Dodaj do ulubionych

Tytuł książki

13.09.19, 19:32
Witam
Czy ktoś z was zna tytuł książki w której dowodzi się, że to Żydzi żądzą światem i odpowiadają m. In za wybuch II wojny. Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • tomato.soup 13.09.19, 19:40
    O to ci chodzi?
    pl.m.wikipedia.org/wiki/Protokoły_mędrców_Syjonu
  • verdana 13.09.19, 20:27
    Wątpię, czy carska Ochrana przewidywała wybuch II wojny światowej.
  • tomato.soup 13.09.19, 20:38
    A faktycznie, przegapiłam tą ll wojnę w poście startowym.
  • olena.s 14.09.19, 10:46
    Wiki.

Protokoły są w znacznej części plagiatem broszury zatytułowanej „Rozmowy w piekle między Machiavellim i Monteskiuszem”[7] opublikowanej przez francuskiego satyryka Maurice’a Joly’ego w 1864 roku w Brukseli[8]. Joly był przeciwnikiem Napoleona III, a traktat jest krytyką ówczesnego ustroju Francji; w tekście w ogóle nie pojawiają się Żydzi[9]. Z 2560 wierszy oryginału 1040 zostało splagiatowanych bez żadnej zmiany, w reszcie dokonano różnego rodzaju zmian, na przykład tekst oryginalny mówi o istniejącym wówczas we Francji porządku politycznym, a Protokoły mówią o projektowanym ustroju[10].

Z kolei Joly zaczerpnął znaczną część swojej broszury z popularnej powieści Eugène’a Sue „Les Mystères du peuple” (Ludzkie tajemnice). W dziele Sue spiskowcami byli Jezuici, a Żydzi w ogóle się tam nie pojawiają. Oficjalne dokumenty mówią, że Joly został pozwany i skazany za napisanie broszury na karę więzienia[11].

Innym źródłem Protokołów była opublikowana w 1868 roku powieść „Biarritz”[12]. Autor powieści Hermann Goedsche był niemieckim antysemitą i agentem pruskiej tajnej policji[13]. Książkę opublikował pod pseudonimem Sir John Retcliffe[12]. W rozdziale „Żydowski Cmentarz w Pradze i Rada Przedstawicieli Dwunastu Plemion Izraela” przedstawił tajną rabiniczną kabałę, która spotyka się na cmentarzu co 100 lat, aby przedyskutować postępy planu zdobycia władzy nad światem i zaplanować dalsze kroki[12]. Środkiem do uzyskania władzy nad światem jest gromadzenie złota, podkopywanie autorytetu kościoła i armii[12]. Aby przedstawić to spotkanie, zaczerpnął między innymi scenę z powieści „Józef Balsamo” Aleksandra Dumasa[14].

Książka Goedschego została przetłumaczona na rosyjski w 1872 roku, a w 1891 urywek z rozdziału zawierającego opis fikcyjnego spotkania rabinicznej „rady przedstawicieli”, łącznie ze splagiatowanymi Dialogami Joly’ego, krążył już po Rosji[15]. Rosyjska tajna policja Ochrana uznała go za użyteczne narzędzie w swoich próbach zdyskredytowania liberalnych reformatorów i rewolucjonistów, którzy zyskiwali w owym czasie społeczne poparcie. W czasie afery Dreyfusa we Francji, w latach 1893–1895, gdy polaryzacja stosunku do Żydów w Europie osiągnęła szczyt, Dialogi zostały wydane w swojej ostatecznej postaci, która ukazała się w Rosji w 1895 roku, i począwszy od 1897 roku zaczęły być prywatnie wydawane jako Protokoły.

Raczkowski i Gołowiński plagiatując te teksty przy fabrykowaniu Protokołów usunęli nazwiska Machiavelliego i Monteskiusza, w roli spiskowców obsadzili Żydów, a wszystkie odniesienia do oszukanego społeczeństwa francuskiego zastąpili odniesieniami do „gojów”[10].
  • olena.s 14.09.19, 01:36
    A nie "Mein Kampf"?
  • 35wcieniu 14.09.19, 11:48
    Ty coś piłaś?
    Tak, z pewnością w Mein Kampf pisano o tym że Żydzi odpowiadają za wybuch II wojny. No na sto procent. Żadna niemożliwość. big_grin big_grin big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • olena.s 14.09.19, 12:37
    A, faktycznie. Jakoś mi się spojrzało, że chodziło o I wojnę. Mea culpa. Z tym, że każde dzieło napisane po 1914 roku (ja Mein Kampf nie czytałam, ktoś się w tym pogrążał z obecnych?) spokojnie mogło zawierać uzasadnienie, że Żydzi odpowiedzialni są za wszyskie zło, także za wojny. I także za I wojnę światową i upadek cesarstwa (ha ha, w takim razie polscy pro-niepodległościowi antysemici powinni by Żydom pomniki stawiać, he he). W związku z czym będą również winni wszelkim strasznym wojnom przyszłym.
  • 35wcieniu 14.09.19, 12:56
    Ja akurat czytałam. Są dość grafomańskie opisy Żydów i ich wad, ale z pewnością nie jet to książka której szuka autorka, nie pasuje do żadnego z punktów, o których napisała.
    Swoją drogą Main Kampf się w zasadzie nie da czytać, to jest wbrew pozorom i otoczce straszliwie nudna i źle napisana książka.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • qwirkle 14.09.19, 09:42
    Przedsiębiorstwo Holokaustu
  • ferra 14.09.19, 21:18
    Antony C. Sutton, w jęz. polskim są: Wall Street a rewolucja bolszewicka; Wall street i hitler; Wall street i ZSRR. Oraz książka "klucz" Scull and bones tajemna elita Ameryki.
    Oczywiście "Blue Blood, True Blood: Conflict & Creation "Stewart A. Swerdlow

po ang.
    Sutton

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka