Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie w szkole

12.09.19, 20:50
Wiem, że nie jest obowiązkowe, ale czy w szkołach Waszych dzieci rodzice ubezpieczają grupowo? Rodzice analizują i wspólnie podejmują decyzję?
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 12.09.19, 21:07
    Zwykle szkoła ma umowę z daną ubezpieczalnią i można zapisać dziecko do grupowego, albo nie - jak kto woli. Nigdy nie słyszałam żeby rodzice analizowali wspólnie.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • milka_milka 12.09.19, 21:11
    Szkoła nie może mieć umowy z ubezpieczalnią, najwyżej może RR zarekomendować jakiegoś ubezpieczyciela do ubezp. grupowego, ale nie może nic narzucać.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • aaa-aaa-pl 12.09.19, 21:10
    Ubezpieczyciela wybiera Rada Rodziców.
  • alfa36 12.09.19, 21:17
    A kto podpisuje umowę?
  • molik28 12.09.19, 22:11
    Rodzice sami zabezpieczają na własną rękę
  • mum2004 12.09.19, 22:15
    W Warszawie wszystkie szkoły i przedszkola publiczne mają rekomendowaną jedną firmę, szkoły w tym nie pośredniczą.
  • mum2004 12.09.19, 22:20
    Nazywa się to warszawski program nnw, podobno firma wyłoniona w drodze przetargu dla całej Warszawy.
  • spanish_fly 12.09.19, 22:35
    Pierwsze słyszę. To musi chyba jakiegoś innego ubezpieczenia dotyczyć.
  • black_magic_women 12.09.19, 23:58
    U nas w tym roku przedszkole (publiczne Wawa) nie ubezpiecza, na tabilcy jest tylko "oferta" gdyby ktoś os chcial na własną rękę.
  • cruella_demon 12.09.19, 22:43
    U nas coś tam smęcą faktycznie, ale ja już dawno odkryłam, że indywidualnie są dużo lepsze warunki niż grupowe.
  • bib24 12.09.19, 22:44
    ja w tym roku niestety musiałam zapisać do szkolnego, choć od wielu lat tego nie robię.

jest niby nieobowiązkowe, ale tak wymuszają, że musiałam im oddać 50 zł. jeszcze mnie to wkurza. oficjalnie? nie wezmą na wycieczki dziecka bez ubezpieczenia.

prawo prawem a szkoła i tak robi co chce.
  • milka_milka 12.09.19, 23:13
    Nie bardzo rozumiem. Jak wymuszają?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • scarlett74 12.09.19, 23:19
    Ubezpieczyciela wybiera RR, nie ma obowiązku , dzieć może być ubezpieczony gdzie indziej, albo w ogóle nie być. Nie jest to brane pod uwagę przy wycieczkach czy zwykłych wyjściach np. do kina.
  • cruella_demon 12.09.19, 23:31
    Normalnie. U nas w przedszkolu też wymuszają. No właśnie np. tak, że nie wezmą ci dziecka na wyjście. Awanturować się można, tylko nie zawsze się opłaca. Dlatego ja nie buliłam grupowego haraczu w wysokości 5 dych, tylko za 30 zł ubezpieczyłam na lepszych warunkach indywidualnie.
  • black_magic_women 13.09.19, 00:01
    Pamiętam jak w zeszłym roku cała grupa przedszkolna była wstrzymana z wyjściem dopóki "wszycy się nie ubezpieczą".
  • black_magic_women 13.09.19, 00:01
    Pamiętam jak w zeszłym roku cała grupa przedszkolna była wstrzymana z wyjściem dopóki "wszycy się nie ubezpieczą". C5
  • alfa36 13.09.19, 06:36
    Ale to nieprawidłowo, gdzieś czytałam nawet info Menu z zeszłego roku, gdzye konkretnie jest o wycieczkach i ubezpieczeniu.
  • joanna_poz 13.09.19, 09:25
    od 2014 bodajże zmnieniły się przepisy i trzeba miec ubezpieczenie tylko i wyłacznie przy wycieczkach zagranicznych.
    na wycieczki/ wyjścia krajowe nie trzeba, więc żadanie takiego ubezpieczenia jest bezprawne.
  • droch 13.09.19, 10:18
    Tu przecież chodzi o to, żeby wykupić jedynie słuszną polisę... pretekst zawsze można wymyślić.
  • joanna_poz 13.09.19, 10:27
    no nie do końca.
    bo w stosunku do rodziców, którzy nie chcą przystąpić do DOBROWOLNEJ polisy grupowej żąda się oświadczeń, ze ma się DOBROWOLNE ubezpieczenie indywidualne, własnie na wspomnane wycieczki czy wyjscia do kina.
    co tez jest bezprawne.
    dobrowolne jest dobrowolne i tyle.
  • bib24 13.09.19, 13:08
    może i jest dobrowolne ale jak mi się nie podoba to mam zmienić szkołę. pierwszy raz od chyba 6 lat musiałam zapłacić.
  • wapaha 13.09.19, 13:47
    prziecież każdy uczeń ma ubezpieczenie oc wykupione przez gminę
  • bib24 13.09.19, 13:07
    milka_milka napisała:

> Nie bardzo rozumiem. Jak wymuszają?
    >

tak jak napisałam, nie wezmą 15 letniego dziecka na wycieczkę bez ubezpieczenia.

a jak mi się nie podoba to mogę przenieść do innego lo w mieście.
    jeszcze mnie trzepie.
  • karme-lowa 13.09.19, 13:28
    To trzeba było powiedzieć, że dziecko ma ubezpieczenie, ale kupowałaś indywidualnie.
  • motyllica 13.09.19, 14:22
    to jest teraz absolutnie bezprawnie - jak dziecko złamie nogę to czy dostanie odszkodowanie to jest tylko sprawą rodzica a nie szkoły, obowiązek jest na wycieczki ZAGRANICZNE!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka