Dodaj do ulubionych

nakrętki-ratunku!

15.09.19, 16:56
Czy w tych czasach są gdzieś jeszcze do kupienia dobre nakrętki do słoików? Kupiłam w kilku miejscach (sklepy typu 1001 drobiazgów, ogrodniczy, jakiś market) i wszystkie się przekręcają! A ja mam gar powideł śliwkowych do zamknięcia! W desperacji kupiłam kompletne słoiki, ale niektóre z nich też nie trzymają. Cholery można dostać. Ematki, robiące przetwory, poradźcie, gdzie się zaopatrujecie w nakrętki.
Edytor zaawansowany
  • aurinko 15.09.19, 17:00
    Kupuję w markecie ale nie malowane bo te kolorowe mi się przekręcały, tylko złote. Dodatkowo ściskam nakrętkę żeby sprawdzić czy się łatwo ugina, jeśli tak to nie nadaje się - za cienki metal.
  • jkl13 15.09.19, 17:02
    W ogrodniczych niesieciowych. Zawsze trzymają.
  • wydramarlenka 15.09.19, 17:07
    Bywają.
    Kupuję w sklepie z art. gospodarstwa domowego. Takim z kubkami, słoikami, talerzami, szczotkami, garnkami.
    Żadna nie przecieka. Sprawdź, jakie masz gwinty na słoikach - z 6 czy 4 "wypustkami". Tyle samo muszą mieć pokrywki, inaczej przeciekają
  • chersona 15.09.19, 17:11
    zakrętek mam mnóstwo pozostałych po dżemach, musztardach, miodach etc. dotychczas żadna nie zawiodła.
  • daniela34 15.09.19, 17:14
    Kupowałam w tym roku w Makro, marketach (Auchan, Carrefour) i w Biedronce- wszystkie trzymały. Przekręcały mi się tylko stare nakrętki, których nie skompketowałam z odpowiednimi słoikami.
  • bei 15.09.19, 21:16
    Podkładam jedną, dwie warstwy foli spożywczej- pod te, które przekręcają się.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka