Dodaj do ulubionych

Pytanie do kociar

16.09.19, 09:00
Mamy drugiego kota. Młody, odważny, towarzyski, od razu zaprzyjaźnił się z psem i kotem rezydentem. Kupy robi do kuwety a sika poza nią. Na necie są porady, ale raczej dotyczycza sytuacji kiedy mały kot w ogóle nie potrafi korzystać z kuwety a mój numer e korzysta częściowo ☺️ będę wdzięczna za wszelkie rady jak rozwiązać ten problem. Kot ma 3 miesiące, jest zdrowy.
Edytor zaawansowany
  • an.16 16.09.19, 09:06
    To może być jednak stres i zostawianie śladów w nowym miejscu. Samo minie. Mam kotkę ze schroniska, która w ciągu pierwszych tygodni załatwiała się gdzie popadnie. Jak się oswoiła minęło. Nie ma czegoś takiego jak "kot nie potrafiący korzystać z kuwety'. Koty maja wdrukowane załatwianie się w piasku i gdy maja kuwetę, odnajdują ja bezbłędnie. Stres może to zaburzyć.
  • mgla_jedwabna 16.09.19, 09:23
    Druga kuweta?
  • heca7 16.09.19, 09:26
    Mój miał ok. 4 miesiące jak go przywieźliśmy. Początkowo noce spędzał w łazience. Po prostu wcześniej mieszkał na ulicy i obawialiśmy się , że nocą nie będzie mu się chciało szukać po piętrach kuwety. Sikał więc do kuwety a kupę robił... do wanny. Jak nalaliśmy trochę wody na dno to spryciarz wskoczył na wannę a, że jest narożna to załatwił się na półce big_grin Po paru tygodniach jak się zadomowił minęło mu.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • alba27 16.09.19, 10:13
    Ok, czyli trzeba dać mu czas. Jak pies narozrabia to chociaż można go słownie skarcić, ten stuli uszy, podkurczy ogon a kot? Nic tylko siedzi i patrzy😆 nawet z miny nie można wyczytać czy coś zrozumiał.
  • arwena_11 16.09.19, 10:20
    Możesz być pewna, że zrozumiał - tylko ma na to wywalone tongue_out.

Też przeżywałam szok przy kocie. Zawsze psy w domu, rozumne, karne itd. Kota musiałam się nauczyć. I tak, wiem doskonale, że łajza rozumie co do niego mówię. Ale wyraz jego pyska mówi do mnie " ja to wiem,a i tak zrobię co będę chciał - i co mi zrobisz wink" Mój na szczęście poza kuwetą robi tylko wtedy jak uzna ją nie za dość często sprzątaną. Co oznacza, że wkład wymieniamy co 2-3 dni
  • dziennik-niecodziennik 16.09.19, 10:51
    zrozumiał z pewnością. tylko ma wylane big_grin ewentualnie planuje zemstę big_grin

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • jak_matrioszka 16.09.19, 11:55
    To jak wasze koty tylko patrza, to i tak spokojnie reprymendy przyjmuja smile Mój pyskuje! Miauczy tak skrzeczaco, i nie ma mowy, żeby człowiek miał ostatnie słowo big_grin Kot to taki nastolatek; wszystko wie lepiej, chojrak na pokaz, ale w końcu zrobi co każa big_grin
  • arwena_11 16.09.19, 12:13
    ale tylko dlatego, że będzie chciał tongue_out
  • jak_matrioszka 16.09.19, 14:54
    Nie wyglada jakby chciał big_grin To znaczy chce wyjść, albo pogryźć noline lub któraś z dracen, a jak mówie że nie, to siedzi naburmuszony pół metra od otwartych drzwi i pyszczy big_grin Wogóle koty maja czesto taki naburmuszony wyraz pyska, wiec patrzenie z miłościa gorzej im wychodzi niż dasy wink
  • dziennik-niecodziennik 16.09.19, 10:47
    kupic drugą kuwetę. czasem kot sobie nie życzy sikac i kupac do jednej i tej samej...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • koko8 16.09.19, 10:48
    Druga kuweta, niska.
  • ortolann 16.09.19, 12:24
    Pęcherz zbadany? Kot sikający poza kuwetą w pierwszej kolejności powienien mieć zbadane nerki i pęcherz. Oczywiście, to może być i psyche, za kotem nie trafisz a to bardzo wrażliwe zwierzęta.
    Jednak na początek siuśki wraz z kotem do badania.

--
    http://s17.rimg.info/5aa663295cabae0e0baed1538c766a3b.gif
  • majenkir 16.09.19, 15:47
    Podobno kuwet powinno sie miec tyle co kotow + 1. Jackson Galaxy tak mowi wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka