Dodaj do ulubionych

kapitał i ideologia

13.09.19, 16:09
www.pb.pl/piketty-nikt-nie-powinien-posiadac-ponad-10-proc-glosow-w-spolce-970170 czyli swiat w ktorym będą żyć wasze dzieci.
Edytor zaawansowany
 • kosmos_pierzasty 13.09.19, 18:10
  Byłabym ciekawa jak miałoby wyglądać przejście od obecnej rzeczywistości gospodarczo-politycznej, do tej opisywanej przez Piketty'ego.
 • tanebo6.0 13.09.19, 18:37
  Tak jak pislandia
 • zona_glusia 15.09.19, 10:21
  Odwrotnie. Będzie wyglądać jak pislandia i gorzej, gdy zmiany w celu zmniejszenia nierówności się nie udadzą.
 • kokosowy15 13.09.19, 20:00
  Rewolucyjne.
 • triss_merigold6 13.09.19, 18:13
  Na szczęście nie.
 • chicarica 14.09.19, 11:42
  Nie. Wasze dzieci będą raczej żyć za nową żelazną kurtyną, w części Europy którą Wy sami będziecie uważać za ostoję normalności pod wodzą Putina.
  Oczywiście w erze informacji nie da się już zrobić prawdziwej żelaznej kurtyny, ale myślę że suweren otrzyma od jedynych prawdomównych mediów doskonałe wyjaśnienia: w eurokalifacie to tylko zamachy, gwałty i terroryzm, o czym milczą socjalistyczne zachodnie media będące w zmowie z socjalistyczną władzą. Tylko u nas na wschodzie jest bezpiecznie, normalnie, no - może trochę biedniej, ale za to spokojnie i swojsko. Taki suweren raczej nie będzie miał potrzeby wytykać nosa poza zachodnią granicę - bo i po co, żeby zostać zgwałconym albo zginąć w zamachach? przecież nad Bałtykiem czy w Tatrach też jest pięknie i można pojechać na wakacje - więc nie będzie weryfikował podawanych mu informacji.

  Te nowoczesne idee raczej się w zdrowej, wschodniej tkance nie przyjmą, konserwatywni biedacy są raczej skłonni bronić systemu który ich wykorzystuje, niż spróbować czegoś nowego, a w ogóle to komuuuuuuchy, panie.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • super_hetero_dyna 14.09.19, 14:19
  Zadziwiająca jest ta miłość Francuzów do komunizmu. Ja bym im nie żałował. Ogrodzić, zaprowadzić komunizm, a po 50 latach wykupić masę upadłościową za dolara.
 • tanebo2.0 14.09.19, 20:14
  To już nie jesteś za zwiększaniem płacy minimalnej? Przeszedłeś na stronę liberalizmu?

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • zona_glusia 15.09.19, 10:13
  > Zadziwiająca jest ta miłość Francuzów do komunizmu.

  Co jest najbardziej komunistyczne? Podatki. Należy być antykomunistą jak prezydent Duda (na pewno dzielnie walczył z komuną w przedszkolu i szkole podstawowej) i dać się poklepać dumnie po plecach przez wiceprezydenta USA, który oświadczy, że firmy amerykańskie nie będą płacić w Polsce podatku od usług cyfrowych. W tym samym czasie w kochającej komunizm Francji, Google zapłacił 510 milionów dolarów podatków plus karę za unikanie podatków 549 milionów dolarów.
 • chicarica 15.09.19, 10:18
  Na razie to w socjalistycznej Norwegii co i rusz słyszę stękanie Polaków w pociągu z lotniska jak muszą kiełby z Polski wozić bo w Norwegii panie droooogo. Nie stać nawet na hamburgera, a masę upadłościową chcą wykupować?

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka