Dodaj do ulubionych

L4 wsteczne- do ilu dni?

18.09.19, 21:15
Jutro nie dam rady iść do pracy (kaszel mnie zadusi), w przychodniach wszystkie terminy zajete, pierwszy wolny w poniedziałek rano ( już online zarezerwowałam wizytę). Teraz pytanie. Czy jesli przepis mówi, że zwolnienie może być do trzech dni wstecz to jak do tego mają się moje niepracujące weekendy? czwartek i piątek to będą dwa dni wstecz od poniedziałku? czy moźe piątek sobota niedziela to już trzy liczone wstecz od poniedziałku? pytam bo nie wiem czy od jutra mam brać urlop (na który zresztą pracodawca może się nie zgodzić)
Edytor zaawansowany
  • bominka 18.09.19, 21:26
    Na moje oko 3 dni kalendarzowe wstecz są możliwe. Mój lekarz nigdy nie rozkminial dni tygodnia na robocze i weekendowe...
  • little_fish 18.09.19, 21:26
    Chyba niestety liczy się sobotę i niedzielę. Wszak zwolnienia na te dni również są wystawiane. Ale pewności nie mam
  • aquella 18.09.19, 21:30
    ok to na wszelki wypadek na jutro wybłagam urlop sad
  • turzyca 18.09.19, 21:33
    To raczej wbij się do lekarza. Usiądź i jęcz. Albo jedź teraz na pomoc nocną.

--
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
  • aquella 18.09.19, 21:38
    pomoc nocna nie daje L4 i mówi że mi lekarz nie ma prawa odmowić przyjęcia ,tyle, że to kosztuje stanie w kolejce kilka godzin w stanie ciężkim jeśli nie ma się nrka
  • aurinko 18.09.19, 21:46
    Osobiście dostałam zwolnienie na nocnej wprawdzie tylko na 3 dni, ale zawsze coś.
  • aurinko 18.09.19, 21:52
    Nawet na stronie NFZ jest info, że lekarz nocnej przychodni wystawia zwolnienie, nie jest tak że nie może tego zwolnienia dać.
  • aurinko 18.09.19, 21:38
    Urlop jest od wypoczywania a nie chorowania. Jedź do nocnej przychodni, bierz zwolnienie i się kuruj.
  • aquella 18.09.19, 21:41
    wiem, tym bardziej, że to mój ostatni dzień urlopu za ten rok. ale tak się chcę zabezpieczyć gdyby mi lekarz odmówił w poniedziałek takiej daty, a zgodził się tylko na piątek
  • aurinko 18.09.19, 21:36
    U mnie w przychodni do 3 dni wstecz bez rozkminy czy to niedziela czy piątek. To teraz na elektronicznych zwolnieniach, kiedyś na papierowych to i 5 dni w tył wypisywali
  • sylwik7 20.09.19, 20:06
    aurinko napisała:

> U mnie w przychodni do 3 dni wstecz bez rozkminy czy to niedziela czy piątek. T
    > o teraz na elektronicznych zwolnieniach, kiedyś na papierowych to i 5 dni w tył
    > wypisywali

I na tej podstawie pracodawcy lub ZUS wypłacał zasiłek?
    To musiałoby być zwolnienie od psychiatry. Lekarz może wypisać 3 dni kalendarzowe wstecz. Za każdy dzień, w którym nie pracujemy jak weekendy jest przecież naliczany zasiłek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka