Dodaj do ulubionych

Hotel na jesienny weekend

19.09.19, 10:44
Szukam hotelu na weekendowy wypad (bez dzieci, bo już dorosłe wink). Może macie coś do fajnego polecenia?

Warunki:
1. Nie dalej niż 200 km od Warszawy (no chyba że coś ekstra i dojazd niezgorszy, ale morze/góry poza Świętokrzyskimi odpadają)
2. Z basenem (krytym, rzecz jasna) i to takim, w którym da się popływać
3. W okolicy, w której da się pospacerować, optymalnie jakiś las
4. Ceny rzędu takich jak u pani Ireny E. nie wchodzą w grę wink

Fajnie też, gdyby w pobliżu było coś do zobaczenia/zwiedzenia, w hotelu było spa (choć w tych z basenem raczej i tak jest) i sam hotel byłby przyjemnym miejscem wink.

Coś już wyszukałam, ale nic takiego, co byłoby łał! i na ogół albo czegoś brakuje, albo opinie nieprzekonujące. Więc może ematka pomoże i coś doradzi?

Byłam kiedyś w Mrągowie, to się teraz Mrągowo Resort nazywa i w zasadzie prawie spełniałoby warunki, ale zdaje się zmienił się właściciel i ostatnie opinie są negatywne, a poza tym podobno trwają jakieś remonty.

--
"mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
Edytor zaawansowany
  • lauren6 19.09.19, 10:48
    Chlewiska, Pałac Żelechów.
  • lauren6 19.09.19, 10:55
    Jeszcze dodam Hotel Pałac Alexandrium, ale imo pokoje i strefa basenowa jest tam ciut słabsza niż w powyższych.
  • mdro 19.09.19, 11:33
    Dwa pierwsze chyba za drogie (jeszcze popatrzę dokładniej), trzeci faktycznie basen ma przymały.

--
  • lauren6 19.09.19, 12:11
    Manor House na travelist jest za 998 zł za 2 dni ze śniadaniami i obiadokolacjami. To dużo taniej niż np Wzgórza Dylewskie.

Żelechów ma najlepszą strefę saun, z jaką się spotkałam w polskich hotelach i bardzo fajne baseny (zewnętrzny ma podgrzewaną wodę i spokojnie można w nim pływać jesienią). Poza tym w piwnicach jest browar, więc wieczór można spędzić w pubie przy lokalnym piwie. Cenowo stoją trochę niżej niż Eriska.

Manor House to znowu bardzo fajny teren otaczający pałac, dużo zabytków do obejrzenia. Basen jest ok. Fajne są wieczorne seanse na saunie. Poza tym ich restauracja faktycznie jest warta 5* - pyszne jedzenie i duży wybór.

Fajny jest jeszcze hotel w Janowie Podlaskim (mają tam SPA Ireny Eris), ale nie jedź tam w sezonie grzewczym.
  • arwena_11 19.09.19, 12:19
    Do Janowa to nie jedź w wolne długie weekendy - dzieci się plączą pod nogami, okupują basen od rana do wieczora drąc się. Normalny człowiek nie skorzysta. Do tego mając tyle sal restauracyjnych, mogliby jedną ogarnąć dla osób bez dzieci i byłoby super.
    A i bywają problemy z ciepłą wodą.
  • mdro 19.09.19, 13:41
    A to faktycznie wygląda już ciekawiej cenowo, na Travelist nie patrzyłam (nie logowałam się tam nigdy). Dzięki za opis.

--
  • lucky80 19.09.19, 10:50
    Sielanka nad Pilicą.
  • mdro 19.09.19, 11:26
    Sielankę brałam pod uwagę, ale coś mi się nie spodobało - już nie pamiętam co. Poza tym okolica dla nas mniej ciekawa, bo znana wink.

--
  • triss_merigold6 19.09.19, 10:52
    Bardzo fajne otoczenie ma hotel ze spa i basenem w Skansenie Ziemi Mazowieckiej w Sierpcu, nowy, z basenem krytym i spa.
  • mdro 19.09.19, 11:24
    Basen i otoczenie faktycznie fajne, ale opinie ma takie sobie. Byłaś może?

--
  • triss_merigold6 19.09.19, 11:31
    Byliśmy w wakacje w skansenie i na obiedzie w hotelu, bez noclegu. Wyglądał w porządku, sporo ludzi było.
  • mdro 19.09.19, 13:42
    Dzięki, wpisuję na listę wink. Na zdjęciach fajnie architektonicznie wygląda.

--
  • arwena_11 19.09.19, 11:58
    Trochę dalej, bo 250 km - ale fajna droga 3h. Białowieża - Hotel Białowieski z basenem i SPA. Piękne okolice na spacery, dużo tras, Żubry smile

No i rewelacyjne śniadania smile
  • lauren6 19.09.19, 12:17
    Białowieski ma ten minus, że organizuje sporo imprez typu wesela. My chcieliśmy spędzić spokojny weekend, a załapaliśmy się na czyjąś rocznicę ślubu: tłum ludzi i dyskoteka.

Jedzenie mają faktycznie bardzo dobre.
  • arwena_11 19.09.19, 12:20
    No to nam jeszcze się nie trafiło wesele. Za to jakiś zjazd ekologów był - ale to akurat ok, bo obiadokolacje robili jako szwedzki bufet.
    Ja tam jeżdżę dla ich śniadań i wędzonego białego sera wink
  • lauren6 19.09.19, 13:48
    Ser koryciński?

Pamiętam, że mają najlepsze ciasto marchewkowe jakie kiedykolwiek jadłam.
  • arwena_11 19.09.19, 22:22
    Nie oni sami robią. Podobnie jak wędliny,
  • mdro 19.09.19, 13:45
    Liczyłam na Twój wpis, pamiętałam, że jakiś hotel w Białowieży polecałaś, ale tam są dwa i nie pamiętałam, który - dobrze, że ten, który i mi bardziej się spodobał wink. Odległość muszę skonsultować - dla mnie może być, ale to nie ja prowadzę wink. Ale w Białowieży nigdy nie byliśmy, więc też idzie na listę.

--
  • fraudes 19.09.19, 13:50
    Jak Białowieża to Żubrówka - nigdy się nie rozczarowałam. Można tez spróbowac zatrzymac się w Carskiej - butikowe pokoje - nie ma basenu, ale jest bania.
  • straggly 20.09.19, 13:20
    Tez akurat szukam. Polecam przeglądać Travelist - nam zwykle sie udaje w 900-1000 zl zamknąć za rodzine 2+3 z wyżywieniem, hotele 4 gwiazdki. Teraz rozważam. Kazimierz - Król Kazimierz, Hel - hotel Hel ale podobno jedzenie średnie, wiec dla mnie raczej odpada, bo wybredna jestemsmile, Bory Tucholskie - Noterna, Kaszuby - Aubrecht.
    Ktos byl w ktoryms z nich?
  • straggly 20.09.19, 13:23
    Aha. Zima bylismy w Kamborni z travestist i bylo cuuudnie, ale jazdy troche bylo. Odległościowy dla Was to chyba tylko ten Kazimierz. Dla mnie do 5 godz jest Ok, wyjezdzamy Ok 6 i na poludnie jestesmy.
  • amsterdama 20.09.19, 16:43
    Kambornia- uwielbiam to miejscesmile
  • mdro 25.09.19, 21:12
    No to wam napiszę, że ostatecznie zdecydowaliśmy się na hotel Uroczysko koło Kielc. Nie jest aż tak fajny jak niektóre inne tu wymienione, ale strefa basenowo-saunowa wygląda wystarczająco dobrze, a ceny stosunkowo niskie. No i w pobliżu jest co robić w razie gdyby pogoda była mało sprzyjająca, tzn. zawsze można do Kielc wyskoczyć. Białowieża jednak za bardzo na końcu świata jest wink, zwłaszcza przy niepewnej pogodzie w połowie października można być skazanym tylko na hotel. Po powrocie dam znać, czy mogę polecić wink.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka