Dodaj do ulubionych

występ dla cioci...

18.09.19, 18:29
Taka sytuacja. Byłam na 50leciu ślubu Cioci i Wujka 💕. Dzieć jednej z kuzynek ( nie dzieci Jubilatów) przygotował występ-zagrał na keybordzie znane walce/utwory operetkowe. Fajnie, Jubliaci wzruszeni. A córa Jubilatów wkurzona, bo jej dzieci (wnukowie) nic nie przygotowali. Wkurzona na tamtą kuzynkę, że się wyrwała przed szereg, nie informując jej o tym ( w sumie po co miała by informować ?)
Co o tym myślicie. Jak Wujostwo dużo dla ciebie znaczy, to chcesz coś przekazać "ekstra", od serca. Córa też mogła pogonić dzieci, aby coś zagrały/zaśpiewały ( chodzą na gitarę ) .Ja bym nie miała pretensji , o taką niespodziankę, a Wy?
Edytor zaawansowany
  • alpepe 18.09.19, 18:33
    Wkurzona, bo ją postawiono tym występem w złym świetle.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • scarlett74 18.09.19, 18:36
    Ale kto jej zabronił zmobilizować dzieciaki ...
    A tamtej dzieć był oklaskiwany...
  • alpepe 18.09.19, 18:40
    Nikt, ale lepiej szukać winnego na zewnątrz, niż winy w sobie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • scarlett74 18.09.19, 18:43
    No właśnie...
  • 45rtg 18.09.19, 19:27
    alpepe napisała:

> Nikt, ale lepiej szukać winnego na zewnątrz, niż winy w sobie.

Ale jakiej winy? Że się nie domyśliła, że konkurentka do spadku będzie chciała sobie nabić punktów?
  • basiastel 18.09.19, 19:46
    Jesteś wyjątkowo cyniczna, skoro myślisz, że ta sytuacja miała związek ze spadkiem.
    Ty nigdy nie robisz komuś przyjemności, nawet z okazji rocznicy?
  • mikams75 18.09.19, 20:35
    nie zwracaj uwagi, ten gosc zawsze ma komentarze albo od czapy albo wyjatkowo oblesne. Raczej nie jest w stanie pojac kwesti zrobienia czegos od serca.
  • 45rtg 18.09.19, 20:51
    basiastel napisała:

> Jesteś wyjątkowo cyniczna, skoro myślisz, że ta sytuacja miała związek ze spadk
    > iem.

Takie mam hobby, że staram się patrzeć także z innej niż mainstreamowa strony.

> Ty nigdy nie robisz komuś przyjemności, nawet z okazji rocznicy?

To są dwie sprawy. Zrobienie przyjemności dziadkom to jedno, a drugie to pokazanie się ze swoim dziubdziusiem tak, żeby na tle innych wnuków wyszedł na tego najbardziej poświęcającego się dla dziadków, w tajemnicy przed rodzeństwem i kuzynostwem.
  • scarlett74 18.09.19, 22:03
    Czytanie za zrozumieniem szwankuje?🤢 To nie jest rodzeństwo...
  • 45rtg 18.09.19, 19:21
    scarlett74 napisała:

> Ale kto jej zabronił zmobilizować dzieciaki ...

Nie każdy ma zapędy do wymyślania teatrzyków, zwłaszcza z własnych dzieci. Ale skoro ta pierwsza takie zapędy miała, to powinna uprzedzić. Może by się druga zdecydowała, w każdym razie nie zostałaby postawiona w niezręcznej sytuacji.

> A tamtej dzieć był oklaskiwany...
  • rosapulchra-0 18.09.19, 21:06
    Przestań pie..ć.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • scarlett74 18.09.19, 22:04
    Uprzedzić? Występ dziecia jako niespodzianka? Weź się ogarnij...
  • kropkacom 18.09.19, 18:40
    Wszystko zależy od układów rodzinnych. Ja bym nie miała pretensji, bo jestem już dawno poza układem big_grin
  • scarlett74 18.09.19, 18:49
    Układy są w miarę ok.
  • kropkacom 18.09.19, 18:51
    Może jednak niekoniecznie.
  • scarlett74 18.09.19, 18:55
    Może miedzy nimi jest jakieś drugie dno 🤢 Ja tej drugiej nie znam , za mocno powiedziałam , to kuzynka od strony Wujka..
  • kryzys_wieku_sredniego 18.09.19, 18:45
    U nas w rodzinie takie coś nie przejdzie, bo b uzgodniła taki występ z innymi, żeby wszyscy mieli okazje się pokazać.
    Czasem człowiek nie wpadnie na taki pomysł, zwłaszcza, że pewnie córka ogarniała przygotowania do imprezy.
    Rozumiem obie strony.
  • scarlett74 18.09.19, 18:52
    Wujostwo samo ogarnęło imprezę (opowiadali o przygotowaniach) , od dzieci dostali wyjazd
  • kandyzowana3x 18.09.19, 18:58
    O ile w rodzinie now praktykuje sie wystepow dzieci przy takich okazjach tez raczej poinformowalabym reszte rodzicow o naszych planach.
  • scarlett74 18.09.19, 22:06
    Nie praktykuje... Pierwszy raz się spotkałam na 50leciu ślubu z takim dzieciowym występem😁 Co innego Imieniny 🍰czy inne Gwiazdki 🎅
  • lilia.z.doliny 18.09.19, 18:56
    A córa Jubilatów wkurzona, bo jej dzieci (wnukowie) nic nie przygotowali. Wkurzona na tamtą kuzynkę, że się wyrwała przed szereg, nie informując jej o tym ( w sumie po co miała by informować ?)

big_grin big_grin big_grin

sori, ale ten zarzut jest tak durny i niepowazny, ze pęc mozna ze smiechu
    wczesna podstawówka, to jeszcze taki foch ujdzie
    pozniej raczej kiepsko big_grin

--
    Melisa uspokaja mnie tylko wtedy, kiedy ją gorącą wyleję komuś na mordę.
  • cauliflowerpl 18.09.19, 19:12
    To chyba jest to słynne "nie wiesz co tracisz nie mając dzieci" big_grin
  • lilia.z.doliny 18.09.19, 20:38
    jprdl, cauli, w zyciu bym nie powiedziala ze tak mozna
    przypomnialo mi sie od razu milion sfochowanych siostr scisnietych na kanapie na wieczorku tanecznym u panstwa Chominskich w serialu Wajdy
    tam.wzajwmne dąsy byly na podobnym poziomie

--
    Melisa uspokaja mnie tylko wtedy, kiedy ją gorącą wyleję komuś na mordę.
  • cruella_demon 18.09.19, 20:45
    Akurat dzietność nie ma z takim zachowaniem nic wspólnego. Równie dobrze mogła się sfochać o to, że przyćmiono ją ubiorem big_grin
  • cruella_demon 18.09.19, 20:46
    Albo, że kuzynka podarowała odkurzacz, podczas gdy ona tylko kartkę z życzeniami big_grin
  • jola-kotka 18.09.19, 21:23
    👍👍👍
  • scarlett74 18.09.19, 22:08
    🙂
  • solejrolia 18.09.19, 19:14
    Oczywiście, że nie miałabym pretensji o taką niespodziankę, ani jako organizator, ani uczestnik uroczystości. Zwłaszcza, że występ udany i jubilaci zadowoleni.
    A kuzynkę bym zwyczajnie wyśmiała o te pretensje: Informować ją? Phy. To niespodzianka tylko dla jubilatów, to oni są tu gwiazdami, nie kuzynka. Przed szereg- a tej co?! Jakaś zaborcza i małostkowa okropnie. Kontrolująca.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • 45rtg 18.09.19, 19:29
    solejrolia napisała:

> A kuzynkę bym zwyczajnie wyśmiała o te pretensje: Informować ją? Phy. To niespo
    > dzianka tylko dla jubilatów, to oni są tu gwiazdami, nie kuzynka. Przed szereg-
    > a tej co?! Jakaś zaborcza i małostkowa okropnie. Kontrolująca.

Nie no, spoko, przecież wyrwać się z takim prezentem, żeby wszystkie inne prezenty wydawały się marne to normalna sprawa w rodzinie. A może za dodatkowe punkty jakaś darowizna, albo spadek skapnie...

• kropkacom 18.09.19, 19:33
    Widać, że siedzisz w takim układzie big_grin
  • basiastel 18.09.19, 19:57
    To był miły prezent i nie ma żadnej potrzeby, by obdarowujący konsultował to z córką jubilata. Baba zazdrosna i tyle. A Ty robisz z dzieciaka interesownego i czyhającego na spadek. Jakim trzeba być głupim, by uważać, że prezent nie może być bezinteresowny. Nie oceniaj ludzi po sobie.
  • majenkir 18.09.19, 19:35
    Za to goscie pewnie byli wdzieczni, ze "czesc artystyczna" sie skonczyla na jednym dzieciaku big_grinwink.
    Moja corka tez tanczyla dla wszystkich, ktorych teraz serdecznie przepraszam tongue_out.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • mebloscianka_dziadka_franka 18.09.19, 20:07
    Dobre big_grinDDD I prawdziwe tongue_out
  • scarlett74 18.09.19, 22:10
    😃
  • ga-ti 18.09.19, 19:40
    Klasyczny przypadek rywalizacji rodziców (mamusiek). Choć może być tak, że to nie parcie mamusi, tylko faktyczne chęci i zdolności dziecka. Są takie, które lubią takie akcje i takie, których nie zmusisz. I albo przyjmujesz, że masz dzieci jakie masz (cudne przecież), albo zazdrościsz kuzynce.
    Słabe.
  • ga-ti 18.09.19, 19:43
    Mam takie, dorosłe już, dzieci w rodzinie, jedne chętne (choć pewnie też zachęcane przez rodziców) do występów, drugie z alergią do śpiewów i wierszyków (choć rodzice by może i chcieli). Teraz dzieci się nie lubią, myślę że pewną przyczyną była rywalizacja dziecięca podsycana (pewnie nieświadomie) przez rodzinę.
  • scarlett74 18.09.19, 22:14
    Słaba była ta zazdrość...
    Chłopak naprawdę fajnie gra, chodzi do szkoły muzycznej , więc to nie było takie sobie brzdąkanie...👍
  • cruella_demon 18.09.19, 19:58
    Córkę jubilatów szlag trafił ewidentnie z zazdrości. Idiotka.
    Informować wszystkich o swoim pomyśle na prezent, żeby mieli szansę się bardziej pokazać big_grin Paradne big_grin

*Dodam, że mi osobiście pomysł o informowaniu kogokolwiek by do głowy nie przyszedł ani jako matce bombelka grającego, ani jako matce bombelka niegrającego, tak jak nie informuję nikogo, że Ziucie na imieniny kupuję czajnik, a Zenkowi na ślub daję kopertę. Idiotyzm jakiś.
  • mikams75 18.09.19, 20:39
    pretensje bez sensu; ok, fajnie dzieci zaangazowac w przygotowanie czegos dla dziadkow, ale niekoniecznie musi to byc uswietnianie spotkania muzyka czy innymi wystepami. Uwazam, ze byloby to niezdrowe konkurowanie, zawsze ktos ma wiekszy talent, dluzej gra itp. i zawsze ktos wypadnie marnie. Przygotowujac cos lepiej wybrac cos zupelnie odmiennego.
  • thaures 18.09.19, 21:09
    Na wesele mojego syna wraz z dwoma parami przygotowaliśmy występ. W ścisłej tajemnicy, nikt nie wiedział, że coś takiego mamy w planach. Jednak ze dwa tygodnie przed godz. zero poinformowałam matkę młodej, że coś takiego chcemy zrobić. Nie wchodziłam w szczegóły, ale powiedziałam, żeby uniknąć takich sytuacji jak tu opisana. Ale do wesela zastanawiałam się, czy tajemnica nie wpłynęła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka