Dodaj do ulubionych

przemoc w szkole jeszcze raz

18.09.19, 20:17
Na fali wątków o przemocy w szkole
Córka przyjaciółki z racji przeprowadzki jest w nowej szkole, czwarta klasa, klasa zna się od zerówki. Wyboru wielkiego nie miała, tylko w tej klasie (ponoć) było miejsce.
Dziewczynka to typ miłej cichej myszki, w grono nowych kolezanek wpisuje się bez wiekszego problemu. Z kolegami sprawa jest bardziej skomplikowana.
Sytuacja zastana: grupa chłopców dokucza koledze. Do tej pory nie było drastycznej agresji typu bicie czy kopanie, ale regularnie powtarzają się mało śmieszne psikusy typu wrzucenie plecaka do kosza na śmieci, odkręcenie bidonu czy podstawienie nogi. Na zebraniu rodziców była o tym mowa, rodzice ofiary żądają zmian, rodzice dowcipnisiów kajają się, wszyscy pełna zgoda, ze tak nie można. Szkoła planuje warsztaty mające na celu poprawienie relacji w klasie.
A druga strona medalu jest taka, ze ofiara jest po prostu niesympatyczna. Chłopiec ten "zwierza się" nowej koleżance, jak bardzo nie lubi swoich kolegów, jak źle im życzy i opowiada o nich i ich rodzinach okropne rzeczy (sami idioci i patologia). Nie wiadomo w sumie gdzie tu skutek, a gdzie przyczyna. Efekt jest taki, ze "nowa" ma serdecznie dość słuchania tych zwierzeń, a koleżanka z pewnym zawstydzeniem stwierdza, że nie potrafi współczuć ofierze tak bardzo, jak uważałaby za stosowne.
Co sądzicie?

Edytor zaawansowany
  • ichi51e 18.09.19, 20:23
    Trudno sie chlopakowi dziwic ze uwaza kolegow za patoli...

    --
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • asfiksja 18.09.19, 21:44
    To jest trzeciorzędna sprawa, co było pierwsze, jajko czy kura (bo to tego typu dylemat). Faktem jest, że dręczenie chłopca powoduje, że on staje się gorszy i jego prześladowcy też stają się gorsi, wszyscy tracą, włącznie z osobami postronnymi, które mają zrąbaną atmosferę w klasie. Dlatego zawsze trzeba to zwalczać, bez doszukiwania się kto pierwszy, kto bardziej winny i czy sobie zasłużył.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka