Dodaj do ulubionych

test predyspozycji językowych 7 klasa

12.09.19, 19:21
Dzieć ma w sp od 7 klasy, klasę dwujęzyczną. Trzeba zdać klasyczny test kopm i test predyspozycji. Czy dziubdziuś Wasz zdawał taki test, jak się do niego przygotować? Dzięki za wszelkie info. W szkole materiałów/testów nie dają do nauki, jakby co😊
Edytor zaawansowany
  • qwirkle 12.09.19, 19:33
    Moi zda2ali będąc w 6. klasie, test był w czerecu - jakoś tak. Kupilam im takie fioletowyme książki z przykładowymi testami. Mieli się zapoznać co może być na testach. Zresztą, jak wpiszesz frazę do wyszukiwarki, wyrzuci Ci sporo przykładowych testów z różnych lat i szkół. Warszawskie testy są ponoć corocznie niszczone komisyjnie - nie ma przecieków
  • qwirkle 12.09.19, 19:35
    * zdawali w czerwcu
    Książka :
    www.google.com/search?q=testy+kompetencji+językowych&client=ms-android-huawei&prmd=insv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjM2-bk6MvkAhURxIsKHS5JDfcQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=600#imgrc=ohXZVqvwSU6Y_M
  • scarlett74 12.09.19, 21:15
    Robili sami, czy jakoś im tłumaczyłaś.
    Żeby nie było, zdolności językowe 😉 mam zerowe, więc nie wiem czy będę w stanie wytłumaczyć
    Dzięki za info o książce.
  • qwirkle 12.09.19, 21:20
    Robili sami, są takie na logikę. Spoko.
    Przy jezykach wymyslonych, np elfickim trzeba znaleźć zależności konstrukcji zdań i np sposób zadawania pytań
  • scarlett74 12.09.19, 21:26
    Czyli musi trochę tych testów przerobić, aby ogarnąć polecenia...
    Dzięki za info👍
  • qwirkle 12.09.19, 21:48
    Moi raczej przejrzeli... Bardziej na odczepnego, bo bardzo nalegalam. Schematy powtarzają się.
    Moi wspominali o zadaniu gdzie rozne słowa były wrażeniem algebraicznym, spojniki +- = i mieli ułożyć zdanie /a równanie
  • kanna 12.09.19, 19:33
    Ściągnęłam z netu i zrobiłam z córka dwa razy, żeby się zorientowała w rodzaju zadań.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • scarlett74 12.09.19, 20:33
    Dzięki, też test jest w VI klasie. No i jedna ze znajomych mam ( dzieć w 8 kl),mi mówi,, ze dzieć w 6 kl chodził na korepetycje do tego testu. Więc zgłupiałam...
  • qwirkle 12.09.19, 21:24
    Też słyszałam o czymś takim, o kursie przygotowawczym. Wg mnie - niepotrzebnie wydane pieniądze.
  • scarlett74 12.09.19, 21:29
    Dlatego też się pytałam. Ta mama od dziecia w dwujęzycznej ( tylko ją znam ) tak mi nagadała, że on chodził prywatnie do polonistki.A tu tez czytam, ze są kursy.🙄
  • scarlett74 12.09.19, 22:36
    I jeszcze jedno. Młody to taki humanista/filozof/dumacz. Nawet w śnieżnobiałej bieli, potrafi znaleźć kropkę szarości...
    Ale co dziwne, j.ang. traktuje konkretnie...
  • beneficia 12.09.19, 21:03
    Raczej średnio można się do tego testu przygotować.
    Dzieci dostają zadania w rodzaju "połącz zdania" polskie i rumuńskie, "wstaw odpowiedni wyraz z puli" do norweskiego tekstu itd.
    To jest test badający zdolności językowe.
  • scarlett74 12.09.19, 21:13
    Ale dzieć nie może chyba iść z marszu na ten test, nie znając klucza/sposobu jego wypełniania.
  • spanish_fly 12.09.19, 21:28
    Moje dziecko tak poszło i zdało bardzo dobrze.
  • scarlett74 12.09.19, 21:31
    A test był z j. polskiego, czy też z wymyślonych?
    Bo w tej jest z wymyślonych
  • spanish_fly 12.09.19, 21:32
    Tak, dziecko mówiło, że były zadania z jakimś wymyślonym językiem.
  • spanish_fly 12.09.19, 21:31
    Wyszłam z założenia, że naprawdę chcemy sprawdzić czy ma predyspozycje. Wydawało mi się, że ćwiczenie przed zafałszowałoby obraz.
  • chlodne_dlonie 12.09.19, 21:15
    Dokładnie tak - korepetycje..?? Wolne żarty - albo dziecko ma choćby minimalną smykałkę językową, albo nie ma większego sensu porywać się na klasę 'dwujęzyczną'. '' zamierzony - te klasy poziomem ogromnie się różnią i zasadniczo nadzieje należy ustawić na poziomie większej ilości godzin języka niż w zwykłej klasie, co powinno się przełożyć na lepszą znajomość języka, ale z prawdziwą dwujęzycznością zbyt wiele to mieć nie będzie raczej wink

Moja Młoda w ramach przygotowań rozwiązała może ze dwa lub trzy testy znalezione przeze mnie w internecie. To było kilka lat temu, nie było wtedy żadnych książek z testami, a może o ich istnieniu nie wiedziałam. Całkiem możliwe wink
    Zdała bez problemu, chodziła do 'dwujęzycznego gimnazjum' (3 przedmioty prowadzone w jeż. angielskim) a następnie do klasy Cambridge w LO z poszerzonym jęz. ang. Matura rozszerzona na 98 procent z wrodzonego roztrzepania wink, znajomość języka C 1 .

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • scarlett74 12.09.19, 21:22
    Nie pytam się o test komp, tylko o ten predyspozycji.Żeby wiedział o co w danym zadaniu/poleceniu chodzi .
    Gratuluję dziecia. 👍Czy dalsze losy też związane z ang?
  • chlodne_dlonie 12.09.19, 21:55
    Dziękuję - pisałam o teście predyspozycji, uzupełniłam info nt tzw. klas dwujezycznych, do których takie testy były i nadal chyba są podstawą do kwalifikacji.
    Nie, wybrała prawo.

--
    Together is me
    Only me

And now, weak or strong, I can only go
    And I believe that there are flowers yet to be opened in the world
    Even if I feel something in me died
  • scarlett74 12.09.19, 22:33
    Fajnie się czyta, jak coś się udaje.😊
    Pozdr
  • chlodne_dlonie 13.09.19, 11:47
    I Wam powodzenia życzę smile

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • scarlett74 13.09.19, 11:49
    😊
  • wapaha 12.09.19, 21:10
    W necie są testy predyspozycji językowych
  • makurokurosek 12.09.19, 21:37
    W Poznaniu co najmniej dwie szkoły prowadzące klasy 7-8 dwujęzyczne dla swoim uczniom oferują dodatkowe zajęcia przygotowujące do testu . Można też ściągnąć testy z internetu lub zakupić w księgarniach. Nie mają one zbyt wiele wspólnego z rzeczywistymi testami ale przygotowują do pewnego typu zadań, choćby tych z nieistniejącymi językami, lub dopasowaniem słów w językach europejskich do ich polskiego tłumaczenia.
    Uważam, że warto przerobić z dzieckiem te testy nie tyle pod kontem klas dwujęzycznych co pod kontem zwracania uwagi na otaczające nas schematy. Osobiście uważam, że do klas dwujęzycznych na poziomie klas 7-8 powinien obowiązywać test znajomości angielskiego, te kasy rozpoczynają od poziomu B1, B1+ ( w zależności od grupy) czyli jest to przeskok o kilka lat do poziomu licealnego . Osobiście nie polecam tego rozwiązania, może w systemie gimnazjalnym sprawdzało się to lepiej, w systemie dwuletnim jest to przerost formy nad treścią zwłaszcza jeżeli chodzi o przedmioty z elementami dwujęzycznymi . O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w intensywny kurs.
  • makurokurosek 12.09.19, 21:39
    "W Poznaniu co najmniej dwie szkoły prowadzące klasy 7-8 dwujęzyczne dla swoim uczniom oferują dodatkowe zajęcia przygotowujące do testu "

Oczywiście jako zajęcia dodatkowe bezpłatne
  • scarlett74 12.09.19, 22:22
    W tej nie ma takich zajęć, a szkoła do tej klasy przyjmuje dzieci przede wszystkim spoza rejonu..
  • niu13 12.09.19, 22:34
    Zdawał 5 lat temu, ale polegało to na tym samym, co piszecie. Zdania estońskie, dopasowywanie słów do kontekstu, tłumaczenie na wzorze ze zmyślonego języka- z tego, co opowiadał, to są bardzo dobrze zrobione testy, a przygotowanie moim zdaniem może polegać tylko na spojrzeniu, jak to wygląda. Syn wrócił z testu podłamany, a koniec końców wyszło że jest w pierwszej 10. Teraz dostał się na studia anglojęzyczne, więc test uważam za miarodajny😀
  • scarlett74 12.09.19, 22:38
    😊
  • an.16 13.09.19, 11:06
    Anglojęzyczne w Polsce? Mój też się na takie dostał (UW) nie będąc nigdy w klasie dwujęzycznej.
  • niu13 13.09.19, 18:13
    Tak, na PW. Oczywiście nie zdawał specjalnego egzaminu, ale wynik matury ułatwił rekrutację. Podziwiam go, że chce podjąć tak trudne studia w języku obcym
  • makurokurosek 12.09.19, 22:40
    Szkoła w pierwszej kolejności musi przyjąć swoich uczniów którzy zaliczyli test na ustalonym poziomie minimalnym, na pozostałe miejsca wolne przyjmuje uczniów z poza szkoły i tu już istotny jest wynik testu.
    W tym roku w Poznaniu były ostre cięcia co do ilości klas dwujęzycznych, za rok uwzględniając tegoroczne dość słabe wyniki szkół dwujęzycznych w testach ósmoklasisty z angielskiego sądzę,że cięcie będzie jeszcze większe.
  • scarlett74 12.09.19, 22:47
    Wiesz, pewnie myśleli (rodzice i dzieci), że nie wiadomo jak dobrze znają język i się przeliczyli...
  • scarlett74 12.09.19, 22:48
    I jeszcze jedno. Może taki "zimny prysznic" dobrze im zrobi.😉
  • makurokurosek 12.09.19, 23:04
    Raczej w normalnej sp nauka skupia się na przygotowaniu do egzaminu, nawet książki są pod niego przygotowane natomiast w klasach dwujęzycznych nie ma czasu na przygotowanie pod egzamin ponieważ leci się z programem i podręcznikami które z egzaminem nie mają nic wspólnego. Ponieważ przeskok poziomów miedzy klasą 6 sp, a 7 dwujęzyczną jest bardzo duży tak więc większość osób skupia się na tym by nadgonić braki, w krótkim czasie opanować dużą ilość nowego słownictwa i dodatkowo opanować bardzo o wiele większy zakres gramatyki aniżeli w normalnej sp bo pracują na poziomie B1, a nie A1.
    Ja wiem, że tu na forum jest wręcz mit klas dwujęzycznych , z których się robi niemal klasy elitarne, ale naprawdę należy poważnie się zastanowić czy jest sens pchać dzieciaka do takiej klasy, bo zwiększona ilość godzin nie oznacza większej ilości czasu poświęconej na dane zagadnienie, wręcz odwrotnie mimo dużej ilości godzin uczniowie nie mają czasu ani porządnie zapoznać się z zasadami gramatycznymi, ani na utrwalenie wprowadzonego słownictwa a wynika to ze specyfiki klasy dwujęzycznej.
  • scarlett74 12.09.19, 23:11
    Dzięki za info.
    Nawet nie pomyślałam, że są to "klasy elitarne", raczej pod kątem, że dzieć lepiej będzie umiał ang/nie będzie musiał dodatkowo chodzić na kursy/lepiej właśnie zda egzamin...😉
  • spanish_fly 12.09.19, 23:20
    Moje dziecko się dość znacznie rozwinęło językowo w takiej klasie, ale nieźle sobie radziło i wcześniej, więc nie było mowy o nadrabianiu zaległości. Było sporo okazji do dłuższych wypowiedzi po angielsku (prezentacje). Ale trochę prawdy jest w tym, co napisała Maku powyżej. Jak ktoś jest kiepski z tego wiodącego języka, to nie ma się co pchać na siłę.
  • makurokurosek 12.09.19, 23:26
    " Jak ktoś jest kiepski z tego wiodącego języka, to nie ma się co pchać na siłę."

Nie nazwałabym tego w ten sposób. Raczej jeżeli ktoś nie ma opanowanego języka na poziomie wyższym aniżeli poziom klasy 6 , to nie ma sensu iść do klasy dwujęzycznej , bo te klasy zaczynają naukę od poziomu B1/B1+ czyli takiego od którego starują szkoły średnie ( dodam, że część szkół średnich startuje od poziomu A1+)
  • makurokurosek 12.09.19, 23:22
    "Nawet nie pomyślałam, że są to "klasy elitarne", raczej pod kątem, że dzieć lepiej będzie umiał ang/nie będzie musiał dodatkowo chodzić na kursy/lepiej właśnie zda egzamin"

Możesz się na tym założeniu mocno przejechać. Klasy dwujęzyczne mają zupełnie inny system pracy , godzin jest więcej ale są one prowadzone z dwoma lub trzema nauczycielami z których każdy prowadzi swój materiał , tak wiec nie ma powiązania miedzy lekcjami z panią A , a lekcjami z panią B.
    Kolejna rzecz warto uwzględnić poziom znajomości języka. Uczeń kończący klasę 6, nie ma nawet skończonego kursu na poziomie A1, natomiast tu wskakuje na poziom B1 , zakładający że zna czasy present i past perfect continuous i simple oraz wiele innych zagadnień gramatycznych.
    Przejrzyj sobie podręczniki jakie są stosowane w klasach dwujęzycznych i na spokojnie przeanalizuj sobie czy twoje dziecko bez problemu sobie z takim poziomem poradzi.
  • scarlett74 12.09.19, 23:33
    Przyznam się , że na razie nie orientowałam się o zakres testu komp...🤔, ale B1 po szóstej klasie, to chyba dość wysoko ..., może pomyliło ci się z lo?
  • scarlett74 12.09.19, 23:36
    Dobra, doczytałam wcześniejszy wpis. Po prostu muszę zapytać w sekretariacie. Ale nie wydaje mi się, bo skąd by było tyle dzieciaków z taka znajomością ang? ( albo żyję w jakiejś innej rzeczywistości) .
    Dobranoc 🥱
  • makurokurosek 12.09.19, 23:42
    Nie pomyliło mi się, od takiego poziomu zaczynają klasy dwujęzyczne. Tak więc naprawdę warto poważnie się zastanowić czy jest sens posłać dziecko do takiej klasy i czy jest na takim poziom angielskiego aby w takiej klasie sobie poradzić. Uwzględnij również fakt, że twoje dziecko już będzie zdawało egzaminy ósmoklasisty nie tylko z polskiego, matematyki i angielskiego.
  • scarlett74 13.09.19, 17:49
    To ogólnie dobra sp,w mieście jest też dwujęzyczne lo , ale nie musi tam iść , jeżeli nie będzie chciał.
  • ludborka 12.09.19, 22:32
    Zdawała w 4 klasie w czerwcu, kilka testów z internetów przerobiłyśmy wcześniej, żeby wiedzieć czego można się będzie spodziewać.
    Powodzenia 🙂
  • scarlett74 12.09.19, 22:39
    Od V , były klasy dwujezyczne?
    Gratulacje😊
  • ludborka 12.09.19, 23:05
    Mają program DSD 1, to nie klasa dwujęzyczna. szkolanakrasiczynskiej.pl/index.php/jezyki-obce/jezyk-niemiecki?view=article&id=127:co-to-jest-dsd-i
  • ludborka 12.09.19, 23:08
    A, dziubdziusia nie chodzi do szkoły z linku 😉
  • scarlett74 12.09.19, 23:15
    Dzięki za rozjaśnienie sytuacji...
  • agus-ka 13.09.19, 10:41
    Moja córka właśnie przeszła do takiej klasy. W czerwcu zdawała egzaminy. Terminy sa narzucone odgórnie, jest to ujęte w planie rekrutacyjnym. Dodatkowo liczą się oceny z kilku przedmiotów. Wszystko zalezy od zainteresowania daną szkołą. U nas było średnie w dzielnicy, za to z dwóch dzielnic obok przyjeżdżają dzieciaki do jej klasy.
    Póki co jej sie podoba. Nowa szkoła, nowi znajomi. Dużym plusem jest większe wyrównanie wiedzy, bo do tej klasy dostały się dzieciaki min czwórkowe, a ponad połowa ma świadectwa z czerwonym paskiem.
  • scarlett74 13.09.19, 11:35
    Może to ta sama podstawówka...?
    Dobra szkoła, dobre wyniki, dwujęzyczna i nie tylko składająca się z dzieci z różnych dzielnic
    Obecna sp najgorsze wyniki z testu 8klasisty w okolicy. Dużo wkurzonych badziewnym poziomem szkoły rodziców , już teraz poprzenosiło tam dzieciaki🤢
  • agus-ka 13.09.19, 13:03
    To nowoutworzona klasa. Wcześniej w tej szkole nie mieli klasy 7. Generalnie jest w niej wyższy poziom niż w naszej poprzedniej podstawówce. Dla nas na plus dodatkowo jest odległość, 5 min na piechotkę.
  • scarlett74 13.09.19, 13:09
    To jednak inna.
    I jak córka zadowolona?
  • agus-ka 13.09.19, 19:26
    Bardzo jest zadowolona. Przede wszystkim tu jakoś od razu znalazła towarzystwo, wymagania jej odpowiadają i do tego hiszpański. Na lekcjach wreszcie się nie nudzi, bo jednak poziom jest bardziej wyrównany.
  • majaa 13.09.19, 11:17
    Można przerobić kilka przykładowych testów, żeby wiedzieć, "z czym to się je", to wszystko. Jeśli dzieć ma predyspozycje, to załapie, a jeśli nie, to się tego niestety nie da wyuczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka