Dodaj do ulubionych

Polska Fundacja Narodowa cały czas wydaje

17.09.19, 11:27
A o tym słyszałyście? Polska Fundacja Narodowa, która wsławiła się oszczerczą kampanią bilboardową na temat sędziów, rejsem donikąd i która swoje działania i wydatki stara się trzymać w ścisłym sekrecie mimo wyroków sądowych wydała 5,5 mln dolarów na działania amerykańskiej firmy PR-owej.

Efektem tych kosztowych zabiegów jest konto na Instagramie obserwowane przez 51 osób, kanał na YT - 13 subskrypcji, i konto na twitterze, które ma ok. 6 tys. followersów.

Opłaciło się nam?


wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-polska-fundacja-narodowa-wyrzuca-miliony-dolarow-w-amerykanskie-bloto/9mnqpcy?utm_source=onetsg_fb_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb&srcc=ucs&utm_v=2
Edytor zaawansowany
 • myfaith 17.09.19, 11:34
  Eee tam nic nowego - Kolejny dzien z wiadomości o „dobrej zmianie” 🥴


  Przecież cała ta fundacja miała za zadanie zapewnić „prawdziwym patriotom”( ktorzy sie nie załapali do wyższych urzędów a władze powiatowe to za mało było ) - stały dochód i możliwość zwiedzania swiata np ( no bo wszak podróże służbowe pewnie do USA tez były)
 • sumire 17.09.19, 11:36
  Najbardziej mnie wkurza, że to nikogo nie rusza.
  Wywalili 20 milionów PLN? A co to kogo obchodzi, PO jadło ośmiorniczki i Nowak miał zegarek.

  I wkurza mnie też to, że opozycja nie potrafi tego grzać, nawet w brzydkim stylu typu "gdyby te 20 milionów przeznaczyć na leczenie raka, to tyle i tyle dzieci by jeszcze żyło". Po wszystkich to jednakowo spływa.
 • super_hetero_dyna 17.09.19, 11:51
  Opozycja tego nie grzeje z obawy, żeby kolejny raz nie usłyszeć, na czym oszczędzono te 20 milionów. Na przykład na reklamach SSP w Gazecie Wyborczej.
 • sumire 17.09.19, 11:56
  Spółki skarbu państwa są zajęte finansowaniem kampanii wyborczej.
  Co jest zresztą nielegalne.
  A w ogóle to na temat tego, że fundujesz jakimś cwaniaczkom zagraniczne wycieczki i rozbijanie się (dosłownie) jachtami, masz coś do powiedzenia, czy przylazłeś się czepiać jak zwykle? Żonie lepiej pomóż obiad gotować.
 • 1elka26 17.09.19, 12:27
  A może zamiast ekscytować sie kolejnymi kapiszonami produkowanymi przez dzielnych dziennikarzy z mediów gazetopodobnych sięgnąć do informacji związanych z działaniami PFN?

  dzieje.pl/aktualnosci/dzialania-polskiej-fundacji-narodowej-w-stanach-zjednoczonych

  a także do oświadczenia PFN wydanego w związku z publikacją onetu? ale to pewnie zbyt trudne gdyż wymaga samodzielnego myślenia. A tak mamy przekaz dnia i to naszych dzielnych "obrońców demokracji" zwalnia z myślenia.
 • sumire 17.09.19, 12:33
  Nie pieprz z tymi kapiszonami, elek. Banda małolatów robi sobie dobrze na koszt państwa, a PiS-trolle twojego pokroju piszczą, że 5 mln USD to żadna kasa.
  Powiedz to dyrektorowi przeciętnego szpitala w Polsce.
 • chicarica 17.09.19, 13:44
  No przecież słyszysz że suwerenowi to odpowiada.
  Ja się cieszę, że to już nie za moje.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • super_hetero_dyna 17.09.19, 15:00
  Pewnie, że nie za Twoje. Za Twoje żyją sobie wygodnie inżynierowie i lekarze z Afryki.
 • chicarica 17.09.19, 15:14
  Skąd takie wnioski?

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • super_hetero_dyna 17.09.19, 18:04
  Mieszkasz w Szwecji i płacisz tam podatki?
 • ira_08 18.09.19, 19:22
  Elka to nawet nie suweren, to ruski troll. Nikomu to nie odpowiada, nawet suwerenowi. Znasz kogokolwiek, komu takie przepuszczanie publicznych pieniędzy odpowiada? Bo jakoś nie wierzę.

  Po prostu suweren ma podejście, że wszyscy kradli, a ci chociaż coś dadzą. I nie ma nikogo, kto suwerenowi wyjaśni, że nie, nie wszyscy, ba! Tak chamsko i bezczelnie nie kradł nikt. A reszta zaciska zęby i czeka na wybory.
 • alaveda 17.09.19, 12:34
  Dzieje.pl czyli medium niepokorne redagowane przez dyletantow.
 • dzikka 17.09.19, 12:46
  Ale trzeba być dzbanem aby ekscytować się takim artykułem ble ble ble. Taka fundacja powinna promować Polskę np. poprzez promowanie polskich naukowców, badań, zdolnej młodzieży itp. Promują Polskę w USA? Chyba tylko wśród Polonii, co jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto i działalnością czysto propagandowa na cele wyborcze. To kolejna przystawka PiS do wyciągania pieniędzy z budżetu i przerzucanie do własnego koryta, podróżowania na koszt podatnika i tuba propagandowa.
 • spanish_fly 17.09.19, 12:31
  Nie ma żadnych oszczędności z tego tytułu - pieniądze zostały przesunięte na różnie niszowe tytuły należące do klakierów władzy, a czasem wręcz do samej władzy (patrz powiązania spółki Srebrna).
 • 1elka26 17.09.19, 13:17
  A powinny przecież trafić do fundacji zajmujących się promowaniem ideologii gender - wtedy takie działanie byłyby słuszne i godne pochwały.
 • alaveda 17.09.19, 13:22
  Jakie są sukcesy tej fundacji, Elu?
 • saszanasza 18.09.19, 21:13
  1elka26 napisał(a):

  > A powinny przecież trafić do fundacji zajmujących się promowaniem ideologii ge
  > nder - wtedy takie działanie byłyby słuszne i godne pochwały.

  Jeżeli nie przynosiłyby efektów a generowały wielkie koszta to nie byłyby ani słuszne ani godne pochwały.


  --
  „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
 • mama.nygusa 17.09.19, 13:37
  Oraz portalu dla bezdomnych. Ile kosztowal pomysl kosiniaka?

  --
  bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
  78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
 • dzikka 17.09.19, 14:00
  mama.nygusa napisał(a):

  > Oraz portalu dla bezdomnych. Ile kosztowal pomysl kosiniaka?
  >

  Co chciałaś przez to napisać? No co? Kosiniak i PSL oraz PO zapłaciła za swoja kadencje przegranymi wyborami. Teraz miało być inaczej. I jest. Reka publicznych pieniędzy płynie szerokim strumieniem do pisowskich kieszeni. Ale chyba nie o taka zmianę chodziło. Jak nie wiadomo co napisać, to się wyjeżdża z gender albo LGBT albo z "a tamci z peło i peesel to i tamto".
 • spanish_fly 17.09.19, 14:33
  Nie było żadnego portalu dla bezdomnych. To kolejne łgarstwo dobrozmieńców.
 • starczy_tego 17.09.19, 11:46
  nie dobijaj.
 • mdro 17.09.19, 12:42
  Najlepsza jest odpowiedź PFN, w której w ogóle nie odnoszą się do podnoszonych w artykule kwestii, za to operują ogólnikami w rodzaju "W ramach projektu przekazywana jest szeroko rozumiana polska narracja historyczna i polska racja stanu: poprzez panele i konferencje tematyczne, wizyty studyjne w Polsce ze środowisk dyplomatycznych, biznesu i bezpieczeństwa narodowego, spoty i kampanie reklamowe, strony internetowe i media ". , włącznie z bezprecedensową kampanią „Opowiadamy o Polsce”. Przy czym wg PFN "Nasze spoty obejrzało ponad 100 milionów amerykańskich odbiorców" big_grinbig_grinbig_grin - czy oni naprawdę mają ludzi za takich idiotów, którzy łykną, że "ich spoty" obejrzał z grubsza co trzeci Amerykanin, włączając oseski i starców z demencją? Dla porównania - ostatni Super Bowl, najliczniej oglądany program TV z USA, miał niespełna 100 mln widzów. (No chyba że "amerykański odbiorca" ma oznaczać ludność obu Ameryk, wtedy proporcje będą ciut bardziej prawdopodobne big_grin).

  Następny mechanizm wyprowadzania państwowych pieniędzy...

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • spanish_fly 17.09.19, 12:54
  Sam fakt, że PFN od początku swojego istnienia nie ujawnia prawie żadnych danych na temat swojej działalności, która odbywa się za pieniądze publiczne najdobitniej świadczy o tym, że muszą się tam odbywać machloje nie z tej ziemi. • zawsze-w-drodze 17.09.19, 13:08
  To je znajdźcie i opublikujcie, a nie snujecie smętne dywagacje nad (nieskuteczną) legalną działalnością. Bo to nudne jest.
 • mdro 17.09.19, 13:18
  Rybeńko, PFN powstała nielegalnie i działała niezgodnie ze statutem. A złe zarządzanie też jest bezprawne. Ale co z tego? "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

  Oczywiście, że czujesz się znudzony/a, w końcu takie przekręty po w pispaństwie normalka, prawda?

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • mdro 17.09.19, 13:20
  Po prostu urządziłeś/aś się już w tej czarnej d... Wygodnie? A może nawet jakieś proficiki już masz?

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 13:24
  Pewnie, że się urządziłam - dostosuj się albo zdychaj. Większość właścicieli ksero i innych takich się dostosowała.
  I wygląda, że kolejne cztery lata przed nami. Minimum.
 • spanish_fly 17.09.19, 14:14
  Są w posiasaniu fundacji, a ta ich nie ujawnia mimo wyroków sądowych. Sugerujesz włamanie?

  Nie interesuje Cię ten temat, idź kseruj. Po co marnujesz czas.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:21
  Sugeruję skuteczniejszą pracę dziennikarzy. A nie łapanie byle czego i bieganie w kółko wrzeszcząc "dziennikarska bomba, która obali pis". Bo to ani skuteczne ani poważne ani zabawne. Coś w deseń bajki o jasiu, owieczkach i wilku. Nikomu już się nawet nie chce tych "rewelacji" analizować.
 • spanish_fly 17.09.19, 14:29
  Tobie się chce. Klepiesz i klepiesz na ten temat.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:33
  Klepie na temat waszej bezsiły i frustracji. Ta wciąż bawi.
 • natalia.nat 17.09.19, 15:06
  Ale jakiej naszej?! Bo ty nie ogarniasz tematu i bronisz czegoś, co się już całkowicie skompromitowało? Wszystkie fakty i liczby są przedstawione w artykule. Trwonione są publiczne pieniądze i to w kwocie niewyobrażalnej, i są to środki dokładnie tak samo twoje, jak i nasze.

  "Kontrakt z WHWG to tylko drobny element finansów Polskiej Fundacji Narodowej. Choć fundacja operuje publicznymi pieniędzmi — na start dostała 100 mln zł, teraz ma ponad 200 mln zł, a w ciągu dekady ma to być pół miliarda — to ukrywa sposób, w jaki je wydaje. Można jedynie ocenić, czy jest skuteczna. A o PFN mówi się prawie wyłącznie w kontekście wpadek."
 • super_hetero_dyna 17.09.19, 15:13
  mdro napisała:

  > Przy czym wg PFN "Nasze spoty obejrzało ponad 100 milionów amerykańskich odbiorców"
  > big_grinbig_grinbig_grin - czy oni naprawdę mają ludzi za takich idiotów, którzy łykną, że "ich spoty" obejrzał
  > z grubsza co trzeci Amerykanin, włączając oseski i starców z demencją? Dla porównania -
  > ostatni Super Bowl, najliczniej oglądany program TV z USA, miał niespełna 100 mln widzów.

  Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że mieszasz liczbę pojedynczą z mnogą? Bo jeśli PFN wyemitowała 100 spotów, z których każdy miał widownię 1-milionową (co nie jest specjalnie trudne, zważywszy liczebność Polonii) to w taki sposób zbierze się bez trudu 100-milionowa publiczność do statystyki. Porównanie z pojedynczym Super Bowl jest tu kompletnie bez sensu. Oczywiście, można (nie bez racji) argumentować, że te 100 milionów widzów to w rzeczywistości wielokrotnie mniej, bo ci sami ludzie oglądali to wiele razy. Pewnie tak, ale to już uroki statystyki. Linie lotnicze też liczą jednego pasażera, który wykonał 100 lotów jako 100 przewiezionych.

 • spanish_fly 17.09.19, 15:34
  A ile ich wyemitowała? Czemu się wstydzą zamiast transparentnie i w szczegółach chwalić się swoją działalnością za nasze pieniądze?
 • super_hetero_dyna 17.09.19, 18:03
  A mnie skąd wiedzieć? Napisz i spytaj. Socjalizm, bez względu na obrządek, jest ustrojem, który tworzy tysiące synekur dla krewnych i znajomych królika. Za nasze pieniądze. Głosuj na Konfederację, wtedy będzie szansa, że socjalizmu będzie mniej.
 • spanish_fly 17.09.19, 18:17
  Pytali inni, odpowiedzi nie ma. Konfederacja gdyby tylko mogła przytuliłaby się do PIS i żarła z korytka tak samo gorliwie jak Andruszkiewicz.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 07:26
  Zaglosuj, to się przekonamy. Pojedynczy posłowie zmieniający barwy partyjne nie są żadnym argumentem.
 • sumire 18.09.19, 09:47
  No, dziś wyszło, czemu się wstydzą - wygląda na to, że pieniążki trafiały do prywatnych kieszeni...
  Jestem TAK zaskoczona.
  Niezależnie od głosów symetrystów i suwerena, złodziejstwa na taką skalę jeszcze nie było.
 • spanish_fly 18.09.19, 10:15
  Cały dostępny wynik działalności tej firmy PR-owej wygląda jak nieudolna podkładka pod bardzo wielkie faktury. sad
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 13:13
  > złodziejstwa na taką skalę jeszcze nie było.

  Uważaj, żeby Cię nie zwiało do ruskich, bo kilometr nad ziemią dzisiaj piździ jak w kieleckiem.
 • sumire 18.09.19, 13:22
  Martw się raczej o siebie, miłośniku oddawania swoich pieniędzy innym ludziom. Ucieszne jest to, jak prawakom nie przeszkadza, że ktoś ich w żywe oczy okrada, same Robin Hoody normalnie. Szkoda tylko, że ta kasa trafia głównie do tych, którzy jej zdecydowanie nie potrzebują.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 13:32
  Klepiesz bzdury. To Ty jesteś miłośniczką złodziejstwa rządzących, byle tylko kradli twoi ulubieńcy.
  Masz tu z grubsza wyliczone, ile kosztowały podatników ukochane przez Ciebie rządy:
  niezalezna.pl/72133-450-miliardow-zlotych-w-bloto-raport-o-wielkim-marnotrawstwie-platformy-obywatelskiej
  Co do mnie, to będąc z przekonania prawicowcem, z zasady sprzeciwiającym się państwowej "redystrybucji" w ogóle, to jednak widząc, że jedynym wyborem w tej chwili jest wybór między dwoma złodziejami - mniejszym i większym, juści, wolę mniejszego.
 • sumire 18.09.19, 13:41
  Mhmmm, tak, wiemy, wiemy, i był wielki, szumnie ogłaszany audyt rządów Platformy, którego wyników nigdy nie ogłoszono.
  Jeśli cieszy się, że sponsorujesz lifting żonie pana członka fundacji, która ma na Instagramie mniej followersów niż ja, to spoko. Ja naprawdę uważam, że AD 2019 są w tym kraju ważniejsze wydatki niż wywalanie kasy na jakiś sztuczny twór służący - co jest coraz bardziej oczywiste - wyprowadzaniu publicznych pieniędzy. Ale pewnie mam fatalnie ustawione priorytety i dlatego bardziej obchodzą mnie drobiazgi typu służba zdrowia czy komunikacja publiczna.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:10
  Nie zrozumiałaś. Mnie nie cieszy to, że sponsoruję lifting żony członka fundacji. Mnie cieszy to, że nie sponsoruję transferu na ubeckie konta w szwajcarskich bankach.
 • sumire 18.09.19, 14:15
  Nie?...
  A pół miliarda za Damę z Łasiczką dla świeżo założonej fundacji z siedzibą w Luksemburgu, zapomniało się już?...
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:38
  Pół miliarda za zakup całej kolekcji obrazów, zawierającą "Damę z gronostajem" da Vinci to jest dobry interes. Sama "Dama" jest warta więcej.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:46
  Dla porównania - "Salvator Mundi" Leonarda został sprzedany za 450 milionów dolarów, czyli 1,8 miliarda zł wg kursu z końca 2016 roku, kiedy kupiono "Damę".
 • sumire 18.09.19, 15:03
  Różnica polega na tym, że "Dama" w ogóle nie musiała być kupowana. Sensowność tej osobliwej transakcji była bliska żadnej. Niemniej ktoś niewątpliwie się na niej wzbogacił, zwłaszcza że korzysta z dobrodziejstw luksemburskiego systemu podatkowego. Nawiasem mówiąc, ta tajemnicza fundacja też miała w statucie promowanie polskiej kultury. Może to po prostu PiS-owski termin na określenie prania pieniędzy...
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 15:05
  > Różnica polega na tym, że "Dama" w ogóle nie musiała być kupowana.

  "Salvator Mundi" również,.
 • sumire 18.09.19, 15:27
  Tyle że on został kupiony przez prywatnego kupca. Jest drobna różnica, misiu, między wydawaniem prywatnej kasy, a państwowej, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie ma żadnej realnej potrzeby jej wydawania akurat na ten konkretny cel.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 19:41
  Wybacz, ale waga Twojej opinii w sprawie owej potrzeby jest mniejsza niż masa atomu wodoru.
 • livia.kalina 18.09.19, 19:46
  To Twoja opinia jest taka, ze należało wydać te 4 miliony, żeby w zamian mieć konta w internecie ze stokowymi zdjęciami albo np zdjęciami Pragi (taka stolica- Czech)? Jesteś z takiego sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy zadowolony?

  Oczywiście nikt nie zabrania mieć takiego zdania ale chyba nawet ty umiesz przyznać, że to opinia dosyć odosobniona....

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 21:02
  Jakie 4 miliony? Rozmowa zeszła, jak się zdaje na 500 milionów za Damę z gronostajem.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:18
  Jeszcze tylko spytam - ile kosztował ten lifting? Więcej niż miesięczna pensja (55 tys. zł) ministra Grada na stanowisku szefa programu budowy elektrowni atomowej?
 • iwles 18.09.19, 14:41

  dyńka, nie masz czegoś bardziej rzetelnego, bo już w pierwszym zdaniu same kłamstwa ?
  Artykuł jest zdaje się z 2015 roku, i podają tam, że dług publiczny wynosi ponad bilion zł? Przecież to kłamstwo, tyle, to wynosi TERAZ.
  I tak gwoli sprawiedliwości: w latach 2011-2015 (II dekada rządów PO-PSL- czyli ostatnie 4 lata przed Pisem) dług publiczny wzrósł o około. 60 mld zł. (wynosił 877 mld zł)
  Za to zaraz po tak niskim wzroście zadłużenia, rządy Pis w takim samym czasie, wzrost długu podwoił. I obecnie, po 4 latach wzrósł on o ok. 130 mld zł i wynosi ponad bilion.
  i to w czasach sprzyjającej koniunktury i ponoć braku deficytu tongue_out • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:56
  To Ty raczej rozejrzyj się za jakimś rzetelniejszym źródłem, a do tych 60 mld z lat 2011-2015 dolicz 153 miliardy zrabowane w 2104 roku z OFE.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 14:56
  w 2014.
 • una_mujer 18.09.19, 20:06
  Kulą w płot. Zaraz mi PiS zajuma 15% z tego, co mi jeszcze tam zostało.
  A dodatkowo ukradnie parę milionów ciężko chorym ludziom, znosząc limit ZUS. Surprise surprise, to jest system naczyń połączonych, więc podniesienie ZUS spowoduje znaczący spadek składki zdrowotnej, który jakoś nigdzie w budżecie nie jest kompensowany...
  W efekcie za 13 emeryturę zapłacą chorzy na raka.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 21:17
  Jaką kulą w jaki płot? Kulą w płot jest chwalenie CDU o/Polska, że powiększyła dług publiczny zaledwie o 60 miliardów w latach 2011-2015, skoro wiadomo, że taki wynik osiągnęli kradzieżą 153 miliardów z OFE. Oznacza to, że faktyczny deficyt tych złodziei wyniósł 213 miliardów w 4 lata. A że PiS zajuma w ten sam sposób resztę, to odpowiem Ci cytatem ze spanish_fly: "doprowadzą do tego dzięki ustawom skonstruowanym i uchwalonym za czasów rządów koalicji PO-PSL". I wyrokowi Trybunału Rzeplińskiego.
  Co do zniesienia limitu ZUS, to wytłumacz, na jakiej zasadzie miałoby to doprowadzić do znaczącego spadku składki zdrowotnej?
 • spanish_fly 19.09.19, 08:39
  Za tamtych kradli, więc teraz wszyscy mają siedzieć cicho? Jeśli nie przeszkadza Ci, że teraz kradną to nie masz prawa mieć pretensji do innych, że nie alarmowali wcześniej.

  Przy okazji, skoro PO to dla Ciebie CDU, to rozumiem, że o PIS możemy pisać AfD o/Polska lub Jedna Rosja o/Polska, co kto woli.

  Twoi wybrankowie to Konfederacja? To czemu tak uparcie bronisz PISowskiego złodziejstwa? Zdradzasz tym samym prawdziwe zamiary Konfederacji, czyli ewentualny sojusz z PIS, a to może niektórych odstręczać od głosowania na nich. Pilnuj bardziej przekazu.
 • super_hetero_dyna 19.09.19, 12:47
  > Za tamtych kradli, więc teraz wszyscy mają siedzieć cicho?

  Nie wszyscy. Tylko ci, którzy akceptowali złodziejstwo CDU o/Polska. Jeśli nie przeszkadzało Ci, że PO kradło, to Twoje dzisiejsze krzyki są mało wiarygodne, bo dowodzą, że to nie złodziejstwo Ci przeszkadza, tylko to, że kradną nie ci, którzy powinni.

  > Przy okazji, skoro PO to dla Ciebie CDU, to rozumiem, że o PIS możemy pisać AfD o/Polska lub Jedna
  > Rosja o/Polska, co kto woli.

  Źle rozumiesz. Mylisz urojenia z rzeczywistością.
  > Twoi wybrankowie to Konfederacja? To czemu tak uparcie bronisz PISowskiego złodziejstwa?

  Fałszywa diagnoza, skażona niewiedzą i partyjniackim zacietrzewieniem. Jakbyś przeczytała uważnie wszystko, co pisałem, to byś takich głupich pytań nie zadawała. Nie bronię niczyjego złodziejstwa. A co do Twojego dalszego odlotu, powstrzymam się od komentarza.


  Zdradzasz tym samym prawdziwe zamiary Konfederacji, czyli ewentualny sojusz z PIS, a to może niektórych odstręczać od głosowania na nich. Pilnuj bardziej przekazu.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że teraz kradną to nie masz prawa mieć pretensji do innych, że nie alarmowali wcześniej.

  Przy okazji, skoro PO to dla Ciebie CDU, to rozumiem, że o PIS możemy pisać AfD o/Polska lub Jedna Rosja o/Polska, co kto woli.

  Twoi wybrankowie to Konfederacja? To czemu tak uparcie bronisz PISowskiego złodziejstwa? Zdradzasz tym samym prawdziwe zamiary Konfederacji, czyli ewentualny sojusz z PIS, a to może niektórych odstręczać od głosowania na nich. Pilnuj bardziej przekazu.
 • una_mujer 19.09.19, 16:23
  Wystarczy wiedzieć, jak się liczy składkę zdrowotną. Od wynagrodzenia pomniejszonego o ZUS. Wzrost ZUS = spadek składki zdrowotnej. Nic mi nie wiadomo, żeby w budżecie była zapisana rekompensata dla NFZ z tego tytułu. Tak więc za pomysły rządu zapłacą m. in. chorzy na raka.
  A co do OFE, to ustawa o ich ostatecznej likwidacji, i zajumaniu 15% oszczędności została napisana przez gabinet Morawieckiego, więc nie kłam. I o ile PO przelało moje środki z OFE do ZUS (czyli przynajmniej w teorii moja emerytura nie ucierpiała), o tyle Morawiecki tych 15 procent mi po prostu ukradnie, żeby było na 500 plus...
 • super_hetero_dyna 19.09.19, 21:57
  A policzyłaś wzrost wynagrodzeń? Nawet bez żadnej rekompensaty wpływy NFZ wzrosną, a nie zmaleją. Co do OFE, to w ogóle nie złapałaś sensu. Ja piszę o tym, że rabunek dokonany przez PO i przyklepany przez Trybunał Rzepliński przetarł szlak PiSowi. Gdyby to się nie stało, PiS w ogóle nie śmiałby podnieść ręki na OFE. W tym właśnie sensie zajumanie reszty środków zostało zaprogramowane przez PO. To, że dokonało się to nową ustawą jest oczywiste, bo obowiązuje zasada legalizmu.
 • spanish_fly 20.09.19, 08:54
  >>>A policzyłaś wzrost wynagrodzeń?

  Od samego wzrostu wynagrodzeń nic NFZ nie wzrośnie, jeśli zacznie się wielkie spowolnienie/recesja i wiele osób straci pracę, a to niechybnie nastąpi.

  >>>Gdyby to się nie stało, PiS w ogóle nie śmiałby podnieść ręki na OFE.

  Naiwniak. PiS się nie certoli, kolejna kadencja to jest ich być lub nie być. Wielu z nich czeka więzienie za przewały finansowe, które odbywają się na naszych oczach. Jedyne co ich ratuje, to fakt, że Ziobro jest PG. Jak będzie potrzeba gotówki na kolejne łapówki dla suwerena, to dorwą się nawet do pieniędzy na prywatnych kontach.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 09:47
  LOL. Przedawkowałaś "zaprzyjaźnione" z CDU o/Polska media. W czasie poprzednich rządów PiS (2005-2007) też obszernie grzały opowieści o "aferach PiS" i o tym, jak to powsadza się pisowców po wyborach do więzień. I odbyły się wybory, i po długich poszukiwaniach nie znaleziono niczego, co dałoby się przekuć w zarzuty prokuratorskie. Jedyne, co z tej ubitej piany pozostało, to "duszna atmosfera" Ryszarda Kalisza. Tak samo i teraz - nie strasz, nie strasz, bo się zes...tresujesz.
  Co do mnie, to jestem za tym, żebyście się razem z PiS nawzajem wyaresztowali, bo może potem zacznie być normalnie.

  Przy okazji - coś ostatnio ucichła po Waszej stronie akcja "Piotrowicz". Czy ma to jakiś związek z Millerem, Cimoszewiczem i Belką, wprowadzonym do PE ze wspólnych list z CDU o/Polska?
 • sumire 20.09.19, 09:54
  Różnica, misiu patysiu, polega na tym, że choćbyś nie wiadomo jak zaklinał rzeczywistość, nadal nie wiadomo, na co zostały wydane ciężkie miliony, a minister nie zamierza nawet wyjaśniać. Za to przelewy dla żony i córki są.

  Smutne jest to bagatelizowanie afer. Może przejdzie, jak w końcu jeden z drugim miauczący "a za Pooooo" odczuje na własnej kieszeni, że coś mu jakby kasy brakuje. Albo gdy odkryje, że proponowana przez koleżankę zawsze-w-drodze łapówka dla ordynatora nie nic nie da, bo oddział zamknęli przez brak kasy.
  I tego ci serdecznie życzę.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 11:36
  Różnica jest tylko taka, że dla Ciebie ciężkie są tylko miliony ukradzione przez PiS. Miliardy ukradzione przez CDU o/Polska są lekkie jak piórko.
 • sumire 20.09.19, 11:41
  Różnica jest taka, że tych pierwszych jest więcej i kradzione bardziej bezczelnie, a w ogóle to miało być lepiej, więc co to za głupie porównania? big_grin
  Ale jak mówię - powodzenia na SOR za dwa lata, jeśli jeszcze będą istnieć.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 12:08
  Jesteś zaślepiona.
 • spanish_fly 20.09.19, 14:06
  PIS rządzi od 4 lat, ma władzę większą niż ktokolwiek przed nimi. Jeszcze nikogo z PO za te rzekome złodziejstwa nie wsadzili. Jestem tym nawet zawiedziona, bo liczyłam na odmłodzenie tej partii.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 14:18
  PiS rządzi od 4 lat, ale nieprawda, że ma większą władzę. Ma przeciwko sobie skorumpowany i nadziany agenturą aparat sądowniczy, opanowane przez lewactwo instytucje Unii Europejskiej, większość mediów, finansowane z zagranicy "organizacje pozarządowe" i cały spadek po Kiszczaku - tajne służby komunistyczne. Też jestem zawiedziony - i dawałem temu wyraz już wiele razy wcześniej - że PiS nie wsadził za kraty połowy CDU o/Polska, jak się należało.
 • sumire 20.09.19, 14:28
  Większość mediów? Srsly?
  Najważniejsze media, o najszerszej dostępności, bo publiczne, ma w całości dla siebie.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 19:45
  Owszem, większość. A media publiczne? No przecież nikt tego nie ogląda, prawda?
 • spanish_fly 20.09.19, 15:17
  W takim razie liczę, że zostanie rychło zmieciony z polskiej sceny politycznej.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 19:44
  Widać, że z matematyką u Ciebie cienko. Ale licz sobie, licz. Ustawa nie zabrania. Antypisizm to bardzo przykra przypadłość. Ostatnio jej ostra forma dotknęła kilku komediantów. Aż przykro było patrzeć.
  Największym nieszczęściem Polski jest gó...na opozycja ze swoim elektoratem. Tego samego gatunku.
 • spanish_fly 20.09.19, 10:01
  Gdyby nie Duda, który ułaskawił Kamińskiego, Wąsika i jeszcze paru agentów CBA to siedzieliby w więzieniach. Wypadło Ci to z pamięci? Uratowali się przed więzieniem tylko dlatego, że PIS wygrał wybory i mogli włączyć ochronę swoich kolesi.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 11:34
  Nie wypadło. Kamiński siedziałby w więzieniu, bo skazał go skandalicznym wyrokiem sędzia zblatowany z opozycją, który sam powinien siedzieć i bardzo możliwe, że siedzieć będzie, bo prokurator już czeka z zarzutami na wyrok Izby Dyscyplinarnej SN.
 • spanish_fly 20.09.19, 13:06
  Kamiński i jego szajka przekroczyli uprawnienia i więzienie im się należało.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 14:06
  Wyrok był wydany z motywów politycznych przez szubrawca w todze. Za to, co zrobił Kamiński, nie należało się więzienie, ponieważ nawet jeśli dopuścił się przekroczenia uprawnień, to nie uczynił tego z tzw. "niskich pobudek", tylko po to, żeby schwytać przestępców. Czego zresztą dokonał, bo zatrzymani w tamtej sprawie usłyszeli wyroki. Sprawiedliwy sąd powinien był wziąć to pod uwagę.
 • spanish_fly 20.09.19, 15:17
  Cała działalność tego szubrawca Kamińskiego jest motywowana politycznie. Z tych właśnie niskich pobudek przekroczył uprawnienia - chodziło mu o to, żeby zaszkodzić opozycji, mówił to praktycznie wprost.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 19:37
  Mam odmienne zdanie na ten temat.
 • super_hetero_dyna 20.09.19, 20:59
  > chodziło mu o to, żeby zaszkodzić opozycji, mówił to praktycznie wprost.

  To jest dowód na to, że g. wiesz o sprawie, a głos zabierasz. Operacja za która łajdak Łączewski skazał Kamińskiego, była skierowana przeciwko ówczesnemu koalicjantowi PiS - Samoobronie. Przypomnę, że m8nistrem rolnictwa był wówczas Andrzej Lepper. Zdymisjonowany po tej aferze.
 • iwles 21.09.19, 08:51
  Opinia o Łączewskim jest tylko i wyłacznie twoim osobistym zdaniem, zwuazanym z tym, ze wyrok byl nie po twojej mysli.
  Ciekawe, ze Kaminski przez caly czas trwania procesu nie wystapil o wylaczenie ktoregokolwiek z sedziow z orzekania w jego sprawie.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • super_hetero_dyna 21.09.19, 09:20
  Tak, jak każda inna opinia na tym forum, tak i ta jest osobista. Ameryki nie odkryłaś. Każdy niesprawiedliwy i stronniczy wyrok, wydany przez kanalię jest nie po mojej myśli. Wiec i to się zgadza. Z tego punktu widzenia prawdę napisałaś.
 • spanish_fly 21.09.19, 09:19
  Koalicjantowi z przymusu, którego Kaczyński chciał wchłonąć, jak to ma zwyczaj robić z przystawkami. Stąd plan, żeby Leppera pogrążyć.
 • super_hetero_dyna 21.09.19, 09:25
  Próba racjonalizacji? To w dalszym ciągu nie czyni Samoobrony opozycją. Koalicje zawsze zawierane są z przymusu. Kolejna odkrywczyni Ameryki.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 13:06
  Widzę, że desperacja w poszukiwaniu jakiejkolwiek g.wnoburzy bijącej w pis wzrasta z każdy dniem.
  Kolejna bomba z namaszczeniem ogłaszana wczoraj wieczorem przez redaktora Lisa na twitterku, która okazała się nikogo-nie-obchodzącym-kapiszonem? Jak smutno.
  Ża-łoś-ni jesteście. ŻA-ŁOŚ-NI.
  Jak z równą kompetencją i skutecznością chcecie sprawować władzę jak ją zdobywać, to czarno to widzę.
 • sumire 17.09.19, 13:12
  Trzy słowa mam dla ciebie.
  Szpital w Grudziądzu.

  Może ciebie nie obchodzi to, że władza wywala ciężką kasę na niewiadomoco, podczas gdy coraz więcej instytucji publicznych zgłasza palący brak pieniędzy, bo świetnie przędziesz w swoim ksero i jeszcze pińcet być może wpada. Dla kogokolwiek myślącego takie newsy to jest coś znacznie więcej niż kapiszony.
  Ty byś tylko chciała, żeby opozycja obiecała ci więcej niż pińcet i wtedy by cię przekonali, prawda? A że cię okradają w żywe oczy, z uśmiechem na twarzy, gdzieś na Florydzie, to "ojej, jak smutno".
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 13:31
  A SSP finansowały by ten szpital zamiast PFN czy jak?
  Staram się jak mogę w moim ksero. Daję radę. Był zastój przy zmianie w 2015 ale udało się odrobić i nawet zarabiać lepiej. Choć się człowiek przy tym nachodzi.
  Pińcet jest dla mnie nieznaczące, ale są tacy dla których jest bardzo.
  Każda władza mnie okrada w żywe oczy. Każda. Pomniki, górnicy, podwyżki, koncesje, dotacje, ulgi, vaty, sraty i akcyzy.
  Każda. Nie widzę różnicy czy kradnie grad, bury czy misiewicz. Mam to wpisane w koszty życia.
  Rózne fejki też mnie nie ruszają.
 • spanish_fly 17.09.19, 14:12
  Tak, SSP mogłyby sfinansować szpital, bo z nadwyżek wpłacają dywidendę do skarbu państwa. Te zmarnowane pieniądze należą się akcjonariuszom, czyli m.in. państwu.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:17
  Wydaliby na co innego. Spokojna głowa. Kubica, niepodległość, nagrody narodowe, reklama w mediach jedynie słusznych. A dywidendę czy wypłacają, to od resortu nadzorującego zależy. Bo może na ten przykład w całości iść na inwestycje. Więc stwierdzenie, że można to było prosto przerzucić środki na sierotki, zwierzątka albo szpital świadczy o ignorancji. Li i jedynie.
  Zieeeew.
 • alaveda 17.09.19, 14:25
  Jaki są sukcesy fundacji?
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:30
  Znikome. Jakieś filimki zdaje się ze znanymi aktorami fiansowała. O niczym więcej nie słyszałam. Nie o tym jednak ta rozmowa (przynajmnej w moim przypadku) jest.
 • alaveda 17.09.19, 14:33
  A skąd pochodzi finansowanie?
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:35
  Sprawdź sobie w statucie fundacji. Tyle chyba dasz radę intelektualnie?
 • sumire 17.09.19, 14:41
  No, w twoim przypadku jest o tym, że to fejknius i kapiszon, bo gdyby opozycja obiecała wincyj kasy niż PiSS, to byłoby coś i może nawet zawsze-w-drodze by na nich zagłosowała, ale niestety, nie czuje się dość przekupiona przez opozycję, tylko okradana przez władzę na grube miliony, a to może znieść.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:49
  Narracja wyświechtana, nieprawdziwa, obraźliwa i nieskuteczna.
  Ale widać tylko na to was stać. Więc będziecie kolejną kadencję kiwać się w kącie mrucząc pod nosem "zły suweren, prymitywny, niedobry suweren". Aż daj boże cała ta banda nieudacznych namiastek opozycji odpłynie w polityczny niebyt i na ich miejscu wyrośnie coś nowego, rozumnego i wiarygodnego.
 • sumire 17.09.19, 15:01
  Ale kogo "was"? Kogo "będziecie"?
  Sorry, ja nie jestem politykiem, jestem tylko obywatelem, którego w***wia, gdy widzi, że jego pieniądze są tak bezczelnie marnowane na wycieczki do ciepłych krajów podczas, gdy służba zdrowia leży i kwiczy. A że ty się na to oportunistycznie godzisz, to twój problem, nie mój. I twoich dzieci, bo to one za jakiś czas będą ponosiły konsekwencje twojego wygodnictwa i przymykania oko na bycie nie tylko okradaną, ale za przeproszeniem, zwyczajnie dymaną.

  I nie rozumiem, co w tym uważasz za obraźliwe.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 15:16
  Najwyraźniej nie ogarniasz, że wycieczki do różnych krajów fundowała sobie do tej pory każda władza bez wyjątku. A publiczna służba zdrowia robi pod siebie od zawsze. Nie bez powodu wyrosły prywatne szpitale typu tego na Wilanowie, w pełnym praktycznie spektrum usług. Korzystam od lat to wiem. A jak trzeba onkologa czy neurologa wysokiej klasy, to się płaci panu ordynatorowi i się ma. Bez kolejek i w jednoosobowej izolatce.
  Kopanie się z koniem i poza Rejtana jest może idealistycznie szlachetne lecz mało efektywne i zwykle kończy się jak Lubnauer.
  A się o moje dzieci nie martw. Poradzą sobie.
  Dziekuje za uwagę, wracam kserować. Dużo roboty ostatnio jakoś.
 • spanish_fly 17.09.19, 15:21
  Ty natomiast nie ogarniasz, że można się temu sprzeciwiać niezależnie od tego, kto rządzi.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 13:18
  Oczywiście, że można. To żebyś nie była gołosłowna, podlinkuj jakiś swój sprzeciw za rządów CDU o/Polska.
 • spanish_fly 18.09.19, 15:19
  W ostatnich wyborach nie głosowałam na PO i nie raz tu na forum krytykowałam różne ich działania. Chcesz to sobie poszukaj, nie widzę sensu czegokolwiek Ci udowadniać. I tak będziesz pluł dalej, bo nic innego nie potrafisz.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 15:23
  Pustosłowie.
 • sumire 17.09.19, 15:31
  "Nie bez powodu wyrosły prywatne szpitale typu tego na Wilanowie, w pełnym praktycznie spektrum usług. Korzystam od lat to wiem. A jak trzeba onkologa czy neurologa wysokiej klasy, to się płaci panu ordynatorowi i się ma. Bez kolejek i w jednoosobowej izolatce".

  O, mamy kolejną Arwenkę na forum. Mnie stać, ja płacę, was nie stać, to wasz problem.
  Znam ludzi, droga pani kobieto sukcesu, którzy sprzedawali domy, żeby opłacić terapię.
  Szczerze ci życzę, żebyś też takich poznała, może wtedy twoja durna, krótkowzroczna argumentacja z cyklu "dlaczego ta opozycja wyciąga jakieś afery, zamiast mi obiecać więcej kasy" wreszcie trafi, gdzie jej miejsce.
  Tak czy inaczej, oto objawił tu nam się prawdziwy suweren. "Inni też kradli, mnie cudze problemy nie dotyczą, a w ogóle to WIYNCYJ!".
 • iwles 18.09.19, 10:59

  A jak trzeba onkologa
  > czy neurologa wysokiej klasy, to się płaci panu ordynatorowi i się ma. Bez kol
  > ejek


  po pierwsze - promujesz korupcję i właśnie pokazałaś, że na tym polega (na korupcji) polityka Pisu, na który ty głosujesz i który popierasz.

  Po drugie - wpychając się w kolejkę, jednocześnie kogoś z tej kolejki wywalasz i przesuwasz na dalsze miejsce. Może mnie? Może moje dziecko, albo kogoś z moich bliskich ? NIE przyszło ci to oczywiście do twojego pustego łebka, prawda ? I nie przyszło ci, że powinno być tak, żeby miejsca starczyło i dla ciebie, i dla innych?
  A przewidziałaś sytuację, że może ordynator ma kogos bliższego, niż ciebie, albo kto da więcej kasy, i wtedy to TY wylecisz z kolejki ? Fajnie ci wtedy będzie ?
 • sumire 18.09.19, 11:07
  Klasyka gatunku smile koleżanka nie widzi problemu posmarowania lekarzowi, to i nie widzi problemu w przelewaniu grubej kasy rodzinie członka fundacji pod pretekstem kupowania materiałów promocyjnych (które w istocie są warte maksymalnie 1000 USD). Skoro ktoś sam akceptuje korupcję jako coś naturalnego, bo go stać, to nic dziwnego, że machloje innych uważa za normalną rzecz. Ale żeby tak się chwalić swoim zepsuciem, to już inna sprawa.
 • super_hetero_dyna 18.09.19, 13:22
  > NIE przyszło ci to oczywiście do twojego pustego łebka, prawda ?

  Ty kiedyś byłaś moderatorką, prawda?
  Ale głupio pytam, bo przecież na forum gazeta.pl moderacja od zawsze nie zwalcza chamstwa, tylko niesłuszne poglądy.
 • iwles 18.09.19, 13:59

  jakież to znamienne, że poruszył cię "pusty łebek", za to aprobująco zmilczałeś kwestię korupcji. Cały misiek big_grin • spanish_fly 17.09.19, 14:32
  Ależ dokładnie o tym piszę, że to jest w rękach władzy, co się z tymi pieniędzmi dzieje. Władza postanowiła zachachmęcić i przeznaczyć je właściwie nie wiadomo na co, zamiast spożytkować zgodnie z interesem społecznym.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:35
  Zależy od definicji interesu społecznego i władzy. Obie nieostre.
 • alaveda 17.09.19, 14:53
  Kto finansuje fundację?
 • spanish_fly 17.09.19, 15:01
  Jak definiujesz interes publiczny, że mieści się w nim płacenie zagranicznej firmie wielkich kwot ze środków publicznych za nawet nie tyle, że nieskuteczne, ale wręcz ośmieszające działania (patrz: zdjęcie z Pragi w Czechach na profili heartofpoland)?
 • super_hetero_dyna 21.09.19, 09:32
  Za te ośmieszające działania zapłacono przed, czy po tym, jak okazały się ośmieszające? Bo jeśli po, to każdy jest mądry po fakcie. A Ty nawet po fakcie np. likwidacji polskich stoczni w interesie niemieckich, popierasz CDU o/Polska. To znaczy, że tak właśnie definiujesz interes publiczny? Niepotrzebne lotnisko w Warszawie, bo jest w Berlinie? Kocioł garnkowi przemawia.
 • super_hetero_dyna 21.09.19, 09:34
  Errata:
  Bo jeśli przed...
  ...przymawia.
 • sumire 17.09.19, 14:37
  W koszty życia masz wpisane to, że twoja władza wywala 5 milionów USD w błoto, podczas gdy niektórzy wydają po 700 pln na refundowane wcześniej leki? To gratuluję, musisz być w naprawdę bardzo wyższej klasie.
 • zawsze-w-drodze 17.09.19, 14:52
  Owszem. Każda władza wywala miliony w błoto. Cena suwerena.
  A ta, która planowała wywalać mniej kończy jako przystawka (wczesna poza prezentowana przez .N) lub z poparciem na poziomie 0.5 procenta (ruch Gwiazdowskiego). Co poradzisz.
 • 1elka26 17.09.19, 13:14
  Oczywiście, że są żałośni zwł;aszcza w kontekście chociażby awarii najdroższej w Europie oczyszczalni ścieków w Warszawie budowanej pod światłym kierownictwem PO która po siedmiu latach po prostu zepsuła się i biedny Trzaskowski nawet nie wie dlaczego. Miliony w błoto.
  Plus kwiatek w postaci remontu Sali Kongresowej który ma trwać dłużej niż budowa PKiN !!! - ale o tym jakoś dzielni dziennikarze z mediów gazetopodobnych nie chcą pisać.
 • alaveda 17.09.19, 13:19
  Jakie są sukcesy fundacji, Elu?
 • livia.kalina 18.09.19, 19:12
  Rzecznik Dudy odcina się od sukcesów PFN. Pewnie te sukcesy są wielkie a prezydent skromnie nie chce sobie przypisywać cudzych, tak chwalebnych zasług:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25205361,blazej-spychalski-gosciem-porannej-rozmowy-gazeta-pl-na-zywo.html?utm_source=Player&utm_medium=182893&utm_campaign=przycisk


  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • woman_in_love 19.09.19, 17:27
  kasy.
  żal.pl
 • bo_ob 17.09.19, 13:43
  Polska nie ma żadnego pożytku z tej fundacji, która nie ma żadnych sukcesów. A koszty utrzymania tego nieporozumienia? Władza wlicza je w koszty.

  Taka gmina.

 • livia.kalina 18.09.19, 14:47
  Internauci pomagają!
  Na Twitterze pod #heartofpoland trwa w najlepsze wyśmiewanie Polskiej Fundacji Narodowej i zamówionego przez nią - za 20 mln - portalu mającego promować Polskę w USA. Okazało się, że na Instagramie Polskę promują np. zdjęcia Czech oraz stockowe zdjęcia z błędnymi podpisami. Polecam zabawę.
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/71149944_2397945857147431_3631996745484861440_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeG4aZEfbVJOwHwnEMBcf3Hi_zwtpojEkXGvD9l_2PSnPmOiydcxhdmSy0CbkpK7p7klTiCwpi5TyBE2iTivZ7uEz_NDqnbujoUdto-MjHbtLg&_nc_oc=AQnDg4wdAmUgBjbLSk3aPjtBKZ-KvC5B5auovyI16Tn0TCaXWHksVIPlrp-kNIojB0Q&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=5e5b970bfa0c70345789a8a79da1d44a&oe=5E38D24C
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70256624_2397945860480764_6367175861111619584_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeF90AQMcPGIvYaCznLBfqAakSInEEdF-kkQV54oDgg1VjKmmvZ9BbqBjCAwhvfWsL2d_QSbLP-ilXhJAYLtZQCCmL40KHXRI22oW3yot8WtJQ&_nc_oc=AQl5H8BIOu85gijc4sCJbmDWFrt-nTUSfzCdVszq_xs8mhda2Ju_U5hf8gPXPXMJvIA&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=daea14311ce27c0aad4caee0dbeabee4&oe=5E0BF8CF

  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70604412_2397945847147432_8121612741023629312_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_eui2=AeEgJqgHfph2IoejzsiIdZff1hy-51XN5qtr0JOtI9PZ4Ro2T5f92c6KzCwCXQNP3gtAEMKBxzQCkN55ARqjrRrKtq-qfFfvz2dQeyPcRzcDVA&_nc_oc=AQmqQUc-VRPM4r4ww46-9P24xHzC8tQgiJSJZCD2M4r5xdfzaIUSpwGbFsxQtXbp8TY&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=d6713d11dd334a381cb5dca16548562c&oe=5E01DD5C

  Pomagał #anonimowyInternauta
 • sumire 18.09.19, 15:05
  Adrien Brody mnie zabił.
  Też mi sprawiła wielką radość lektura postów z tym hashtagiem, jednak sarkazm w narodzie trzyma się mocno.
 • sumire 21.09.19, 09:07
  Oho, jeszcze ciekawiej. Tajemnicza firma wynajęta przez fundację robiła też kampanię prorosyjskiego kongresmena...
  Ale to nic, nic się nie stało, ważniejsze, że opozycja obraża niepełnosprawnych, ciszej tam, Polacy, nie interesujcie się, proszę się rozejść.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka