Dodaj do ulubionych

St Barthelemy - która była, która pomoże

19.09.19, 21:09
Sprawdzałam - brak lotów. Booking - oszałamia możliwościami. Marze i tej wyspie od 2005 roku. Czy ktoś jest w stanie spełnić moje marzenie? W sensie logistycznych wskazówek ?
🙏
Edytor zaawansowany
  • kk345 19.09.19, 21:17
    Pewnie mają lokalne loty z Saint Kitts i Nevis czy coś. Jeśli nie, to rejsy. Czyli kombinujesz transport na dużą wyspę, a potem na malutką. Ja bym napisała do któregoś z obiektów gotelowych na wyspie, lokalsi poradzą najlepsze rozwiązania.
  • hungaria 19.09.19, 21:27
    St. Barthélemy has a small airport known as Gustaf III Airport on the north coast of the island that is served by small regional commercial aircraft and charters. The nearest airport with a runway length sufficient to land a typical commercial jet airliner is on the neighboring island of Sint Maarten: Princess Juliana International Airport, which acts as a hub, providing connecting flights with regional carriers to St. Barthélemy. Several international airlines and domestic Caribbean airlines operate in this sector.

Many Inter Inland ferry services operate regularly between St. Martin and St. Barts.

Na St Maarten KLM i Air France często mają dobre oferty smile
  • mia_mia 20.09.19, 01:39
    Loty na skyscanerze wyskakują bez problemu, z trzema przesiadkami, ale są.
  • mia_mia 20.09.19, 01:44
    Kliknęłam inne daty i są tylko dwie przesiadki, a całość podróży 14-16 godzin (cena ok 4500), nie wiem jak szukałaś
  • pani-nick 20.09.19, 07:06
    Może w terminie, w którym chce, nie ma lotów? Właśnie przez skyscanner szukałam. Ok, popatrzę jeszcze i może faktycznie napisze do jakiegoś hotelu. Dzięki.
  • snakelilith 20.09.19, 02:53
    Jak podaje Google, St. Barthélemy posiada lotnisko Aéroport de Saint-Barthélemy-Rémy de Haenen, które jednak z powodu krótkiego pasa nie obsługuje lotów bezpośrednich z Europy. By dostać się na wyspę najlepiej lecieć liniami Air France z lotniska Paris-Charles-de-Gaulle albo KLM z Amsterdamu Schiphol na lotnisko Princess Juliana International Airport na niderlandzkiej części wyspy Sint Maarten (St. Martin). Stamtąd latają St Barth Commuter albo Winair bezpośrednio na St. Barthélemy. Ten lot małymi maszynami (tylko takie mogą tam lądować) trwa 10 minut. Niewykluczone więc, że bliższych informacji na temat bookowania lotów może udzielić ci Air France, albo holenderskie linie KLM.
  • snakelilith 20.09.19, 02:57
    O, widzę, że hungaria znalazła to samo.
  • aquella 20.09.19, 02:58
    Najlepiej do Miami a stamtąd zabukować Cruise ship w trasie Karaiby ( może się jeszcze Meksyk zalapie) i wysiadke na st Maarten zrobić skąd jest łatwe połączenie ( no może nie w sezonie huraganów)
  • snakelilith 20.09.19, 12:48
    Też interesujące, zwłaszcza, gdy wychodzi się z założenia, "dlaczego decydować się tylko na jedną karabiską wyspę, kiedy można zobaczyć ich po drodze więcej?" Sama skłaniałabym się więc też albo do promu z St. Maarten, albo od razu do proponowanego przez ciebie resju z Miami, bo raz, że wycieczka morska, to dodatkowa atrakcja, a dwa, leciałam taką małą maszyną z jednego lotniska na drugie na Dominikanie i nie zaliczam tego do przyjemności. To raczej doświadczenie z kategorii ekstremalnych, nawet jak z St. Maarten na St. Barthélemy, to podobno tylko 10 minut.
  • pani-nick 20.09.19, 14:04
    Snake ja marzę o St Baartz od 2006 - czyli od początku mojej fascynacji Amy Winehouse. Ona tam odpoczywała, kochała to miejsce i tam zamierzała pozostać, tylko głupi ojczulek ją zmusił do powrotu w trasę.
    Wtedy zaczęłam czytać, oglądać i się zakochałam Wcześniej te rejony mnie wogóle nie interesowały.
    W zeszłym roku przed feriami zimowymi szukałam połączeń i były, ale w kosmicznych cenach i wylądowaliśmy w bardziej ekonomicznej "destynacji", a teraz pomyślałam, że zajmę się szybciej zimowymi feriami, ale jakoś kiepsko mi idzie. O ile w każdej części świata (marzę o powrocie do Malezji ewentualnie Tajlandia) baza noclegowa jest tańsza i lepsza niż w Europie Południowej, to loty dla 5 osób w tym trzech kwalifikowanych jako dorosłych i dwóch jako dzieci, a nie niemowlaki big_grin, wychodzą praktycznie nieopłacalnie jeśli porównać to np. do tygodnia AllIn w Dubaju. A mi się marzy podróż na własną rękę, z żarciem w streetfoodach i takie tam.
  • snakelilith 20.09.19, 14:39
    To moim zdaniem powinnaś szukać ofert u Air France i KLM z bezpośredniem lotem na St. Maarten i tam wziąć pod uwagę prom (to chyba tańsza wersja od lotu małą maszyną na lotnisko St. Baartz), to chyba najekonomiczniejsza wersja prowadząca prosto do celu. Ja znalazłam u Air France lot od siebie z Düsseldorfu przez Paryż na St. Maarten na październik już za 524 euro (tam i z powrotem). No ale lot na Majorkę za 30 euro to faktycznie nie jest.
  • bergamotka77 23.09.19, 21:12
    St Barth a nie St Baartz jeśli już. Twoj snobizm shellerka powinien mieć jakieś merytoryczne podstawy - jak znajomość poprawnej nazwy tej luksusowej destynacji chociażby.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • pani-nick 23.09.19, 21:37
    Weź sobie doczytaj, a potem gderaj. O merytorycznych powodach zainteresowania akurat tą wyspą, już napisałam.
    Sprawdź sobie moje wpisy z ostatnich 10 lat. Czy kiedykolwiek pytałam, albo chwaliłam się, ze gdzieś leciałam? A sądzisz, ze przez te 10 lat kazde wakacje i ferie spędzałam w domu? Nie sądź sama po sobie.
  • piataziuta 23.09.19, 21:31
    Na Dominikanie są podobne klimaty, a masz ją na wyciągnięcie ręki, tanio.
  • pani-nick 23.09.19, 21:37
    Ale Amy... Tu o Amy chodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka