Dodaj do ulubionych

Wywiad z Terlikowskim

09.09.19, 16:31
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25172442,terlikowski-pis-to-nie-sa-konserwatysci-graja-role-obyczajowej.html
Zdumiewa mnie mnogość komentarzy w stylu "ten Terlik to jednak spoko gość, a nie jakiś oszołom, jak zawsze mi się wydawało". Owszem, sprawnie składa zdania, nie jest chamski ani agresywny - a w naszej współczesnej debacie to juz sporo - no ale jednak głosi to, co głosi. Naprawdę wystarczy krytykować PiS i nie być głąbem intelektualnym lub być bardzo inteligentnym (casus Romana G.), żeby wszystko zostało wybaczone?
Edytor zaawansowany
  • aguar 09.09.19, 16:40
    Jak czytam jak antykobiece on ma poglądy, to mnie dreszcze przechodzą.
  • bo_ob 09.09.19, 16:41
    Ale co chcesz wybaczać Terlikowskiemu?
  • iwoniaw 09.09.19, 16:45
    Owszem, sprawnie składa zdania, n
    > ie jest chamski ani agresywny - a w naszej współczesnej debacie to juz sporo -
    > no ale jednak

Ano właśnie - w naszej współczesnej debacie to już sporo. Dlatego w ogóle da się z nim dyskutować, nawet kompletnie się nie zgadzając. Tak, doszło do tego, że Terlikowski jest ostoją normalności. Jeśli nie będziemy rozmawiać z takimi jak on, to właściwie co pozostaje? Przyzwolenie, by całość debaty zdominowały buce pokroju niektórych - niestety - ministrów czy tutejszych wrzutkowych zza Uralu?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • ida_marcowa1 09.09.19, 16:56
    Myślę, że Terlikowski nigdy Cię o wybaczenie nie prosił i nie poprosi. I to mówię ja, lewaczka smile Można się z jego poglądami nie zgadzać, ale zauważyć należy, że w tym wywiadzie wykazuje się wyjątkowym jak na niego taktem i zrównoważeniem.Ludzie się zmieniają, dojrzewają, przewartosciowują pewne sprawy...sztywne trzymanie się komunałów nie świadczy dobrze o człowieku. Terlikowski nie jest moim idolem, ale doceniam, że próbuje dostrzegać bogactwo i różnorodność ludzi i poglądów... wychodzi że skorupy konserwatywnego, zaślepionego seksem kościoła. Dla mnie to zmiana na plus a nie powód, by obrzucać go błotem.
  • sumire 09.09.19, 17:20
    On już miał parę takich "wyjść ze skorupy" i potem zawsze do niej wracał prędziutko.
  • ck2 09.09.19, 17:46
    Nie piszę personalnie o sobie jesli chodzi o wybaczanie. Myślałam, że to oczywiste.
  • sylwester.z.kolonii 09.09.19, 17:26
    Terlikowski krytykuje PiS, bo jest od PiSu gorszy. PiS jest pragmatyczny, chce dobrze dla kraju i szuka najlepszych rozwiązań. PiS stawia na elastyczność i ciągle doskonalenie narzędzi. Terlikowski to betonowy dogmatyk.
  • sumire 09.09.19, 17:27
    Raczej dla siebie chce dobrze.
    Dla mnie z pewnością nie.
  • sylwester.z.kolonii 09.09.19, 17:44
    Zrozum, że PiS jest umiarkowany i to się Terlikowskiemu w nim nie podoba. Więc na siłę też szuka innych rzeczy, żeby się utwierdzić w swoim przekonaniu. Terlikowski jest niezdrowym radykałem i dla większości ludzi będzie po prostu oszołomem. Ktoś może krzyczeć, że chce tylko dziewicy. Będzie odbierany jak fanatyk religijny. A ja, uznający antykoncepcję, kompromis w sprawie aborcji i powiedzmy 6 byłych partnerów seksualnych u swojej potencjalnej kobiety jestem po prostu osobą o owszem, konserwatymnym podejściu do seksu, ale mimo wszystko umiarkowaną i rozsądną. Skłonną do kompromisów.
  • malgosiagosia 09.09.19, 21:34
    sumire napisała:

> Raczej dla siebie chce dobrze.
    > Dla mnie z pewnością nie.

Jeszcze sie taki nie narodzil, co by wszystkim dogodzil.
  • ck2 09.09.19, 17:47
    Ech, gdybyś skończył na pierwszym zdaniu... Też uwazam, że ucywilizowany fanatyk jest pod pewnymi wzgledami groźniejszy niż taki, po którym od razu widać z kim mamy do czynienia.
  • aguar 09.09.19, 19:36
    Zgadzam się. Jak czytam, że dla niego ideałem byłby całkowity zakaz aborcji, to marzę, aby go wysłać na 5 lat do Salwadoru wcześniej przemieniając w kobietę!
  • sylwester.z.kolonii 09.09.19, 21:21
    I ja się zgadzam. Może i słaby ze mnie katolik, ale zaostrzanie ustawy antyaborcyjnej uważam za coś nieludzkiego.
  • sylwester.z.kolonii 09.09.19, 21:20
    Dlatego dziwi mnie atakowanie PiSu jakoby to była skrajna prawica. PiS to centrum, mające trafić do szerokich mas. Nie ma w tym nic złego, bo rządy w wykonaniu takich Terlikowskich byłyby niestrawne dla większości obywateli. Podobnie jak władza liberałów, która zwykłym, prostym pracownikom odbiłaby się czkawką.
  • ck2 13.09.19, 17:41
    Pis jest koniunkturalną prawicą, do centrum, już nie mówiąc o cywilizowanym centrum, bardzo im daleko.
  • ck2 13.09.19, 17:44
    Oczywiście mówię o światopoglądzie, a nie o ekonomii czy gospodarce. Tutaj Pis jest lewicowy, nawet z bankstera zrobili lewicowca.
  • fifiriffi 09.09.19, 21:38
    czytasz takie kmentarze, bo jego teksty czytaja tacy jak on... Ja np nie przeczytam tego.

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • asfiksja 09.09.19, 21:56
    Czytałam. Wielu z tego środowiska ostatnio przejrzało na oczy i zauważyło rzecz oczywistą - że PIS to partia w gruncie rzeczy nihilistyczna, poglądy mają dowolne. Nie zgadzam się jednak na przypisywanie PIS-owi zasługi sprowadzenia do Polski rzeszy imigrantów, (którzy ratują nasz rynek pracy godząc się na niskie płace). To nie było przez nich zaplanowane. I zresztą bez właściwej integracji to się zemści na nas w drugim pokoleniu.
  • ck2 13.09.19, 17:42
    Tak, pod warunkiem, ze dosyć wąsko rozumiemy ową dowolność.
  • lot.ti 10.09.19, 09:19
    Wywiad nie bez powodu pojawił się tuż przed kampanią wyborczą to ma na celu pokazanie PISowi, że w swoich obiecankach musi uwzględnić katooszołomów, bo ich traci. Prezes popełnił strategiczny błąd, że nie zadbał o utworzenie ekstremistycznej partyjki satelity, która zgarnie głosy oszołmskiej mniejszości i wejdzie w koalicję. Takim czymś miał być Kukiz, ale nie wyszło. Moim zdaniem terkikopodobni zagłosują na PSL, bo w zasadzie innego wyjścia nie mają. PIS nie może obiecać całkowitego zakazu aborcji, bo straciłby za dużo głosów, może natomiast i napewno będzie mgliście coś bredził o zaostrzeniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka