Dodaj do ulubionych

Dwa badania RTG w jednym dniu?

10.09.19, 18:52
Mam dwa skierowania - na RTG kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego. Mogę zdjęcia zrobić w jednym dniu (byłoby mi wygodnie) lub w dwa różne dni.

Moja mama twierdzi, że lepiej z przerwą (u mnie max 2 dni, bo potem jest wizyta u lekarza), a ja zastanawiam się, czy naprawdę ma to jakieś znaczenie?
Edytor zaawansowany
  • memphis90 10.09.19, 18:58
    Zrób od razu. Tak samo jak się robi zdjęcie przód-tył i od razu boczne. Albo kilka zdjęć kontrastu w przewodzie pokarmowym czy naczyniach krwionośnych. Albo KT, które jest jak kilkadziesiąt zdjęć jednego dnia. Tu masz w ogóle 2 różne rejony, niska dawka promieniowania, organizm nawet nie zauważy.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mamtrzykoty 10.09.19, 19:04
    2 dni, to żadna przerwa.
    Jakbyś mogła odczekać ze dwa miesiące, to byś się mogła zastanawiać, co lepsze, ale dwa dni niczego nie zmieni.
    Szkoda czasu na chodzenie dwa razy.
  • aerra 10.09.19, 19:14
    Od razu zrób, nie ma sensu przerwy, na dodatek dwudniowej - to nic nie zmieni. Zresztą to tylko rtg, ileż masz tam tego promieniowania.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • aguar 10.09.19, 19:38
    Zrób od razu. To bezpieczne.
  • grey_delphinum 10.09.19, 19:46
    Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Tak wlasnie myślałam 🙂
  • madame_edith 10.09.19, 19:52
    Wiele razy mialam 2x w jednym dniu bo jak masz problemy ortopedyczne to lekarz musi zobaczyc /staw w dwoch rzutach. I nie swiece wink
  • jematkajakichmalo 10.09.19, 22:09
    No oczywiscie, ze w jednym dniu.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka