, mydełka itp.) walizki na pewno są trochę przeciążone ( max 20 kg kogą mieć ). Czy to jest tak, że jak mamy rezerwację na 4 osoby, to łącznie możemy wykorzystać 80 kg i nie ma znaczenia, że obie walizki ( mamy 2 duże) będą ważyły około 26 kg każda ? Czy max jednej to 20 kg?
Edytor zaawansowany
  • mauricella 06.09.19, 14:44
    max jednej to 20 kg
  • justyna.pie 06.09.19, 14:48
    Kurczę, to niedobrze, bo gdzieś wyczytałam, że można łączyć bagaż 😒
  • dolores12 06.09.19, 14:50
    Walizka nie może ważyć ponad 30 kg, z tego co ja się orientuję. Można sumować bagaż.
  • mona-taran 06.09.19, 14:52
    www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/czy-mozna-laczyc-limit-bagazowy
  • profes79 06.09.19, 14:56
    Na stronie Ryana napisano:

Pasażerowie podróżujący na tej samej rezerwacji i wspólnie odprawiający się, mogą przenosić lub dzielić opłacony limit bagażowy pomiędzy sobą.

Na przykład:
    Jeśli 2 osoby podróżujące na tej samej rezerwacji zakupiły bagaż rejestrowany 20kg każdy, wtedy jedna osoba może odprawić bagaż ważący 30kg a druga ważący 10kg pod warunkiem ze całkowity opłacony limit bagażowy nie zostanie przekroczony

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się.

www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz#0-4
    --
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • arwena_11 06.09.19, 14:56
    To zależy od linii.

Wracałam z Grecji czarterem - sumowali nam walizki.
    W tym roku z Cypru - każda max 20, żadnego sumowania.

Zobacz ile możesz mieć bagażu podręcznego ( w jednych liniach 5 kg w innych 8 kg ) i pakuj tam ciuchy. Ja sobie swego czasu kupiłam za grosze taką ręczną małą wagę do bagażu i zawsze przed powrotem ważę wszystko. I zawsze na styk jesteśmy big_grin
  • alpepe 06.09.19, 15:36
    Wykup na lotnisku w okienku ryana priority lub jeden bagaż podręczny do 10 kg, i tam przepakuj, mnie to kosztowało ostatnio 8 czy 9 euro. To też jest wyjście.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • mia_mia 06.09.19, 15:51
    Jeden bagaż nie może ważyć więcej niż 32 kg (lub coś koło tego w różnych liniach) ze względu na przepisy o tym ile jedna osoba może podnieść. Kiedyś musiałam na naszym warszawskim lotnisku wyjąć coś z walizki ważącej 32,2 (przysięgam), wtedy pani nam wytłumaczyła dlaczego, chociaż na inne ułamki nie zwracają uwagi.
    Sprawdzania czy pojedynczy bagaż nie waży więcej niż zwykły limit nigdy nie widziałam i nie słyszałam, choć świat wielki i nikt nie był na wszystkich lotniskach, może gdzieś sprawdzają to a nie czy zachowany jest limit na pasażera.
    Ja bez wahania pakowałabym jak mi wygodnie, byleby limit na osobę był zachowany.
  • justyna.pie 06.09.19, 16:05
    Dzięki, też czytałam o bagażu na stronie Ryanaira i tak mi wyszło, że raczej możemy mieć te dwie walizy po 25 kg, jeżeli mamy rezerwację na 4 osoby po 20 kg każda. Ale jakoś mam wątpliwości tym razem, może dlatego, że nigdy nie miałam przeładowanych walizek 😁 do podręcznego nie mogę spakować tych rzeczy, które mają największą wagę bo to miody, oliwa, dżemiki itp.
  • basiastel 06.09.19, 16:56
    Nie, każda walizka max. 20 kg. Moja córka leciała ostatnio i przez przypadek miała wykupione 2 bagaże, ale miała jeden ważący 22 kg. Trzeba było wyciągać rzeczy, albo płacić nadbagaż, choć kilogramy w sumie wykupione miała niewykorzystane.
  • justyna.pie 06.09.19, 17:02
    No, to muszę pokombinować w takim razie 😒 a to na pewno był Ryanair ?
  • pani-nick 06.09.19, 17:11
    To w dużej mierze kwestia życzliwości obsługi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka