Dodaj do ulubionych

Gadowski słusznie o polskich katolikach

06.09.19, 19:02
www.m.pch24.pl/witold-gadowski--nadchodzi-nowa-epoka--slodkie-lenistwo-polskich-katolikow-wlasnie-sie-konczy,70668,i.html?fbclid=IwAR1Fd1JeajydlBFoUWRthFf_UwnodNQxmw2pEZMJIQwEhzKYf-OSzKZZB24
Gdyby polscy katolicy naprawdę byli tacy, jakimi ich widzi Hartman, to Hartman od dawna paradowałby z rozbitym nosem. Tylko katolicy muszą przestać dać sobie w kaszę dmuchać, bo zwyczajnie przegrają.
Edytor zaawansowany
  • asia.sthm 06.09.19, 19:16
    Pan Gadowski tak jakby nawolywal do swietej wojny - krucjaty mu sie marza, krzyzakiem chetnie by zostal albo inkwizytorem.
    Delikatnie zaczyna niuchac ale juz sie rwie do boju big_grin

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • sumire 06.09.19, 19:27
    Ach, ci katoliccy machos, co nawet kobiecie w pociągu z walizką nie pomogą, ale do walki będą nawoływać.
  • sylwester.z.kolonii 06.09.19, 19:31
    To chyba Twoi kumple w rurkach i trampeczkach, co ważą 50 kilo.
  • sylwester.z.kolonii 06.09.19, 19:27
    Wojna o łacińską Europę być może nas czeka w przyszłości. Albo wielka wojna rasowa: biała Europa kontra czarna Afryka i beżowa Arabia.
  • iwoniaw 06.09.19, 19:38
    Niewiele wiesz o Afryce i Arabii i poglądach tamtejszych mieszkańców (i liderów ruchów politycznych) na kwestie etniczne, prawda?

O "łacińskiej" Europie też niespecjalnie dużo?

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • olena.s 06.09.19, 19:43
    Zadajesz mu zbyt złożone pytania.
  • sumire 06.09.19, 19:40
    Jeśli w przyszłości jakakolwiek wojna w Europie nastąpi, to nasi katoliccy machos będą pierwsi spieprzać.
  • alpepe 06.09.19, 19:48
    Ta wojna już trwa i skończy się porażką białej Europy.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • olena.s 06.09.19, 19:52
    Biała Europa popełniła samobójstwo w 1914, a poprawiła w 1938.
  • iwoniaw 06.09.19, 19:26
    I też, jak autor linkowanego artykułu, uważasz film Sekielskich ujawniający przestępstwa seksualne kleru za "atak na Kościół"?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • sylwester.z.kolonii 06.09.19, 19:30
    Nie, w życiu. Przecież tam był min. kapelan Bolka. Film był rzetelny i nic nie można zarzucić dokumentowi. Natomiast sam termin publikacji był nieprzypadkowy i myślę, że ktoś za to Sekielskiemu zapłacił żeby akurat film miał premierę przed wyborami.
  • iwoniaw 06.09.19, 19:36
    Film był rzetelny i nic nie można zarzucić dokumentowi.

I mimo że tak sądzisz, cytujesz z zachwytem gościa, który uważa ten film za "atak na Kościół" - atak, który trzeba odeprzeć, dodajmy, zamiast "siedzieć na kanapie"?

Natomiast sam termin publikacji był nieprzypadkowy i myślę, że ktoś za to Sekielskiemu zapłacił żeby akurat film miał premierę przed wyborami.

Na jakiej podstawie tak sądzisz? (tzn. że ktoś zapłacił Sekielskiemu za publikację filmu przed wyborami).
    No i jaki to ma w ogóle związek z charakterem polskich katolików, których ponoć pan autor tak celnie charakteryzuje?

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • asia.sthm 06.09.19, 20:07
    > i myślę, że ktoś za to Sekielskiemu zapłacił żeby akurat film miał premierę przed wyborami.

To ty wielki myśliwy jesteś big_grin - film byl finansowany ze zrzutek - oficjalnie. Patronow jest juz ponad 2800
    patronite.pl/sekielski
    "Jestem niezależnym producentem filmowym. Dzięki hojnemu wsparciu moich niesamowitych Patronów, udało się uzbierać fundusze na dokument o księżach pedofilach w Polsce, a także zakończyć finansowanie filmu o aferze SKOK. Teraz - czeka nas nowe, chyba najtrudniejsze wyzwanie..."

Sylwester, dorzuc sie z wdziecznosci za denuncjacje kapelana Bolka. - w razie czego bedziesz mial zaslugi big_grin

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • bib24 06.09.19, 19:38
    przejrzałam, stek bredni.

a widzieliście, że w niektórych województwach biskupi się ugięli i łaskawie w 4 klasie w poznaniu będzie 1 lekcja religii a nie 2?

domyślam się dlaczego, bo pewnie wszyscy się tam na potęgę wypisują, więc muszą ustapić, albo im nikt nie będzie chodził.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka