Dodaj do ulubionych

Czy to przez bogatych mieszkania są tak drogie?

07.09.19, 09:16
Mieszkania od deweloperów w Polsce schodzą na pniu. Nawet jak są budowane tandetnie. Czyżby aż tak dobrze u nas jest, że jest tyle osób które mogą sobie kupić mieszkanie nówkę sztukę od dewelopera pomimo ciągłego wzrostu ich cen? To raczej bogaci kupują po kilka sztuk na wynajem. Przez tak duży popyt ceny rosną, bogaci mają coraz więcej mieszkań, a młodzi po studiach mają coraz bardziej pod górkę z nabyciem własnego "M". I tym samym nie mając zdolności kredytowej muszą drogo wynajmować u bogatego, co kupił sobie 10 mieszkań i może już nawet nie pracuje. A niepracowanie i życie z lichwy to zdecydowanie nie po bożemu.
Nasuwa się jedną refleksja. Do firm wykończeniowych są często duże kolejki. Ciekawe kiedy bogaci stwierdzą, że są w stanie płacić więcej za robociznę żeby się w te kolejki wciskać szybciej. Zaczną tacy dawać wyższą marżę żeby mieć szybciej, to Janusz z Grażyną i dwa lata będą czekać na ekipę, bo bogaty za taką samą robotę będzie płacił więcej.
Edytor zaawansowany
  • jola-kotka 07.09.19, 09:19
    Dobrze sie czujesz jakiej lichwy. Nie uzywaj slow ktorych znaczenia nie znasz. No i co zlego jest w tym ze ktos kto ma kase kupuje i wynajmuje? Biznes jakich wiele.
  • ada16 07.09.19, 09:35
    Mieszania są drogie, bo kredyty są latwo dostepne . Popyt napędza ceny.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 09:39
    Nie są już tak łatwo dostępne, bo ceny czasem się robią zaporowe dla kogoś kto np. zarabia 3 tysiące na rękę. A i masa bogatych kupuje po kilka mieszkań i stąd kwadraty schodzą na pniu. Napisałem niżej, jak to jest szkodliwe dla zwykłego Kowalskiego.
  • aqua48 07.09.19, 09:44
    sylwester.z.kolonii napisał:

> Nie są już tak łatwo dostępne, bo ceny czasem się robią zaporowe dla kogoś kto
    > np. zarabia 3 tysiące na rękę.

Jeśli w małżeństwie dwie młode osoby zarabiają po 3 tysiące na rękę to mają już razem 6 tysięcy i stać ich na ratę kredytu - 2500 zł. Zatem mogą sobie kupić małe mieszkanko.
  • ada16 07.09.19, 09:45
    Są łatwo dostępne bo wystarczy miec ułamek wartości i juz mozna kupic mieszkanie na spolkę z bankiem .
    Sądzisz , ze więcej mieszkań kupują bogaci? chyba więcej mieszkań kupują kredytobiorcy i to powoduje napędzanie cen.
  • zasiedziala 07.09.19, 09:51
    ada16 napisała:

> Są łatwo dostępne bo wystarczy miec ułamek wartości i juz mozna kupic mieszkani
    > e na spolkę z bankiem .

Ten ułamek to 1/5 obecnie, ile powinno by ć w takim razie, żeby uznać, że kredyty nie były łatwo dostępne?
    --
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • pani-nick 07.09.19, 10:38
    Ale nie ma obowiązku kupna mieszkania. Można wynajmować.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 11:02
    Gdyby można było łatwiej kupić i ceny wynajmu byłyby mniejsze.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 09:37
    Z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego to zwykle psucie rynku. Jeden z symptomów tego, co ja nazywam Polską dla bogatych. Ludzie typu Korwin i Cejrowskiego (czyli skrajni liberałowie) mówią jasno i głośno, co im się nie podoba. A nie podoba im się, że biednym przez 500+ się polepszyło i nie chcą po godzinach już dorabiać zbieraniem jagód po lasach, a oni by chcieli jeść prawdziwe leśne jagody. Podobne myślenie mają zapewne wyborcy KO, tylko jeszcze do tego głośno się nie przyznają. Niejeden wyborca PO pewnie zgrzyta, że robotnik z taśmy w weekendy nie chce już za piątaka mu odśnieżać zimą.
    Gdyby tych co mają po kilka mieszkać jakoś mocniej docisnąć podatkowo, to ich biznesy przestałyby się tak opłacać, część mieszkań musieliby szybko sprzedać, nowych by już tak chętnie nie kupowali, ceny u deweloperów by zapewne spadły, ceny wynajmu od bogatych też bo więcej młodych ludzi mogłoby mieć ciasne, ale własne.
  • bistian 07.09.19, 10:07

> Z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego to zwykle psucie rynku. Jeden z symptomó
    > w tego, co ja nazywam Polską dla bogatych. Ludzie typu Korwin i Cejrowskiego (c
    > zyli skrajni liberałowie) mówią jasno i głośno, co im się nie podoba. A nie pod
    > oba im się, że biednym przez 500+ się polepszyło i nie chcą po godzinach już do
    > rabiać zbieraniem jagód po lasach, a oni by chcieli jeść prawdziwe leśne jagody.

Pytanie z postawioną jedynie słuszną tezą? wink
    Podniesienie płac jest słuszne, ale można to zrobić w różny sposób.
    Podniesienie płac zawsze spowoduje podwyżkę cen, za to wszystkie darmowe dodatki zostają błyskawicznie wchłonięte przez rynek, robi się drożej bez powodu, bo można.

Jedyny plus z obecnej sytuacji, fachowcy obecnie zastanawiają się, czy wyjechać za granicę do pracy, czy zaczną własną działalność na miejscu? Obecnie można już dobrze zarobić na miejscu. Świadczy to o tym, że mamy już własny kapitał, a jakość prac powinna się podnieść.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 10:22
    Zgadzam się, różnice między naszymi, a zachodnimi państwami maleją. Tam już płace tak szybko nie rosną, bo to są państwa rozwinięte. Duży wzrost PKB i płac to cechy państw... rozwijających się wink
  • kokosowy15 07.09.19, 11:18
    Jakość pracy w Polsce? Prawie wszyscy, którzy coś umieli, już wyjechali, od inżyniera - projektanta zaczynając, po brukarza, hydraulika i mechanika samochodowego. Dlatego Lindlejowskie kanalizację są czynne a nowe rozpada ja się po kilku latach. Odtworzenie klinkierowej jezdni w Lodzi jest nie do zrealizowania, trzykrotne poprawki i końca roboty nie widać. Latanie dziur w asfalcie każdy widzi. Czekanie na hydraulika to jak na wizytę u lekarza specjalisty. Poza tym, prawie każdy chce mieć mieszkanie na własność, a w bogatych krajach większość mieszkań wynajmuje się, budują samorządy i ustalone są ceny maksymalne (takie lewactwo).
  • profes79 07.09.19, 11:41
    Ale w bogatych krajach jest sensowna polityka wynajmu, chroniąca obie strony umowy. U nas ochrona lokatora doszła do takiego poziomu absurdu, że wynajmowanie lokalu legalnie to proszenie się o kłopoty.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • madami 07.09.19, 14:28
    profes79 napisał:

> Ale w bogatych krajach jest sensowna polityka wynajmu, chroniąca obie strony um
    > owy. U nas ochrona lokatora doszła do takiego poziomu absurdu, że wynajmowanie
    > lokalu legalnie to proszenie się o kłopoty.
    >

to też jest jedna z przyczyn wysokich cen wynajmu
    zbytnia ochrona nigdy nikomu dobrze nie zrobiła
  • babcia.stefa 07.09.19, 18:04
    Ochrona lokatora ma sens, jak po jednej stronie jest lokator, a po drugiej korporacja z 1000 mieszkań, prawnikami i windykatorami.

U nas zazwyczaj po drugiej stronie jest bezradny właściciel wynajmujący kawalerkę po babci, któremu lokator może bezkarnie śmiać się w twarz.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • baaba69 08.09.19, 10:39
    Serio? Może gdybyś wynajęła legalnie na umowę notarialną zaznaczywszy w niej wzajemne relacje z najemcą,to nie byłoby z tym problemu.Ale wtedy trzeba zapłacić podatek...
  • pulcino3 08.09.19, 10:53
    Kochana, właściciel płaci podatki, a czesto najemca przestaje płacić zgodnie z umową i nagle okazuje sie, że właściciel i fak nie może nic. Nawet za media musi grzecznie regulować, kiedy najemca z nich korzysta.

--
    ---------------------------------------------------
    i... telemark
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 11:56
    Dlatego media się przepisuje na najemcę i problem z głowy.
  • kk345 08.09.19, 12:33
    I właśnie dlatego, ze umowa najmu okazjonalnego (bo o niej chyba mówisz) jest w zasadzie jedyną ochroną właściciela mieszkania, to rodziny z dziećmi (nie mówiąc o samotnych matkach czy inwalidach) mają takie problemy z wynajęciem lokum. Nikt o zdrowych zmysłach nie wynajmie lokatorom, których zgodnie z prawem nie da sie pozbyć w przypadku braku zapłaty... I płacenie czy niepłacenie podatku nie ma tu nic do rzeczy...
  • madami 08.09.19, 16:43
    Jeszcze raz powtarzam - nigdy, przenigdy nie wynajmę mieszkania rodzinie z dziećmi. Koniec.
  • tanebo2.0 08.09.19, 21:45
    Załóż firmę i wynajmuj w ramach wynajmu instytucjonalnego. Będziesz mogła eksmitować nawet dziewczynkę z zapałkami...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • mamablue 07.09.19, 10:23
    sylwester.z.kolonii :
    Podobne myślenie mają zapewne wyborcy KO, tylko jeszcze do tego głośno się nie przyznają. Niejeden wyborca PO pewnie zgrzyta, że robotnik z taśmy w weekendy nie chce już za piątaka mu odśnieżać zimą.

Szczęśliwie zapewne wyborcy naczelnej partii masowo samodzielnie odśnieżają zimą. Podobno dotyczy to również osobiście pewnego niedużego staruszka z wielkiej willi na Żoliborzu.

• sylwester.z.kolonii 07.09.19, 10:29
    Kaczyński pewnie godziwie za to płaci.
  • morekac 07.09.19, 11:02
    Kaczyński za to nie płaci, jest ponad takie przyziemne sprawy.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 16:37
    Na pewno wynajmuje legalną firmę.
  • morekac 07.09.19, 20:22
    Jemu za wszystko partia płaci, Józiu. Albo spółka Srebrna. Która pewnie wpisuje to sobie w koszty i pomniejsza w ten sposób podatki.
    BTW: Kaczyńscy ową willę nabyli za jakieś psie pieniądze, a wcześniej została ona komuś skonfiskowana, nie żeby sobie twój idol na nią zarobił.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • aqua48 07.09.19, 09:41
    Żeby bogaty kupił sobie 10 mieszkań i żył z wynajmu musiał się wcześniej zdrowo napracować. Wynajem poza tym to też praca i duże ryzyko - nie zazdrość. A lichwa to nie jest wynajmowanie mieszkań, tylko pożyczanie pieniędzy na morderczy procent.
    Młodzi po studiach nie mają coraz bardziej pod górkę, jest wręcz przeciwnie - jeśli mają odpowiednie wykształcenie, są zaradni to mogą znaleźć godziwą pracę, zarabiać i bogacić się, albo inwestować w siebie. Pod górkę to było w latach młodości mojej i moich rodziców - ani mieszkań, ani kredytów mieszkaniowych, ani żadnych perspektyw.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 09:43
    Ceny wynajmu w Polsce są lichwiarskie w stosunku do zarobków, bo i ceny mieszkań są wysokie. A to sprawia, że rosną różnice społeczne.
  • sumire 07.09.19, 09:46
    Hahaha, poczytaj sobie o cenach wynajmu w zachodniej Europie (wiem wiem, zgniły kalifat).
    I słusznie ci koleżanka napisała, żeby żyć z inwestycji, na ogół trzeba najpierw na te inwestycje zarobić. Pracą. Get a life, chłopak.
  • katja.katja 07.09.19, 09:52
    Promil prac pozwala na zarobienie na taką inwestycję jak dodatkowe mieszkanie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • koronka2012 07.09.19, 12:57
    katja.katja napisała:

> Promil prac pozwala na zarobienie na taką inwestycję jak dodatkowe mieszkanie.

Hmm, jestem zwykłym korpo wyrobnikiem średniego szczebla, a zarobiłam na dodatkowe mieszkanie. Sama, mając dziecko na utrzymaniu... I nie ja jedna.

Fakt, teraz inwestycja mi się wściekła, bo dziecko dorosło i zajęło lokal tongue_out
  • katja.katja 07.09.19, 19:12
    Ile osób w Polsce pracuje na średnim szczeblu w korporacji?
    Nie mówiąc już o tym, że dla części osób praca w korporacji jest nieetyczna i z własnego wyboru by się jej nie podjęli.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kropka_kom 07.09.19, 13:07
    mozna dostac kasęod rodziców...np.znajoma ma ziemię po rodzicach ktora była niewiele warta przed wejsciem do unii (pewnie wtedy bigacze mogli jej sporo nakupić) a teraz ceny są b.wysokie i stali się milionerami...czy się napracowali? nie wiem...po prostu była okazja
  • aqua48 07.09.19, 09:51

> Ceny wynajmu w Polsce są lichwiarskie w stosunku do zarobków,

Nieprawda. Wynajem małego mieszkanka - to koszt ok 1600-2000 zł. Zazwyczaj mieszają w nim co najmniej dwie zarabiające osoby zatem na jedną wypada ok 800-1000 zł. GUS podaje że przeciętne wynagrodzenie w I kwartale 2019 roku wyniosło 4950,94 zł brutto.
    Zatem cena wynajmu jest zbliżona do wysokości raty kredytu za takie lokum co jest uczciwe i dla wynajmującego i dla lokatora.
  • zasiedziala 07.09.19, 09:54
    Mam wrażenie, że wątek jest trochę inspirowany moim wpisem z wątku obok. A w wątku obok padają stwierdzenia, że tylko nieliczna grupa szczęśliwców dobrze zarabia, a cała reszta dostaje 2-3k brutto maksymalnie (z zaznaczeniem, że nie dotyczy to Warszawy).

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 09:59
    Te średnie wynagrodzenie wg GUS jest z dupy wzięte.
  • kokosowy15 07.09.19, 11:22
    Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ma się nijak do rzeczywistych zarobków zwykłego człowieka. Podaj medialne dla wszystkich pracujących.
  • memphis90 07.09.19, 15:17
    Jeśli cena najmu = cena raty kredytu, to osoby bez zdolności kredytowej spłacają kredyt osobie ze zdolnością kredytową. I to już jest niespecjalnie sprawiedliwe, bo wynajmujący nigdy nie staną się właścicielami wlasnego lokum, a właściciel w zasadzie bezkosztowo swój majątek pomnaza...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 09:49
    I się dziwisz, że PiS cały czas prowadzi? Polacy mają dość bycia tymi co zarabiają grosze, a za wiele rzeczy płacą ceny zachodnie.
    Jakbym miał teraz, po 30tce mieszkać z mamusią lub wynajmować pokój, to dopiero byłbym sfrustrowany i nie dał wam tu żyć, rzygając codziennie o okrutnym świecie i bezwzględnych wymaganiach kobiet.
  • sumire 08.09.19, 09:57

> I się dziwisz, że PiS cały czas prowadzi? Polacy mają dość bycia tymi co zarabi
    > ają grosze, a za wiele rzeczy płacą ceny zachodnie.

Ceny zachodnie to dopiero będą płacić.
  • bistian 08.09.19, 10:03

> I się dziwisz, że PiS cały czas prowadzi? Polacy mają dość bycia tymi co zarabi
    > ają grosze, a za wiele rzeczy płacą ceny zachodnie.

Za wiele rzeczy płacą jeszcze ceny wschodnie, domy są tańsze zazwyczaj dwa razy, czasami trzy. Dodatkowo, u nas nie płaci się podatku katastralnego. Wiem, PiS tego nie wprowadzi, bo straciłoby wyborców. U nas w modzie jest narzekanie na biedę, gdy faktycznie ma się całkiem duży majątek, przy katastrze by to wyszło.
    Z drugiej strony, jest to prawda, z zarobkami. Przedsiębiorca musi mieć piękny dom i najnowszy samochód, a obraża się na pracownika, gdy ten stawia warunki finansowe. Mówię o tych przedsiębiorcach, którzy mają intratną działalność, bo nie każdy ma taką, duża część ledwo zipie i trudno ich oskarżać o wykorzystywanie pracownika.
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 10:13
    Zwłaszcza, że wiele firm zachodnich jest obrzydliwie bogata i jak to mówi Tanebo, zarabia na procentach od procentów. Jak mi kiedyś szef powie, żebym szukał kobiety bo w końcu zostanę sam jak palec, to mu odpowiem że jak da podwyżkę taką jak chcę to zacznę szukać.
  • sumire 08.09.19, 10:17
    No popatrz, Józef, popatrz. Tak niby ciężko pracujesz, a tu ani podwyżki, ani premii, ani awansu... Może to ci powinno dać do myślenia?
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 10:25
    Są premie i podwyżka też w tym roku była. Ale nie jest to coś, czy można zaimponować atrakcyjnej pannie w wieku 25 - 30.
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 10:27
    Nie jestem jakimś orłem intelektu, raczej zwykłym szarakiem po zwykłym LO i nienajlepszych studiach i z moimi możliwościami z pracy biurowej nie będę miał nigdy kokosów. Obawiam się, że gdyby pojawiło się dziecko to kobieta by mnie zmusiła to podjęcia męskiej decyzji o zajęciu się pracą fizyczną. To jest czarny sen, którego się boję.
  • bistian 08.09.19, 11:32

> Obawiam się, że gdyby pojawiło się dziecko to kobieta by mnie zmusi
    > ła to podjęcia męskiej decyzji o zajęciu się pracą fizyczną. To jest czarny sen,
    > którego się boję.

Zupełnie niepotrzebnie boisz się pracy fizycznej, bo jest bardzo różna i każdy coś dla siebie znajdzie. Jeśli jesteś pilarzem i układasz metry w lesie, to musisz mieć krzepę i wytrzymałość. Jeśli pracujesz na stacji diagnostycznej, to czasami musisz coś odkręcić, czasami się pobrudzisz, ale to nie jest ciężka praca przez cały dzień. W magazynie część pracy to praca umysłowa, część fizyczna, ale masz paleciak i widłaka, realnie nie jest ciężko. W niektórych pracach fizycznych w zasadzie robisz za inżyniera, więcej jest pracy z planem, niż tej fizycznej, trochę ruchu, nikomu nie zaszkodziło. Praca przy biurku przez 8 czy więcej godzin, to jest dopiero dziadostwo, może najzdrowszemu zabrać zdrowie.
  • sumire 08.09.19, 10:28
    No to może weź zad w troki, spręż się trochę i znajdź lepszą robotę, zamiast tłuc smęty na forum, szukając kolejnych usprawiedliwień dla swojego żałosnego nieudacznictwa.
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 11:58
    Nie znajdę takiej za 5 tysięcy na rękę. Więc muszę się pogodzić z tym co mam. Dla Ciebie najwyraźniej większość społeczeństwa w takim razie to nieudacznicy.
  • 1matka-polka 07.09.19, 16:07
    "Wynajem małego mieszkanka - to koszt ok 1600-2000 zł"
    Gdzie? Bo na pewno nie we Wrocku, Gdansku, czy Warszawie.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • jola-kotka 07.09.19, 16:43
    Alez napewno tak i obiecuje ci to jako osoba ktora wynajmuje mieszkania innym.Nie bedzie to mieszkanie powyzej 55 m ale bedzie. Z tym ze tzw.kosztem wynajmu nazywamy kwote za sam wynajem. Czyli za to ze ci udostepniam lokal i tam mieszkasz. Np. 2000 . I taka kwota oficjalnie widnieje gdy wystawisz lokal na rynek. Nie bedzie to mieszkanie w scislym centrum ale nadal w wymienionych przez ciebie miastach. ( Nie mowie o kawalerkach, takich nie posiadam i one sa tamsze.) )A ze realne koszty sa wyzsze to juz inna sprawa bo dochodza oplaty takie jak prad, woda itd. Wynajmujacy musi tez miec rozpoczynajac wynajem kase na kaucje i tu jej wysokosc zalezy czesto od standardu mieszkania. Czasami jest ona w wysokosci jednego miesiecznego tzw. Czynszu czasami razy dwa. Jednak oplaty za gaz itd. Placisz wszedzie niezaleznie gdzie mieszkasz, wynajete, wlasnosciowe i tak placisz a kaucja jesli nie zdewastujesz lokalu jest zwrotna.
  • 1matka-polka 08.09.19, 11:39
    "tym ze tzw.kosztem wynajmu nazywamy kwote za sam wynajem. Czyli za to ze ci udostepniam lokal i tam mieszkasz."
    To nie, ja mam inna definicje.

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • 1matka-polka 08.09.19, 11:41
    Bo np. W jednej spoldzielni, czy wspolnocie, czynsz wynosi 300 zl w innej 500 zl przy porownywalnym metrazu.

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • kk345 08.09.19, 16:20
    Czynsz to czynsz, płacisz go niezależnie od kwoty najmu, jakiej żada właściciel i od kosztu mediów. Czego tu nie rozumiesz?
  • jola-kotka 08.09.19, 21:36
    A co to ma wspolnego z wynajetym mieszkaniem od osoby prywatnej?
  • mamablue 07.09.19, 10:25

> Ceny wynajmu w Polsce są lichwiarskie w stosunku do zarobków, bo i ceny mieszka
    > ń są wysokie. A to sprawia, że rosną różnice społeczne.

Taaaa, a wszak wszyscy mamy jednakowe żołądki. Widzę silny powiew marksizmu w twoich poglądach.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 10:30
    I żebyś wiedziała, że czekam na nowego Lenina fo porządek zrobi z możnymi tego świata!
  • sumire 07.09.19, 10:34
    W sensie co? Zabierze im kasę i odda nieudacznikom płakusiającym w internecie, że innym lepiej się powodzi?
    Popatrz, dziwnym trafem takie rewolucje nigdy nie kończyły się dobrze.
  • kokosowy15 07.09.19, 11:26
    Dla kogo nie kończyły się dobrze? Może efekt końcowy nie był pomyślny dla rewolucjonistow, ale jednak gilotyny, gulagi i inne tego typu narzędzia przez jakiś czas działały.
  • kk345 07.09.19, 11:37
    Dla nikogo...
  • olena.s 07.09.19, 10:53
    Przeczytaj "Psie serce" Bułhakowa.
  • heca7 07.09.19, 11:32
    Chcesz docisnąć tych przedsiębiorców aby im się pogorszyło, działalność stała się mniej opłacalna i sprzedali część dobytku. Wiesz od czego oni zaczną jak im się działalność przestanie opłacać? Najpierw zwolnią twoją żonkę z twoją matką. Im samym pogorszy się na końcu tongue_out

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 13:20
    Ogromne korporacje mają tak zawyżone zyski, że nawet jakby bardziej się z nimi podzieliły z pracownikami i fiskusem, to nadal byłyby to ogromne zyski, tyle że już nie tak "lichwiarskie".
  • zona_glusia 07.09.19, 14:15
    Wiceprezydent USA w czasie wizyty w Polsce pogratulował rządowi PiS, że on tak mądrze zrezygnował z pomysłu opodatkowania amerykańskich korporacji.
  • jola-kotka 07.09.19, 16:48
    Czyli zarabianie pieniedzy to lichwa. Wybacz ale jednak nie . Z lichwa to nie ma nic wspolnego. Wylania minsie obrazek kogos kto najchetniej by zabral tym co maja. Zabawne.
  • profes79 07.09.19, 16:57
    On tak od x czasu bełkocze na forum (tylko pod różnymi nickami), szczególnie uważając, że każdy kto ma cokolwiek (a zwłaszcza ulubiony temat - więcej niż jedno mieszkanie) to burżuj i należy mu zabrać. I najlepiej dać jemu, bo jego nie stać.

--
  • madami 07.09.19, 18:07
    innym by zabrał ale sam do roboty nie pójdzie np. fizycznej
    ale ujadać, że kasy nie ma i owszem
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 19:17
    Ciężko pracuję w korporacji, mam wrażenie że przez to tracę młodość i życie mi przez palce ucieka.
  • krypteia 07.09.19, 14:16

> I żebyś wiedziała, że czekam na nowego Lenina fo porządek zrobi z możnymi tego
    > świata!
    Nowe wcielenie Jozia? Zbyt duzo ludzi wygasilo twój poprzedni nick i przestali ci odpisywać?
    Jestes zalosny koles, sio z powrotem pod kamień
  • morekac 07.09.19, 10:59
    Józiu, ile tych mieszkań miało być w ramach programu "Mieszkanie plus"? A ile jest? To z pewnością wpłynęłoby na dostępność mieszkań.

--
  • katja.katja 07.09.19, 09:50
    Niekoniecznie. Mógł być jedynym wnukiem bogatych dziadków i wtedy ma już 2 mieszkania na start plus 3 "po rodzicach".
    A ktoś pracujący uczciwie całe życie jak moja siostra nie ma żadnego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aqua48 07.09.19, 09:54
    No widzisz, a mnie mieszkanie "po rodzicach" a co najmniej zwrot ich wkładu finansowego (znaczny bo będący dorobkiem życia) w budowę przepadł z powodu zawirowań i niejasności prawnych w latach PRL-u i zaraz później. Bywa.
  • iwles 07.09.19, 11:41
    Gazeciarz, a ty skad masz mieszkanie?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • katja.katja 07.09.19, 16:43
    Nie mam mieszkania.

--
    Nie dam się wygasić!
  • morekac 07.09.19, 10:46
    > A niepracowanie i życie z lichwy to zdecydowanie nie po bożemu.
    Takie ssme, jak niepracowanie i życie z socjalu. A podobno mamy katolickie i wierzące społeczeństwo.

> Do firm wykończeniowych są często duże kolejki. Ciekawe kiedy bogaci stwierdzą, że są w stanie płacić więcej za robociznę żeby się w te kolejki wciskać szybciej. Zaczną tacy dawać wyższą marżę żeby mieć szybciej, to Janusz z Grażyną i dwa lata będą czekać na ekipę, bo bogaty za taką samą robotę będzie płacił więcej.

Któż broni Januszowi i Grażynce założyć firmę i świadczyć usługi wykończeniowe w mieszkaniach? Specjalnie trudne to nie jest, znam ogrodnika, który się przekwalifikował.

--
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 11:03
    Nie każdemu chce się ciężko robić fizycznie.
  • madami 07.09.19, 11:25
    no jak się nie chce....
  • kk345 07.09.19, 11:41
    Skoro z pracy umysłowej nie masz pieniędzy a fizycznie pracować nie umiesz i nie chcesz, to pozostaje ci tylko zrobić kilkoro dzieci i żyć z 500+. Innej drogi nie widzę.
  • morekac 07.09.19, 12:08
    kk345 napisała:

> Skoro z pracy umysłowej nie masz pieniędzy a fizycznie pracować nie umiesz i ni
    > e chcesz, to pozostaje ci tylko zrobić kilkoro dzieci i żyć z 500+. Innej drogi
    > nie widzę.

Dla Józefa nie ma nawet tej drogi.

--
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 16:41
    Jeszcze dzieci będą brzydkie po mnie i będą miały pod górkę w życiu big_grin
  • iwles 07.09.19, 11:47
    Jozek, no to zajmij sie deweloperka. Bedziesz budowal mieszkania i tanio sprzedawal 😄
    To nie jest praca fizyczna, a marzenia swoje zrealizujesz.

--
    Paweł

• sylwester.z.kolonii 07.09.19, 12:08
    Deweloperzy to często dawna gangsterka. Wiele takich firm jest już własnością międzynarodowych molochów, a to tylko pogarsza sytuację polskich firm i jakość. Te zagraniczne budują jakiś szajs z gipsowymi ściankami działowymi, a w Warszawie i tak to schodzi na pniu za grube pieniądze, bo leming kupi wszystko co mi się wciśnie. To nie jest branża, gdzie się bierze kredyt i startuje od zera.
  • iwles 07.09.19, 12:11
    Jak to szlo?
    Buahahahahahaha.
    Klamiesz i zmyslasz Jozek, byle tylko siebie wybronic a dosr...c innym.

--
    Paweł

• sylwester.z.kolonii 07.09.19, 12:14
    Takich firm, podobnie jak agencji ochrony nie zakładali przypadkowi ludzie. Esbecja i gangsterka. Tak samo Jerzy Starak to człowiek powiązany z esbecją, więc dziś ma fortunę.
  • iwles 07.09.19, 12:28
    Tak tak tak. Tak sobie tlumacz swoje nieudacznictwo 😄

--
    Paweł

• sylwester.z.kolonii 07.09.19, 12:31
    Ty myślisz, że firmy deweloperskie to pozakładali budowlańcy co byli dobrzy w swoim fachu i sprawnie cegły kładli? Już pomijając fakt, że te firmy nie budują, bo do tego mają głównych wykonawców, a oni z kolei podwykonawców.
  • iwles 07.09.19, 12:35
    Na tym polega bycie deweloperem Jozek.
    Wszyscy to Gangsterka i ubecja. 😄
    To pokaz tym wszystkim, ze mozna inaczej. Bo ja znam takie wlasnie przyklady.

--
    Paweł

• kropka_kom 07.09.19, 13:10
    no ale coś w tym jest że dużej kasy dorobiła się "specyficzna" grupa ludzi..nie ma co się czarować..na prowincji to doskonale widać...
  • iwles 07.09.19, 14:39
    Ta specyficzna grupa dorobila sie "tez", a nie "tylko oni".

--
    Paweł

• katja.katja 07.09.19, 16:45
    Zarówno "specyficzna" jak i tzw. szczęściarze, którzy dzięki odpowiedniemu wstrzeleniu się w rynek i posiadania określonych zdolności mają szczęście posiadać odpowiednio dobrze płatną pracę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • madami 07.09.19, 14:20
    Mój znajomy parę lat temu zaczął od usług wykończeniowych, sam skończył politechnikę, jest inżynierem ale szybko stwierdził, że pracując w ten sposób zarobi więcej i szybciej. Teraz ma firmę i zatrudnia ludzi, klienci stoją w kolejce, nie jest tani ale robi z głową i solidnie. Przez pare lat ( nie wiem z 5) zarobił tyle, że kupił działkę, kilka samochodów ( i rodzinny i bus firmowy i samochód dostawczy) a teraz wykańcza budowę swojego domu. Jednocześnie kupił kawalerkę na wynajem. Sam z własnej pracy bez gangsterki.
  • olena.s 07.09.19, 14:29
    Nie pisz tego Józiowi. Przy zdrowych zmysłach trzyma go tylko przekonanie, że to wyłącznie bogacze (PZPR, Żydzi, Niemcy, Warszawiacy) są winni, że nie ma 190 cm wzrostu, urody Adonisa i milionów na koncie.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:00
    To w dalszym ciągu nie jest działalność na miarę własnego domu.
  • kk345 07.09.19, 15:15
    Przeciez wyrażnie ci pisze, ze pan kończy budowę domu. Czyli możez i ty iść tą drogą big_grin
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:20
    Miało być własnej deweloperki
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:19
    Własnej deweloperki
  • morekac 07.09.19, 18:27
    Za kilka lat i tego się dorobi.

--
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 09:55
    Nie bądź tego taka pewna. Jest wielu dostatnie żyjących przedsiębiorców, którzy nie narzekają delikatnie mówiąc. Mają super wczasy dwa razy w roku, fajne auto, duży dom i razowego psa. Nie jest jednak tak, że oni kiedykolwiek przeskoczą na ten pułap rynku gdzie trzeba mieć grube miliony, jak nie prawie miliardy. Branża deweloperska mocno się konsoliduje, tworzą się wielkie konsorcja z zagranicznym kapitałem. Parę bloczków lokalnie to możesz sobie postawić gdzieś na zadupiu. Są mniejsze firmy co np. taka stawiają segmenty/szeregowce. Jednak wielka deweloperka to branża prawie taka jak bankowa.
  • morekac 08.09.19, 10:30
    Trzeba było pisać, że wątek jest o wielkich deweloperach, a nie tych mniejszych.
    No i po co być wielkim deweloperem, skoro bycie mniejszym jest dla wielu całkowicie wystarczające? I ma się doświadczenie w budowaniu mniejszych osiedli, a nie całych dzielnic?
    Wielkie firmy startują też do wielkich inwestycji, które są czasami ryzykowne i czasami się na nich wykładają.
    BTW:Jak myślisz - dlaczego na każdą budowę tworzona jest osobna spółka? Przy każdym kryzysie pierwsze co leci w dół, to ceny nieruchomości.

--
  • olena.s 08.09.19, 11:24
    Aha.
    No Józuś, nie podoba ci się konsolidacja, na którą pracują firmy od 30 lat. To co byś robaczku sugerował?
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 12:09
    Gangsterzy pozakładali wielkie firmy, teraz je sprzedają zagranicznym koncernom które przejmują nasz rynek. Tak to w skrócie wygląda.
  • morekac 08.09.19, 12:12
    Te firmy nie stały się wielkie z poe9du gangsterki.

--
  • olena.s 08.09.19, 12:37
    big_grin Poproszę o dowody.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 14:58
    Morekac, ile znasz rodzin gdzie żaden z rodziców nie pracuje? Owszem, z powodu 500+ niektóre rodziny zdecydowały się na kolejne dziecko i kobiety zrezygnowały z pracy, no przy trójce lub czwórce dzieci logistycznie jest wygodniej dla rodziny gdy matka jest w domu. Podobno brakuje kobiet chętnych na kasy lub na produkcję. Nie bierzesz pod uwagę, że jako społeczeństwo się starzejemy? Ani tego, że coraz więcej kobiet kończy studia, a przy obecnej koniunkturze jest coraz więcej nowych stanowisk biurowych i młode dziewczyny wolą mieć pracę w biurze od poniedziałku do piątku od 8 do 16 , zwłaszcza że nie mają problemu z jej znalezieniem? Poza tym do prostych prac fizycznych za słabym wynagrodzeniem brakuje chętnych Polaków, bo oni wolą te prace wykonywać za granicą.
    A, to że z powodu 500+ Polacy w weekendy nie muszą dorabiać koszeniem trawników bogatszym sąsiadom i zbieraniem jagód i malin po lasach oraz na urlop mogą wyjechać wypocząć z rodziną zamiast zbierać truskawki lub szparagi to chyba dobrze?
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 16:43
    Więc mam satysfakcję, że Korwin-Mikke nie może jeść jagód i dzikich malin prosto z lasu big_grin
    Niech sam sobie zbiera, przyda się mu ruch. Brzuch ma tragiczny.
  • morekac 08.09.19, 10:48
    >Morekac, ile znasz rodzin gdzie żaden z rodziców nie pracuje?

Osobiście to wcale, bo nie obracam się wśród takiej patologii. Ba, niespecjalnie znam też panie, które wcale nie pracują. I to nawet na małopolskiej, bogobojnej wsi przy sporym mieście. Co w jednym przypadku okazało się zbawienne, gdy mąż zachorował i nie mógł pracować przez czas dłuższy.
    Za to wystarczy poczytać sobie różne rubryki kryminalne - trochę niepracujących, utrzymujących się z zasiłków się tam pojawia.
    BTW: jeśli ktoś ma 3 -4 dzieci i zarabiał najniższą krajową i rzucił robotę, to raczej mu się nie poprawiło, a wręcz - pogorszyło. W domu nie ma więcej kasy, inflacja rośnie. Wiesz, że wzrosło skrajne ubóstwo wśród rodzin utrzymujących się z zasiłków? Wśród rodzin z dziećmi także. Chyba też dlatego, że jest część ludzi niezbyt rozgarniętych i niezbyt robotnych jednocześnie. Im nigdy nie będzie dobrze i niczego się nie dorobią.

--
  • kokosowy15 08.09.19, 11:11
    Podobno skrajne ubóstwo najbardziej wzrosło wśród ludzi, którym nie należą się 500+ ani inne programy socjalne. Podwyżki płacy minimalnej też są większe niż podwyżki emerytur i rent. Nie szukałem źródeł, słyszałem tylko w TFM.
  • morekac 08.09.19, 12:17
    "W porównaniu z 2017 r. wyraźnie zwiększył się odsetek osób wydających na swoje utrzymanie mniej niż zakłada minimum egzystencji wśród gospodarstw domowych utrzymujących się głównie z niezarobkowych źródeł innych niż emerytury i renty (o prawie 4 p. proc.)" - wskazano.
    Czyli nie chodzi o pracujących lub mających prawo do renty/emerytury.

--
  • madami 08.09.19, 12:29
    kokosowy15 napisał(a):

> Podobno skrajne ubóstwo najbardziej wzrosło wśród ludzi, którym nie należą się
    > 500+ ani inne programy socjalne. Podwyżki płacy minimalnej też są większe niż p
    > odwyżki emerytur i rent. Nie szukałem źródeł, słyszałem tylko w TFM.

u tych osób ubóstwo się zwiększyło - poprzez galopujący wzrost cen
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 12:04
    Słuchaj, rodziny utrzymujące się z zasiłków to jednak jakaś tam patologia i im dla zasady nie powinno być dobrze. Jednak gdy ojciec pracuje, zwłaszcza za granicą i matka jest w domu z 4 dzieci, to dla mnie jest to zdrowe i normalne. Poza tym Kaczyński mówił o lepszym wynagrodzeniu ludzi pracy, a nie zamianie 500+ na 1000+ czy nieograniczonej kuroniówce dla tych, którym się nie chce do pracy chodzić.
  • madami 08.09.19, 12:40
    Zdrowe i normalne jest gdy ojciec uczestniczy aktywnie w wychowywaniu swoich dzieci
  • erzulie 07.09.19, 10:57
    W dużych miastach to głównie "zasługa" najmu krótkoterminowego. Firmy, często zagraniczne, kupują czasem po kilkadziesiąt mieszkań w jednej inwestycji. Więc można podziękować przede wszystkim ulubionemu na forum Airbnb. Do tego ochrona lokatorów, która dzięki miłościwie nam rządzącym, nie dotyczy firm, natomiast gdy zwykły Kowalski chce wynająć swoje mieszkanie po babci, musi liczyć się z tym, że być może będzie musiał użerać się z nie płacącym lokatorem.
  • madami 07.09.19, 11:23
    Ci "bogaci" o których wyrażasz się z taką pogardą to w dużej mierze nasi rodacy, którzy jakiś czas temu wyjechali za granicę, tam zarabiają w euro, funtach czy koronach, które lokują w nieruchomości w Polsce bo
    - są cały czas relatywnie tańsze niż w innych krajach
    - bo to dobra lokata np. na emeryturę

Ci "bogacze" to często ciężko pracujący ludzie, którzy zwyczajnie wykorzystali konunkturę, rynek i możliwości. Chyba każ∂a znana mi osoba pracująca za granicą ma przynajmniej jedno mieszkanie na wynajem w Polsce, zwykle jest to 3-4 mieszkania, czasem w różnych miastach.
    -
  • rozowebuty 07.09.19, 11:35
    wlasnie teraz mój brat pracujący za granica nabył mieszkanie, które jest w trakcie budowy płacił 5500tys za m2, a miesiac pozniej juz mieszkania poszly w gore do prawie 6000za m2 uncertain, ja płaciłam dwa lata temu na tym samym osiedlu za mieszkanie 4800zł za m2 wiec mieszkania poszły niesamowicie w górę! brata mieszkanie bedzie na wynajem bo mieszkac poki co w Polsce nie zamierza, póki co bo coś wspomina o dorobieniu sobie jakiegos kursu, który w Polsce jest tanszy niz w UK. On bardzo ciezko pracuje i ciesze sie, ze bedzie niedlugo moim sąsiadem. Wiec to, ze pracujący za granicą kupują to prawda ale czesto pracują ciezej niz rodacy. A co do cen mieszkan sie zgadzam sa kosmiczne. Ciekawie jak to wyglada w Warszawie.
  • kk345 07.09.19, 11:40
    To kupuje to mieszkanie na wynajem czy będzie twoim sąsiadem, bo się zgubiłam?
  • babciaira 07.09.19, 11:45
    Ale kogo obchodzą młodzi i dlaczego mają mieć lepiej?
    Tak samo emeryci.
    Mnie obchodzą 35 latkowie. Im trzeba pomoc.
  • migote 07.09.19, 18:08
    babciaira napisała:

> Ale kogo obchodzą młodzi i dlaczego mają mieć lepiej?
    > Tak samo emeryci.
    > Mnie obchodzą 35 latkowie. Im trzeba pomoc.

Dokładnie
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 16:28
    To znaczy, że jesteś egoistką, bo patriotę obchodzą wszyscy obywatele oraz ich dobro. Dlaczego 35latkowie mają zasługiwać na lepszą pomoc?
  • rozowebuty 07.09.19, 11:52
    raczej na wynajem ale kurs 2 letni moze bedzie w Polsce robil to zostanie moim sasiadem
  • bistian 07.09.19, 12:06
    rozowebuty napisała:

> wlasnie teraz mój brat pracujący za granica nabył mieszkanie, które jest w trak
    > cie budowy płacił 5500tys za m2, a miesiac pozniej juz mieszkania poszly w gore
    > do prawie 6000za m2 uncertain, ja płaciłam dwa lata temu na tym samym osiedlu za mies
    > zkanie 4800zł za m2

To jest niemożliwe. Jeśli wcześnie metr kwadratowy kosztował 5 i pół miliona złotych, a później tylko 6 tys. zł, to oznacza, że mieszkania kosmicznie STANIAŁY!

Jak inwestować w nowe technologie, jeśli wokół same głąby, które nawet liczyć nie potrafią? Po kilka przypadków tygodniowo, a jak wielu się nie ujawnia? surprised

• rozowebuty 07.09.19, 12:13
    OMG przejezyczenie jak moga na swiecie istniec takie glaby wyzywajace sie na ludziach surprised
  • kropka_kom 07.09.19, 13:11
    o nie nie.ci to tylko w części...
  • olena.s 07.09.19, 12:11
    A generalnie, pantofelku, pomijając to, że twoje "nie po bożemu" to kategoria z kosmosu, mieszkania drożeją, ponieważ społeczeństwo się bogaci i je stać. Nb. w niektórych ujęciach wręcz TANIEJĄ (bezprawnik.pl/ceny-mieszkan-2019/)
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 12:15
    Dlatego ja będę korzystał z prostytutek, bo mnie stać i w nosie będę miał rozkminy ematki że to nieetyczne wspierać uajeek ludźmi.
  • iwles 07.09.19, 12:32
    Ematki to w nosie maja co ty robisz 😜

--
    Paweł

• sumire 07.09.19, 12:37
    Przecież ty byś nawet nie wiedział, skąd taką wziąć.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 13:21
    Tak, z roksy bym nie potrafił korzystać. Może już korzystam, tylko się nie chwalę.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 13:31
    I dlatego nie użalam się już na brak powodzenia i odzywam się tu rzadko, bo może spuszczam z krzyża korzystając z cór Koryntu.
  • sumire 07.09.19, 13:35
    No właśnie widać, jak rzadko się tu odzywasz...
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 13:56
    Przez kilka tygodni mnie nie było i udzielam się tu jedynie w sprawach polityczno-społecznych. Pogodziłem się już z samotnością i żyję z tym. Wolę być samotny, niż być kołem zapasowym dla jakiejś dziewczyny która w skali 1-10 pod względem atrakcyjności stoi tak samo niski jak ja i ze mną by była tylko z braku lepszych ofert. A ja stary już jestem, by się wyrabiać i robić z siebie faceta 7/10, zwłaszcza że w moim wieku to liczą się portfel, a także takie sprawie jak doświadczenie z kobietami. Samym wyglądem i pewnością siebie niewiele się zdziała. Dobra, koniec już tego, wracajmy do polityki. Niszcz PO, bo to same zło!
  • dyzurny_troll_forum 07.09.19, 15:48

> Niszcz PO, bo to same zło!

Po polsku to zdanie powinno brzmieć: "Niszcz PO, bo to samo zło!"

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • lauren6 07.09.19, 13:59
    To już mamy odpowiedź czemu nie stać Cię na mieszkanie. Oczywiście wina złych deweloperów, a nie tego, że rozpuszczasz kasę na roksy 🤣
  • madami 07.09.19, 14:12
    Poza tym kto by tam fizycznie pracował....przecież nie każdemu się chce wink
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:13
    Do pracy fizycznej to końskie zdrowie trzeba mieć.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:03
    Nie mam wielkiej raty kredytowej, nigdy w życiu nie byłem u prostytutki, a i tak czuję się jakbym żył jak rencista lub skromny urzędniczyna.
  • kk345 07.09.19, 15:17
    Bo to nie kwestia kasy, tylko stan umysłu...
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:21
    Po prostu będąc samotnie mieszkającym singlem z kredytem mając te powiedzmy 3,5 tysiąca na rękę ciężko żyć jak celebryta.
  • profes79 07.09.19, 15:25
    To po co brałeś kredyt mając 3,5 na rękę?

--
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 16:03
    Bo chciałem mieć własny kwadrat? A brałem kredyt, jak zarabiałem między 2,5 - 3. Nie mam dużej raty, ale całe utrzymanie jest na mojej głowie. Jednak nie wyobrażałbym sobie wynajmować pokój lub mieszkanie na spółkę z kimś obcym.
  • profes79 07.09.19, 16:58
    Chcieć nie znaczy móc. Z tego zresztą bierze się sporo problemów dzisiejszego świata - z zakredytowania się pod korek "bo trzeba mieć".

--
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 19:23
    Miałbym po 30tce mieszkać z mamusią lub wynajmować pokój? Wtedy to bym się czuł jak dziad. Swoją drogą to chore, że w Polsce jest tyle dorosłych osób które nie są w stanie się same utrzymać i po 30tce wynajmować pokój. Smutnewyo jest.
  • kokosowy15 07.09.19, 19:33
    Dlaczego w Polsce każdy musi mieć samochód, własne mieszkanie? W wielu krajach europejskich, bogatszych od nas, i samochodów i mieszkań na osobę jest mniej.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 20:56
    Co do samochodów, to tam jest lepsza komunikacja. A u nas bez własnego mieszkania, jako emeryt mógłbyś mieć problem wynajmując na wolnym rynku. Poza tym wynajem mieszkania u nas to sprawa kosztowna, więc mając jakiś tam wkład własny lepiej zdecydować się na kredyt. Ile można wynajmować pokój i mieszkać z rodzicami? Ja mam niską ratę, mieszkam sam na swoim i sobie chwalę.
  • kokosowy15 07.09.19, 21:23
    Gdzie jest ta lepsza komunikacja? W GB poza Londynem jest gorzej i drożej. W Polsce nigdy nie będzie lepszej komunikacji, bo ulice zapchane są samochodami. W Wiedniu, Berlinie i Paryżu emeryci też wynajmują mieszkania. Ale może tam jest socjalizm i regulowane ceny?
  • barbra25 07.09.19, 14:16

> Dlatego ja będę korzystał z prostytutek, bo mnie stać i w nosie będę miał rozkm
    > iny ematki że to nieetyczne wspierać uajeek ludźmi.

Jeśli choroby weneryczne Ci nie straszne krzyż na drogę i "korzystaj"...
    Pięć razy nie skorzystasz w miesiącu i masz odłożony 1000 zł. Po roku to już 10 000 zł, po trzech na wkład własny do kredytu...

• sylwester.z.kolonii 07.09.19, 15:04
    Napisałem wyżej:
    Nie mam wielkiej raty kredytowej, nigdy w życiu nie byłem u prostytutki, a i tak czuję się jakbym żył jak rencista lub skromny urzędniczyna.
  • bywalec.hoteli 07.09.19, 18:17
    Czy to kolejne wcielenie Józka?

--
    Lato smile
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 09:56
    Tak, to ja powróciłem kolego smile
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 09:57
    Zgadnij od czego nick? wink
  • morekac 08.09.19, 10:33
    Nick jest od twoich brudnych fantazji seksualnych.

--
  • dyzurny_troll_forum 07.09.19, 12:37

czy to ty chińczyku.z.donbasu?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • olena.s 07.09.19, 14:48
    Oraz Józio z Białegostoku marzący o stalowych mięśniach, czy czym tam. big_grin
  • 71tosia 07.09.19, 13:14
    "mieszkania są tak drogie przez bogatych' to jest ta wersja ekonomii która trafia pod strzechy
    wink
  • majenkir 07.09.19, 14:44
    Jakis nowy fajny troll? big_grin

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • mamablue 07.09.19, 14:47
    Ten sam. Ale nick owszem nowy.
  • ira_08 07.09.19, 18:41
    Przecież to ten incel, Józek.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 19:19
    Jaki incel? Ja nigdy nie miałem pretensji do kobiet, jedynie do samego siebie i może matki natury, że nie stworzyła mnie takim jakim bym chciał być.
  • alaveda 07.09.19, 20:21
    Incel Józek.
  • kokosowy15 07.09.19, 20:36
    Wypominanie komuś, jakie ma wady fizyczne lub psychiczne, chyba nie świadczy o dobrym wychowaniu. Z poglądami można się nie zgadzać, ale używać argumentu że ktoś jest ślepy w stosunku do niewiadomego to nie w porządku.
  • sylwester.z.kolonii 07.09.19, 20:57
    Mądry z Ciebie człowiek i doświadczony życiowo, Kokosowy.
  • lidek0 08.09.19, 10:17
    Ameryki nie odkryłaś, że popyt podnosi cenę, i nie trzeba być super bogatym, kredyty na mieszkanie to teraz chleb powszedni. A że ludzie nawet tandetę kupują to już ich sprawa.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • barbibarbi 08.09.19, 11:49
    Ale jaki masz problem? Zatrudnij się u bogatego, policz mu za wykończenie 2 razy więcej niż zwykle i wkrótce sam będziesz bogaty. Tylko, czy takie bogacenie się na bogatym to po bożemu? uncertain
  • sylwester.z.kolonii 08.09.19, 12:06
    Na razie taka sytuacja nikomu jeszcze nie grozi, bo jesteśmy dość skąpym narodem.
  • jola-kotka 08.09.19, 21:37
    Nie zauwazylam ze jestesmy skapym narodem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka