Dodaj do ulubionych

Małe domki

06.09.19, 18:14
Jest coś takiego jak targi rzeczy ładnych i tam czasem są... ładne rzeczy. Właśnie zauważyłam, że reklamują oni stronę simple house i weszłam sobie popatrzyć na ładne domy. Otóż okazało się, że ładny dom, to... mały dom
simplehouse.pl/dom-drewniany/d75/
(to nie jest najmniejszy dom w ich kolekcji)
Spojrzałam na plan i ten plan obejmuje dzieciowe sypialnie wielkości uwaga... 6 m2. Sama za dziecia w prlowskim m3 miałam 8 m2 pokoju i było ciasno.
Mieszkałybyście?
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 06.09.19, 18:20
    W prlowskich blokach 6m2 to tez byla norma. W tym domu sypialnia rodzicow jest 2 razy wieksza od sypialni dzieci. Dla mnie bez sensu. Dzieci maja wiekszosc swojego dobytku w tych pokojach i przyjmuja tam gosci a dorosli w sypialni glownie spia.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • bialeem 06.09.19, 18:29
    A gdzie reszta dobytku rodziców? Znika wraz z pojawieniem się dzieci?

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • 1matka-polka 06.09.19, 18:41
    Nie znika ale oprocz sypialni maja miejsce do przechowywania w salonie, kotlowni, lazience, przedpokoju i kuchni. I gosci przyjmuja w salonie.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • ichi51e 07.09.19, 08:32
    moze to dzieci w wieku szkolnym i jedyna zabawka to laptop... biurko maja nie ma sie co czepiac big_grin

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ultimate.strike 06.09.19, 19:09
    oczywiście, że 6m2 to w przypadku pokoju to nie była norma gdyż norma przekraczała 8m2, w W70 i W70K mały pokój miał ponad 9m2 w standardzie. Takie małe to były tylko kuchnie w W59 budowane między 1964 a 1970.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • 1matka-polka 06.09.19, 19:18
    Po prostu widzialam pare mieszkan z lat 60- tych z oryginalnymi pokojami po 6,5 metra, stad moje wnioski. A na osiedlach z lat 80-tych najmniejsze pokoje mialy juz po 8 metrow.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • ultimate.strike 06.09.19, 20:31
    9.9m2, 3x3,3m w W70

--
  • ultimate.strike 06.09.19, 20:33
    Także tyh 6 to nawet sobie nie umiem wyobrazić, to taka duża szafa jest. I żeby nie było, ze się przechwalam i nie wiadomo kim jestem, moja posiadłość liczy 40m2 powierzchni ale 6-metrowego pokoju moja wyobraźnia nie ogarnia.

--
  • 1matka-polka 06.09.19, 20:37
    2x3m2, miesci sie lozko, szafa i male biurko.

--
  • kryzys_wieku_sredniego 06.09.19, 19:26
    Tak, to jest debilne, mieć miejsce na łóżko i żeby było dojście do niego z każdej strony po metrze a dzieciakowi dać schowek.
    Moja koleżanka po kilku latach doszła z mężem do wniosku, że chyba coś nie tak z nimi, że zabrali większy pokój sobie na sypialnie a w drugim albo łóżko albo biurko ;P
    Zamienili pokoje i z ich sypialni wyszedł prawie drugi salon ;P, a do malego wcisnęli łóżko i nawet jest z pół metra na dojście z każdej ze stron.
  • iwoniaw 06.09.19, 19:01
    W wątku obok są osoby, które upierają się, że wystarczający metraż domu to połowa, a nawet 1/3 z tego, co prezentowane w linku big_grin Zapewne 6 metrów sypialni to dla nich szaleństwo big_grin

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • 1matka-polka 06.09.19, 19:07
    Ja bym kazde pomieszczenie w tym domu powiekszyla o jakies 5 m2, oprocz sypialni rodzicow i lazienek. Łazienki, zeby byly tak o 2 m2 wieksze...

--
  • agonyaunt 06.09.19, 20:20
    Nie. 6m2 to sarkofag, nie pokój. U mnie na osiedlu są takie bloki, zaglądam czasem ludziom w okna i od samego patrzenia zaczynam się dusić. Strasznie klaustrofobiczne.
  • szarsz 06.09.19, 20:28
    Ja miałam taki pokój. 6.5 metra. Wtedy był mały, ale nie jakiś klaustrofobiczny, a ja byłam szczęśliwa, że to mam i że mieszkam w nim sama, bez rodzeństwa. Dziś mnie taki metraż przeraża.
  • agonyaunt 06.09.19, 21:09
    To tak jak z maluchem. Jak byłam dzieckiem to wytrzymywałam 8h na tylnym siedzeniu, potem jeździłam nim sama, ostatnio jak zobaczyłam gdzieś na ulicy to się zdziwiłam jak ktoś dorosły się do tego mieścismile
  • astomi25 06.09.19, 20:36
    Super. Postawilabym sobie na dzialce smile
    Duzo fajniejszy niz jakis holender.

--
    Der Ossi ist schlau und stellt sich dumm, der Wessi macht es andersrum.
    smile
  • amsterdama 06.09.19, 21:37
    A ja mam właśnie taki mały domek( choć sypialnie dzieci większe). Chwalę sobiesmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka