Dodaj do ulubionych

Ratujcie gastronomicznie - powidla z mirabelek.

11.09.19, 21:22
2-3 tygodnie temu robilam powidla ze sliwek. Dalam proporcie 1/3 (cukier/sliwki). Po dlugim kilkukrotnym gotowaniu (jak w przepisie) pieknie odparowaly, jak nalewalam do sloikow to byly geste, a jak ostygly to juz w ogole super. No ogolnie sa super.

Od wczoraj gotuje mirabelki i kurde nic. To, ze sa mega kwasne, to jedno, dalam wiecej cukru jak przy sliwkach, ale one w ogole nie gestnieja sad Co robie zle? A moze zgesnieja po przelaniu do sloikow i ostygnieciu?

--
"Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
Edytor zaawansowany
  • daniela34 11.09.19, 21:30
    Zrób próbę talerzyka- jeśli odrobina powideł wysłana na zimny talerzyk zgęstnieje, to możesz już przelewać do słoików. Jeśli nie, to musisz niestety dalej smażyć.
  • vodyanoi 11.09.19, 21:30
    Mirabelki niestety są kwaśne i cukru musiałam dawać sporo nawet do bardzo dojrzałych.
    Gotowałam z pestkami i zgęstniały za każdym razem (a gotowałam 4 partie) dosyć szybko. Ani razu nie zrobiła mi się nawet "zupa", tylko zżelowały się zanim zdążyłam pestki z gara powyjmować.
    Może ostudź je na próbę do jutra i zobacz, jaka będzie konstystencja.
  • morekac 11.09.19, 21:34
    Pewnie mają za dużo wody. Pektyny jakiej dodaj?
    A najlepiej weź odrobinę ostudź na talerzyku i sprawdź rzeczywistą konsystencję.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • jematkajakichmalo 11.09.19, 22:21
    Dzieki za rady. Zrobilam probe talerzyka i nie ma dramatu. Nie sa super geste jakbym tego oczekiwala, ale jest Ok. Poniewaz nadal sa kwasiory dodalam troche cukru, ale tym razem zelujacego (wlasnie znalazlam w spizarni, nawet nie wiedzialalm, ze mam), to polepszy smaj i zapewne tez konsystencje, ze bedzie juz calkiem dobrze.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka