Dodaj do ulubionych

Na kogo mam glosowac?

15.09.19, 12:00
Ogolnie jestem liberalna i za prawem do aborcji, ale nie potrzebuje socjalizmu i neomarksizmu?

--
"Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
Kurt Vonnegut
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 15.09.19, 12:03
    Rozbuchanego socjalizmu. Bo taki umiarkowany, to ok.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • ichi51e 15.09.19, 12:06
    Lewice?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 1matka-polka 15.09.19, 12:15
    A konkretnie?

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • pani-nick 15.09.19, 13:08
    Lewica to PiS - jakby się tak wczytać w założenia lewicowe, program i styl życia partii jedynie słusznej
  • aguar 15.09.19, 13:14
    No właśnie. Tylko chyba w ogóle nie ma prawicy normalnej światopoglądowo. Ale może Wy zauważacie?
  • lauren6 15.09.19, 14:30
    Czytałaś program Lewicy czy walisz tak bez sensu na oślep:
    www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/lewica-program-razem-postulaty-wyborczy-polityczny-gospodarczy

Przeczytaj sobie te punkty. Większość tych propozycji TO NIE SĄ propozycje PIS... tylko rzeczywistość warszawska. A jak powszechnie wiadomo PIS od lat nie rządził i nie będzie rządził Warszawą.

Mamy w tej Warszawie darmowe żłobki, darmowe przejazdy dla uczniów i seniorów, darmowe drugie śniadania dla klas 1-3 itd. Po co o tym piszę? Dla mnie postulaty Lewicy to nie jakieś rozdawnictwo i socjal tylko otaczająca rzeczywistość utworzona przez PO - czyli partię prawicową. Lewica chce jedynie równania w górę: żeby ludzie z małych miejscowości mogli się cieszyć takimi samymi przywilejami co Warszawiacy. To jest ten mrożący krew w żyłach socjal i rozdawnictwo?

Postulaty dotyczące walki ze smogiem to jest odwrotność tego co wyczynia w Polsce PIS.

Sprawy światopoglądowe są dla mnie fundamentalne. Poradzę sobie niezależnie od tego czy dadzą mi 500+ czy inne socjale.
    Nie poradzę sobie jeśli te cholerne oszołomy wprowadzą całkowity zakaz aborcji, bo zwyczajnie mogę umrzeć od np ciąży pozamacicznej.

Ja po prostu chcę żyć i nie chcę być zmuszana do rodzenia dzieci z wadami. Dlatego Lewica to dla mnie jedyny racjonalny wybór dla kobiety w wieku rozrodczym.
  • sylwester.z.kolonii 15.09.19, 19:09
    PiS nie zmieni nic w sprawie aborcji. Nawet jak coś czasem mówią, że są "za życiem" to tylko tak kokietują Kościół.
  • lauren6 16.09.19, 09:45
    🤦‍♀️
  • rosapulchra-0 16.09.19, 07:47
    PO jest prawicową partią? Od kiedy?

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • 1matka-polka 16.09.19, 08:09
    Od zawsze.

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • rosapulchra-0 16.09.19, 16:10
    Hmm.. Była centroprawicowa, więc nie prawicowa, a teraz wyraźnie skręciła na lewo.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • sumire 17.09.19, 08:37
    Bez żartów, rosa. Platforma ani trochę nie skręca w lewo, wprost przeciwnie.
  • betty_bum 15.09.19, 12:42
    Jeśli nie potrafisz sama zdecydować to nie idź na wybory, bo to cię zdecydowanie przerasta.
  • 1matka-polka 15.09.19, 13:30
    Kajam sie za ten arcykontrowersyjny temat😪

--
    Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
    Mark Twain
  • nowaczek1 16.09.19, 09:57
    Nie głosując też głosujesz - na partię, która dostanie najwięcej głosów. Prosta matematyka.
  • aguar 15.09.19, 13:01
    Rozumiem Twój problem, bo mam tak samo. To, że ktoś chce, aby kobiety miały zapewnione podstawowe prawa człowieka - ochronę zdrowia i życia albo żeby państwo było świeckie, to kurczę, nie oznacza jeszcze lewicowych poglądów. Z kolei trudno, żeby lewica nie była lewicą i nie obiecywała socjalu. Ja marzę, żeby się te wszystkie partie poza PIS-em połączyły w nie-PIS (może poza tymi totalnie oszołomiarskimi) - przynajmniej ludzie, którzy chcą głosować po prostu przeciwko PIS-owi oddaliby głosy w jedno miejsce.
  • 1elka26 15.09.19, 13:05
    Proszę bardzo - dla tych którzy nie wiedzą na kogo głosować. Przy okazji - prawa kobiet nie oznaczają prawa do niszczenia życia.

• sumire 15.09.19, 13:08
    Czyli już jawnie uprawiasz PiS-propagandę, elka? Już sobie dałoś spokój ze ściemnianiem?
  • aguar 15.09.19, 13:11
    W sumie ona to robi w taki sposób, że raczej tylko innych z niechęci. Może więc właśnie taka jest intencja tego trolla?
  • 1elka26 15.09.19, 13:28
    Jaką propagandę?? Co to za banialuki?? Masz do czynienia z jak najbardziej merytorycznym klipem, propagandę to masz w wypowiedziach przedstawicieli totalnej opozycji którzy kompletnie gubią się w tym co mówią.
  • sumire 15.09.19, 13:34
    Merytorycznym klipem przypadkowo twojej ukochanej partii. Można się domyślać, że p
    do 13 października we wszystkich możliwych wątkach będziesz masturbować się wspaniałością PiS. Mam nadzieję, że chociaż ci się to opłaca, doczekasz się buzi od prezesa czy coś.
  • 1elka26 15.09.19, 13:42
    Wyobraź sobie, że i po 13 października niezaleznie od wyników wyborów nadal będę twierdzić, że w chwili obecnej tylko PIS jest gwarantem dalszego rozwoju Polski. I jeżeli nie powstanie na prawicy żadna nowa sensowna partia, to tak samo będe twierdzić i za 10 lat.
    Tak więc porzuć swoje złudzenia - nie jestem zwolennikiem lewicy który w zaleźności od sytuacji potrafi bezproblemowo zmienić się z obroncy demokracji socjalistycznej na wielbiciela demokracji liberalnej
  • bistian 15.09.19, 14:11
    1elka26 napisał(a):

> Wyobraź sobie, że i po 13 października niezaleznie od wyników wyborów nadal będ
    > ę twierdzić, że w chwili obecnej tylko PIS jest gwarantem dalszego rozwoju Pols
    > ki. I jeżeli nie powstanie na prawicy żadna nowa sensowna partia, to tak samo b
    > ęde twierdzić i za 10 lat.
    > Tak więc porzuć swoje złudzenia - nie jestem zwolennikiem lewicy który w zaleź
    > ności od sytuacji potrafi bezproblemowo zmienić się z obroncy demokracji socjal
    > istycznej na wielbiciela demokracji liberalnej

Jesteś zwolennikiem lewicy, bo PiS jest partią lewicową. Więc jesteś lewakiem czy jak to nazywasz.
    A klip bazuje na emocjach. PiS z jednej strony obniżył podatek, z drugiej, spowodował drożyznę, pogłębił problemy w ochronie zdrowia i edukacji, więc jest partią, która bardzo dużo złego zrobiła ludziom starym i chorym, przy okazji oberwało się młodym.
  • 1matka-polka 15.09.19, 14:20
    Jesli PiS jest wedlug ciebie lewicowe to znaczy, ze Hitler jednak byl lewakiem🤣

--
  • bistian 15.09.19, 14:26
    1matka-polka napisała:

> Jesli PiS jest wedlug ciebie lewicowe

To już ustatlailiśmy wiele razy, PiS partia lewicowa z odchyleniem w kierunku komunizmu. Prezes zna tamte klimaty, więc to wprowadza, co się jemu podobało i zapamiętało. wink
    A Ty jesteś lewackim trollem!
  • 1matka-polka 15.09.19, 14:36
    Ok. A kim sa w takim razie zwolennicy Marksa, Engelsa i Zandberga?

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • lauren6 15.09.19, 18:06
    Wszyscy co są na lewo od Korwina to lewactwo. Mam nadzieję, że wyjaśniłam wątpliwości.
  • 45rtg 16.09.19, 15:14
    1matka-polka napisała:

> Ok. A kim sa w takim razie zwolennicy Marksa, Engelsa i Zandberga?

Marksa i Engelsa to socjaliści. Zandberga to pożyteczni idioci poprzednich wyborów.
  • 1elka26 15.09.19, 17:57
    No cóż, przypomnę więc, że to, co jest uwazane za postulaty typowe dla lewicy najbardziej obecne są w chrześcijaństwie, zwłaszcza zasada solidarności oraz pomocności.
    To, że lewactw przyjęło za własne te zasady robiąc przy czym realizacja tych zasad w wykonaniu lewicy stała się nieudolną karykaturą to już całkiem inna bajka.
    Natomiast jeżeli chodzi o tak chętnie podnoszone problemy z drożyzną oraz edukacją i ochroną zdrowia to szczerze polecam wyjście z oparów mgły wytwarzanej przez media gazetopodobne i spojrzenie na rzeczywistość bez tej ideologicznej paplaniny serwowanej 24 godziny na dobę.
  • bistian 15.09.19, 18:13
    1elka26 napisał(a):

> No cóż, przypomnę więc, że to, co jest uwazane za postulaty typowe dla lewicy n
    > ajbardziej obecne są w chrześcijaństwie, zwłaszcza zasada solidarności oraz pom
    > ocności.

Solidaryzm, jak najbardziej, głupie rozdawnictwo, nie!

> Natomiast jeżeli chodzi o tak chętnie podnoszone problemy z drożyzną oraz eduk
    > acją i ochroną zdrowia to szczerze polecam wyjście z oparów mgły

Popatrz dobrze i przestań kłamać. Kolejki się wydłużyły, śmiertelność wzrosła, starszych ludzi nie stać na wykup leków. Do jest zapaść cywilizacyjna.
  • 45rtg 16.09.19, 15:07
    1elka26 napisał(a):

> Proszę bardzo - dla tych którzy nie wiedzą na kogo głosować. Przy okazji - praw
    > a kobiet nie oznaczają prawa do niszczenia życia.

No, mnie ten mały homoś zachęcił. WOT i cofnięcie rozsądnego podwyższenia wieku emerytalnego dyskwalifikuje oczywiście PiS w oczach prawdziwych Polaków, więc pozostaje Lewica.
  • pani-nick 15.09.19, 13:12
    PiS to dla mnie tania dziwka. Dziwka, bo się sprzedaje za kasę. Tania, bo daje największym patusom. Mogę edytować ten post i zamiast dziwka, wstawić gwiazdki, ale i tak każdy wie o co chodzi.
  • 21mada 15.09.19, 13:26
    To raczej ci co biorą 500+ sprzedają się za kasę.
  • fibi00 16.09.19, 07:55
    21mada napisała:

> To raczej ci co biorą 500+ sprzedają się za kasę.

Otóż to.
  • pani-nick 16.09.19, 08:07
    Ja wiem. Już ustaliliście, ze zgodnie z waszymi lewicowymi poglądami, powinnismy się z wami tym 500 plus podzielić, a najlepiej oddać. Takiego wała!
  • fibi00 16.09.19, 13:18
    pani-nick napisała:

> Ja wiem. Już ustaliliście, ze zgodnie z waszymi lewicowymi poglądami, powinnism
    > y się z wami tym 500 plus podzielić, a najlepiej oddać. Takiego wała!

Nie, dziękuję. Żyłam bez 500+ i dawałam radę. Jak na razie nawet nie uszczknęłam złotówki z tych pieniędzy więc aż taka pazerna nie jestem.
  • delauras 15.09.19, 14:46
    pani-nick napisała:

> PiS to dla mnie tania dziwka. Dziwka, bo się sprzedaje za kasę. Tania, bo daje
    > największym patusom. Mogę edytować ten post i zamiast dziwka, wstawić gwiazdki,
    > ale i tak każdy wie o co chodzi.
    Och już z tej złości takie rzeczy głupie piszesz.
    Pis wygra wyboru tej jesieni czy ci się podoba czy nìe.
  • bistian 15.09.19, 14:50
    delauras napisał(a):

> Pis wygra wyboru tej jesieni czy ci się podoba czy nìe.

Możliwe, że już nawet zna wyniki! big_grin
  • mamalgosia 15.09.19, 13:28
    A ja?
    Jestem katoliczka i konserwatystka. To dopiero problem

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • livia.kalina 16.09.19, 14:55
    Katoliczka to chyba dekalogiem powinna się kierować? czyli nie powinna głosować na tych, którzy kłamią przeciw bliźniemu swemu, kradną, również w białych rękawiczkach korzystając bezprawnie z samolotów w statusie HEAD i usadawiając swoich na stołkach w spółkach skarbu państwa. Na pewno nie powinna głosować na partie, która szczuje i bluźni przeciw bliźniemu swemu, nawet jak bliźni jest uchodźcą, Żydem albo homoseksualistą. Nie powinna głosować na partie, której politycy żyją w sposób rozwiązły, mają po kilka żon, dzieci z różnymi partnerami, korzystają z domów publicznych, które zatrudniają dzieci z za wschodniej granicy.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • fibi00 16.09.19, 15:02
    livia.kalina napisała:

> Katoliczka to chyba dekalogiem powinna się kierować? czyli nie powinna głosować
    > na tych, którzy kłamią przeciw bliźniemu swemu, kradną, również w białych ręka
    > wiczkach korzystając bezprawnie z samolotów w statusie HEAD i usadawiając swoic
    > h na stołkach w spółkach skarbu państwa. Na pewno nie powinna głosować na parti
    > e, która szczuje i bluźni przeciw bliźniemu swemu, nawet jak bliźni jest uchodź
    > cą, Żydem albo homoseksualistą. Nie powinna głosować na partie, której politycy
    > żyją w sposób rozwiązły, mają po kilka żon, dzieci z różnymi partnerami, korzy
    > stają z domów publicznych, które zatrudniają dzieci z za wschodniej granicy.
    >

Czyli nie powinna głosować na nikogo.
  • livia.kalina 16.09.19, 15:33
    Przesada.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • kosmos_pierzasty 15.09.19, 17:42
    To proste.
    W nadchodzących wyborach głosuje się nie za, a przeciwko, celem jest odsunięcie pis-u od władzy, a żeby były szanse, choć najmniejsze, trzeba głosować na drugie ugrupowanie pod względem poparcia, bo nikt inny - choćby z najcudniejszym i do tego realnym programem - pis-u nie odsunie.
    Dopiero, jak nam kiedyś społeczeństwo dojrzeje, to się będzie można bawić w wyborach w opcje i frakcje. Teraz jest za lub przeciw. Reszta to zmarnowane głosy, działające na korzyść pis-u.
  • 1elka26 15.09.19, 18:01
    Masz rację - przeciez totalnej opozycji wcale nie chodzi o to, żeby podatki wpływały do budżetu państwa, tylko żeby było tak jak było, czyli _ "pieniędzy nie ma i nie będzie".
    Tymczasem ten wredny PIS przerwał tak pięknie postepujący proces uwłaszczania się na majątku narodowym , a tego nie wolno robić.
  • anorektycznazdzira 15.09.19, 19:16
    "pieniędzy nie ma i nie będzie".
    I dobrze prawili -pieniędzy nadal nie ma, bo pieniądz drukowany to nie pieniądz, choć tego wyborca pisu nie wie. Podobnie jak nie liczy się pieniądz zapisywany do zeszytu przez panią w ZUSie, ani pieniądz obiecywany, którego nikt nigdy na oczy nie widział.
    Jeśli nie masz 90 lat, to doczekasz rachunku, wystawi się sam. To jest jak grawitacja, nie ma znaczenia, czy twierdzisz, że jej nie ma, i tak ją poczujesz na własnej...

--
    'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
  • monia.i 15.09.19, 23:58
    1elka26 napisał(a):

> Masz rację - przeciez totalnej opozycji wcale nie chodzi o to, żeby podatki wpł
    > ywały do budżetu państwa, tylko żeby było tak jak było, czyli _ "pieniędzy nie
    > ma i nie będzie".
    > Tymczasem ten wredny PIS przerwał tak pięknie postepujący proces uwłaszczania s
    > ię na majątku narodowym , a tego nie wolno robić.
    Nie masz czasem dyskomfortu? Zadłużamy się, robimy krzywdę naszym dzieciom.
  • tanebo2.0 16.09.19, 05:54
    Plebs nie rozumie idei budżetu. Uważa że pieniądze wypłacane nauczycielom czy pielęgniarkom są wyrzucane w błoto bo oni lepiej by je wydali. Na koreański telewizor. Lub japońskie auto...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • 45rtg 16.09.19, 15:28
    tanebo2.0 napisał:

> Plebs nie rozumie idei budżetu. Uważa że pieniądze wypłacane nauczycielom czy p
    > ielęgniarkom są wyrzucane w błoto bo oni lepiej by je wydali. Na koreański tele
    > wizor. Lub japońskie auto...

No, to są akurat poglądy korwinokształtnych liberałów.
  • 1elka26 16.09.19, 08:51
    Przecież już 4 lata temu pełno było takich tekstów!! Budowano atmosferę grozy, przecież lada moment gospodarka miała się zawalić. Działalność wybitnych "obrońców demokracji" i ich kasandryczne przepowiednie doprowadziły chociażby do obniżenia ratingu Polski. Przecież nikomu normalnemu nie przyjdzie do głowy, że w obronie utraconego koryta można pluć na swój kraj.
    Wtedy nie miałaś poczucia dyskomfortu gdy pieniądze z podatków zamiast do budżetu państwa trafiały w ręce różnego typu cwaniaczków pewnych praktycznie swojej bezkarności? gdy kary za przemyt paliwa były wręcz symboliczne a zyski kolosalne? Gdy za 50 zł mozna bylo kupić kamienicę w Warszawie? - wtedy nie czułaś dyskomfortu gdyż nic o tym nie wiedziałaś. Jakoś żadne, dzisiaj kreujące się "niezależne" media nie chciały o tym informować.
    Nie zapominaj przy tym o tym, jaki jest dzisiaj stan budżetu - i nikt tego nie podważa. Także agencje ratingowe.
  • bistian 16.09.19, 12:54
    1elka26 napisał(a):

> Nie zapominaj przy tym o tym, jaki jest dzisiaj stan budżetu - i nikt tego nie
    > podważa. Także agencje ratingowe.

Nie wiesz, z kim rozmawiasz, niekoniecznie z bardzo prostym wyborcą.
    Pożyjemy, zobaczymy, jak mówią Rosjanie. Ja wiem, jak się tworzy bilans, jakie są sztuczki księgowe, żeby wyszło wszystko ładnie, widzę, jak są przerzucane pieniądze i gdzie obecnie brakuje, a gdzie było już lepiej. Mimo dobrej sytuacji na rynku pracy, liczba pracujących nie wzrosła. Rynek już zareagował osłabieniem złotówki, ludzie się zastanawiają, w jakiej walucie trzymać oszczędności i w którym kraju. Więc zobaczymy.
  • yva-na 16.09.19, 23:15
    Na księgowych sztuczkach najlepiej zna się Sztukmistrz Vincent.
  • sundace46 16.09.19, 14:46
    monia.i napisała:

> 1elka26 napisał(a):
    >
    > > Masz rację - przeciez totalnej opozycji wcale nie chodzi o to, żeby podat
    > ki wpł
    > > ywały do budżetu państwa, tylko żeby było tak jak było, czyli _ "pieniędz
    > y nie
    > > ma i nie będzie".
    > > Tymczasem ten wredny PIS przerwał tak pięknie postepujący proces uwłaszcz
    > ania s
    > > ię na majątku narodowym , a tego nie wolno robić.
    > Nie masz czasem dyskomfortu? Zadłużamy się, robimy krzywdę naszym dzieciom.

Przecież ten troll nie myśli. Nie zadawaj temu czemuś takich pytań.
  • 1elka26 16.09.19, 14:55
    No cóż. Jezeli sama łykasz bezmyślnie papkę ideologiczną serwowaną przez media gazetopodobne to nie oznacza to, że inni zachowują się podobnie.
    Ale, jak kto co lubi.
  • rosapulchra-0 15.09.19, 19:03
    Ty już lepiej na nikogo nie głosuj.

--
    "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
  • anorektycznazdzira 15.09.19, 19:11
    W dzisiejszych czasach program z najmniejszym marksizmem oferują w PL kręgi postkomunistyczne.
    Są one też ogólnie liberalne i (przynajmniej deklaratywnie) popierają prawo do aborcji.

Sorry, nic nie poradzę big_grin

--
    zasady są po to, by je zobojętniać
  • 1matka-polka 15.09.19, 19:19
    "program z najmniejszym marksizmem oferują w PL kręgi postkomunistyczne."
    Masz na mysli SLD, ktore spiknelo sie z Biedroniem i Razem? No, kurna, rzeczywiscie🤓

--
    Fryderyk Nietzsche
  • anorektycznazdzira 16.09.19, 07:40
    Cóż, nie powiedziałam "bez", tylko "z najmniejszym"- to nie przypadek.
    Jakby nie było, najmniej aktywnie brali udział w licytacji o podniesienie pińcet czy ustanowienie innych socjali. Spiknęli się, bo bez tego mogliby progu nie przeleźć, ale aktualnie w PL najmniej marksistowska partia to postkomuniści.
    Prawica to bolszewicy a liberałowie debile. Zaiste problem jest.

--
    'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
  • 1matka-polka 16.09.19, 08:16
    Liberalowie nie dosc ze debile, to jeszcze za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.

--
    Fryderyk Nietzsche
  • 1elka26 16.09.19, 08:52
    Ochrona życia jest debilizmem??? - naprawdę zyjemy w ciekawych czasach.
  • 1matka-polka 16.09.19, 08:56
    Ochrona jednego zycia kosztem drugiego zycia - owszem.

--
    "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
    Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
  • 1elka26 16.09.19, 09:20
    I to jest jedyny dopuszczalny wyjątek, a nie że mieszkanie jest za ciasne, jednocześnie roztkliwiając się na losem pszczół czy też karpi.
  • 1matka-polka 16.09.19, 09:30
    Dobra, dobra, nie dam sie wciagnac w te dyskusje.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • galimatius_pospolitus 16.09.19, 09:54
    To jest proste. PiS odpada - dla mnie z powodu upolitycznienia KRS i propadandy w TV ( tak w skrócie, lista grzechów jest dłuższa), ale ich polityka rozkręcania gospodarki za pomocą konsumpcji jest już dyskusyjna, można dostrzec dobre strony tych transferów. Rozdają pieniądze wszystkie partie. Tzn obiecują, że rozdadzą. Pewnie nikt nie czyta tych programów ale jednak jak dla mnie najbardziej racjonalnie rozdaje jednak Platforma (dodatki do najniższych plac), tylko to jest dość skomplikowane i mało medialne. Nie wiem czy jakaś partia proponuje zwiększenie kwoty wolnej od podatku, równie mało medialne.
    Te tematy powrócą, jak zaczną być widoczne negatywne skutki konsumpcji (to trochę jednak potrwa bo wpływy do budżetu będą przez najbliższe kilka lat wysokie). Z każdej płacy minimalnej rząd zyska jakieś 1200 zł, eldorado dla budżetu i ZUS. Jak by obniżyć koszty płacy to by tak pięknie nie było -wink. Nie wiem ile to się może tak kręcić. Chyba następne 4 lata wytrzyma wink. Wybór jest dość oczywisty, PiS wygra, głosuje wiec na inną partię. Wybór jest. Lewica nie proponuje nic kontrowersyjnego w kwestii rozdawnictwa. Od pieniądze pójdą tylko pod hasłem redystrybucji. Światopoglądowo tez bez zaskoczeń. Pytanie kto na lewicy się wzmocni, SLD, czy Razem czy Wiosna, bo to jednak rożna jakość. Gdybym była konserwatywna światopoglądowo, tzn hasła o rodzinie i Polsce jako kraju idealnego robiły na mnie wrażenie to tylko PSL. Dziwię się ze można mieć tu dylematy. PSL z Kosiniakiem to partia chadecka, ideał dla konserwatysty. I mam wrażenie, ze jest on jednym z nielicznych polityków, którym leży na sercu dobro naszych dzieci a nie tylko władza (taki żarcik). Zostaje PO, a w zasadzie pytanie kiedy się przeorganizują. PO ma potencjał ale lifting jest niezbędny, liberalna narracja jest spalona, licytacja na rozdawnictwo nie wiarygodna i wywołuje opór tych co zarabiają lepiej. Sprawy światopoglądowe im wiszą i powiewają, zrobią dokładnie to co im się będzie opłacać. Także matko-polko, spraw światopogladowych nie bierze się w tych wyborach pod uwagę, bo i tak wygra PiS i nic się nie zmieni. Powinno ci zależeć, żeby nie miał większości, glosuj wiec na jakaś wykształconą kobietę, z obojętnie której opcji opozycyjnej.
  • 1elka26 16.09.19, 15:03
    Dzisiejsza konferencja prasowa p. Kidawy-Błońskiej:

Pytanie o propozycje PO jeśli chodzi o służbę zdrowia:
    -O tym będziemy mówić na dużej konferencji
    Pytanie o seniorów:
    -O tym będziemy mówić podczas dużej trasy
    Pytanie o skład rzadu PO:
    -O tym będziemy mówić w przyszłości

ZERO konkretów - ale wszystkiemu winny jest PIS.

Naprawdę macie wspaniały wybór programów - współczuję.
  • jezdem-mondry 16.09.19, 22:21
    Na Jarosława.
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70265204_10156766805213722_976836761822953472_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQkOkDQz09vPOKqtXjOAl6tRPRekl-KwbQ71o1eVkY5yipwLxfHeolwLdk-k5kXy0tk&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c41acc23ffd05c34d980fd20f6989135&oe=5DF97A83

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka