Dodaj do ulubionych

Facebook i hakowanie swiata

11.09.19, 09:33
Wiadomo wykorzystuja dane...wolalabym nie brac udzialu, nie byc obiektem dzialan takich firm ale....co zrobic jak żyć.? Chętnie skasowalabym konto ale grupa szkolna na fb....😂😂
Macie konto na fb?
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 11.09.19, 09:39
    Mam ale nie ma tam za bardzo czego zhakować, nie wrzucam zdjęć ani niczego takiego.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • magdzialena78 11.09.19, 09:42
    To bardziej chodzi o aktywnosc typu lajkowanie określonych wpisow, poznanie preferencji np politycznych,światopoglądowych...
  • pani-nick 11.09.19, 09:44
    To nie lajkuj.
  • 35wcieniu 11.09.19, 09:44
    A tych to nie ukrywam, niech przejmują tę wiedzę. big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • joanna05 11.09.19, 09:45
    No ale co Ci właściwie shakować mieliby? Nie ma tam żadnych tajnych danych... Ludzie to już w paranoję popadają. Jak nie chcesz, żeby ktoś poznał Twoje poglądy, to nie lajkuj postów politycznych, proste. Generalnie możesz mieć konto prywatne, na którym nieznajomi widzą tylko profilowe.
  • magdzialena78 11.09.19, 10:06
    Pamietacie akcje z hilary clinton? Polecam ten dok
  • taki-sobie-nick 12.09.19, 01:08
    O, ja mam nazwisko prawdziwe, foty żadnej, nikogo nie lajkuję, za to regularnie sprawdzam wpisy kuzynki, a kuzynka ma zdecydowane poglądy. To co? tongue_out
  • lilia-anna 11.09.19, 09:41
    Nie mam... Nigdy nie miałam. Jeśli będzie mi kiedyś potrzebne, to założę.
  • pani-nick 11.09.19, 09:44
    Mam, ale nie wiem po co ktoś miałby mi konto shakować. A jak shakuje, to sobie nowe założę. W czym problem?
  • magdzialena78 11.09.19, 10:04
    Nie chodzi o hakowanie kont na fb .polecam ten dokument.
  • pani-nick 11.09.19, 10:48
    Oglądałam. To już na mnie nie robi wrażenia. To samo się dzieje, kiedy wogole wchodzisz do sieci. Stad reklamy produktów, o których piszemy tutaj (przykład pierwszy z brzegu).
  • tifa_lockhart 11.09.19, 09:47
    Mam. Mam też na tyle wykrystalizowane i stałe poglądy polityczne, społeczne czy ekonomiczne że nie ma sensu mnie targetować.
    Choć zauważyłam ostatnio, że dość często pojawiały mi się strony kadydatów pisowskich. CO było błędem bo jak już się pojawiło to nie omieszkałam im napisać co o nich sądzę.
    Zastanawiam się czy to nie powiększa im zasięgów, ale co mi tam.
  • panpaniscus 11.09.19, 10:12
    Nie mam, właśnie dlatego, żeby nie używali moich danych. I nie chodzi mi o pokazywanie reklam, raczej o konsolidację danych o mnie z różnych źródeł i traktowanie jako towaru.
    Pewnie bardziej manifestacja niż skuteczne działanie.
  • matacznik 11.09.19, 10:30
    magdzialena78 napisał:

> Macie konto na fb?
    >
    Mam (już trzecie co najmniej).
    Natomiast film "Hackowanie świata" trafił do mojej listy "naj".
    Konkretnie na pozycję "najgłupszy dokument jaki obejrzałem do końca".
  • pitupitt 11.09.19, 15:14
    Było milion pińcet razy. Szukanie nie boli...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • raczek-nieboraczek 11.09.19, 15:21
    zmyślone dane, żadnych zdjęć i znajomych

strony domowe (pedantula), modowe, kulinarne, zdrowotne
  • koronka2012 11.09.19, 20:00
    Nie mam konta i mieć nie będę - właśnie z powyższych powodów. Jak ktoś pyta, to odpowiadam, ze cenię prywatność - i jestem zasypywana radami, że przecież można udostępnić tylko znajomym...

Jakby to o to chodziło, naprawdę większość ludzi nie rozumie o co chodzi, że udostępnia się NIE TYLKO to co się wrzuca na profil, ale też listę kontaktów itd.

Parę dni temu był thriller na ten temat - "Grzech mojej córki". Pouczające, bo pokazuje jak bardzo technologia ułatwia życie przestępcom i psychopatom.
  • basiastel 12.09.19, 14:30
    Listę kontaktów też można uczynić niewidoczną. Nie popadajmy w paranoję. Ja mam sporo znajomych rozsianych po świecie i facebook umożliwia mi łatwy z nimi kontakt. Dzięki facebookowi można odnaleźć znajomych niewidzianych od lat. Brać udział w dyskusjach na interesujący nas temat. Trzeba sobie ustawić prywatność tak jak chcemy i czerpać korzyści jakie facebook daje.
  • kryzys_wieku_sredniego 11.09.19, 20:59
    Mam i lubię. Jeśli masz stary typ tel. tylko do dzwonienia, jeśli nie użuwasz internetu to jesteś bezpieczna, inaczej peszek.
  • bi_scotti 12.09.19, 01:55
    Wystarcza mi w zupelnosci forum emama jako guma do zucia dla mozgu, social media nie sa mi juz potrzebne - doba za krotka tongue_out
    Z dedykacja big_grin
    Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • anahera 12.09.19, 04:10
    Mam, niby wszystkie ustawienia prywatnosci na top ale wiadomo...Po trochu chce zostac dla utrzymania kontaktu ze znajomymi z calego swiata, po trochu dlatego ze moja grupa na studiach aktywnie korzysta z FB do przekazywnia roznych tam spraw zwiazanych z nauka. Bardziej od wykorzystywania danych przeszkadza mi to ze jest to de facto tylko platforma do ksztaltowania opini pubicznej, nienawidze tego.
  • grey_delphinum 12.09.19, 06:14
    Nie mam i nie zamierzam miec.
  • zona_glusia 12.09.19, 10:28
    anahera napisał(a):

> Bardziej od wykorzystywania danych przeszkadza mi to z
    > e jest to de facto tylko platforma do ksztaltowania opini pubicznej, nienawidze
    > tego.
    Tak, to jest straszne. Na przykład jak manipulowano ludźmi przy Brexicie za pomocą danych zebranych z fb a potem reklam czy wiadomości, które docierały do tych ludzi na fb.
    www.ted.com/talks/carole_cadwalladr_facebook_s_role_in_brexit_and_the_threat_to_democracy
  • smillla 12.09.19, 06:18
    Nie mam i nie miałam. Kiedyś założyłam na Naszej Klasie, bo myślałam, że odnowię kontakty z fajnymi osobami z przeszłości, ale wszystko okazało się nudne i powierzchowne, najciekawsi ludzie byli najbardziej niezaangażowani, wyszedł z tego tylko nowy obowiązek (zaglądać, aktualizować obecność itd.). Zrezygnowałam i z Facebooka też nie skorzystałam.
  • tojamarusia 12.09.19, 06:36
    Miałam przez chwilę na początku ale uznałam, że nie jest mi do niczego potrzebny. Zatem teraz nie mam i nie planuję mieć.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka