Dodaj do ulubionych

DPD - po prostu dno! Oraz... SYSTEM

10.09.19, 16:30
Kurczę, kurier olał moją paczkę. Trzy razy wpisał sobie co bądź, odmowa przyjęcia, umówienie się na inny termin, zwrot...
Trzy reklamacje zdążyłam złożyć, na żadną nie dostałam odpowiedzi.
Na czacie rozmawiam albo z botem, albo z idiotą, raczej to pierwsze - wypluwa formułki nieadekwatne do tego, co piszę...

W sprawie tej paczki to ja już chyba nic nie mogę zrobić. Odesłana. Może jakieś rady? Nie żeby to była sprawa życia i śmierci, ale wkurza mnie takie traktowanie.

Zderzyłyście się kiedyś tak z systemem?
Ja tak, jak potrzebowałam, by mi paczkę w Ruchu przetrzymać jeden dzień, bo coś mi wypadło - nie da się, bo system. Coraz częściej pada taki tekst.

Rany, jak tak ma wyglądać przyszłość usług, to naprawdę zaszyć się w lesie i żywić jagodami... uncertain
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 10.09.19, 16:45
    Normalka, w dhlu jest to samo, nawet jak jesteś firmą i masz z nimi umowę. Mój ulubiony motyw: kurier dzwoni do drzwi firmy, ale nie wchodzi, w tym samym momencie zaznacza w systemie że przesyłka była niegotowa do odbioru. Widzę te poczynania z okna (z 5 metrów od drzwi), wołam, ale udaje że nie słyszy. Dzwonię na infolinię, ponawiam zlecenie. Drugiego dnia: siedzę godzinę zamknięciu firmy i czekam na niego, bo przez centralę obiecuje że już jedzie, chociaż godziny otwarcia firmy miał napisane w uwagach. Nie przyjeżdża. Dzwonię, "przyjedzie jutro". Trzeciego dnia: po prostu nie przyjeżdża, w systemie pojawia się adnotacja o zamknięciu zlecenia. Dzwonię, ponawiam. Dzień czwarty: nie pojawia się do zamknięcia, zanoszę przesyłkę na pocztę. tongue_out

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • 35wcieniu 10.09.19, 16:47
    Aha, ta "paczka niegotowa do odbioru" zostala uwzgledniona na fakturze big_grin big_grin big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kosmos_pierzasty 10.09.19, 16:49
    No ja miałam w historii zmianę terminu, odmowę przyjęcia, wreszcie "towar niezamawiany" (jak, kurczę, towar, to akurat nie było ze sklepu)... Ręce opadają. Piszą co chcą to trafia do dokumentacji, czy jak to nazwać... Szok.
  • gaga-sie 10.09.19, 19:33
    U mnie DHL tak samo działa, nie dzwonią, wpisują zmyślone powody nieprzyjęcia paczki. Złożyłam reklamację, dostałam odpowiedź, że kurier zaprzecza, więc temat zakończony. Unikam zakupów ze sklepu, który dostarcza za pomocą tego przewoźnika. Za to kurier z DPD jest bardzo w porządku, zawsze znajdzie sposób żeby paczkę dostarczyć.
  • kosmos_pierzasty 10.09.19, 16:47
    Też uważam, że poczta jest najlepsza. Mało, że dostarcza skutecznie, to jeszcze w razie czego wszystko załatwiam z miłą panią mniej więcej w moim wieku, a nie z chłopakami, dla których nic nie jest ważne poza chyba odhaczeniem paczek, nieważne jak i z jakim skutkiem.
    Tylko niestety nie zawsze można wybrać pocztę, niektórzy nie mają.
  • memphis90 10.09.19, 20:55
    Poczta??? Poczta Polska to jest najgorsze g... no, z jakim można się uzerac:
    1.ukradla mi paczkę tj. moja paczkę z moim numerem i moim adresem w systemie "dostarczyla" pod nieistniejący adres nieistniejącej osobie - czyli ktoś z personelu ukradł i sfalszowal dane
    2. Nie umiała znaleźć paczki oznaczonej w ich własnym systemie jako "od odbioru w punkcie pocztowym"
    3. Zwykłą paczkę z Polski do Polski dostarczala 8 dni, z czego 3dni leżała w WER...
    4.jestem dziwnie pewna, że jedną paczkę z Chin celowo przetrzymano w WER od 30 listopada do 27 grudnia (!!!), żeby na pewno NIE doszła przed świętami. Dziwnym trafem 27 magicznie przeszła przez stację rozdzielczą uncertain

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • ichi51e 12.09.19, 15:29
    Prawda tylko w poczcie mi sie zdarzylo zaginiecie paczki bez sladu. Raz nawet zniknela miedzy nadaniem a poczta i jak mi powiedziala babka w okienku „no nie ma poprostu nie ma, xhyba pani nie podejrzewa listonosza ktory od pani odbieral?!” Czary.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mebloscianka_dziadka_franka 12.09.19, 15:52
    A jaki jest sens takie zachowania się kurierów?
  • dyzurny_troll_forum 10.09.19, 16:59
    kosmos_pierzasty napisała:

> Kurczę, kurier olał moją paczkę. Trzy razy wpisał sobie co bądź, odmowa przyjęc
    > ia, umówienie się na inny termin, zwrot...
    > Trzy reklamacje zdążyłam złożyć, na żadną nie dostałam odpowiedzi.
    > Na czacie rozmawiam albo z botem, albo z idiotą, raczej to pierwsze - wypluwa f
    > ormułki nieadekwatne do tego, co piszę...

Neokapitalizm czyli początek końca!
    A potem przyjdą chińczycy i być może wprowadzą nowy, wspaniały świat...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • premeda 10.09.19, 17:06
    No u mnie są normalni ale są prawie co drugi dzień. Ba jak przekierowałam paczkę na następny dzień, a później jednak byłam w stanie ją odebrać i liczyłam, że mają bałagan w systemie i dojdzie to jednak ją przekierowało.
  • bei 10.09.19, 18:11
    najlepsikurierzy -to z Dpd. Zawsze punktualni o tej samej porze, jak nie mogę odebrać to dzwonią do mnie i pytają gdzie mi zostawić, albo dzwonią, ze zostawili u X czy Y.
  • kosmos_pierzasty 10.09.19, 19:31
    U mnie też tak było jeszcze całkiem niedawno, a teraz jak widać dramat. Teraz DHL najlepiej wypada, tzn. po poczcie. Najgorsze, że praktycznie nie można zgłosić uwag. Tzn. można, ale albo rozmawiasz z botem albo ślesz reklamacje w próżnię.
  • bei 10.09.19, 20:01
    Kosmosie, z systemem to masz rację, ja kiedys czekałam na przesyłkę, widziałam w śledzeniu ze jest wciąż na sortowni, poprosiłam kuriera, przeprowadził śledztwo i odnalazł ją na dużych przesyłkach. Gdyby nie pomoc kuriera to bym czekała i czekała.
  • pani-nick 10.09.19, 19:35
    Potwierdzam! Kocham dpd.
  • katja.katja 10.09.19, 19:46
    I ja. Nigdy nie miałam z nimi problemu. Zawsze szybko, na czas, kurier uprzejmy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • barattolina 11.09.19, 11:11
    I ja też.
    Najlepsi są !!!
  • 1matka-polka 10.09.19, 19:40
    Do mnie kurier dpd niósł paczke przez tydzien. Ja codziennie dzwonilam na infolinie i ich opiertalalam, oni mi mowili, ze kurier bedzie nastepnego dnia o 10.00, i tak przez tydzien. Potem kurier mnie osobiscie przeprosil, bo byl na urlopie a jego zastepca nie ogarnial, czy cos...
    Coraz czesciej zdarza mi sie ciulowa obsluga klienta, uszkodzone meble, zlewy, i zle wykonane uslugi...ikea sprzedaje badziew, materace cienkie, jak przescieradlo, pazdzierz coraz cienszy i miekszy, nadchodzi schylek cywilizacji...

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • berber_rock 10.09.19, 19:41
    Ciesz się że nie mieszkasz za granicą. Miałabyś paczkę zostawiona na deszczu pod brama z adnotacją "odebrane".
    Udowadniaj potem, że to nie twój podpis.
  • 1matka-polka 10.09.19, 19:44
    A wlasnie, tez mialam adnotacje ze odebrane. A raz mi zostawil wielka pake pod drzwiami, kiedy mnie nie bylo.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • katja.katja 11.09.19, 10:24
    Za granicą w pewnych dzielnicach kurierzy w ogóle nie dostarczają paczek bo są bici i okradani.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 1matka-polka 11.09.19, 11:54
    Na szczescie mieszkam w Polsce😄

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • milka_milka 11.09.19, 06:49
    Dokładnie. Ja w Stanach zamówiłam czytnik, o 12.00, o 18.00 był dostarczony, na schody domku.... tak po prostu zostawiona paczka i tyle.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • eliszka25 11.09.19, 07:27
    To jeszcze zależy, gdzie ta zagranica. U nas nie zostawiają byle gdzie. Za to jak byłam u siostry w UK, to kurier wrzucił paczkę do ogrodu przez 2-metrowy mur. Akurat byłam wtedy w domu i na 100% nie dzwonił, tylko rzucił paczkę przez mur i włożył w drzwi kartkę, że paczka leży z tylu domu. Pewnie mu się nie chciało czekać na deszczu i doszedł do wniosku, że tak będzie szybciej. Siostra znalazła kartkę, gdy wychodziła do sklepu, a paczka leżała na deszczu kilka godzin.
  • alpepe 11.09.19, 11:17
    Mój znajomy, kurier, wrzucił raz tak paczkę, odbiorca stwierdził, że nic nie dostał, kurier został obciążony na 150 euro, a jego znajomy o mało co się podobnie nie wyłożył, bo chciał tak podrzucić paczkę za pobraniem 600 euro, w środku był prawdopodobnie tel. komórkowy...

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • ichi51e 12.09.19, 15:36
    „Pozostawione u osoby zaufanej” no i zgaduj kogo w kamienicy kurier uznal za godnego zaufania...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • alpepe 10.09.19, 19:45
    U mnie paczki wracały, bo ponoć kurier nikogo nie zastał... W biurowcu z biurem podawczym... Tak, że ten.
    Każda firma może akurat mieć kuriera idiotę i nic nie zrobisz, poza tym może być tak, że jak się mu raz narazisz, to on już ci żadnej paczki nie dostarczy. Znam dwóch kurierów... Wiem, jak to wygląda też z drugiej strony, bierna agresja.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kosmos_pierzasty 10.09.19, 19:57
    Ja to wszystko wiem. Zastanawia mnie jedynie, czemu nie można skutecznie zgłosić takiego zachowania. To b. źle świadczy o firmie jako takiej. Bo że kiepski pracownik może trafić się wszędzie, to jasne.
  • joanna05 10.09.19, 19:47
    tak, DHL ostatnie 3 dni ignorował moją - kurier-kretyn nie mógł znaleźć adresu, a nie próbował do mnie dzwonić. Żenada.
  • default 10.09.19, 20:04
    Najczęściej mam do czynienia z GLS i jestem zadowolona. Raz paczkę miał mi dostarczyć DHL - i to była porażka, najpierw szybko dostałam sms ze mają paczkę i poinformują zaraz kiedy będzie dostarczona, potem cisza. Po tygodniu zaczęłam się upominać - dowiedziałam się (od automatu) - ze adres nieprawidłowy. Uderzyłam do nadawcy - udowodnił, ze adres podał właściwy. Sam tez upomniał się w DHL. Po kolejnym tygodniu dostałam info, ze nie mogą dostarczyć, bo - uwaga! -nie ma takiego adresu. Dzięki zaangażowaniu nadawcy w sprawę w końcu skontaktowali się ze mną (żywa osoba) telefonicznie i udało mi się przekonać, ze adres jest prawdziwy, ulica istnieje i kurier nie wpadnie w niebyt ani czarną dziurę przyjeżdżając tu. Po trzech tygodniach bohaterski kurier wreszcie dowiozł paczkę pod "nieistniejący" adres.
  • basiastel 12.09.19, 15:41
    Tez miałam podobne kłopoty. Aktualnie paczki opłacone z góry zamawiam z odbiorem na poczcie, albo w kiosku RUCH-u. Te dostarczane przez kuriera zamawiam tylko z opcją opłaty za pobraniem i kłopoty z kurierami minęły. Gdybym opłaciła wcześniej, to miałabym interes w szukaniu mojej przesyłki, a tak interes w dorwaniu mnie mają kurierzy.
  • pyza-wedrowniczka 10.09.19, 21:04
    Teraz korzystam głównie z UPS do wysyłki i mamy w rejonie pracy bardzo fajnego kuriera. Kiedy czekał nawet 15 minut bo paczki były niegotowe i nie było problemu.
    Ale za to w poprzedniej pracy wysłaliśmy inna firmą, Quriersem i niestety paczki często ginely i na odbiorcy widnialy fałszywe podpisy. Reklamacje to masakra była.
  • zosia_1 11.09.19, 06:21
    Hmm, a mi kiedyś panie na poczcie przetrzymały paczkę. Zadzwoniłam z prośbą, żeby nie odsyłały i że będą na pewno. Paczka czekała
  • kosmos_pierzasty 11.09.19, 06:53
    Bo właśnie na poczcie mogą przetrzymać w razie czego. Bez problemu.
  • profes79 11.09.19, 07:10
    Generalnie jak mam wybór to w ogóle unikam doręczenia kurierem (chociaż nie zawsze jest). Kiedyś, pod starym adresem miałem rewelacyjnego kuriera poczty i nie raz wywalano na mnie w sklepach internetowych oczy jak prosiłem o realizację zamówienia za pośrednictwem PP. Niestety potem nastały nowe porządki w lokalnym oddziale i wszystko co dobre się skończyło. Teraz korzystam głównie z paczkomatów i w zasadzie jedyne problemy jakie mam to czasami przepełniony paczkomat, w którym odbieram przesyłki i konieczność przekierowania paczki do innego.
    Natomiast w przypadku firm kurierskich wszystko zależy od kurierów. Są różni - od bardzo uczynnych (kurier DPD kiedyś podjechał z paczką do mnie do centrum jak nie byłem w stanie odebrać w domu w godzinach pracy - a takie coś jest absolutną rzadkością - mówił, że kończył zmianę akurat i zjeżdżał do bazy więc załatwił mnie na samym końcu) przez normalnych (zostawiają paczki na ochronie/dzwonią) aż po nienormalnych, ktrych opisuje ten wątek smile

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • dziennik-niecodziennik 11.09.19, 09:26
    codziennie w mojej pracy zderzam sie z systemem...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • iimpala 12.09.19, 15:09
    ale, przepraszam, ty paczke w ruchu musisz odebrać tego samego dnia???
    Przecież masz na to 7 dni, wg regulaminu.
    "Do Punktu Pickup będą także kierowane przesyłki, gdy taką dyspozycję wyda Nadawca, i będą tam czekać na odbiór przez 7 dni."
    Paczke odbierasz podając kod, może odebrać ktokolwiek, kogo poprosisz.
    No to, przepraszam, O CO CI JESZCZE CHODZI, na boga?
    Przypomne tylko, że punkty odbioru najczęściej nie są za duże (powierzchniowo) więc przechowywanie paczek tygodniami, raczej nie jest mozliwe.

>Może jakieś rady?
    tak. Nie rozmawiać na czacie a z "człowiekiem". Czyli ZADZWONIC. Na infolinię.
  • milka_milka 12.09.19, 15:15
    Infolinie na ogół są od zniechęcania, niewiele osób przebrnie przez kilkunastominutowe „wciśnij jeden, wciśnij dwanaście, wciśnij osiem...”, a potem słyszy, że z powodu dużej ilości oczekujących na połączenie ma się skontaktować w innym terminie lub na czacie.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • iimpala 13.09.19, 12:38
    akurat nieprawda. Zdarzało mi sie rozmawiać przez infolinie i DA się załatwic sprawę.
    Owszem, moze i trzeba poczekać ale na pewno nie "kilkanascie minut". Nie pamiętam dokładnie bo jednak tak często nie mam potrzeby, ale nigdy nie słyszałam, że mam "skontaktowac się w innym terminie". Raczej, po oczekiwaniu, odzywa się człowiek, z ktorym da się (bez wrzasków i agresji) normalnie porozmawiac. No chyba, że zaczynasz od wrzasków a jedyny cel to wyładowanie swojej agresji a nie uzyskanie konkretnej pomocy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka