09.09.19, 21:52
mam problem.

babcia przeszła udar, i jest, jak jest, ale najgorsze to, że nocą co pół godziny woła, że chce siku.
trzeba wstać, wysadzić. i zaraz od nowa.
to już trwa ponad dwa tygodnie, i się nasila.

babcia to wielka dama, w pieluchę lać nie będzie, zresztą, nawet jak jej włożę, to w sekundę pozbywa się tej pieluchy - no istny Houdini.

dawałam hydroxyzynę na noc - nie pomagało. owszem, potem spała, ale dopiero w dzień.

lekarz zalecił furaginę - na razie nic nie pomaga, ale lekarz zdrów i wyspany, więc się tym nie przejmuje.

ktoś może wie, co to za objaw? i jak to, hm, ugryźć? usg jamy brzusznej miała niedawno, wszystko było w normie.

--
idę tam, gdzie idę
Edytor zaawansowany
  • szorstkawelna 09.09.19, 21:55
    To pewnie nerwowe. Bardzo Ci współczuję, ale żadnej rady nie mam.
  • triss_merigold6 09.09.19, 21:56
    Do urologa sprawdzić czy nie ma zatrzymania moczu, pęcherz nie zostaje opróżniony do końca i człowiek odczuwa parcie. Z czasem zalega coraz więcej płynu, zaczyna się cofać, gorączka, ból, SOR, cewnik.
    Typowo poudarowe.
  • triss_merigold6 09.09.19, 21:58
    A, wielka dama będzie pewnie musiała nauczyć się chodzić z cewnikiem i im szybciej się z tym pogodzi, tym lepiej, bo inaczej będziecie co dwa dni na SOR lądować (albo wzywać urologa do domu, ta przyjemność kosztuje 300 zł).
  • stephanie.plum 09.09.19, 22:01
    dzięx!!!

--
    idę tam, gdzie idę
  • triss_merigold6 09.09.19, 22:03
    Nie ma za co, to przej... . Przede wszystkim, nie wolno Ci wierzyć, że ona sika. Pewnie popuszcza, wydaje jej się że sika, ale parcie ma cały czas. Nie dawać się wkręcić lekarzowi, że to infekcyjne, że zapalenie etc., antybiotyk jej nie pomoże.
  • stephanie.plum 09.09.19, 22:14
    dokładnie tak jest. trzy kropelki.

wiem, że to przej... , ale co się ma kobitka męczyć, a my z nią.

--
    idę tam, gdzie idę
  • gulcia77 09.09.19, 22:55
    Triss ma 100% racji. Ze swojego doświadczenia dodam, że faszerowanie furaginą w żaden sposób stanu nie poprawia. Cewnik byłby najlepszym rozwiązaniem.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • triss_merigold6 09.09.19, 22:01
    Dodam: zapytana czy sika, powie, że oczywiście, sika jak fontanna. Wilgoć w pieluchach czy na bieliźnie nie oznacza, że pęcherz zostaje opróżniony prawidłowo, patrz wyżej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka