15.09.19, 22:01
Mieszkam w domku w lesie, "katem u mr贸wek" jak by to moja babcia powiedzia艂a 馃槀 W ciagu ostatniej godziny zabi艂am ich na sobie z dziesie膰, i powoli zaczynam sie zastanawia膰, czy mo偶e one mnie kolonizuja? I jeszcze beda sie chcia艂y ze mna przeprowadzi膰?
Nie pierwszy raz tu jestem, ale wcze艣niej tak po mnie nie chodzi艂y i serio sie boje, czy moge towarzystwo do domu sobie sprowadzi膰? Powinnam profilaktycznie wypryska膰 czym艣 walizki? Poradzi emama?
Edytor zaawansowany
  • jezdem-mondry 15.09.19, 22:08
    Wpisz w google: p艂ytka na owady i mr贸wki.
  • jak_matrioszka 15.09.19, 23:09
    Ale ja ich nie chce tepi膰 tu u nich, ja tylko nie chce ich do domu zabra膰 jak bedziemy wraca膰 smile
  • kosmos_pierzasty 15.09.19, 22:11
    Z mr贸wkami walcz臋 bezlito艣nie - jak im raidem wypsikam trasy, to z regu艂y si臋 wynosz膮.
    A 'k膮tem u mr贸wek' pi臋kne smile
  • jak_matrioszka 15.09.19, 23:10
    To co, mam sobie postawi膰 walizki w 艣rodku okregu wypryskanego "Raidem", co艣 a la egzorcysta? 馃槀
  • kosmos_pierzasty 15.09.19, 23:12
    big_grin mo偶esz smile
  • mdro 15.09.19, 22:26
    Takie le艣ne mr贸wki to chyba bez kr贸lowej d艂ugo nie po偶yj膮, wi臋c je艣li nawet je zabierzesz, to nic si臋 nie powinno sta膰.

Mia艂am kiedy艣 mr贸wki w takich du偶ych zintegrowanych donicach na balkonie, musia艂y by膰 przywiezione z ziemi膮 (mieszkanie nienowe, wi臋c nie wiem, sk膮d by艂a brana). P贸ki nic w nich nie sadzi艂am, koegzystowali艣my sobie bez wi臋kszych problem贸w (trzeba by艂o tylko pilnowa膰, by nie zostawia膰 na wierzchu nic bardzo wabi膮cego - kiedy艣 si臋 zlecia艂y do butelki po sosie sojowym). Problem zacz膮艂 si臋, gdy posadzi艂am iglaki i mr贸wki z uporem godnym lepszej sprawy postanowi艂y za艂o偶y膰 na nich pastwisko dla mszyc. Pryska艂am wi臋c jakim艣 preparatem, mszyce likwidowa艂o, mr贸wkom nic krytycznego si臋 nie dzia艂o i za chwil臋 zaczyna艂o si臋 na nowo. Dwie zimy p贸藕niej przysz艂y du偶e mrozy i na wiosn臋 mr贸wki si臋 ju偶 nie pokaza艂y.

--
    "mam 艣wiadomo艣膰, 偶e jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • jak_matrioszka 15.09.19, 23:08
    Nie znam sie a偶 tak na mr贸wkach 馃槓 Bezsprzecznie ja mieszkam u nich, a nie one u mnie, bo one tu na sta艂e i jest ich wiecej, a my przejazdem i tylko w piatke big_grin Wczoraj jak pozamiata艂am, to ledwo sko艅czy艂am miot艂a macha膰, jak mi sie "艣mieci" rozbieg艂y 馃槀 Ale dzisiaj przesadzaja, normalnie jakbym im w 艣rodku 艣cie偶ki usiad艂a 馃槻 W domu nie mam i mie膰 bym nie chcia艂a 馃槵 a na ogr贸dku te偶 mam, i te moje ogr贸dkowe te偶 mia艂y farme mszyc w tym roku, na porzeczce 馃悳
  • sniyg 15.09.19, 23:12
    A czemu je zabijasz?
  • jak_matrioszka 15.09.19, 23:24
    Odruchowo. Jak ida po ramieniu to gilgocza n贸偶kami wiec przeciagam reka i zdejmuje z d艂oni zrolowanego trupka sad Nie wiem jak one sie na ramiona dostaja, bo na nodze jeszcze 偶adnej nie z艂apa艂am. Desant powietrzny robia?
  • mrs.solis 16.09.19, 01:11
    Nawet jesli sie z toba przeprowadza ,bez krolowej nie zaloza kolonii. Poprostu zdechna.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • alpepe 16.09.19, 07:39
    Do mnie dawno dawno temu wesz艂y po elewacji bloku na trzecie pi臋tro, bo mia艂am na parapecie 艣wiec臋 zapachow膮 waniliow膮 z Ikea. Mo偶e to je wabi dodatkowo? Masz co艣 z zapachem wanilii?

--
    "seksualna w艂adza kobiet to jedyna w艂adza kobiet, kt贸ra si臋 mie艣ci w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • jak_matrioszka 16.09.19, 09:13
    Nie mam nic z zapachem wanilii, ani 偶adnym innym. Z jedzenia na wierzchu mam pomidory, og贸rki i czosnek, w 艣mietniku sk贸rki od grapefruita, a reszte w lod贸wce.
    Nigdy sobie nic z wakacji nie przywlok艂am i nigdy sie nie ba艂am 偶e co艣 moge, a wczoraj normalnie spanikowa艂am na tym tle sad W dodatku po p贸艂nocy zacze艂y zak艂ada膰 hotel w dziurce w fudze pod sto艂em w kuchni, i teraz nie wiem czy okopuja sie na dobre, czy jednak wcia偶 moga chcie膰 zwia膰 bez paszport贸w wink
  • maly_fiolek 16.09.19, 09:20
    S膮 preparaty owadob贸jcze o op贸藕nionym dzia艂aniu. Wygl膮da toto jak cukier, mr贸wka zaci膮ga do gniazda, gdzie ca艂a kolonia to wcina a potem ginie.
    Dzia艂a smile
  • aerra 16.09.19, 09:34
    Straszne.
    Rozumiem t臋pi膰 w mieszkaniu, ale tru膰 mrowisko z premedytacj膮?

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzes艂o (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwo艣膰 (spo艂eczna).
    <*>
  • maly_fiolek 16.09.19, 11:24
    Tak, t臋pi臋 to w domu. Nie znosz臋 robactwa, zw艂aszcza w jedzeniu.
    W lesie mr贸wki mi nie przeszkadzaj膮.
    By膰 mo偶e 藕le zrozumia艂am, ale z posta autorki wywnioskowa艂am 偶e ma dom w艣r贸d drzew i mr贸wki jej do domu w艂a偶膮.
  • jak_matrioszka 16.09.19, 11:30
    Letniskowy dom, ja na wakacjach jestem smile I tu na miejscu ich tepi膰 nie bede, tylko nie chce ich do siebie do domu zabra膰, a one wyjatkowo namolne mi sie wczoraj wyda艂y sad
  • snakelilith 16.09.19, 12:13
    Mr贸wki, to nie karaluchy. Nawet jak przywieziesz kilka do domu, to nie b臋d膮 si臋 rozmna偶a膰. Poza tym, mr贸wek jest mn贸stwo rodzaj贸w, a ta le艣ne, to ju偶 w og贸le w pomieszczeniach ludzkich s膮 przypadkowo. Tylko dlatego, 偶e przez dom prowadzi ich trasa, wi臋c na pewno nie wejd膮 ci do cukru, czy czego艣 innego jadalnego. To nie czerwone faraonki, kt贸re 偶yj膮 tylko w pomieszczeniach. To, 偶e le艣ne mr贸wki wejd膮 do walizki i ciuch贸w jest te偶 ma艂o prawdopodobne. Co najwy偶ej zagnie偶d偶膮 si臋 w doniczce w kwiatku, czyli w czym艣, co przypomina ich naturalne 艣rodowisko. Mr贸wki podobno nie lubi膮 cynamonu. U mnie zasypanie cynamonem szpary w drzwiach balkonowych (mia艂am raz ma艂e czarne mr贸wki w lawendzie na balkonie) podzia艂a艂o, przesta艂y w臋drowa膰 przez m贸j salon.
  • snakelilith 16.09.19, 12:25
    Z drugiej strony, jak one 偶yj臋 na stale w tym domku, to mo偶e faktycznie s膮 to faraonki? Te lez膮 do cukru i innych s艂odkich produkt贸w, lubi膮 te偶 krew i wszelkie mi臋sne odpady. Jak te twoje mr贸wki wygl膮daj膮? S膮 ma艂e, takie jakby przezroczyste, bursztynowo br膮zowe z ciemniejszym odw艂okiem, czy raczej wi臋ksze, ciemniejsze, czarne? Te pierwsze faraonki, to szkodniki przenosz膮ce drobnoustroje i wtedy domek nale偶y potraktowa膰 chemi膮.
  • jak_matrioszka 16.09.19, 13:35
    No wiec po pobie偶nym zbadaniu tematu wygladaja na faraonki sad Malutkie sa, takie bursztynowo-prze藕roczyste i 偶yja w ciep艂ym kraju.
    Cukru nie mam, a s贸l im sie nie spodoba艂a wink Akcje z truciem to i tak trzeba w ca艂ym budynku na raz przeprowadzi膰, a m贸j problem to 偶eby sie ze mna nie ewakuowa艂y jakie艣. My艣lisz 偶e moga?
  • snakelilith 16.09.19, 14:05
    Poniewa偶 faraonki 偶yj膮 w pomieszczeniach blisko cz艂owieka, nie wykluczam, 偶e mo偶esz zabra膰 ze sob膮 egzemplarze zdolne do rozmna偶ania, bo w mrowisku jest zwykle wi臋cej ni偶 jedna kr贸lowa i gdy osi膮gnie ono (mrowisko) krytyczne wielko艣ci, to kr贸lowe szukaj膮 nowych miejsc do zagnie偶d偶enia, zwykle s膮 to miejsca bardzo ciep艂e, z stabiln膮 temperatur膮. Faraonki nie lubi膮 ch艂odu, w naszym klimacie nie 偶yj膮 dlatego na zewn膮trz. Musisz post臋powa膰 wi臋c tak jak w przypadku karaluch贸w, znaczy wszystkie ciuchy, buty przetrzepa膰 przed spakowaniem. Kr贸lowe s膮 stosunkowo du偶e, jakie艣 4-5mm. Dok艂adnie sprawd藕 te偶 ewentualne produkty 偶ywno艣ciowe typu ciastka, chleb, ale tak偶e szynka, kie艂basa itp. Faraonki s膮 szkodnikami przenosz膮cymi choroby, dlatego zwalcza si臋 je chemicznie i tu wa偶ne jest, by zatru膰 kr贸lowe, czyli najlepiej u偶y膰 specjalnych pu艂apek z zatrutym po偶ywieniem (musi dotrze膰 do kr贸lowej), sprayowanie pojednyczych mr贸wek nie ma sensu, tylko potrujecie si臋 sami, a z mrowiska ci膮gle b臋d膮 wychodzi膰 nowe. Faronki lubi膮, jak napisa艂am, ciep艂o, wi臋c mog膮 te偶 wchodzi膰 do przyrz膮d贸w elektrycznych, takich jak komputery, suszarki do w艂os贸w itp, wi臋c sprawd藕 tak偶e tam.
  • snakelilith 16.09.19, 14:17
    I jeszcze, jak po powrocie ubrania wrzucisz od razu do pralki, a walizki wystawisz na noc na balkon, to zapowiadane w najbli偶szych dniach niskie temperatury w nocy zabij膮 mr贸wki ewentualnie zab艂膮kane gdzie艣 zakamarkach torby.
  • jak_matrioszka 16.09.19, 14:47
    Najpierw samolot, a potem moge je na noc w aucie zostawi膰, mo偶e im ty艂ki pomarzna wink Kurcze, pierwszy raz tak 艣wiruje, mo偶e troche na wyrost big_grin

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka