Dodaj do ulubionych

Nie świruj. Idź na wybory.

19.09.19, 21:06
Trochę strzał w stopę. Jako pracująca 35 lat w takimi "świrusami" niesmak i smutek odczuwam. Nie ma pomysłów, by było i dowcipnie i przekonująco? Takie twarze i takie byle co.
To może jeszcze ludzi na łańcuchach przy budach. Przychodzi dobry pan, łańcuch zrywa i woła "Nie bądź Burek. Chcesz byź wolny, idź na wybory". A ja tak liczę na ludzi.
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 19.09.19, 21:11
    Musiałam się zapoznać z tematem żeby ogarnąć że ktoś odebrał "nie świruj" jako odniesienie do chorych psychicznie, a i tak nie dowierzałam. A jednak.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • iuscogens 19.09.19, 22:07
    Hasło, choć głupawe, jest do obrony. Parodiowanie tikow osób niepełnosprawnych - nie.

--
    "- Jadowity gad na trzy litery...??
    - mąż..."
  • bialeem 20.09.19, 09:04
    Tak? A widziałaś Pszoniaka? Samo hasło nie jest takie złe, bo to zwykła mowa potoczna, ale w połączeniu z tym filmikiem jest obrzydliwe.

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • 45rtg 20.09.19, 10:26
    35wcieniu napisał(a):

> Musiałam się zapoznać z tematem żeby ogarnąć że ktoś odebrał "nie świruj" jako
    > odniesienie do chorych psychicznie, a i tak nie dowierzałam. A jednak.

Nie wierzę, że ktoś może uczciwie twierdzić, że nie widzi w tych filmach naigrywania się z chorych ludzi.
  • aga_mon_ber 21.09.19, 08:08
    > Nie wierzę, że ktoś może uczciwie twierdzić, że nie widzi w tych filmach naigry
    > wania się z chorych ludzi.

Ja to widzę nie jako naigrywanie z się z chorych, ale jako wygłupy po prostu.
    Moim zdaniem jednak, to głupie jednak jest , bo i bez tego każdy wie, co ma robić.
    Kto miał iść, to pójdzie a ten, który nigdy nie chodził, nie pójdzie i żadne spoty tu nie pomogą.
  • gogologog 22.09.19, 14:12
    > Ja to widzę nie jako naigrywanie z się z chorych, ale jako wygłupy po prostu.

takie niewinne, rozkoszne wyglupy
    ojp jak mozna wykrecac kotu ogon

--
    GW - nie kupuje; TVN - nie ogladam; PO - nie glosuje
    Bul Komorowski oddaj czajnik i 180 milionow za referendum
    Ustawka na budowie obwodnicy Inowroclawia
    www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
  • double-facepalm 22.09.19, 14:50
    Pszoniak wygląda jak osoba z głęboką demencja w pierwszych sekundach tego sporu.
  • double-facepalm 22.09.19, 14:54
    *spotu
  • nikita1906 19.09.19, 21:16
    Strzał w stopę? Raczej dno dna...
  • ajriszka 19.09.19, 21:18
    W ogóle jak można to skojarzyć z chorymi psychicznie? Ja nie mam takich skojarzeń.
  • lili_liliana 19.09.19, 21:22
    Ja mam. Jeden z panów, którego spotykam co dwa tygodnie ma niemal identyczne odruchy, jak pan Pszoniak w spocie. Trudno nie mieć.

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
  • ajriszka 19.09.19, 21:36
    Nie podoba mi się ale odebrałam to jako "nie żartuj sobie/nie wygłupiaj się, idź na wybory".
  • iuscogens 19.09.19, 22:08
    Bo samo hasło, bez wizualizacji, możnaby tak odebrać. Ale oprócz hasła są jeszcze te żenujące filmiki.

--
    - mąż..."
  • ajriszka 20.09.19, 09:43
    Ok. Obejrzałam te wszystkie filmiki. Tak, satyra też powinna mieć jakieś granice.
  • moadek 20.09.19, 18:13
    Znasz kogoś kto tak "żartuje" i się "wyglupia" ?
  • black.emma 19.09.19, 21:54
    To widocznie trzeba mieć kontakt z chorymi psychicznie sad
  • iuscogens 19.09.19, 22:05
    Mi się nie kojarzy z osobami chorymi psychicznie, ale z osobami niepełnosprawnymi (np. z porażeniem mózgowym) które mają takie charakterystyczne tiki. To właśnie takie odruchy sparodiował Pszoniak zachęcając do pójścia na wybory (?).

--
    - mąż..."
  • kropkacom 20.09.19, 05:46
    Ktoś jeszcze oprócz niego?
  • taki-sobie-nick 19.09.19, 23:10
    A masz w ogóle jakieś skojarzenia z zaburzonymi psychicznie?

Gajos ewidentnie gra zaburzonego, do tego hasło akcji wypowiada nie wychodząc z roli.
  • ajriszka 20.09.19, 10:06
    Nie, nie mam jakiegoś konkretnego skojarzenia z w/w osobami.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 17:33
    Czyli NIKOGO nie skojarzysz z chorym psychicznie, tak?
  • ajriszka 20.09.19, 19:45
    Nie wiem co odpowiedzieć. Tiki nerwowe niekoniecznie świadczą o chorobie psychicznej.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 20:30
    Też nie należy się z nich nabijać.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 20:31
    Dobrze, zadam pytanie inaczej:

Co musiałby robić osobnik X, żebyś to zachowanie skojarzyła z chorobą psychiczną?
  • ajriszka 20.09.19, 21:01
    No nie wiem, np.kłócić się z kimś niewidzialnym - nie będąc pod wpływem alkoholu.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 21:11
    Czyli DOWOLNE INNE zachowanie nie skojarzy ci się z osobą zaburzoną, nawet jeśli będzie je prezentować osoba faktycznie zaburzona. tongue_out

To tylko znaczy, że bardzo niewiele wiesz o zachowaniach w/w osób.

• double-facepalm 23.09.19, 13:44
    taki-sobie-nick napisała:

> Czyli NIKOGO nie skojarzysz z chorym psychicznie, tak?
    ciebie
  • attiya 22.09.19, 08:59
    racja
    raczej trzeba miec coś z głową, żeby od razu kojarzyć to z osobami dotkniętymi chorobami psychicznymi

--
    Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
    Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
  • lili_liliana 19.09.19, 21:18
    Ja też w pewnym sensie pracuję z ludźmi zaburzonymi, a już na pewno mam z nimi stały kontakt. I też mi bardzo przykro. Tym bardziej, że jestem wielbicielką talentu np. pana Pszoniaka czy pani Nehrebeckiej.

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
  • astei 19.09.19, 21:27
    Spoty obrzydliwe. Zawsze będę o nich pamiętać patrząc na tych aktorów, zwłaszcza na Pszoniaka.
  • black.emma 19.09.19, 21:48
    Właśnie wygooglałam. Jestem zszokowana. Szkoda, że pozamiatali już te wybory. sad
  • kryzys_wieku_sredniego 19.09.19, 21:54
    Boszeee, kto pozamiatał? Nie ma co zamiatać.
    Widzisz jakąś partię która nawet we trójkę zagrozi pis?
    Teraz zdobędą maksa, a później będziemy mieć "złote miasta"
    ;P
    A jak będzie wojna z Iranem to nawet się ładnie wpasuje i będzie wytłumaczenie na kolejne 20 lat dlaczego mamy Wenezuelę.
  • black.emma 19.09.19, 22:04
    Niestety.
  • mai-ra3 19.09.19, 22:09
    No przykre sad zupałnie mi te spoty nie odpowiadają, ba, nawet szokują swoją bezmyślnością sad
    No trudno.... masz rację, pozamiatane sad
  • 35wcieniu 19.09.19, 22:17
    O, czyli jest pozytyw, przynajmniej będzie na co zwalić klęskę wink

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • mai-ra3 19.09.19, 22:28
    Klęska to będzie za kilka lat... jak kasy zabraknie.
  • black.emma 19.09.19, 22:41
    Mnie to nie bawi bo akurat bedzie na co zwalać klęske a to juz tylko ich pogrąża. Miałam nadzieje, ze moze sie ogarną.
  • hanusinamama 20.09.19, 09:00
    Nie no pewnie bo afery PIS nie pozamiatają...PIS wam narobi na głowe, przyklepie a i tak będzie dobrze. A tu jeden spot pozamiatał....
  • droch 20.09.19, 09:02
    Dokładnie. Wuj z tym, że PFN przepala ciężkie miliony USD, ważne, że spot pozamiatał.
  • black.emma 20.09.19, 09:51
    Chyba nie do końca zrozumiałaś jak zwykle.
    Poza tym nie wam, a nam niestety. A rolą opozycji jest przyciągać wyborców, a nie ich zrażać. Nie głosowałam i nie zagłosuję na PiS.
  • gogologog 22.09.19, 14:19
    Ja sie w sumie ciesze
    Najlepiej gdyby poko skonczylo ponizej progu
    Swiat bez niesiolowskiego, lisa, tadli, bul-komorowskiego, kraski, sikorskiego i reszty bandy, wyglada naprawde lepiej

--
  • zawsze-w-drodze 19.09.19, 23:50
    Ja „odczytałam” tą akcje zupełnie inaczej. Słyszę „zamiast kopać w barierki pod sejmem, rzucać jajkami w prezydenckie limuzyny, smarować wulgaryzmy po ścianach i melodramatycznie udawać trupa na demonstracjach - weź d.pe w troki i idź na wybory”. I nawet mi sie ten przekaz podobał. W ogóle noe dostrzegłam nabijania sie z upośledzonych. A tu proszę - zupełnie inna interpretacja. I nie wiem kto jest dziwny. Pewnie ja.
  • maly_fiolek 20.09.19, 09:40
    Mam dziwne wrażenie że ludzie mają straszny ból zadka nie wiadomo o co.
    Dziwne to.
    I takie podcinające skrzydła, jak musisz myśleć nie o tym co chcesz uzyskać a o tym że kogoś możesz urazić.
    Tak samo jak z malowaniem twarzy przez Trudeau.
  • 45rtg 20.09.19, 10:29
    maly_fiolek napisała:

> Mam dziwne wrażenie że ludzie mają straszny ból zadka nie wiadomo o co.
    > Dziwne to.

Proponuję zatem nastęþne filmiki nakręcić pod hasłem "nie bądź baba, idź zagłosować" i "nie bądź pedał, głosuj".
  • gogologog 22.09.19, 14:22
    > Proponuję zatem następne filmiki nakręcić pod hasłem "nie bądź baba, idź zagłosować" i "nie bądź pedał, głosuj".

o to to smile)))))))

--
  • majaa 20.09.19, 10:18
    No pewnie Ty. Te filmiki zdecydowanie przekroczyły granice dobrego smaku i, moim zdaniem, bardzo słusznie spłynęła na nie fala krytyki.
  • szmytka1 22.09.19, 13:38
    wolałabym, żeby Pszoniak i spolka powiedzieli do kamery: "zamiast kopać w barierki pod sejmem, rzucać jajkami w prezydenckie limuzyny, smarować wulgaryzmy po ścianach i melodramatycznie udawać trupa na demonstracjach - weź d.pe w troki i idź na wybory”. zamiast parodiować zachowanie osob z problemami, czy to z chorobami psychicznymi czy tikami nerwowymi, czy innymi zaburzeniami. Ta kampania jest niesmaczna.
  • volta2 20.09.19, 00:46
    hasło fajne i nośne, samo w sobie by się obroniło bez aktorów formatu gajosa(jego "świrus" dla mnie najlepszy)

w pakiecie - przestaje być fajne i nośne, jest przykuwające uwagę, tylko nie wiem, czy o tego typu uwagę organizatorom profrekwencyjnym (tu mrugnięcie okiem w stylu dawnej łódki bols) chodziło.
  • damartyn 20.09.19, 08:46
    volta2 napisała:

> hasło fajne i nośne, samo w sobie by się obroniło bez aktorów formatu gajosa(je
    > go "świrus" dla mnie najlepszy)
    >
    > w pakiecie - przestaje być fajne i nośne, jest przykuwające uwagę, tylko nie wi
    > em, czy o tego typu uwagę organizatorom profrekwencyjnym (tu mrugnięcie okiem w
    > stylu dawnej łódki bols) chodziło.

Zgadzam się, samo hasło mogłoby być ok, w końcu slangowo używa się się takiego określenia w wielu sytuacjach ,z tym konkretnym obrazem nabiera jednak całkiem innej wymowy- nie do przyjęcia.
    Tak jak założycielka wątku pisze- strzał w stopę.
  • 1elka26 20.09.19, 08:50
    A mnie ciekawi czy p. Iwona Hartwich startująca do Sejmu z list PO/KO wyraziła już swój protest wobec osób przychylnych jej partii, wyśmiewających osoby chore psychicznie? Czy wyraziła wobec nich swój sprzeciw,twierdząc, że: „Niepełnosprawni znów dostali w twarz !”?
  • dzikka 20.09.19, 08:56
    O ile samo hasło jest ok, gdyż często mówi się np. weź nie świruj, chodź z nami itp, to już parodiowanie osób upośledzonych jest skandaliczne. Dla mnie porażka.
  • bialeem 20.09.19, 09:07

Dla jasności, bo chyba nie wszyscy widzieli filmik z Pszoniakiem. Tu nie chodzi o samo hasło a to to... żenujące coś:

--
  • emka_bovary 20.09.19, 20:33
    Ooo, beznadziejne sad
  • wapaha 22.09.19, 09:31
    Dzięki za filmik
    Przeczytałam najpierw komentarze, potem spot- więc nie ukrywam, że z pewnym nastawieniem
    I
    Nie miałam skojarzeń z naśmiewania się z ludzi upośledzonych, niepełnosprawnych czy chorych

Wręcz przeciwnie - trafnie pokazana rzeczywistość- popieprzona jak lato z radiem, chaotyczna, bezsensowna ( świrus) kontra rozsądek i opanowanie ( wybór). Świrus jest wyborem pewnej postawy - spot namawia do WYBORU innej drogi
  • taki-sobie-nick 22.09.19, 22:42
    Świrus jest chaotyczny i bezsensowny?
  • ajriszka 22.09.19, 23:59

> Świrus jest chaotyczny i bezsensowny?

Wg.sjp, świrus to:
    Człowiek lubiący wygłupiać się, dziwak, narwaniec.

A więc...kto wie, kto wie...smile
  • lauren6 20.09.19, 09:10
    Porażka 🤦‍♀️
  • gogologog 22.09.19, 14:33
    Podoba mi sie napis z koncowki filmiku:
    "by wariaci, oszusci i złodzieje nie powrocili do wladzy"
    Bo o ile sie nie myle, to obecnie rzadzi jeszcze PiS i oni nigdzie nie musza wracac.
    Wracac moze zgraja PO-PSL - czyli wlasnie oszusci i zlodzieje.
    Swoja droga to maja niezlego kreta w sztabie chyba smile
    Kaminski, Kluzik, Kowal???

--
  • szafireczek 20.09.19, 09:11
    Zabrakło jednak wrażliwości w tym filmikowym PR...
  • moadek 20.09.19, 09:34
    Szok, dno dna i to w wykonaniu ludzi wydaje się od których można by oczekiwać szczególnej wrażliwości, empatii i kultury. Wstyd.
  • sumire 20.09.19, 09:41
    Samo hasło "nie świruj" nie ma dla mnie w tym kontekście negatywnego znaczenia. Pszoniak owszem, przegiął, ale całe halo wokół tej kampanii każe mi myśleć, że PiS naprawdę ma niezłych fachowców od odwracania kota ogonem. Ich nagła troska o osoby chore psychicznie jest urocza, zwłaszcza że sami dotychczas byli całkiem niezli po pierwsze w ich ignorowaniu, po drugie w wyśmiewaniu.
    Ale najważniejsze, że PFN przykryte, bo kogoś zgorszył jeden niemądry spot.
  • black.emma 20.09.19, 09:52
    Ale zobacz, że opozycja im się pięknie podkłada. No i po co? Na miejscu Jarka nie wydałabym złotówki na kampanię, bo wszystko im załatwia opozycja sad
  • sumire 20.09.19, 09:57
    Po pierwsze, spoty są pomysłem indywidualnego człowieka, fotografa. To, że PiS zdążył w swojej narracji już zrobić z nich oficjalną linię programową opozycji, to tylko dowód na to, jak skutecznie potrafią ludziom wpychać swoją wersję rzeczywistości. Myślcie, kurcze.
  • 1elka26 20.09.19, 10:05
    Masz rację. Myślcie ludzie.

"Jachira, Mleczko, Pszoniak. Łączą ich 3 rzeczy:
    - drwią z chorych psychicznie
    - nie przeprosili post factum
    - NIKT z Koalicji Obywatelskiej nie odciął się od ich praktyk.

Ta pełna akceptacja ich obozu dla takich praktyk, jest totalnie obezwładniająca..."
    twitter.com/SamPereira_/status/1174431371118469121
  • sumire 20.09.19, 10:09
    Pereira, LOL.
    To ja też dla ciebie mam Twittera.
    Nie przypominam sobie, żeby Pereira ani ktokolwiek inny siusiał wówczas po nogach z oburzenia. Banda hipokrytów.

twitter.com/MikiWrobelek_/status/1174759710643380226?s=20
  • 1elka26 20.09.19, 10:18
    To może jeszcze pokaż okładki Newsweeka jak juz bredzisz o hipokryzji?
    Nie widzisz różnicy? To, co przytaczasz dotyczy polityka i nawet jezeli jest to niesmaczne i nie powinno mieć miejsca to nie jest to jednak nabijanie się z ludzi chorych, z ludzi ktorzy nie sa w stanie zareagować. I to jest obrzydliwe.
  • dzikka 20.09.19, 13:09
    1elka26 napisał(a):

> - NIKT z Koalicji Obywatelskiej nie odciął się od ich praktyk.
    >
    KŁAMIESZ
  • 1elka26 21.09.19, 08:02
    dzikka napisała:

> 1elka26 napisał(a):
    >
    >
    > > - NIKT z Koalicji Obywatelskiej nie odciął się od ich praktyk.
    > >
    > KŁAMIESZ

Jezeli kłamię, to poproszę o nazwiska prominentnych działaczy KO ktorzy w zdecydowany sposób odcięli się od tego "wybitnego" dzieła.
  • asia_i_p 23.09.19, 10:02
    Czyli jeżeli nie prominentny, to nikt? I czym się różni odcięcie zwykłe od zdecydowanego?

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • dzikka 24.09.19, 10:01
    1elka26 napisał(a):

> Jezeli kłamię, to poproszę o nazwiska prominentnych działaczy KO ktorzy w zdecy
    > dowany sposób odcięli się od tego "wybitnego" dzieła.

krytykowali ale nie odcięli się bo to nie spoty KO aby się musieli odcinać. Nie oni je finansują, ani promują, ani nie są twarzami tych spotów ,z czym pewnie nie zgodzi się twój guru, który już swoich przeciwników oraz wyborców opozycji nazywał i elementem animalnym i ludźmi o twarzach osób specjalnej troski, wiec w zasadzie o co to larum?

• sumire 24.09.19, 10:07
    Elka po prostu robi, co jej kazano. Od momentu pojawienia się tych spotów pistrolle sugerowały, że to dzieło opozycji. Jak widać i w tym wątku, zadziałało.
  • 1elka26 24.09.19, 11:18
    Mam wrażenie, że to raczej tobie kazano tłumaczyć, że te spoty nie mają nic wspólnego z opozycją. Podziwiam wytrwalość - praktycznie robisz to na okrągło. Ciekawe jaka masz stawkę? Siedzieć na forum praktycznie przez całą dobę - cóż za poświęcenie.
    Oczywiście, że te spoty nie mają nic wspólnego z opozycją. Przecież to przypadek, że wystapili w nim aktorzy popierający w sposób jednoznaczny opozycję. Zapewne przechodzili w pobliżu i po prostu odpowiedzieli na zaproszenie.
    Mozna więc stwierdzić, że świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
  • black.emma 20.09.19, 10:10
    Sumire, przecież ja to wiem, ale odbiór jest jaki jest i trzeba było sobie z tego zdawać sprawę. Dlaczego w takim razie opozycja się od tego nie odcina? Nie krytykuje? Dlaczego nie wykorzystuje takich okazji, a PiS tak? Dają ciała i tyle. I nie tylko tym jednym spotem ale całokształtem.
    Dlaczego mówisz "myślcie" do mnie a nie do nich? Ja myślę, oni widocznie oderwali się od ziemi i nie przewidują skutków swoich głupkowatych akcji.
  • sumire 20.09.19, 10:22
    Dlatego, że ty też to podłapałaś.
    Wiadomo, że PiS ma lepszych spin doctorów, niż wszystkie inne partie w tym kraju razem wzięte, ma też armię usłużnych trolli, które grzeją zadany przekaz. A obywatele coraz częściej, zamiast najpierw się zastanowić, czy w ogóle jest z czego robić aferę, myślą "no tak, oburzające, oburzające". I już, po problemie.
    Jacek Kurski miał rację, trzeba mu przyznać.
  • 1elka26 20.09.19, 10:40
    A to przypadkiem nie wasz guru, największy "niezależny dziennikarz T. Lis nie wyraził się w ten sposób?

"Jestem wystarczająco inteligentny żeby pracować w telewizji, ale nie żeby ją oglądać […]. Nie możemy mówić poważnie, bo poważnie to znaczy nudno. A nudno, to te barany wezmą pilota i przełączą […]. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele. Ale jednego nigdy, przenigdy nie wybaczy- tego, że go potraktujemy poważnie […]. Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi… […]."
  • black.emma 20.09.19, 10:51
    Ale ja nie robię afery politycznej! Po prostu jestem bardzo rozczarowana, że TACY ludzie porobili TAKIE filmiki i nie widzą w tym nic niestosownego.
    A że będą przez PiS użyte, to chyba nawet dzieci by się domyśliły
  • sumire 20.09.19, 11:01
    Taki mamy klimat - w dużej mierze dzięki bezrefleksyjności społeczeństwa - że praktycznie wszystko jest używane przez PiS. I kiedy PiS w dużo bardziej brutalny sposób wykorzystywał niepełnosprawnych do rozgrywania własnych interesów, spłynęło to po obywatelach jak woda po gęsi.
    PiS cwanie zrobił, że utożsamił tę akcję z opozycją i - co widać bardzo ładnie w tym wątku - część ludzi łatwo łyknęła nie narrację "akcja jest nieprzemyślana do końca", ale "głupia opozycja". Zastanów się nad tym.
  • nenia1 20.09.19, 11:15
    sumire napisała:

> Taki mamy klimat - w dużej mierze dzięki bezrefleksyjności społeczeństwa - że p
    > raktycznie wszystko jest używane przez PiS.

> PiS cwanie zrobił, że utożsamił tę akcję z opozycją i - co widać bardzo ładnie
    > w tym wątku - część ludzi łatwo łyknęła nie narrację "akcja jest nieprzemyślana
    > do końca", ale "głupia opozycja".

No i widzisz, masz 100%. Szkoda tylko, że gdy to samo pisałam tyle, że odnośnie wypowiedzi Gowina, stwierdziłaś, że Gowin powinien myśleć jak coś może zostać odebrane plus zarzuciłaś mi mentorski ton.
    A teraz jest przykład drugiej strony tego samego medalu, a przecież "myślcie ludzie" powinno działać zawsze, a nie wybiórczo, przymykamy oko gdy tak robią "nasi" a oburzamy się jak dorabiają d..e uszy inni.
    Ale co do sytuacji oczywiście zgadzam się z tobą i faktycznie PiS znów typowo manipuluje siejąc propagandę.
  • black.emma 20.09.19, 12:36
    nenia1 napisała:

> Ale co do sytuacji oczywiście zgadzam się z tobą i faktycznie PiS znów typowo m
    > anipuluje siejąc propagandę.

Ale przecież to można było przewidzieć! Chyba nikt się nie spodziewał niczego innego po PiSie.
  • black.emma 20.09.19, 12:35
    Zrozum, że ani PiS ani nikt inny nie musi mi mówić, co mam myśleć. Przecież doskonale wiadomo z kim identyfikują się ci konkretni aktorzy, więc trudno tego nie połączyć z opozycją. A to, że opozycja jest głupia to wiadomo nie od dziś i jest to moim dramatem, bo jednak na kogoś będę musiała zagłosować i nie może to być PiS. Nie widzę powodu, żeby milczeć jak robią tak beznadziejne akcje, tylko po to, żeby PiS tego nie wykorzystał. Wymagajmy w końcu od nich minimum przyzwoitości.
  • sumire 20.09.19, 12:51
    "Trudno tego nie połączyć z opozycją" to jest tylko dowód na to, że łyknęłaś retorykę.
    Fakt, Sikora niechcący oddał przysługę PiS-owi, ale utożsamianie tej akcji z działaniami opozycji jest błędem. Błędem, oczywiście, bardzo chcianym przez PiS.

Oczywiście, gdyby opozycja była bardziej przytomna, grzałaby temat pani kandydatki ex-Figurskiej, która nie wie, kto był pierwszym premierem po '89 i ilu Sejm ma posłów. Mamy oczywiście pecha, że opozycji nie zależy na wygraniu tych wyborów. Tym niemniej obciążanie jej winą za nieudane prywatne inicjatywy jest niczym innym, jak tańcowaniem, jak PiS zagra.
  • 45rtg 20.09.19, 13:02
    sumire napisała:

> "Trudno tego nie połączyć z opozycją" to jest tylko dowód na to, że łyknęłaś re
    > torykę.
    > Fakt, Sikora niechcący oddał przysługę PiS-owi, ale utożsamianie tej akcji z dz
    > iałaniami opozycji jest błędem. Błędem, oczywiście, bardzo chcianym przez PiS.

Utożsamianie wypowiedzi takiej na przykład Jandy z opozycją jeszcze niedawno nikomu nie przeszkadzało. Więc czemu dzisiaj utożsamianie jest błędem?

> Oczywiście, gdyby opozycja była bardziej przytomna, grzałaby temat pani kandyda
    > tki ex-Figurskiej, która nie wie, kto był pierwszym premierem po '89 i ilu Sejm

A jakie znaczenie ma wiedza, kto był tym pierwszym premierem?
  • sumire 20.09.19, 13:10
    O, pan "muszę-się-wypowiedzieć-na-każdy-temat-bo-wszystko-wiem" przybył i tutaj big_grin

Wiesz, jak chce się zmienić robotę, to dobrze trochę najpierw o niej wiedzieć, żeby nie wyjść na niedouczonego idiotę. Zwłaszcza jeśli chodzi o wiedzę na poziomie liceum.
  • 45rtg 20.09.19, 13:56
    sumire napisała:

> Wiesz, jak chce się zmienić robotę, to dobrze trochę najpierw o niej wiedzieć,
    > żeby nie wyjść na niedouczonego idiotę. Zwłaszcza jeśli chodzi o wiedzę na pozi
    > omie liceum.

Wiesz, jak się nazywał pierwszy prezes Twojej korpo?
  • sumire 20.09.19, 14:02
    Owszem. Wiem. A moja korpo ma ponad 100 lat, nie 30. Ale tu mówimy o wiedzy, którą pani kandydatka na posłankę partii chwalącej wartości rodzinne, co mężowi dorabiała z uciechą rogi na boku, powinna była wynieść ze szkoły. To są podstawy podstaw. Może ty chcesz mieć niedouczonych kretynów w parlamencie, bo łatwiej ci się z nimi identyfikować. Ja nie.
  • 45rtg 20.09.19, 14:15
    sumire napisała:

> Owszem. Wiem. A moja korpo ma ponad 100 lat, nie 30. Ale tu mówimy o wiedzy, kt

To macie niezły dział prania mózgów. Fakt, zdarza się, mnie też kiedyś mówili, że był sobie herr Siemens, imienie już nie pomnę.

> órą pani kandydatka na posłankę partii chwalącej wartości rodzinne, co mężowi d
    > orabiała z uciechą rogi na boku, powinna była wynieść ze szkoły. To są podstawy
    > podstaw. Może ty chcesz mieć niedouczonych kretynów w parlamencie, bo łatwiej

Wyklepana wiedza o premierach jest mi u posła doskonale zbędna. O wzory skróconego mnożenia też ją pytasz? A sama je pamiętasz? A cykl Krebsa? Równanie Bernoulliego? (Pewnie się zaraz okaże, że oczywiście, jasne pamiętasz każde słowo z liceum, jak tego prezesa)

> ci się z nimi identyfikować. Ja nie.
  • sumire 20.09.19, 14:20
    Jeszcze raz, bo widzę, że braki w wiedzy ogólnej bolą.
    Pani chce być reprezentantką narodu w parlamencie, a nie wie, z ilu osób parlament się składa. To tak, jakbym ja chciała startować na kierowcę autobusu, bo od dwóch lat mam prawo jazdy i malucha. Nie broń już jej tak, bo śmiesznie to wypada. Skompromitowała się dziewucha level hard, nie odpowiedziała poprawnie na żadne pytanie. No, ale jest blondi i ma ładny biust, więc pewnie na nią zagłosuje jeden z drugim.
  • 45rtg 20.09.19, 14:54
    sumire napisała:

> Jeszcze raz, bo widzę, że braki w wiedzy ogólnej bolą.

Jakoś przemilczałaś pytanie o wzory skróconego mnożenia, cykl Krebsa i równanie Bernoullliego. A to wiedza ogólna, powinnaś mieć w małym palcu nie gorzej, niż kandydatka.
  • sumire 20.09.19, 15:10
    Zabawny jesteś.
  • 45rtg 20.09.19, 15:20
    sumire napisała:

> Zabawny jesteś.

Ale przynajmniej, w odróżnieniu od Ciebie, mam mniejsze braki w wiedzy ogólnej.
  • sumire 20.09.19, 15:33
    Gdyby tak było, nie uważałbyś, że pannica z zerową wiedzą z WOS-u jest właściwą kandydatką do parlamentu.
  • 45rtg 20.09.19, 16:53
    sumire napisała:

> Gdyby tak było, nie uważałbyś, że pannica z zerową wiedzą z WOS-u jest właściwą
    > kandydatką do parlamentu.

Ten aspekt to jest wiedza historyczna, a nie WOS. I nie wypowiadając się o nadawaniu się kogokolwiek do sejmu, stanowczo stwierdzam, że nieodróżnianie Mazowieckiego od Kiszczaka nie ma najmniejszego znaczenia dla kandydata na posła.
  • sumire 20.09.19, 16:57
    No widzisz, a ja stanowczo stwierdzam, że można otworzyć praktykę adwokacką po tym, jak się raz miało sprawę w sądzie. Nie matura, lecz chęć szczera przecież.
  • 45rtg 20.09.19, 17:02
    sumire napisała:

> No widzisz, a ja stanowczo stwierdzam, że można otworzyć praktykę adwokacką po
    > tym, jak się raz miało sprawę w sądzie. Nie matura, lecz chęć szczera przecież.

Można otworzyć praktykę adwokacką nie wiedząc, kto to jest de Virion. A "analogia" nie pochodzi od słowa "anus".
  • black.emma 20.09.19, 13:38
    Niczego nie łyknęłam, unikam jak ognia wszelkich polityków, bo tego się nie da słuchać. Nie wiem co pis na ten temat mówi, ale potrafię sobie wyobrazić. O kampanii dowiedziałam się z tego wątku i ją sobie obejrzałam na youtube. To są moje wnioski, bo niestety szeroko pojęta opozycja zachowuje się strasznie butnie i arogancko. My wyborcy partii innych niż PiS również jesteśmy "opozycją" i jak już agitujemy to powinniśmy to robić z sensem, bo takie kampanie mają moc większą niż jakiekolwiek oficjalne wystąpienia.
    Oficjalna polityczna opozycja miała szanse się od tego odciąć, czy skorzystała?
    >Tym niemniej obciążanie jej winą za nieudane prywatne inicjatywy jest niczym innym, jak tańcowaniem, jak PiS zagra.
    Tak jak pisałam, nie zamierzam milczeć tylko po to, żeby przypadkiem pis na tym nie skorzystał. Dla mnie ta kampania jest żenująca. Gdyby ją inicjowali zwolennicy pisu, to może aż tak bym się nie przejęła, bo niczego innego się po nich nie spodziewam.
  • sumire 20.09.19, 13:59
    Aha.
    A dlaczego opozycja miałaby się odcinać od czegoś, z czym nie ma nic wspólnego? Jak ktoś na twojej ulicy przejedzie babcię na czerwonym świetle, to wywieszasz baner o treści "to nie ja babcię przejechałam"?

Hejcik poszedł, pelikany łyknęły, karawana jedzie dalej. Po 13. nie będzie czego zbierać nie tylko dlatego, że opozycji nie zależy na wygranej, ale też dlatego, że - jak wyżej napisałam - swego czasu Jacek Kurski miał rację.
  • black.emma 20.09.19, 14:51
    sumire napisała:

>
    > Hejcik poszedł, pelikany łyknęły, karawana jedzie dalej. Po 13. nie będzie czeg
    > o zbierać nie tylko dlatego, że opozycji nie zależy na wygranej, ale też dlateg
    > o, że - jak wyżej napisałam - swego czasu Jacek Kurski miał rację.

Eh, a ty się trzymasz tej samej retoryki... i kto tu mówi o ciemnym ludzie i pelikanach. Wiem, wszystko jest takie proste, kto nie klaszcze uszami ten za pisem.
  • sumire 20.09.19, 14:56
    Ależ nie. Nie twierdzę, że jesteś za PiS-em, twierdzę tylko, że złapałaś się na ich lep w tym przypadku.
  • black.emma 20.09.19, 15:43
    Tłumaczę Ci, ze nie słyszałam ani jednej pisowskiej wypowiedzi na ten temat. Moja opinia wynika z doświadczenia, rownież zawodowego. Oni tez powinni byli przewidzieć taka reakcję. Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle.
  • sumire 20.09.19, 15:45
    Kto "oni"?
  • black.emma 20.09.19, 15:56
    Autorzy tych filmików.
  • sumire 20.09.19, 15:59
    Tłumaczyłam już raz. Pomysłodawcą jest jeden człowiek, który namówił znajomych artystów do wzięcia udziału. Nie opozycja, nie żadna tajemna siła.
  • black.emma 20.09.19, 16:06
    A ja ci tłumaczyłam, ze to artyści kojarzeni jednoznacznie. Co zreszta z opóźnieniem zrozumiała Kidawa-Blońska i zdystansowała sie do akcji.
  • sumire 20.09.19, 16:09
    Aha, czyli - jak w sąsiednim wątku o filmach - wracamy do tezy, że artyści nie powinni...
  • black.emma 20.09.19, 19:39
    Teraz to już się zapętliłaś.
  • szeera 20.09.19, 17:16
    "A ja ci tłumaczyłam, ze to artyści kojarzeni jednoznacznie. Co zreszta z opóźnieniem zrozumiała Kidawa-Blońska i zdystansowała sie do akcji."

Ale nie wszyscy załapali jeszcze, że psychiatria kiepsko współgra z polityką. Teraz do testów psychiatrycznych dla polityków wzywa Eliza Michalik.
  • ck2 22.09.19, 08:12
    > Oczywiście, gdyby opozycja była bardziej przytomna, grzałaby temat pani kandyda
    > tki ex-Figurskiej, która nie wie, kto był pierwszym premierem po '89 i ilu Sejm
    > ma posłów. Mamy oczywiście pecha, że opozycji nie zależy na wygraniu tych wybo
    > rów. Tym niemniej obciążanie jej winą za nieudane prywatne inicjatywy jest nicz
    > ym innym, jak tańcowaniem, jak PiS zagra.

Bardzo trafne, niemniej jednak nawet niechcąc wygrać, możnaby troche bardziej się postarać o swoje wymarzone, drugie miejsce i jednak kilka tematów ruszyć.
  • kropkacom 20.09.19, 10:25
    A nawet jak nie black wytłumaczy big_grin
  • sylwester.z.kolonii 22.09.19, 13:18
    Ci aktorzy są związani z totalną opozycją.
  • sumire 22.09.19, 13:28
    W jaki sposób są z nią związani? Żaden z nich nie należy do partii, a głosować mogą, na kogo chcą - mogą też, podobnie jak każdy obywatel Polski, komentować życie polityczne kraju. To zupełnie normalna sytuacja, wszędzie na świecie artyści zachęcają do głosowania, Madonna onegdaj tańcowała owinięta w amerykańską flagę przed wyborami.
    PiS może sobie zaprosić Jerzego Zelnika i zrobić własne spoty, jeśli te, o które oskarża opozycję, mu się nie spodobały.
  • ck2 22.09.19, 08:07
    > Ale zobacz, że opozycja im się pięknie podkłada. No i po co? Na miejscu Jarka
    > nie wydałabym złotówki na kampanię, bo wszystko im załatwia opozycja sad

A to prawda i to nie tylko opozycja, ale też środowiska rzekomo bedące przeciwko PiS.
    Np. wczoraj obejrzałam program Drugie Śniadanie Mistrzów i był to chyba ostatni raz, bo standardowe bicie się we własne piersi i analizowanie tego, co strona antypis robi źle - podczas gdy u miłościwie nam panujących tyle afer i tematów do poruszenia, ale cicho sza - przekroczyło granice i ja już nie wiem, może ten Jarek jednak im płaci? Czy można być aż tak masochistycznie głupim i pozbawionym instynktu samozachowawczego?
    To jest kolejny problem, pis przy kazdej aferze idzie w zaparte, nawet Kuchcinskiego odwołali na zasadzie no trudno, skoro koniecznie chcecie. Natomiast środowiska związane z opozycją biczują i krytykują siebie za każdą pierdołę, np. z tej średnio trafionej kampanii robiąc problem na miarę lotów Kuchcińskiego czy powiązań świeżo upieczonego nikowca. A większy od nieletnich prostytutek Kuchcinskiego, o których chyba wszyscy boją się mówić, bo w efekcie można przypadkiem powiesić się pod kołdrą.
  • paskudek1 22.09.19, 09:17
    Masz rację. Ja to zauważyłam jeszcze jak na arenie politycznej była lewica. Rany jak oni za wszystko przepraszali. Jak dawali się wkręcić to masakra.

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • 1elka26 20.09.19, 10:00
    A co to za bzdury?? Kto wyśmiewał osoby niepełnosprawne?? Jezeli masz na myśli to co wyprawiała p. Hartwich w ramach swojego "niepolitycznego" protestu, to było to na tym samym poziomie co ten filmik.
    Zamiast martwić się nowym kapiszonem dotyczącym tym razem PFN to może zajmij sie tym co dzieje sie w Warszawie pod rządami jakże europejskich władz.
  • sumire 20.09.19, 10:03
    Masz na myśli protest klimatyczny? Otóż, elu, POPIERAM.
  • 1elka26 20.09.19, 10:14
    OO tak wspaniały protest klimatyczny w postaci ścieków w Wisle, a teraz w dodatku doszła jeszcze awaria spalarni osadów.
    To oczywiście w ramach protestu klimatycznego jak rozumiem?

Trzaskowski zapaskudził Wisłę,w Gdańsku postawili największą w Polsce kuwetę a psy sikają do butów rzecznik SLD.
    Efekt działań lewej strony?
    -Bałtyk pełen szamba
    -kuweta pełna g*wna
    -buty pełne uryny
    I tak lewa strona nigdy się nie budzi
    Prawa strona zawsze po niej sprząta...
  • sumire 20.09.19, 10:25
    Elka, a jak tam Jaworzno? Też była awaria, dość poważna. Nie słyszałam, żeby ktoś Czarnobyl III ogłaszał. Czyżby to dlatego, że władze lokalne są z PiS?...
    Serio, zastanawiam się, po co tak się urabiasz po łokcie z tą pisią propagandą na odcinku, gdzie nikt jej nie łyka i tylko z siebie robisz idiotę. Daj se siana, serio. Szkoda życia na prostytucję.
  • 1elka26 20.09.19, 10:35
    Ten apel o daniu "se siana" może weź sobie do serca i nie kompromituj się dalej. Stawianie znaku pomiędzy awarią w Jaworznie a tym co dzieje się w Warszawie jest po prostu żałosne
    Taki dzisiaj jest przekaz dnia? Słabiutki.
    Różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja nie uprawiam propagandy i jestem przekonana o potrzebie zmian i uważam , że w chwili obecnej tylko PIS jest gwarantem tego, że potrzebne zmiany zostaną przeprowadzone do końca. Natomiast ty uprawiasz propagandę rodem z mediów gazetopodobnych i w dodatku nie jesteś w stanie uwierzyć w to, że mozna robić cokolwiek za darmo.
    No cóż - taką postawę pozostawię bez komentarza, kto myśli samodzielnie, ten sam wyciągnie wnioski.
  • sumire 20.09.19, 10:40
    Chcesz powiedzieć, że robisz dla PiS-u za darmo? To jeszcze gorzej big_grin
  • dzikka 20.09.19, 12:27
    1elka26 napisał(a):

>
    > Trzaskowski zapaskudził Wisłę

W jaki sposób? Dokładnie i na temat, jak Trzaskowski zapaskudził Wisłę? Co jest winą Trzaskowskiego w sprawie tej awarii i jak on osobiście się do tego przyczynił?

A jak za czasów prezydentury Kaczyńskiego warszawskie gówno szerokim strumieniem, przez lata, Wisłą do morza płynęło to ci pasowało?
  • droch 20.09.19, 22:11
    Ale prezydenta Lecha Kaczyńskiego to było słuszne łajno i pachniało fiołkami. Teraz jest niesłuszne i cuchnie...
  • 1elka26 21.09.19, 07:57
    Może trochę więcej kontaktu z rzeczywistością?? Za Kaczyńskiego nie było tego typu oczyszczalni więc siłą rzeczy nie było innego wyjścia.
    Problem polega teraz nawet nie tyle na tym że do awarii doszło, ile na typowym dla Platformy bagatelizowaniu problemu, w tym przypadku przez władze Warszawy. Nie dość, że wybudowano najdroższą w Europie oczyszczalnię, to w dodatku zaledwie po kilku latach uległa awarii i nikt nie potrafi odpowiedzieć dlaczego. W dodatku okazuje się, że kilka miesięcy ukrywano informacje o awarii spalarni odpadów.
    Co robi w tej sytuacji Trzaskowski? ano bryluje na salonach i opowiada jaki to zły jest PIS oraz beztrosko stwierdza, że awarie zdarzają się!!! Aha - n o i zajmuje się reklamą stref relaksu czyli bezmyślnie wydanymi pieniędzmi.
    Tak przy okazji może ktos odpowie na pytanie dlaczego nasi gorliwi ekolodzy milczą w tym przypadku? Nie widac w okolicy miejsca gdzie ścieki spływaja do Wisły żadnego miasteczka ekologów broniących przyrody? żaden "grinpic" nawet nie zająknie się na ten temat , uczestniczy wczorajszego strajku klimatycznego też nie zaszczycili swoją obecnoscią okolic oczyszczalni "Czajka" - śmierdzący temat?
  • super_hetero_dyna 22.09.19, 15:09
    sumire napisała:

> Ich nagła troska o osoby chore psychicznie jest urocza,

To akurat jest godnym uznania użyciem przeciw lewakom ich własnej broni.
  • pani_tau 20.09.19, 09:51
    No brawo, równie dobrze mogliby wszyscy ustawić w rzadku i chórem wezwać do głosowania na PIS.
  • pani_tau 20.09.19, 09:53
    Nie, jednak ten spot jest bardziej skuteczny niż byłyby chóralne wezwania. Tak że bravo, bravissimo.

• umi 20.09.19, 13:19
    No choralne wezwania by nie podzialaly. A to, to jest chyba zemsta agencji ktorej nie placili i ktora wiedziala, ze juz jej nie zaplaca.
    Jak to sobie obejzalam... to jprdl. Szkoda, ze sie nie da ozdobaczyc.
  • sumire 20.09.19, 13:23
    Ponownie - to była inicjatywa jednej osoby, fotografa Tomka Sikory, opozycja żadnej agencji nie płaciła, żeby takie coś zrealizować.
    Faktycznie, mleko się rozlało. Lud łyknął.
  • umi 20.09.19, 14:27
    Wymyslil haslo i sposob realizacji? No to chyba mu sie czyms porzadnie narazili.
  • sumire 20.09.19, 14:56
    Być może. I co w związku z tym?...
  • umi 20.09.19, 17:39
    W zwiazku z tym efekt jest jaki jest.
  • sumire 20.09.19, 18:05
    Efekt jest taki, że pelikany łyknęły pokrzykiwania PiS-u (który NIGDY nie był łaskawy wobec ani chorych psychicznie, ani niepełnosprawnych), że to obraza i dyskryminacja wyprodukowana przez opozycję.
    Pod rozwagę.

Niektóre filmiki w tej kampanii są kiepskie, niektóre są bardzo zwyczajne. Ale ziarno zostało zasiane.
  • triismegistos 20.09.19, 23:37
    Tak pelikany, a w ogóle to najgorszy sort polaków big_grin

--
    Rodziny niepełne i nietradycyjne to te, w których nie ma kota.
  • sumire 21.09.19, 11:33
    Nie twierdzę, że najgorszy sort. Na pewno natomiast twierdzę, że ostatnie lata, zamiast wzbudzić w Polakach czujność, gdy ktoś ewidentnie manipuluje przekazem, raczej ją uśpiły. Natychmiast się przyjęło, że opozycja kpi z chorych psychicznie i już, pozamiatane. Nieważne, że dzieje się masa innych rzeczy, ważne, że znowu skutecznie wzbudziło się w obywatelach oburzenie, a zanim zapomną, o co właściwie się oburzali - to już ileś innych, ważniejszych spraw na dobre zejdzie z agendy.
    To, co mnie tu bardziej rusza, to intrygujące i nagłe przejęcie się losem chorych psychicznie, na których zwykle przeciętny Polak ma wywalone lub też bez cienia skrupułów nazywa ich wariatami. I nagle - och! Jak można! Bardzo dobrze to skomentował Andrzej Saramonowicz: "To nie aktor stygmatyzuje chorych psychicznie, ale ich rzekomi obrońcy, którzy chcą, byśmy uwierzyli, że choroba psychiczna to głupie miny".
  • triismegistos 21.09.19, 11:45
    Kto ma wywalone? Ja? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

--
    spotted madka to taki krzyk pustych macic.
    by mrozkagrazka
  • sumire 21.09.19, 16:19
    Czy gdzieś napisałam, że ty masz wywalone? Przeczytaj jeszcze raz może.
  • triismegistos 21.09.19, 16:53
    To może panuj nad tym co piszesz?
    "To, co mnie tu bardziej rusza, to intrygujące i nagłe przejęcie się losem chorych psychicznie, na których zwykle przeciętny Polak ma wywalone lub też bez cienia skrupułów nazywa ich wariatami. I nagle - och! Jak można! "
    Sugerujesz, że oburzeni tym żenujacym spotem mają na codzień wywalone na osoby chore psychicznie i dopiero ten popis żenady je oburzył. Więc ja pytam- kogo dokładnie z oburzonycn spotem masz na myślli, hę? Pokaż palcem i przedstaw dowody, albo odszczekaj.

--
    spotted madka to taki krzyk pustych macic.
    by mrozkagrazka
  • black.emma 21.09.19, 17:33
    Zwłaszcza, ze przynajmniej w tym wątku oburzyło sie właśnie sporo osób, które maja kontakt z takimi osobami na codzień.
  • sumire 21.09.19, 17:42
    Nie zamierzam niczego odszczekiwać, sorry. Miałam w rodzinie osoby chore psychicznie, i to ciężko chore. Wiem doskonale, jakie w naszym kraju jest podejście do takich osób. Mało tego, zdaję sobie sprawę z tego, że w naszym kraju osoba z pospolitą nerwicą lękową bywa uważana za nienormalną. O co więcej, nie uważam spotu Pszoniaka za udany. Ale aferę wokół tego zrobioną i święte oburzenie uważam za głęboko przesadzone. PiS bardzo się cieszy, że udało mu się odwrócić uwagę od całego guana, które robi i zwalić winę za tę akcję na opozycję, i zaciera rączki, patrząc, jak ludzie się gorszą. Gorszą się bez cienia refleksji typu "ale chwileczkę...".
  • black.emma 21.09.19, 18:49
    Ale dlaczego ty nie możesz zrozumieć, że ludzie się gorszą "niepolitycznie"? Czas głośno i wyraźnie niektórym uświadomić, że nie życzymy sobie takich akcji w przestrzeni publicznej i niech się ogarną. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Niech pan Pszoniak usłyszy, co ludzie sądzą o jego głupiej akcji.
    A to, że oceniamy wpływ tego spotu na szanse opozycji w wyborach, nie oznacza, że nie zdajemy sobie sprawy, że pis manipuluje przekazem, a od guana, które zrobił to już raczej uwagi się odwrócić nie da.
  • sumire 22.09.19, 00:23
    Pan Pszoniak usłyszał.
    A uwaga odwrócona została. Czego dowodzi m.in. to, co napisałaś: "oceniamy wpływ tego spotu na szanse opozycji w wyborach". CBDU. Dziękuję, dobranoc.
  • triismegistos 22.09.19, 09:29
    Tak myślałam, że tylko w jedną stronę umiesz szczekać. Żenujące, zupełnie jak ten spot.

--
    Jeśli siedzisz gdzieś na ławeczce, a nagle jakiś nieznajomy siada obok ciebie, po prostu spójrz na niego i spytaj:
    - Przyniosłeś pieniądze?
  • sumire 22.09.19, 13:23
    Daruj sobie teksty o szczekaniu może.
  • sniyg 22.09.19, 00:54
    Przecież to nie jest parodia osób chorych psychicznie, przepraszam, ale jak można być tak tępym żeby wierzyć że aktorzy tej miary co Gajos czy Pszoniak wyśmiewają niepełnosprawnych? Nie świruj, czyli nie wygłupiaj się. O to chodzi w tych spotach. Nigdy nikt z was się nie wygłupiał robiąc tzw. "głupie miny"? Robienie głupich min to wyśmiewanie chorych psychicznie, ludzi z depresją czy nerwicą lękową? Co to za idiotyzm? Że PiS tak interpretuje nie dziwi, ale ze tylu ludzi w to wierzy, dramat po prostu...
  • taki-sobie-nick 22.09.19, 01:10
    Przecież to nie jest parodia osób chorych psychicznie, przepraszam, ale jak można być tak tępym żeby wierzyć że aktorzy tej miary co Gajos czy Pszoniak wyśmiewają niepełnosprawnych? Nie świruj, czyli nie wygłupiaj się. O to chodzi w tych spotach. Nigdy nikt z was się nie wygłupiał robiąc tzw. "głupie miny"?

Nie wiem, o co im chodzi, ale wyszło jak wyszło.

Aktorzy tej miary, bo dobrze grają? A jeśli tancerz dobrze tańczy, a inżynier dobrze projektuje mosty, to obaj mają według ciebie nieskazitelne zasady moralne?
  • sumire 22.09.19, 01:45

> Nie wiem, o co im chodzi, ale wyszło jak wyszło.

Ot, i doskonałe podsumowanie całej aferki smile
  • ck2 22.09.19, 08:20
    > Czy gdzieś napisałam, że ty masz wywalone? Przeczytaj jeszcze może.

Niestety, oczekiwanie dyskusji na pewnym poziomie ogólności i nieodbierania osobiście cudzych opinii bywa bezprzedmiotowe, a na tym forum to już w ogóle można pomarzyć.
  • black.emma 21.09.19, 12:31
    Strasznie dużo nieuzasadnionej pogardy w tych twoich wypowiedziach. To, ze widzimy co wyprawia PiS, nie znaczy, że będziemy akceptować każde durnowate akcje. A wypowiedź Saramonowicza tak samo od czapy. Część aktorów/dziennikarzy potrafiła zrobić filmiki ze smakiem, a Pszoniak mało, że się skompromitował, to jeszcze całej akcji zaszkodził. Nikt tu nie pisze, że opozycja kpi z chorych psychicznie, tylko, że nie robi NICZEGO, żeby te wybory wygrać. Oczywiście potem będą cali w pretensjach do tych głupich wyborców i nawet im przez myśl nie przejdzie, że to oni pokpili sprawę. Ich niemoc, oderwanie od realiów i pogardę do Polaków widać nawet w takim błahym wypadku, jak spocik tego aktorzyny. A ty się dajesz manipulować całej tej zgrai, która będzie teraz odwracać kota ogonem.
  • sumire 21.09.19, 16:34
    Nie, nie pogardy, po prostu ręce mi opadły. PiS rozegrał swoich przeciwników ich własną bronią - polityczną poprawnością. To PiS odkręcił kota ogonem - gdyby nie oni, parę osób by te spoty obejrzało i nic. Rozbuchali w internecie aferę pod tytułem "opozycja śmieje się z wariatów". PFN dostał miliony za stockowe zdjęcia? Nieważne. Dowody z wypadku zniszczone? Nieważne. Opozycja śmieje się z wariatów, to jest ważne! Oj, chwileczkę, to nie opozycja?... Ale za to opozycja nic nie robi, więc to jej wina, hurr durr!

Nie znoszę PiS-u, ale muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jak pięknie udał troskę o ludzi chorych psychicznie i jak napędził na siebie swoich przeciwników, którzy nadal wierzą, że istotnie oburzają się na realną, a nie sztucznie stworzoną aferę.

PS A nazywając Pszoniaka aktorzyną, mówisz o sobie więcej, niż o nim. Zwłaszcza w kontekście obruszania się na moją i "ich" (kimkolwiek ci "oni" są) pogardę smile
  • black.emma 21.09.19, 17:31
    sumire napisała:

> Nie, nie pogardy, po prostu ręce mi opadły. PiS rozegrał swoich przeciwników ic
    > h własną bronią - polityczną poprawnością. To PiS odkręcił kota ogonem - gdyby
    > nie oni, parę osób by te spoty obejrzało i nic. Rozbuchali w internecie aferę p
    > od tytułem "opozycja śmieje się z wariatów".

Nie zauważyłaś mojego wpisu, ze nic nie wiedziałam o pisowskiej aferze?

PFN dostał miliony za stockowe zdj
    > ęcia? Nieważne. Dowody z wypadku zniszczone? Nieważne. Opozycja śmieje się z wa
    > riatów, to jest ważne! Oj, chwileczkę, to nie opozycja?... Ale za to opozycja n
    > ic nie robi, więc to jej wina, hurr durr!
    >
    Na jakiej podstawie tak sadzisz? Wymyśliłaś sobie tezę i zaczęłaś dyskutować sama ze sobą. Powodzenia.

> Nie znoszę PiS-u, ale muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jak pięknie udał
    > troskę o ludzi chorych psychicznie i jak napędził na siebie swoich przeciwnikó
    > w, którzy nadal wierzą, że istotnie oburzają się na realną, a nie sztucznie stw
    > orzoną aferę.

To nie afera tylko idiotyczne filmiki podstarzałych aktorów.

>
    > PS A nazywając Pszoniaka aktorzyną, mówisz o sobie więcej, niż o nim. Zwłaszcza
    > w kontekście obruszania się na moją i "ich" (kimkolwiek ci "oni" są) pogardę :
    > )
    Cóż, to, ze zagrał pare dobrych ról nie oznacza, ze wolno mu wiecej. Takie samo zdanie mam o świetnych reżyserach, którzy molestują dzieci albo znanych pisarzach obrażających kobiety. Jeszcze mi sie w głowie nie przewróciło i nie mam skłonności do bezrefleksyjnej wiary w "autorytety".
    Po co piszesz "ich" skoro doskonale wiesz o kim mowie. Zapisz sie do pisu, masz podobny styl dyskusji.
  • sumire 21.09.19, 17:48
    Po pierwsze, nie wymyśliłam tej tezy, bo w tym wątku już oskarżono opozycję o całą koncepcję, a potem oskarżono ją o to, że się nie broniła, że to nie jej koncepcja big_grin
    Po drugie, nie rozumiem, po co ten ageism. Jak rozumiem, przyjmujemy podwójne standardy i możemy się gorszyć hasłem "nie świruj", ale jednocześnie nazywać kogoś podstarzałym. LOL. Ot i tyle warte całe to świynte oburzenie.
  • black.emma 21.09.19, 18:34
    Moze nie zauważyłaś ale nie chodzi o hasło. Podstarzały to akurat fakt i to bardzo znaczący, bo młodsi autorzy filmików nie posłużyli sie takimi schematami.
  • ck2 22.09.19, 08:17
    > Faktycznie, mleko się rozlało. Lud łyknął.

Ty masz rację z tym Kurskim. Że kilkanaście lat temu jego zdanie o ciemnym ludzie zostało potraktowane jak argogancja i chamstwo, a to była po prostu bardzo trafna diagnoza. Nie na darmo Jarek tyle czasu trzyma go w tvp.
  • nenia1 20.09.19, 11:24
    Przesada, spoty są nieco niezręczne, ale nie wierzę, że ktoś chciał obrazić chorych psychicznie i niepełnosprawnych. To są aktorzy, artyści, inna mentalność, większa ekspresja. Można pooglądać autoportretowe zdjęcia Witkacego albo zobaczyć Pszoniaka w Pożegnaniu Jesieni, żeby zauważyć pewną zbieżność gry aktorskiej, a żadnego chorego psychicznie tam nie grał.
    Niemniej ten przekaz w większości do ludzi nie trafi, i znowu nieco niebezpiecznie trąci "ty nie świruj, tylko rób co mówimy my" a PIS nagle zrobił się politpoprawny i jedzie ze swoją propagandą. Swoją drogą nie widziałam nigdy chorych psychicznie, którzy się tak zachowują.
  • 45rtg 20.09.19, 11:31
    nenia1 napisała:

> Przesada, spoty są nieco niezręczne, ale nie wierzę, że ktoś chciał obrazić cho
    > rych psychicznie i niepełnosprawnych. To są aktorzy, artyści, inna mentalność,

No i co z tego, że nie chciał? Jak się robi taką akcję, to trzeba wziąć jakiegoś speca od PR i zapytać, co o tym myśli. A nie fochać się, że przypadkowe społeczeństwo nie rozumie głębi przekazu Nehrebeckiej.
    Jakby zrobili akcję "nie bądź bezwolnym Murzynem z plantacji, idź na wybory" to też by było tłumaczenie, że nie chcieli nikogo obrazić?
  • nenia1 20.09.19, 11:40
    Nie manipuluj, tu nikt nie powiedział "nie bądź chory psychicznie, idź na wybory" tylko został użyty potoczny zwrot, który nie miał jak do tej pory żadnej konotacji z rzekomym wyśmiewaniem się z chorych psychicznie czyli "nie świruj". Co ma do tego Murzyn? Popadamy w chorą poprawność.
  • mai-ra3 20.09.19, 11:43
    Tak można by myśleć nie widząc spotu...
  • 45rtg 20.09.19, 11:45
    nenia1 napisała:

> Nie manipuluj, tu nikt nie powiedział "nie bądź chory psychicznie, idź na wybor
    > y" tylko został użyty potoczny zwrot, który nie miał jak do tej pory żadnej kon

Nie potoczny zwrot, tylko wyraźnie zostały POKAZANE zachowania osób chorych psychicznie. Nie świrujący deskorolnarze, nie świrujące nastolatki, nie świrujący ziomal na imprezie, tylko ludzie z tikami, z lękami, z niedorozwojami. Nie ma co tłumaczyć, "co poeta miał na myśli", ważne jest, co mu wyszło.

• nenia1 20.09.19, 12:09
    Wyszło co wyszło, ale idą armaty na wróbla, od razu "pogarda" dla osób niepełnosprawnych, "szambo", wyzywanie aktorów od "starych" (starych już można obrażać?). Agresja jest niesamowita. I to szczucie przez PIS.
    Jak to mówi mój kolega "strzały z d..y się zdarzają" każdemu. Ale dlaczego od razu taka nienawiść, szczucie, agresja. ogromne emocje?

• 45rtg 20.09.19, 12:14
    nenia1 napisała:

> Wyszło co wyszło, ale idą armaty na wróbla, od razu "pogarda" dla osób niepełno
    > sprawnych, "szambo", wyzywanie aktorów od "starych" (starych już można obrażać?

Jest kampania wyborcza. Poza tym już od dawna kręci się obustronne odczłowieczanie przeciwnej strony politycznej, więc co Cię dziwi?
  • nenia1 20.09.19, 12:22
    Oj jakiś ty mądry...co cię dziwi?...to samo nieustannie, czyli zgadzanie się na zastaną rzeczywistość. Jest kampania wyborcza, zresztą zawsze tak było, więc dalej musi być maksymalne podbijanie wzajemnej nienawiści i szczucie jednych na drugich, bo jakże by inaczej.
  • australijka 20.09.19, 12:35
    Sugerujesz, że zaczęłam dyskusję bo szczuję i nienawidzę? No proszę, nie żartuj. W jakim celu pan Pszoniak na co dzień paryski elegancik z fularem, pokazuje starcze, nieco zaniedbane zęby a ubrany jest w bluzę manela z dziurami na ściągaczach, co widać nawet na wrzuconym tu filmiku. Dlaczego pan Gajos niezwykle dbający o wizerunek i ubierany ze smakiem przez żonę eksponuje spożywczą ciążę w zbyt ciasnej koszuli a włosy ma tłuste jak smalec. Dlaczego pani ambasadorowa Nehrebecka atakuje pomarszczoną twarzą kobiety zaniedbanej a Pani Janda robi z siebie klowna czy raczej kobietę zaburzoną, która własnie taki makijaż potrafi zrobić wychodząc z domu. Jaki jest przekaz tej przebieranki? Do kogo skierowany? Co ma pokazywać? Kogo reprezentować? A potem kolejne "widzisz świrze nie poszedłeś na wybory to teraz masz"? Grają role jak to aktorzy? Jakie role na kim wzorowane.
  • sumire 20.09.19, 12:53
    "Atakuje pomarszczoną twarzą kobiety zaniedbanej"...
    Ona ma 72 lata.
  • 35wcieniu 20.09.19, 13:28
    I ma taką twarz na większości zdjęć, gdyż tak po prostu wygląda. Nie jest to żadne atakowanie twarzą kobiety zaniedbanej, tylko normalna twarz kobiety w tym wieku.

--
    - Ale jak przez głowę?
  • nenia1 20.09.19, 13:27
    australijka napisał(a):

> Sugerujesz, że zaczęłam dyskusję bo szczuję i nienawidzę?

Sugeruję, żebyś wchodząc dyskusję czytała nieco więcej niż ostatni post, do którego się dopisujesz, wtedy byłoby jasne, że nie piszę o tobie.

Co do reszty. Ochłoń i zastanów się przez chwilę. Naprawdę sądzisz, że w tym spocie chodziło o wyśmiewanie chorych psychicznie? Pracujesz podobno na psychiatrii to chyba wiesz, że większość pacjentów raczej snuje się po korytarzach otumaniona lekami niż maluje sobie twarz i zachowuje się jak błazen.
    Być może ja też jestem nieco skrzywiona zawodowo bo na co dzień i od lat mam kontakt ze środowiskiem artystycznym, w tym bardzo dobrze znam ludzi z Mumio, o których też można powiedzieć, że wyśmiewają ludzi chorych psychicznie, bo kto normalny tak się zachowuje, prawda? Jak ktoś się uprze...Aktor, artysta, traktowany zbyt dosłownie niestety zawsze będzie źle odebrany, mój znajomy też nie potrafił zrozumieć dlaczego w Hero "fruwają" bo przecież normalnie ludzie nie fruwają, z tym, że faktycznie nie miejsce na takie zachowania i aktorskie popisy, w "poważnym świecie wśród poważnych osób" czyli nie w piekle kampanii wyborczej.
  • black.emma 20.09.19, 12:38
    nenia1 napisała:

Ale dlaczego od r
    > azu taka nienawiść, szczucie, agresja. ogromne emocje?
    >
    Bo uderzyli w bardzo wrażliwą nutę. Takie reakcje społeczeństwa można było przewidzieć.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 17:31
    Swoją drogą nie widziałam nigdy chorych psychicznie, którzy się tak zachowują.

A jakichś widziałaś?
  • ajriszka 20.09.19, 20:12

> A jakichś widziałaś?

Czy jesteś lekarzem? Pytam z ciekawości...kim jesteś.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 20:26
    Nie, nie jestem lekarzem.
  • stephanie.plum 20.09.19, 13:06
    nie przejmujta się tak, na opozycję głosują tylko ludzie mądrzy i na wysokim poziomie, więc na pewno będą ponad to, a tacy "świrnięci", to i tak wszyscy na pis...

--
    idę tam, gdzie idę
  • bo_ob 20.09.19, 13:45
    Grupa wybitnych artystów zorganizowała wydarzenie mające na celu zachęcić ludzi do wzięcia udziału w wyborach. Wydarzenie pod hasłem "przestań już się wygłupiać, tylko idź na te wybory" przedstawiono w formie kreacji aktorskiej polegającej właśnie na wygłupianiu się (tu przywołuję dla porównania podobne akcje Monty Phytona, Jasia Fasoli czy Flipa i Flapa).
    www.youtube.com/watch?v=dAyvkrd21mc
    Jeśli Polacy nie odróżniają kreacji aktorskiej jako środka wyrazu od realnego życia to znaczy, że już nie jesteśmy najweselszym barakiem w tej części świata, tylko pozbawionym inteligencji ponurym zbiorem ludzi a Gombrowicz, gdyby zył, dopiero miałby używanie.

Miętus i Syfon to cisi bohaterowie dzisiejszej Polski?

PiS-owi trzeba przyznać jedno: ma doskonała propagandę i wie, że ciemny lud wszystko kupi.

• 45rtg 20.09.19, 14:11
    bo_ob napisała:

> Jeśli Polacy nie odróżniają kreacji aktorskiej jako środka wyrazu od realnego ż
    > ycia to znaczy, że już nie jesteśmy najweselszym barakiem w tej części świata,
    > tylko pozbawionym inteligencji ponurym zbiorem ludzi a Gombrowicz, gdyby zył,

Właśnie dlatego, że Polacy odróżniają realne życie od kreacji aktorskiej, oraz że mają całkiem niezłą wrażliwość, to razi ich przedstawianie chorych psychicznie jako głupków, którzy w domyśle - nie idą na wybory.

A po apelach o wyjęcie kija z d*py to zawsze można rozpoznać chama, który podstawił nogę inwalidzie i nie rozumie, dlaczego otoczenie się nie śmieje, że on sobie głupi ryj rozwalił.
  • sumire 20.09.19, 14:26
    Co do tych apeli o wyjęcie - pamiętam sprzed paru lat wieeeelką aferę o baner z Zimnym Lechem na hotelu Forum i ból tylnej części ciała prawicy, która reklamę piwa uznała za akcję polityczną.
    A co do tego odróżniania - czytałam odegdaj wywiad z Piotrem Cyrwusem, który mówił, że wielu ludzi w realu bierze go za Ryśka.

PiS zrobił piękne widły z igły, Patryś Jaki zaśmiewa się teraz, jak to 45rtg i reszta kupili narrację "atak elyty na niepełnosprawnych".
  • 45rtg 20.09.19, 14:58
    sumire napisała:

> PiS zrobił piękne widły z igły, Patryś Jaki zaśmiewa się teraz, jak to 45rtg i
    > reszta kupili narrację "atak elyty na niepełnosprawnych".

Jak widzę, bohatersko walisz w chochoła. Nie wiem, jak inni, ja tu nie widzę ataku. Ja tu widzę manie niepełnosprawnych psychicznie po prostu w d*pie. I żaden Jaki nie jest mi do tego potrzebny. Tak samo widziałbym manie w d*pie i instrumentalne traktowanie kobiet, gdyby ktoś nagrał filmy pod hasłem "nie bądź baba, idź głosować" z Jandą grającą stereotypową słodką idiotkę.
  • sumire 20.09.19, 15:01
    Niepełnosprawnych psychicznie?...
  • 45rtg 20.09.19, 15:02
    sumire napisała:

> Niepełnosprawnych psychicznie?...

Czepisz się teraz, że terminologia kliniczna jest jakaś inna?
  • sumire 20.09.19, 15:12
    Nie nie, po prostu twoja riposta wpasowuje się doskonale w nerwową linię obrony PiS, który też stawia znak równości pomiędzy chorymi psychicznie a niepełnosprawnymi, a wszystko to doczepia do formułki "świrować".
  • 45rtg 20.09.19, 15:19
    sumire napisała:

> Nie nie, po prostu twoja riposta wpasowuje się doskonale w nerwową linię obrony
    > PiS, który też stawia znak równości pomiędzy chorymi psychicznie a niepełnospr
    > awnymi, a wszystko to doczepia do formułki "świrować".

Czyli czepiasz się niuansów terminologii medycznej. Pięknie.
  • sumire 20.09.19, 15:34
    Wymieńmy wszystko, na czym 45rtg się zna... Och, terminologia medyczna też jest na liście! Jakieś zaskoczenie? Nope.
  • 45rtg 20.09.19, 16:51
    sumire napisała:

> Wymieńmy wszystko, na czym 45rtg się zna... Och, terminologia medyczna też jest
    > na liście! Jakieś zaskoczenie? Nope.

Kompleksy?
  • sumire 20.09.19, 16:53
    Tak, twoje, rekompensowane wymundrzaniem się na forum na każdy możliwy temat, od teatru po nauki medyczne, są widoczne gołym okiem smile Jakież to miłe, że mamy tu mężczyzn znających się na wszystkim, którzy mogą nam objaśniać świat!
  • vodyanoi 20.09.19, 14:14
    Grupa tych wybitnych artystow jest juz po prostu stara i przestala byc smieszna. Tak to niestety jest. To, co nakręcili, moze jest smieszne dla nich - ludzi 70+. Lub dla innych wybitnych artystow. Dla mnie jest po prostu żenujące. I wcale nie chodzi mi o to, czy mozna to odczytywac jako nabijanie sie z osob uposledzonych, czy nie.

Stanislaw Tym, grający w wielu komediach, przy ktorych do dzisiaj pękam ze śmiechu, nakręcił kiedyś żenujący film pod tytułem „Ryś”, z ktorego ludzie wychodzili z kina. A grali tam chyba wszyscy wielcy artysci, jakich udalo sie tylko w Polsce znalezc.
    „Nie świruj” jest wlaśnie takim „rysiem”.
  • bo_ob 20.09.19, 14:25
    Nie rozumiem, co ma z tym wszystkim wspólnego wiek. Starzy nie są śmieszni a młodzi są? No nie.

Jasne, że różnych ludzi śmieszą różne rzeczy i to jest OK. Jasne, że nie każdego śmieszy Monty Python. I nie o to przecież chodzi, czy kogoś te kreacje aktorskie śmieszą czy nie. Problem jest wtedy, gdy ktoś kreację aktorską traktuje jak życie, bo to znaczy, że nie ma poczucia humoru. Czy jeśli jakiś aktor gra rolę osoby psychicznie chorej to obraża tym chorych? Jeśli na filmie Jacek Kleyff w głupiej czapeczce mówi "ładnie się ubierzcie", obraża eleganckich ludzi?

Nie darmo wspomniałam o Gombrowiczu.

• vodyanoi 20.09.19, 14:53
    Och, tak... Nie każdego śmieszy Monty Python.
    www.theguardian.com/commentisfree/2018/aug/01/tv-comedy-monty-python-hannah-gadsby
    Problem z Monty Pythonem jest taki, że był świetny, rewelacyjny - w swoim czasie. A ten czas był ile lat temu?
    Niestety, humor się starzeje. I problem z akurat tą kreacją aktorską jest taki, że to miało być śmieszne. No bo chyba nie poważne, prawda? A śmieszne nie jest.
    Obejrzałam kilka tych filmów i mój odbiór jest taki, że jest to grupa starszych osób, które spędziły ze sobą kilkadziesiąt lat, których śmieszą te same żarty, które śmieszyły innych 40 lat temu. Do kogo chcą tym dotrzeć? Do innych 70+? Bo takich to raczej zachęcać nie trzeba. To ludzie, którzy mają wdrukowane jeszcze z PRL, że na wybory trzeba iść.
    Bo jeśli miało być to skierowane do tych, którzy nie idą, czyli młodych, no to kulą w płot, nie uważasz?
  • bo_ob 20.09.19, 15:17
    Do kogo skierowane? nie mam pojęcia, ale intencjonalnie pewnie do tych, którzy zamiast chodzić na wybory wolą się wygłupiać.
  • 45rtg 20.09.19, 15:01
    bo_ob napisała:

> Nie darmo wspomniałam o Gombrowiczu.

Gombrowicz nie wyśmiewał niepełnosprawnych. Nie wycieraj sobie nim... ust, proszę.
  • dzikka 20.09.19, 14:27
    bo_ob napisała:

> Grupa wybitnych artystów zorganizowała wydarzenie mające na celu zachęcić ludzi
    > do wzięcia udziału w wyborach. Wydarzenie pod hasłem "przestań już się wygłupi
    > ać, tylko idź na te wybory" przedstawiono w formie kreacji aktorskiej polegając
    > ej właśnie na wygłupianiu się (tu przywołuję dla porównania podobne akcje Monty
    > Phytona, Jasia Fasoli czy Flipa i Flapa).
    > www.youtube.com/watch?v=dAyvkrd21mc
    > Jeśli Polacy nie odróżniają kreacji aktorskiej jako środka wyrazu od realnego ż
    > ycia to znaczy, że już nie jesteśmy najweselszym barakiem w tej części świata,
    > tylko pozbawionym inteligencji ponurym zbiorem ludzi a Gombrowicz, gdyby zył, d
    > opiero miałby używanie.
    >
    > Miętus i Syfon to cisi bohaterowie dzisiejszej Polski?
    >
    > PiS-owi trzeba przyznać jedno: ma doskonała propagandę i wie, że ciemny lud wsz
    > ystko kupi.
    >

kampanie należy dostosować do sytuacji. Obecnie wygrywa partia, która podzieliła Polaków, stworzyła nowe "elity" i powiedziała, że im jesteś mniej wykształcony, gorzej pracujący (albo w ogóle) tym lepiej, bo to ty jesteś "solą tej ziemi". Wiec trudno wymagać, aby ten elektorat zrozumiał kreacje aktorskie, on zobaczy to co partia mu powie, aktorów "totalnej opozycji", którzy wyśmiewają upośledzonych oraz uważają wyborców PiS za chorych psychicznie. A trzeba pisowi oddać, ze są doskonałymi uczniami szkoły goebelsowskiej, rzekłabym uczniowie przerośli mistrza. Do tego maja swoje media narodowe i żywych orędowników w postaci księży.

• bo_ob 20.09.19, 14:31
    dzikka napisała:

> kampanie należy dostosować do sytuacji.

I tak, i nie.
    Niebezpieczne jest myślenie polegające na tym, że wolno nam dobierać tylko taką formę ekspresji, aby nie narazić się partii rządzącej i jej elektoratowi.

• dzikka 20.09.19, 14:54
    bo_ob napisała:

> I tak, i nie.
    > Niebezpieczne jest myślenie polegające na tym, że wolno nam dobierać tylko taką
    > formę ekspresji, aby nie narazić się partii rządzącej i jej elektoratowi.
    >

O nie, w tym wypadku nie możesz się narazić, bo i tak jesteś zdrajcą, elementem animalnym, antypolakiem, lewakiem itd. Jedyne co możesz to nie dawać im podpałki do kolejnego najeżdżania i rozdmuchiwania "afer totalnej opozycji i jej zwolenników". Sama akcja nie jest zła, jednak można ekspresje aktorska przedstawić w sposób jaki zrobiło to kilku aktorów bez udawania "wariata". Jednak najbardziej kuriozalne jest to, że tekst "nie świruj, idź na wybory" skierowany jest do ludzi, którzy nie idą głosować a nie do wyborców PiS, no ale propaganda pisowska działa i jak zawsze rozdmuchuje i manipuluje swoimi wyborcami jak chce....
  • umi 20.09.19, 14:29
    Jesli Polacy nie lubia wysmiewania sie z ludzi, ktorzy maja problemy nie na wlasne zyczenie i gdyby mogli wybrac, na pewno chcieliby byc zdrowi, to maja kij w d.? No chyba nie. Zreszta, sa jakies granice, to jest w koncu kampania wyborcza, a nie niszowa inscenizacja. Politycy powinni nieco bardziej szanowac innych. Zwlaszcza chorych.
  • bo_ob 20.09.19, 14:33
    umi napisała:

> Jesli Polacy nie lubia wysmiewania sie z ludzi, ktorzy maja problemy nie na wla
    > sne zyczenie i gdyby mogli wybrac, na pewno chcieliby byc zdrowi, to maja kij w
    > d.? No chyba nie. Zreszta, sa jakies granice, to jest w koncu kampania wyborcz
    > a, a nie niszowa inscenizacja. Politycy powinni nieco bardziej szanowac innych.
    > Zwlaszcza chorych.

Chyba nie rozumiem, jaką myśl chciałaś mi przekazać.

• umi 20.09.19, 14:59
    Skomentowalam to zdanie: Jeśli Polacy nie odróżniają kreacji aktorskiej jako środka wyrazu od realnego życia to znaczy, że już nie jesteśmy najweselszym barakiem w tej części świata, tylko pozbawionym inteligencji ponurym zbiorem ludzi a Gombrowicz, gdyby zył, dopiero miałby używanie.

To nie wyglada jak kreacja aktorska. Wyglada na wysmiewanie sie. I albo razi, albo wqvia, albo jesli ktos widzial takich chorych ludzi, to mu sie robi przykro jak ch.olera. To jakby pokazywac w "zabawnym" skeczu osobe ktora probuje isc o kulach, nie daje rady, upada i znow probuje. I jakies blyskotliwe haslo kojarzace sie np. z dystrofia miesniowa. No jprdl. Mozgu jednak trzeba uzywac. Nawet, jak sie jest artysta. I zwlaszcza, jesli sie odnosci do szerszej grupy ludzi, nie jakiegos niszowego twoarzystwa nawyklego do ekscentrykow i ich peronowych odjazdow.
  • nenia1 20.09.19, 15:11
    umi napisała:

> To nie wyglada jak kreacja aktorska. Wyglada na wysmiewanie sie. I albo razi, a
    > lbo wqvia, albo jesli ktos widzial takich chorych ludzi, to mu sie robi przykro
    > jak ch.olera. To jakby pokazywac w "zabawnym" skeczu osobe ktora probuje isc o
    > kulach, nie daje rady, upada i znow probuje.

Czyli Monthy Python w Ministerstwie Głupich Kroków wyśmiewał osoby niepełnosprawne? Paranienormalni to już ogólnie straszni są, sama nazwa wskazuje z kogo szydzą, wstydu nie mają.
  • bo_ob 20.09.19, 15:40
    A tu: www.youtube.com/watch?v=vy38NLQeZJM Mr. Bean wyśmiewa sie z chorych w szpitalu.
  • umi 20.09.19, 15:43
    Ja juz podziekuje. Chyba, ze nenia lubi.
  • sumire 20.09.19, 16:02
    Dodajmy do tego "Małą Brytanię", w całości niemal złożoną z dowcipów o mniejszościach, chorych, niepełnosprawnych intelektualnie, otyłych etc.
    No, ale to wytworny brytyjski humor, nie to co jakieś przaśne wybryki starych polskich aktorów. Pewnie z demencją już.
  • bo_ob 20.09.19, 16:14
    Jeśli o starcach mowa, dodajmy: "Kuuba? Kto mówi? Ale czy Kuba?" smile
  • jezdem-mondry 20.09.19, 16:32
    bo_ob napisała:
    > Jeśli o starcach mowa, dodajmy: "Kuuba? Kto mówi? Ale czy Kuba?" smile

To nie było o starcach tylko o żydach. Albo Żydach.
  • bo_ob 20.09.19, 16:36
    ale stare jest, nie?
  • jezdem-mondry 20.09.19, 16:39
    bo_ob napisała:
    > ale stare jest, nie?
    No.
    Ci co pamiętają są już starcami albo nie żyją big_grin
  • bo_ob 20.09.19, 16:46
    jezdem-mondry napisał:

> No.
    > Ci co pamiętają są już starcami albo nie żyją big_grin

Tak jest. Jest deska, jest sęk. Sęk w tym, że ci starcy co jeszcze nie umarli wyśmiewają się z Żydów.
  • jezdem-mondry 20.09.19, 16:55
    bo_ob napisała:
    Sęk w tym, że ci starcy co jeszcze nie umarli wyśmiewają się z Żydów.

Ale w przypadku szmoncesów, to często żydzi wyśmiewali żydów. Albo Żydów.
  • bo_ob 20.09.19, 17:01
    jezdem-mondry napisał:

> Ale w przypadku szmoncesów, to często żydzi wyśmiewali żydów. Albo Żydów.

Tak, dopóki ich nie wymordowano. Potem tę rolę przejęli polscy starcy.
    Jak widać artysta tak już ma: musi świrować i kogoś wyśmiewać.

A ważne jest, aby nie świrować i iść na wybory.

• jezdem-mondry 20.09.19, 17:08
    bo_ob napisała:
    > Jak widać artysta tak już ma: musi świrować i kogoś wyśmiewać.
    >
    > A ważne jest, aby nie świrować i iść na wybory.

Artyści są różni.
    A ta idiotyczna kampania mnie na pewno nie zachęciła do głosowania. Jeśli już to na przekór, do głosowania na pis.
  • bo_ob 20.09.19, 17:13
    jezdem-mondry napisał:

> Jeśli już to na przekór, do głosowania na pis.

Możliwość wyboru jest super, ale masz już 18 lat?

• jezdem-mondry 20.09.19, 17:18
    bo_ob napisała:
    > Możliwość wyboru jest super, ale masz już 18 lat?
    >
    >

Mam.
    I choć wkurza mnie ta "świrująca" kampania, to jednak na pis nie zagłosuję.
  • bo_ob 20.09.19, 17:24
    jezdem-mondry napisał:

> Mam.
    > I choć wkurza mnie ta "świrująca" kampania, to jednak na pis nie zagłosuję.

Tak czy siak połowa narodu nie pójdzie głosować. I nie wiadomo co z tym zrobić.
  • bialeem 20.09.19, 17:26
    Wprowadzić obowiązek głosowania. To za bardzo wyników nie zmieni, ale przynajmniej głosujący będą uczciwie mogli narzekać.

--
  • bo_ob 20.09.19, 18:01
    Polakom, gdzie każdy Tomek ma swój domek, obowiązek głosowania by sie bardzo nie spodobał. Partia, która by to proponowała, przegrałaby wybory z kretesem.
  • umi 20.09.19, 15:42
    Czyli podobaja Ci sie te filmiki, ktorych dotyczy dyskusja? Sa fajne, zabawne i motywujace?
  • bo_ob 20.09.19, 15:43
    umi napisała:

> Czyli podobaja Ci sie te filmiki, ktorych dotyczy dyskusja? Sa fajne, zabawne i
    > motywujace?

Nie rozmawiamy tu o indywidulanych gustach, tylko o rozumieniu czym jest kreacja aktorska.
  • umi 20.09.19, 15:44
    No to w moim indywidualnym guscie i odczuciu ta kreacja jest tak chooyowa jak tylko mozna
  • bo_ob 20.09.19, 15:46
    umi napisała:

> chooyowa

Jaka?
  • umi 20.09.19, 17:37
    Sprawdź znaczenie w sjp. W tym slowku oo=u, y=j wink
  • black.emma 20.09.19, 15:55
    Nie porównuj żenady w wykonaniu Pszoniaka do Monty Pythona, pliz. To jest przepaść. Tu raczej widzę poziom "konwencji figurskiego"
  • bo_ob 20.09.19, 15:59
    black.emma napisała:

> Nie porównuj żenady w wykonaniu Pszoniaka do Monty Pythona, pliz.

Nie, to jest ten sam rodzaj autoironii, ta sama umiejętność nietraktowania siebie zbyt poważnie, sarkazm, ironia i dystans.
  • black.emma 20.09.19, 21:08
    Jako absolutna miłośniczka Monty Pythona protestuję. Oni nie byli zaściankowi i schematyczni.
  • triismegistos 20.09.19, 23:55
    Również protestuję zrównywaniem Monty Pythonów z tym żenującym spotem.

--
    Jeśli siedzisz gdzieś na ławeczce, a nagle jakiś nieznajomy siada obok ciebie, po prostu spójrz na niego i spytaj:
    - Przyniosłeś pieniądze?
  • bo_ob 20.09.19, 15:32
    umi napisała:

> To nie wyglada jak kreacja aktorska.

Aha. Nie wygląda twoim zdaniem. Rozumiem. Kleyff rzeczywiście chodzi w głupich czapkach.
  • 45rtg 20.09.19, 15:05
    bo_ob napisała:

> > d.? No chyba nie. Zreszta, sa jakies granice, to jest w koncu kampania w
    > yborcz
    > > a, a nie niszowa inscenizacja. Politycy powinni nieco bardziej szanowac i
    > nnych.
    > > Zwlaszcza chorych.
    >
    > Chyba nie rozumiem, jaką myśl chciałaś mi przekazać.

Zupełnie mnie to nie zaskakuje.
  • sumire 20.09.19, 14:59
    umi napisała:

>Politycy powinni nieco bardziej szanowac innych. Zwlaszcza chorych.

Mhm. Przypomnieć ci, co działo się w Sejmie podczas protestu niepełnosprawnych i jakie komentarze leciały pod ich adresem?

Rozczula mnie ta troska o stan zdrowia psychicznego Polaków, nagle rozbudzona.
  • umi 20.09.19, 15:39
    Czyja? Moja??? Bo to mnie razi. I jak widze ten watek, to nie tylko mnie. I co ma do tego protest pod Sejmem? Ja nie dyskutuje na temat polityki ktorejkolwiek partii, moge jechac po korwinistach, bo ich podejscie do kobiet wqvia mnie tak, ze bardziej sie nie da. Cala reszta to moja prywatna sprawa i nie mam zamiaru nikomu nabijac sondazow moimi argumentami big_grin
    Natomiast to pseudoartystyczne cos wpisujace sie w kampanie to jest straszny sh.it i nieprzyjemnie na to patrzec. Niezaleznie od tego, ktora opcje reprezentuje. Ja tylko na ten temat dyskutuje.
  • umi 20.09.19, 15:40
    *sondazow i inne bledy
  • bo_ob 20.09.19, 15:41
    umi napisała:

> Natomiast to pseudoartystyczne cos wpisujace sie w kampanie to jest straszny sh
    > .it i nieprzyjemnie na to patrzec.

To nie patrz.
  • umi 20.09.19, 15:42
    No wlasnie bym chciala, ale wlazlam w watek i zobaczylam. I sie nie da odzobaczyc uncertain Ch..rna ciekawosc uncertain
  • bo_ob 20.09.19, 15:43
    Ale pójdziesz na wybory?
  • umi 20.09.19, 15:44
    Hyhyhyhy
  • bo_ob 20.09.19, 15:46
    Więc jak? Pójdziesz, czy będziesz świrować?

• vodyanoi 20.09.19, 15:56
    Ja pojde. Nie wiem, na kogo zaglosuję. Dam dzieciom dlugopis do ręki i każę wybrac. Albo zaglosuję na PiS. I co? Juz nie jestem swirem? Czy zeby nim nie byc, to musze zaglosowac na kogos konkretnego?
  • black.emma 20.09.19, 15:59
    vodyanoi napisał:

> Dam dzieciom dlugopis do ręki i każę wyb
    > rac.
    W obecnej sytuacji brzmi bardzo rozsądnie 😃
  • bo_ob 20.09.19, 16:01
    vodyanoi napisał:

> Ja pojde. Nie wiem, na kogo zaglosuję. Dam dzieciom dlugopis do ręki i każę wyb
    > rac. Albo zaglosuję na PiS. I co? Juz nie jestem swirem? Czy zeby nim nie byc,
    > to musze zaglosowac na kogos konkretnego?

Świetnie, że nie będziesz świrować i pójdziesz na wybory.

• sumire 20.09.19, 15:47
    No to w czym problem, jeśli cała twoja reakcja na temat wyborów to "hyhyhyhy"?
  • umi 20.09.19, 17:35
    Bo_ob udaje, ze nie zrozumiala mojej apolitycznosci na tym forum. Kazda inna odpowiedz by pewnie ciagla, wiec dostala maksymalnie durna.
    Dla mnie EOT, jatki polityczne nie sa zabawne, a ja tu wchodze hobbystycznie suspicious
  • sumire 20.09.19, 17:38
    Tak, wiemy, wiemy... widać.
  • bo_ob 20.09.19, 17:58
    nęła.umi napisała:

> Kazda inna od
    > powiedz by pewnie ciagla

ciągnęła
  • aga_mon_ber 20.09.19, 14:02
    To śmieszne jest i głupie zarazem wink
    Kto ma iść na wybory, to pójdzie a reszta i tak będzie miała je gdzieś, jak zawsze.
  • mamablue 20.09.19, 17:14
    Dokładnie. Znajoma młodzież nawet nie wie, kiedy te wybory i do czego będzie wybieranie.
    A spot jak spot. Ani ziębi, ani grzeje.
  • milamala 20.09.19, 17:14
    Co za duren to wymyslil. Przekichane, no to PIS ma wygrana w kieszeni, ludzie sie beda bali, ze tacy madrzy jak ten spot dojda do wladzy.
  • mamablue 20.09.19, 17:20
    Przeceniasz wyborców wink
  • sumire 20.09.19, 17:28
    Kolejna, która uważa, że kampanię wymyśliła opozycja.
    Tak, PiS ma wygraną w kieszeni.
  • cruella_demon 20.09.19, 17:59
    Już pomijając kwestię niepełnosprawnych, bo zapewne nikt celowo ich nie chciał obrazić, to te filmiki są tak głupie, że aż żenujące. Jednak po inteligentnych, zdawałoby się i wykształconych ludziach można by się spodziewać czegoś lepszego.
    Poziom dowcipu na poziomie pierdzącej poduszki.
  • vodyanoi 20.09.19, 18:14
    No wiesz! Nie znasz się! Przeciez to Monthy Python, Jas Fasola i Mala Brytania w jednym! Cudze chwalicie, wlasnego nie znacie
  • jezdem-mondry 20.09.19, 18:23
    cruella_demon napisała:
    > Już pomijając kwestię niepełnosprawnych, bo zapewne nikt celowo ich nie chciał
    > obrazić, to te filmiki są tak głupie, że aż żenujące. Jednak po inteligentnych,
    > zdawałoby się i wykształconych ludziach można by się spodziewać czegoś lepszeg
    > o.
    > Poziom dowcipu na poziomie pierdzącej poduszki.

No właśnie.
    Co za debil zatwierdził te spoty?
  • sumire 20.09.19, 18:25
    A kto miał je zatwierdzać?
  • vodyanoi 20.09.19, 18:48
    Ktoś powinien big_grin
    Z tłumaczenia Pszoniaka:
    "tłumaczy, że jedynym celem jaki przyświecał twórcy i wszystkim zaangażowanym w tą akcję, była mobilizacja tej części społeczeństwa, którą nie obchodzą wybory.
    Chodziło w szczególności o młodych ludzi, bo to oni powinni decydować i wypowiadać się. To jest niezwykle ważne, by chodzić głosować. Bo jak potem jest dobrze lub źle, to wszyscy ponosimy odpowiedzialność. I tylko to było celem tego filmiku - podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską."

Pytałam, do kogo to miało być skierowane. A więc - do młodych ludzi! Tak, tak big_grin
    I dlatego wyszło, jak wyszło.
    Bo jest to po prostu poziom takiej żenady, jaką się czasem czuje, gdy starszy wujek próbuje mówić językiem młodzieży. Tylko wujkowi się wybacza, bo to jednak rodzina...
  • bo_ob 20.09.19, 19:21
    www.facebook.com/watch/?v=2661658157198848
  • jezdem-mondry 20.09.19, 19:03
    sumire napisała:
    > A kto miał je zatwierdzać?

Miał nikt nie zatwierdzać takich idiotyzmów.
    A wcześniej nikt nie powinien tego zamawiać.
    A aktorzy powinni odmówić zagrania w czymś tak głupim.
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 19:27
    Tego nikt nie "zamówił" i nikt nie "zatwierdził".

Autorem pomysłu jest pewien fotograf.
  • jezdem-mondry 20.09.19, 19:32

> Tego nikt nie "zamówił" i nikt nie "zatwierdził".
    >
    > Autorem pomysłu jest pewien fotograf.

I nie uzgadniał z nikim tej akcji? Ten fotograf.
    Czyli fotograf to debil.
    Ale że znani aktorzy okazali się debilami, to jestem zaskoczony.
  • cruella_demon 20.09.19, 19:52
    > Czyli fotograf to debil.
    > Ale że znani aktorzy okazali się debilami, to jestem zaskoczony.

Ja też.
  • sniyg 20.09.19, 19:53
    No a Einstein z wywalonym językiem to dopiero debil.
  • cruella_demon 20.09.19, 20:17
    A znasz w ogóle historię tego zdjęcia, czy tak se tylko piszesz?
  • bo_ob 20.09.19, 18:47
    jezdem-mondry napisał:

> No właśnie.
    > Co za debil zatwierdził te spoty?

No właśnie. Pewnie jakiś fotograf.
    www.facebook.com/Nie-%C5%9Awiruj-105025400877291/?ref=nf&hc_ref=ARSmQb7tA72bsfNDOwOCsphxtao823-bWLpID5OITzSQs8nXuaYK21nv7v4Yr8cP39c
  • taki-sobie-nick 20.09.19, 20:34
    wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/608234,pszoniak-akcja-nie-swiruj-idz-na-wybory-wybory-parlamentarne.html
    Nie chciał źle, biedaczek.
  • black.emma 20.09.19, 20:56
    Właśnie obejrzałam filmik Manna, czyli można zrobić to ze smakiem... Biedny Pszoniak, słoma wyszła z butów, co teraz, co teraz...
  • 1elka26 21.09.19, 08:11
    Ten "wybitny" filmik po prostu doskonale pokazuje mizerię intelektualną opozycji oraz ludzi wspierających "totalną opozycję". Podczas gdy jedni jeżdżą po kraju z programami, inni z nienawistnym przesłaniem. Jedni chcą poprawiać byt Polaków, inni po prostu odzyskać utraconą władzę.
    Nic więc dziwnego, że zrozpaczony red. Żakowski zadaje retoryczne pytanie:
    "Jeżeli oni [PiS] są tacy beznadziejni, to dlaczego spuszczają nam taki łomot?
  • taki-sobie-nick 21.09.19, 22:35
    Poprawiać byt Polaków, mówisz... A jak to się stało, że osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli beneficjentów 500+, przybywało wedle PiS-u i jego propagandzistów z tygodnia na tydzień?

Jak to się stało, że PiS nie zniósł - absurdalnego wszak - orzekania co kilka lat?

Nie zauważył onże PiS, że osoba bez nogi lub upośledzona umysłowo raczej nie rokuje poprawy?

(Odpowiedź, że PO jest okropna, NIE BĘDZIE na temat. Co robi PO, sama widzę i nie potrzebuję do tego twojej pomocy).
  • znowu.to.samo 22.09.19, 00:01
    Ja bym chciała sie dowiedzieć co za intelygencja to to wymyśliła, i co skłoniło tak znanych aktorów że zgodzili sie występować w takim shicie

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • al_sahra 22.09.19, 00:55
    Polska scena polityczna jest mi doskonale obojętna, więc na początku zignorowałam ten wątek, ale bardzo się rozrósł i z ciekawości przeczytałam.

Niezależnie od intencji, te filmiki są tak durne, że nie mogę zrozumieć, dlaczego grupa znanych aktorów wzięła w tym udział.

Usiłuję też sobie wyobrazić JEDNĄ, dowolną osobę, którą obejrzenie takiego spotu zachęciłoby do udziału w wyborach - ale wyobraźnia mi szwankuje.

Na marginesie, zaciekawiło mnie też milczące założenie uczynione w tym wątku, że większa frekwencja wyborcza byłaby na rękę opozycji. Takie myślenie nie jest odosobnione - obserwuję teraz to samo w USA - ale zawsze mnie fascynowało, dlaczego przegrani myślą, że ci, którzy nie poszli na wybory, byliby po ich stronie.
  • ajriszka 22.09.19, 09:16
    smile
  • ck2 22.09.19, 20:01
    > Na marginesie, zaciekawiło mnie też milczące założenie uczynione w tym wątku, ż
    > e większa frekwencja wyborcza byłaby na rękę opozycji. Takie myślenie nie jest
    > odosobnione - obserwuję teraz to samo w USA - ale zawsze mnie fascynowało, dlac
    > zego przegrani myślą, że ci, którzy nie poszli na wybory, byliby po ich stronie.

Tak, mnie też to zastanawia. Wyjątkiem są ludzie młodzi, bo tutaj rzeczywiscie jest do kogo mówić i kogo przekonywać do głosowania. Bo można załozyć, że jednak nie wszyscy do 25-roku życia to kuce, ktorych wybory polityczne sa powiązane z życiem seksualnym lub raczej jego brakiem. Natomiast co do starszych nieglosujacych nie mam większych zludzeń, jesli komuś do tej pory nie otworzyły się oczy.
  • bialeem 22.09.19, 20:11
    Badania twierdzą akurat, że młodzież jest aktualnie mocno prawicowa.

--
  • ck2 22.09.19, 20:28
    Młodzi mężczyźni tak, ale część z tego wyrasta (dlatego warto rozmawiać), młode kobiety są dużo bardziej liberalne lub lewicowe.
  • bei 22.09.19, 10:42
    Nie ma jednostki chorobowej „ świr” czy „ świrowanie”.
  • bei 22.09.19, 10:43
    Reklam jeszcze nie widziałam, ale pamiętacie- „ zabierz babci dowód”? Starsi ludzie tez byli oburzeni.
  • 45rtg 23.09.19, 09:14
    gogologog napisał:

> Z tego wynika ze warto przede wszystkim rozmawiac z mlodymi kobietami.
    > Zreszta bycie lewicowcem w młodości jest ok - patrz Pilsudski.

Piłsudski akurat jest bardzo dobrym przykładem na to, że jakkolwiek niebycie socjalistą za młodu gwarantuje bycie łajdakiem na starość, to jednak bycie socjalistą wcale przed tym stuprocentowo nie zabezpiecza. Przecież jedyne, co ten łobuz w życiu realnie stworzył, to zbrodnicza junta wojskowa rządząca nielegalnie Polską od 1926 roku do wojny. Ba, mogę go bez obaw o więzienie nazwać łobuzem, ponieważ jedyna w Polsce ustawa nakłądająca kary za niewłaściwy stosunek do, excusez le mot, Marszałka została uchylona po wojnie. Nawet stalinowcy nie byli tak bezczelni, żeby explicite wpisywać w prawo kary za obrazę Stalina.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka