Dodaj do ulubionych

Katalog Bonprix

08.09.19, 19:59
Kiedyś, sto lat temu, kupiłam od nich kostium kąpielowy i od tego czasu dostaję do skrzynki ich katalogi. Nigdy ich nie oglądam, od razu do makulatury.
Ale dziś sobie myślę, dobra, do śniadania przejrzę.
O, dobry Boże!
Dane mi było zobaczyć najbrzydsze rzeczy świata. Mówię, dobra, dla fanu, dam szansę, uprę się, że znajdę coś, cokolwiek, co mogłabym uznać. Nic. Dosłownie nic. Bezguście, koszmar.
A na koniec, creme de la creme, firanki.
Ale wyobrażam sobie, że są osoby, które z wypiekami na twarzy śledzą, oglądają, wybierają.
Mi pękły oczy.

--
Hope
Edytor zaawansowany
  • auksencja15 08.09.19, 20:05
    Mam to samo big_grin raz coś kupiłam. Pamiętam tylko, żeby usunąć nazwisko i adres z okładki, bo jest nadrukowany niestety
  • mary_lu 08.09.19, 20:06
    No coś Ty, uwielbiam za to katalogi BonPrix, zawsze zabieram matce, która zamówiła tam coś ze 20 lat temu i wszystko odesłała, bo nawet słabo przypominało to, co było w katalogu. Uwielbiam oglądać te kwieciste poliestry! To nawet lepsze od czytania Pudelka.
  • default 08.09.19, 20:17
    Tez dostaje, lata temu coś raz kupiłam, juz nie pamiętam co (pościel albo koc, coś takiego) i cały czas o mnie pamiętają smile
    Ale mam koleżankę, która regularnie z każdego niemal katalogu coś kupuje, najczęściej sukienki - no i chodzi w nich do pracy, pomijając juz czy są ładne czy nie (fason, kolorystyka), wg mnie są z tragicznych materiałów i niedbale uszyte.
  • bominka 08.09.19, 20:20
    Parę lat temu kupilam u nich kamizelkę,więc też dostaje katalogi.
    Lubię je oglądać. Gdyby nie lenistwo i brak czasu to nieraz bym kupiła. Bez przesady,że mają same brzydkie rzeczy.
  • mikams75 08.09.19, 20:26
    jestem fanka ich kostiumow kapielowych i mam chyba 2 sukienki i z tych akurat jestem zadowolona, ale badziewia tam jest faktycznie duzo. Ah i bielizne dla corki, jako jedni z niewielu maja niedrapiace obszycia.
  • lauren6 08.09.19, 20:28
    Też bym się pośmiała, ale mi nie wysyłają papierowych katalogów tylko spam na maila.
  • kamin 08.09.19, 20:29
    Kupilam u nich niedawno dżinsy. Wąska nogawka, ale nie są obcisłe przy kostce. Dokładnie takie jakie chciałam.
  • mdro 08.09.19, 20:32
    No proszę. A ja kupuję. I nie przypominam sobie bym - poza kostiumami kąpielowymi - kupiła cokolwiek poliestrowego; bawełna, bawełna z lnem, wiskoza (a, jeden sweter jest nominalnie poliestrowy). Kupuje też moja mama, siostra i siostrzenica. Mają dobrą gatunkowo bawełnę i przyzwoite (i tanie) dżinsy. Ja może zbyt wybredna nie jestem, ale w jakości widzę raczej różnicę na korzyść w porównaniu z sieciówkami typu C&A.

Nie uważam też, by mój styl ubierania się można było określić jako "bezguście", jest raczej jest dość sportowo/zachowawczy (poza faktem, że nie noszę sukienek ani spódnic). Oczywiście są tam i koszmarki, ale można sporo stonowanych rzeczy wybrać.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • kosmos_pierzasty 08.09.19, 20:36
    Też czasem kupuję sobie i rodzinie. Składy trzeba czytać i tyle (jak wszędzie, nawet na odzieży od projektantów). Wg mnie też BP to poziom sieciówek, albo czasem trochę lepiej. Ale grunt to się ponabijać wink
  • tryggia 08.09.19, 20:42
    Ja się nie nabijam, ja jestem zdruzgotana.

--
    Hope
  • kosmos_pierzasty 08.09.19, 20:47
    Może na terapię się udaj tongue_out
  • tryggia 08.09.19, 21:31
    Nie wykluczam, ptsd jak się patrzy wink

--
    Hope
  • hanusinamama 08.09.19, 22:45
    Ale ze czym??? Ze tam są fornaki?? Ja nie mam ani jednej firanki w domu wiec mi akurat ich firanki wiszą. Z tego sklepu mam kilka kiecek całkiem ok, 2 garnitury (marynarki wreszcie dobrze odszyte) i kilka bluzek...
  • asia_i_p 08.09.19, 20:34
    Nie wiem, jak ich sukienki, ale mają dosyć fajne spodnie w prostych fasonach. Oczywiście nie za tę cenę - licytuję na Allegro i zazwyczaj kupuję za około 10-20 zł sztuka. O ile tzw. garniturowe są marne, a dżinsy wycierają się w tempie ekspresowym, o tyle takie bawełniane z diagonalu albo sztruksu bardzo fajne, dobrze trzymają brzuch, a to się dla mnie liczy, niestety.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • mikams75 08.09.19, 21:04
    ktore dzinsy nie wycieraja sie ekspresowo? serio pytam, ja wycieram kazde tak samo szybko.
  • asia_i_p 09.09.19, 00:42
    Kiedyś mi poziom trzymały chyba nexta, ale z second handu. W tej chwili kolor się nie spiera w ogóle z dżinsów z Lidla (!) i pseudodżinsów z Pepco (!). Córka nosi z Bershki i Zary, też trzymają kolor. Te z Bonprix po kilku praniach zrobiły się z ciemnoniebieskich jasnoniebieskie.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • mikams75 09.09.19, 01:08
    Znajoma juz mi kiedys zachwalala z Lidla, ale to nie dla mnie kroj. Berska i zara rowniez. Pepco nie testowalam.
    W lidlu kupowalam kiedys dzieciece i musze przyznac, ze to byly jedyne spodnie, ktorych nie dala rady zniszczyc zanim wyrosla w wieku przedszkolnym.
  • anonimowapodczytywaczka 08.09.19, 20:35
    Kilka tygodni temu za namową koleżanki zamówiłam u nich 2 koszule nocne. Bardzo fajne smile 100% bawełna, ładne wzory, długość w sam raz.
  • sasha_m 08.09.19, 21:22
    Też kupiłam koszule nocne, są super.
  • auksencja15 08.09.19, 21:47
    Idę zobaczyć!smile
  • sasha_m 09.09.19, 06:57
    Obydwie moje są teraz w promocji za 34,99 zł. Tę w czarne napisy na białym tle szczerze polecam, po kilkunastu praniach nic się z nią nie dzieje. Druga to zielona z krową, kupiłam ją ze względu na ten nadruk. Jest fajna akurat na lato, bo bawełna cienka, niestety trochę się zdefasonowała. Krowa pozostała nienaruszona 😀
  • mail-na-gazecie 08.09.19, 20:39
    Kupiłam właśnie dżinsową spódnicę.
  • jaulfa 08.09.19, 21:14
    A ja lubię bonprix. Podoba mi się, że mają różne ubrania a nie tylko modne w danym sezonie.
    Z katalogów zrezygnowałam dawno, bo s koda mi lasów. Od wielu kat przeglądam katalogi w necie.
  • little_fish 08.09.19, 21:33
    Katalog widuję sporadycznie, zamawiam ze strony, ale odnoszę wrażenie, że targetem papierowego katalogu mają być osoby, które nie korzystają z internetu. Stąd też przewaga pewnego asortymentu
  • mysiulek08 08.09.19, 21:18
    bym nie przesadzala az tak, wszedzie sie trafia koszmarki

z bonprixa lubie dzinsy, dobrze leza, pas maja tam gdzie powinny miec, lubie ich pizamy, gruba bawelna, nie kurczy sie w suszarce, majtki z wysokim stanem, mam tez letni, azurowy sweter ze sznurkowej bawelny, uwielbiam smile nietrafione zakupy tez sie trafiaja, jak wszedzie

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • auksencja15 08.09.19, 21:48
    A jak z rozmiarówka spodni?
  • aniani7 08.09.19, 21:24
    Tez widzialam te firanki i faktycznie przebijaja wszystko hahahaha
  • tojamarusia 08.09.19, 21:25
    Nie jestem w stanie wyobrazić sobie twojego gustu skoro na Bonprix wszystko jest dla ciebie koszmarne. Kupiłam tam sporo rzeczy, większość bardzo fajna, niezła gatunkowo, dobrze uszyta. Oczy mi nie pękają, chodzę w tych ciuchach, ludzie na mój widok nie krztuszą się ze śmiechu.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • evolventa 08.09.19, 21:32
    Dokładnie, mam tak samo. Mam dużo rzeczy od nich, zwłaszcza sukienki i bluzki. Kupuję tam, bo w moich rozmiarach 46-48-50 ciężko coś kupić stacjonarnie. Na przykład bardzo prozaiczna, klasyczna biała koszula z bawełny z elastanem w rozmiarze 50 jest raczej nieosiągalna (przynajmniej mnie się nie udało nigdzie znaleźć), a w bon prixie mam kilka do wyboru.
  • konsta-is-me 08.09.19, 21:31
    Wiekszosc rzeczywiscie w styu "niemieckeij mody"- ale... czy to nie ten sam styl , jak uwielbianego na forum Lidla ??
    Mam czarna bluzke z kapturem bo akurat takiej potrzebowalm i koszulke do spania.
    Jakos jednakowowoz b srednia.
  • katriel 08.09.19, 21:37
    Rzeczywiście, brzydkie rzeczy też tam są. Głównie w sensie dziwacznych krojów i łączenia w jednym ciuchu niedopasowanych wzorów.

Ja w BP kupuję bazówkę: gładkie T-shirty, bawełniane majtki, czasem dżinsy albo dżinsową spódnicę (jak akurat przecenią). Biustonosze rzadziej, bo po kilku miesiącach wyłażą z nich fiszbiny (ale bezfiszbinowe bawełniaczki do spania czy snucia się po domu są OK). Podobnie z sukienkami, do pracy nic nie znalazłam, ale mam kilka domowo-plażowych. Wszystko z bawełny albo z wiskozy. Jakość IMHO porównywalna z C&A (tam też kupuję).

Aha - kiedyś skusiłam się na buty i to była jakościowo kompletna porażka, wytrzymały chyba miesiąc.

Natomiast niezmiennie w zdumienie mnie wprawia obfitość sprzedawanych w BP "sukienek kąpielowych" - kto to nosi? I dlaczego?

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • anonimowapodczytywaczka 08.09.19, 22:35
    "Sukienki kąpielowe" kupują moje koleżanki XXL wink Podobno jakość jest świetna, a znając ceny BP - stosunek ceny do jakości też bardzo ok.
  • katja.katja 09.09.19, 07:45
    Współczuję koleżanek.

--
    Nie dam się wygasić!
  • bei 08.09.19, 21:43
    A ja z 20 lat temu kupiłam u nich świetny żakiet, militarny, z bawełny, prościutki- super był, i body, tez OK. I nic mi nie przesyłają-całe szczęście😊
  • memphis90 08.09.19, 22:38
    Świetne kostiumy kąpielowe, bardzo lubię ich bluzki z wiskozy, kupiłam też 2 pary jeansów i jestem zadowolona.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • gulcia77 08.09.19, 23:02
    Kupuję sporo w BP. Na pewno najlepsze piżamy, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Mój ulubiony fason majtek, do wyboru, do koloru, w każdym rozmiarze. No i jest bardzo różna jakość. Zazwyczaj zależy ona po prostu od ceny. Parę fajnych rzeczy mam z kolekcji Maite Kelly (wbrew ematkowym standardom gruba jestem po prostu), a dżinsy John Banner nie różnią się niczym od sieciówkowych, za to pas mają w pasie. Jako baza ciuchowa są całkiem w porządku, do codziennego noszenia. Jeśli potrzebuję coś lepszej jakości - kupuję w innym sklepie.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • mika_p 08.09.19, 23:23
    Też kiedyś coś zamówiłam w BonPrix, o niewysyłanie katalogu poprosiłam gdzieś w okolicach drugiego i chyba jeszcze tylko trzeci dostalam. Polecam metodę, zamiast mnożyć śmieci.

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka