Dodaj do ulubionych

Rodzicu,takiej szkoły dla twojego dziecka chce PiS

17.09.19, 21:44
natemat.pl/284615,edukacja-w-programie-pis-jakie-zmiany-szykuja-sie-w-szkolach istne hitlerjugent ale jeśli wam na waszych dzieciach nie zależy i nie macie na kogo zagłosować bo Tusk żarł ośmiorniczki to na pohybel z wami...


--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
 • myfaith 17.09.19, 23:24
  JAk czytam o kolejnych pomysłach jedynie słusznej partii to ciagle przychodzą mi do głowy słowa „ dobrymi chęciami droga do piekła jest wybrukowana”
 • ultimate.strike 18.09.19, 00:37
  Gdzie Ty tu widzisz dobre chęci?

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • myfaith 18.09.19, 12:49
  Chodzi o ogólną zasadę - tak jak wszyscy, również działacze PiS chcą żeby było lepiej, dostatniej, żebyśmy tworzyli społęczeństwo identyfikujące się z krajem , pracujące na lepszą Polskę itp
  Tylko, że pi.....ą to koncertowo bo nie umieją rozmawiać z ludzmi o odmiennych poglądach (ale chcących tego samego) , bo nie dopuszczają myśli, że do celu mogą prowadzić inne-może lepsze drogi niż ich własna, bo chcą wprowadzać swoje rozwiązania odgórne ( "tak ma być i już" bo jeden człowiek na wymyślił) , bo nie mają merytorycznych mądrych kadr tylko wszelkiej maści mendy które zobaczyły swoją szansę na awans, nachapanie się kasy, zemstę na "wykształciuchach" i wszystkich innych lepszych od nich.


  ultimate.strike napisał:

  > Gdzie Ty tu widzisz dobre chęci?
  >
 • ultimate.strike 19.09.19, 01:06
  Nie, PIS jako polski oddział GRU w żadnym wypadku nie chce żeby nam było lepiej. Ich celem jest przerobienie Polski w Białoruś, smętne pozostałości państwa zależne od Matuszki Rossiji.

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • ultimate.strike 19.09.19, 01:07
  Dlatego sukcesywnie, z systematycznością zawodowca udającego wariata rozmontowują kolejne sektory państwa i gospodarki.

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • nenia1 19.09.19, 10:15
  ultimate.strike napisał:

  > Nie, PIS jako polski oddział GRU w żadnym wypadku nie chce żeby nam było lepiej.

  Dyktatorzy często chcą żeby było lepiej. Problem w tym, że dyktatura zawsze kończy się źle, właśnie przez to o czym pisze myfaith.
 • ultimate.strike 19.09.19, 11:46
  Kaczyński nie jest dyktatorem tylko namiestnikiem. Dyktator siedzi na Kremlu i dobro polskich dzieci to ostatnia rzecz, na jakiej mu zależy.

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • senin1 19.09.19, 21:30
  bardzo rozsadna wypowiedz,
  dodalabym tylko, ze ludzie o innych pogladach tez jakos do pozytywnej rozmowy sie nie garna

  itak kazdy sobie rzepke skrobie
 • paskudek1 17.09.19, 23:33
  Co roku MEN ogłasza tzw główne kierunki czy też priorytety w edukacji i wychowaniu. Chyba od trzech lat jednym. Z nich jest wychowanie do wartości. Szczerze, to już mamy tych wartości powyżej wszystkiego.

  --
  nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
 • asia_i_p 17.09.19, 23:39
  A lot of mambo jumbo. A papier sporo zniesie.

  Wywiezie się do Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Pana Tadeusza i do Muzeum Auschwitz. I tak wywozimy.

  Gorzej z tymi wszystkimi programami plus, bo jak nam tych dentystów, jedzenie i co tam jeszcze było na liście zaczną rozmieszczać po szkole, to nie wiem, czy będzie gdzie uczyć.

  No a już zupełne dreszcze mam, że zamierzają mi podnieść prestiż zawodu, ale na dzieci to na szczęście nie wpływa.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • ultimate.strike 18.09.19, 00:38
  Będziesz jeszcze bardziej prestiżowa, gratulacje. smile

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • langsam 18.09.19, 00:05
  Mamma mia, jakaż ja jednak jestem fartowna, że dzieciak wymknął się deformie i pisowskiej obróbce ideolo...
 • ultimate.strike 18.09.19, 00:44
  Jeżeli nie wyemigruje to się skutkom nie wymknie i tak. Teraz będzie porządna, radziecka szkoła, potem porządna radziecka republika.

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • ultimate.strike 18.09.19, 00:12
  Czegoś tu brakuje, gdzie wycieczki szkolne do Muzeum Powstania Starachowickiego?
  No a konsumpcjonizm ostanie zastopowany z chwilą, gdy wierzyciele upomną się o 500+.

  --
  Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
 • little_fish 18.09.19, 06:47
  Mam wrażenie, że większość rodziców ma w nosie nawet to, jak funkcjonuje ta konkretna szkoła, do której chodzi ich dziecko - na wczorajszym zebraniu, gdy nauczycielka przeszła do punktu"wybory do RR" większość rodziców najchętniej weszłaby pod ławki....
 • triss_merigold6 18.09.19, 07:29
  Bo, rozumiesz, nie mają czasu, zwłaszcza że w podstawówkach jest sporo bezrobotnych matek, które rozładowują energię wymyślaniem prezentów na imieniny nauczyciela czy Mikołajki oraz mają pretensje, że tylko one chodzą na basen i wycieczki.
  W szkołach średnich te trójki klasowe są wybierane bardzo sprawnie, rodzice sami się zgłaszają, bo wiedzą, że nie będą nękani bzdurami.

 • little_fish 18.09.19, 08:23
  To była szkoła średnia
 • iwoniaw 18.09.19, 13:02
  Gdyby się rodzice zgłaszali w podstawówce, uprzedzając łapankę wśród "bezrobotnych matek" (dlaczego bezrobotnych?), to nikt by ich nie "nękał bzdurami", bo mieliby jedyną okazję zrezygnować ze świętowania "imienin nauczyciela" i samodzielnie zdecydować o tym, czy na mikołajki kupić po czekoladzie czy po lizaku. Tymczasem najpierw nikt się nie zgłasza, a potem, gdy wybrana z łapanki RR działa jak umie, nagle jest nękana, że na te mikołajki była jednak czekolada, a nie lizak, a wszak Jaś uczulony na kakao...

  Niestety, obserwuję to od lat i się tu z little_fish zgodzę: zadziwiająco wielu rodziców ma w nosie, jaka jest szkoła ich dziecka i ma nawet problem, by wyrazić opinię (!!!) na konkretny temat, a co dopiero się zaangażować osobiście w cokolwiek. A że wtedy często się w ten sposób decyzyjność oddaje nawiedzonym wariatom pragnącym świętować hucznie i kosztownie Dzień Ziemniaka, to już niestety tylko pokłosie tej postawy.


  --
  'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
  'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
 • little_fish 18.09.19, 17:07
  Otóż to. Wychowawczyni syna zaprosiła rodziców do zapoznania się ze statutem szkoły i zasugerowała dyskusję/wyjaśnienie na temat punktów, które dla rodziców będą mało jasne lub kontrowersyjne. Bardzo jestem ciekawa ilu rodziców do tego dokumentu zajrzy....
 • alin9 18.09.19, 17:21
  Czyli ja mam w nosie szkołę dziecka bo nie interesuje mnie udział w RR z braku czasu.Uważasz,że odpowiedzialnym by było zgłoszenie się i brak obecności w jakichkolwiek działaniach?
 • little_fish 18.09.19, 18:02
  32 rodziców ( a właściwie prawdopodobnie 60) nie ma czasu. Trudno. Tylko niech potem nie narzekają, że szkoła nie jest taka, jak oczekują. Że RR "wymyśla" itd.
 • alin9 18.09.19, 18:46
  To Ty masz problem,że się nie interesujemy w stopniu Tobie odpowiadajacym.Nie interesuje mnie RR z podanych przyczyn.Wedlug Ciebie narzekam.Slyszalas mnie?
 • alin9 18.09.19, 18:56
  Rozumiem,że powiedziałaś to na zebraniu.Sama się zgłosiła do RR.Czy jesteś mocna tylko na forum?
 • little_fish 18.09.19, 19:29
  Nie wiem dlaczego odbierasz wszystko tak personalnie. Sporo rodziców narzeka na szkołę, a do rady rodziców generalnie brakuje chętnych. Mam dwoje dzieci, widzę jak to wygląda na zebraniach. I słyszę ci rodzice mówią później. O szkole i o radach rodziców. Jak rozumiem ty jesteś wyjątkiem. W takim razie super.
 • alin9 18.09.19, 20:30
  Nie personalnie tylko jako jedna z tych oskarżonych o nieinteresowanie się.Interesuje mnie nauka w szkole a nie wymysly RR.Nie jestem wyjątkiem i też wiem jak to wygląda.
 • little_fish 18.09.19, 20:48
  No widzisz, s gdybyś została członkiem RR to miałabyś szansę sprawić, żeby RR zamiast "wymysłów" robiła coś pożytecznego
 • alin9 18.09.19, 21:10
  Szczerze moim zdaniem to funkcja z gatunku strata czasu mojego u cudzego.Oba są cenne.
 • little_fish 18.09.19, 21:14
  Oczywiście masz prawo tak uważać. Rozumiem że konsekwentnie dziecko nie korzysta z wymysłów RR?
 • alin9 18.09.19, 21:17
  Konsekwentnie to ja nie chce korzystać a oni chca ode mnie pieniadze.
 • paskudek1 19.09.19, 06:27
  Ale środki Rady Rodziców są dla UCZNIÓW. Tak wiem, może nazwa myląca ale te pieniądze idą do uczniów a nie rodziców

  --
  nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
 • alin9 19.09.19, 12:35
  Mam jedno pytanie.Dlaczego tak ważna jest dla niektórych ta RR?
 • iwoniaw 19.09.19, 10:08
  Ale powiedziałaś choć raz, że nie dasz żadnych pieniędzy na ich "wymysły", gdyż uważasz je za zbędne i bez sensu i nie chcesz, żeby twoje dziecko z nich korzystało?


  --
  "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
 • alin9 19.09.19, 12:34
  Mówiłam nie raz ale w podstawówkach tego nie rozumieją.Dopiero dalej trafiłam na myślących a nie działających pod wpływem emocji rodziców.
 • iwoniaw 19.09.19, 12:42
  w podstawówkach tego nie rozumieją

  To nie "w podstawówkach", tylko akurat trafiłaś na dziwnych rodziców w konkretnej podstawówce. Z moich doświadczeń wynika, że jeśli się zacznie mówić głośno o tym, co nam nie pasuje, to jednak zawsze znajdzie się ktoś jeszcze, kto ma podobne zdanie. I wtedy dobrze jest jednak pewne zmiany przeprowadzić, nawet poświęcając się i przejmując na ten rok część decyzyjności jako członek RR.
  Inna rzecz, że wpłaty na RR są całkowicie dobrowolne i nie wyobrażam sobie, że ktoś mnie zmusza do wpłacania na coś bezsensownego (moim zdaniem), bo "nie rozumie", że się temu po prostu sprzeciwiam.


  --
  Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
  Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
 • alin9 19.09.19, 12:57
  Ja sobie też nie wyobrażam podejścia"nie rozumiem".Niestety takie zjawisko jest i staje się na dłuższą metę męczące.
 • woman_in_love 18.09.19, 08:11
  Szykuje sie wojna niechybnie. Adolf ja wywolal, bo skonczyla mu sie kasa. Jarkowi pozostanie wywolac wojne domowa. Nadchodzi kryzys, ktory zalamie to rozdawnictwo. Trzeba bedzie szukac winnych.
 • edelstein 18.09.19, 08:26
  HitlerjugenD

  Jakos mnie nie dziwi, ze to w ta strone idzie

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • ichi51e 18.09.19, 08:29
  Przeciez elektroat PiS wlasnie takiej szkoly chce wiec w czym ma miec problem?

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • dzikka 18.09.19, 09:33
  ichi51e napisała:

  > Przeciez elektroat PiS wlasnie takiej szkoly chce wiec w czym ma miec problem?
  >
  akurat ten elektorat to edukację ma w dudzie.
 • margierita 19.09.19, 10:33
  Ot, logika... Z jednej strony Kaczyński życzy sobie nowoczesnej gospodarki a Polska ma przestać być zagłębiem taniej siły roboczej a drugiej strony szkoła ma kłaść nacisk na: patriotyzm, poczucie tożsamości narodowej i tym podobne ble, ble, ble.
  Jak im się to nie wyklucza?
 • paskudek1 19.09.19, 11:50
  No cóż, logika nie jest ich mocną stroną. Zresztą mało co jest

  --
  nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
 • effka454 19.09.19, 12:37
  Jak komuś się nie kojarzy, że jedno z drugim się łączy, to trudno żeby się wykluczało tongue_out
 • mamalgosia 19.09.19, 16:15
  Biolchem: 8 biologii, 8 chemii, 8 historii.
  Oczywiscie human nie ma 8 chemii.
  I rowniez oczywiscie taki tyo nauczania na pewno wyksztalci specjalistow przyrodniczych swiatowej klasy.


  --
  misiedlakazdego.blox.pl/html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka