Dodaj do ulubionych

Ruch drogowy i policja

20.09.19, 22:49
Dziś zobaczyłam pierwszy raz w życiu taką sytuację. Centrum miasta, godzina 15:30.
Jedna z głównych ulic - 2 jezdnie po 3 pasy, między nimi torowisko tramwajowe. Szczyt, więc wszystko zablokowane pod światłami.
I nagle, na sygnałach PĘDZI policyjne auto PO CHODNIKU !!! rozganiając przerażonych przechodniów. Można tak?
Edytor zaawansowany
  • jezdem-mondry 20.09.19, 22:55
    magazynka napisał(a):
    > I nagle, na sygnałach PĘDZI policyjne auto PO CHODNIKU !!! rozganiając przerażo
    > nych przechodniów.

Jeśli przechodnie zdążyli uciec, to auto nie mogło pędzić.
  • magazynka 20.09.19, 23:04
    Na moje oko 80-90 km/h, ale syreną wyli i ludzie oglądali się do tyłu.
    Ciekawe, jaki to mógł być stan? Duże miasto, wiele partoli, policyjnych aut. Mógł inny podjechać do sprawy z innego kierunku.
  • jezdem-mondry 20.09.19, 23:07
    magazynka napisał(a):
    > Na moje oko 80-90 km/h,

Gdzie taki chodnik, po którym da się jechać z taką szybkością?
  • magazynka 20.09.19, 23:11
    W moim mieście wink Szerokie ulice i chodniki i obok chodników jeszcze ścieżki rowerowe. Bez problemu auto się zmieści.
  • jezdem-mondry 20.09.19, 23:25
    magazynka napisał(a):
    > W moim mieście wink Szerokie ulice i chodniki i obok chodników jeszcze ścieżki r
    > owerowe. Bez problemu auto się zmieści.

Że się zmieści, wierzę. Ale żeby się można było rozpędzić w centrum i do tego w godzinach szczytu do 90 kilometrów?
    Na chodnikach jest dużo przeszkód jak znaki drogowe, kosze na śmieci, latarnie, kioski, stojaki na rowery itp.
  • alaveda 20.09.19, 23:56
    Może idź już spać, plastusiu...
  • jezdem-mondry 21.09.19, 00:06
    alaveda napisała:
    > Może idź już spać, plastusiu...

To zaśpiewaj mi kołysankę.
  • bywszy 21.09.19, 12:46
    magazynka napisał(a):

> Na moje oko 80-90 km/h, ale syreną wyli i ludzie oglądali się do tyłu.
    > ...

Litości...

80-90 km/h to jest 22-25 m/s (dwadzieścia dwa do dwudziestu pięciu metrów na sekundę).
    Po paru minutach zabrakłoby w mieście karetek pogotowia.
  • kokosowy15 21.09.19, 13:01
    Każdy widzi to, co chce widzieć. Kierowca jadący 70 km/godz na w obszarze zabudowanym "zamula i spowalnia", rowerzysta wjeżdżajacy na przejazd 15 km/godz "pędzi jak szalony i bierze się znikąd"
  • jezdem-mondry 21.09.19, 13:12
    kokosowy15 napisał(a):
    > Każdy widzi to, co chce widzieć. Kierowca jadący 70 km/godz na w obszarze zabud
    > owanym "zamula i spowalnia", rowerzysta wjeżdżajacy na przejazd 15 km/godz "pęd
    > zi jak szalony i bierze się znikąd"

Chrzanisz waść pan. W tym wątku chodzi o umiejętność oceny prędkości poruszającego się samochodu.
    Do obrony nieszczęśliwych i prześladowanych cyklistów można założyć nowy wątek.
  • australijka 20.09.19, 23:00
    To chyba tzw. stan wyższej konieczności. W przypadku policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej. Wtedy, gdy liczy się czas a dojazd jest utrudniony lub niemożliwy. Ale tłumaczyć się trzeba gęsto z takiej zabawy.
  • jak_matrioszka 20.09.19, 23:04
    Teoretycznie mogłoby pedzić korytarzem pomiedzy samochodami na drodze, ale wielu kierowców sie nie poczuwa do jego utworzenia. Czy da sie pedzić chodnikiem, to troche watpliwe, ale może u Ciebie w mieście sie da.
  • kk345 20.09.19, 23:08
    No przecież ci dziewczyna tłumaczy, ze pędzili tym chodnikiem 90-tką big_grin

Gdyby natomiast nie zdążyli na zgłoszoną przez nią internwencję, to powstałby post: policja nic nie robi, pączki na komendzie jedzą, opier..ją sie tylko, lenie jedna. Jak się nie odwrócisz, d...pa z tyłu big_grin
  • jak_matrioszka 20.09.19, 23:14
    Doczytałam dopiero po wysłaniu, troche wolno ściubie na telefonie smile Jak dali rade 90km/h pruć, to ja już pytań nie mam tongue_out
  • kk345 20.09.19, 23:50
    No wiesz, jakby napisała, ze jechali po chodniku nikogo nie roztrącając, to nie byłoby właściwego dramatyzmu...
  • magazynka 20.09.19, 23:13
    Trzy pasy jezdni w tym kierunku były kompletnie zablokowane autami czekającymi pod światłami zderzak w zderzak. Kierowcy nie mogli utworzyć korytarza.
  • kk345 20.09.19, 23:45
    Całe szczęście piesi utworzyli big_grin
  • magazynka 21.09.19, 00:16
    Nie rozumiem czemu mnie wyśmiewasz. Piszę jak widziałam. Dla mnie ewenement, dlatego o tym napisałam. Śmignęli mi z syreną przed oknem - u fryzjera na parterze siedziałam i akurat patrzyłam.
  • jezdem-mondry 21.09.19, 00:27
    magazynka napisał(a):
    Śmignęli mi z syreną przed oknem - u fryzjera na parterz
    > e siedziałam i akurat patrzyłam.

Czyli w ułamku sekundy zmierzyłaś prędkość.
    Ja bym zrobił badania, żeby się upewnić czy nie jestem jakimś cyborgiem umieszczonym na Ziemi przez obcych big_grin
  • kk345 21.09.19, 21:37
    >Nie rozumiem czemu mnie wyśmiewasz.
    1. bo jesteś niewiarygodna w swojej relacji
    2. bo brniesz mimo wytknięcia absurdów.
  • livia.kalina 20.09.19, 23:06
    Od kiedy widziałam, jakieś 10 lat temu, jak po św Marcinie biegł policjant w tłumie ludzi i strzelał w powietrze, krzycząc na przemian "stój" i "ludzie łapcie go - to złodziej", to już nic mnie nie zdziwi. Zawsze sobie myślałam co by było jakby z tym pistoletem się przewrócił i strzelił komuś w plecy.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • kk345 20.09.19, 23:10
    Skoro strzelał, to musiało być coś więcej, nie tylko kradzież...
  • livia.kalina 20.09.19, 23:23
    Nie umiem powiedzieć, kogo on w tym tłumie gonił, nikt mi się uciekający nie rzucił w oczy ale z pewnością nikt inny nie strzelał.

--
    super_hetero_dyna:
  • kk345 20.09.19, 23:48
    Ciekawe, ze nie umiem tego wyguglać...strzelanina to jednak nie jest chleb powszednim od kiedy minęł lata 90-te...
  • thea19 21.09.19, 10:02
    może strzelał kapiszonami
  • livia.kalina 21.09.19, 21:43
    Nigdy nie widziałam artykułu na ten temat. Strzelanina bardziej mi się kojarzy z wymianą ognia, a tu, jak pisałam strzelał tylko policjant. Wyobrażam sobie, że nie na temat każdego strzału policjanta w powietrze pisane są artykuły w gazetach. Choć to co zrobił było, imo, bardzo głupie.

--
    super_hetero_dyna:
  • kk345 22.09.19, 20:49
    Sytuacji użycia broni przez kogokolwiek (nie tylko policję) są w tym kraju tak rzadkie, ze nigdy nie przechodzą bez echa.
  • livia.kalina 22.09.19, 21:25
    A skąd znasz statystki użycia przez policję broni bez odnotowania tego w mediach?

--
    super_hetero_dyna:
  • kk345 24.09.19, 00:45
    Tak, masz rację, na ulicach są masowe strzelaniny, świadkom pamięć wymazuje się albo taką maszynką jak w Men in Black, albo likwidując ich na miejscu, a policja ma dodatkowe nielegalne magazyny z własnoręcznie wytwarzaną aminicją, by ukryć brakujące po takich zabawach naboje. Dlatego w komendach nie ma długopisów, bo cała kasa idzie na produkcję nabojów. Media są przekupywane nadwyżkami budżetowymi, dlatego grzecznie udają, ze nic nie wiedzą i nie puszczają sensacyjnych artykułów na ten temat.
  • livia.kalina 24.09.19, 11:22
    Dziwnie się upierasz, że takie zdarzenie nie miało miejsca. Widzę, że bardzo ci zależy, żeby to „ udowodnić”. To, jak bardzo cI zależy, jest nawet dziwniejsze od tego co zrobił ten policjant.

Ja wiem jak było, ty ze swoją frustracja musisz pozostać sama bo doprawdy nie wiem, jak ci pomóc.

--
    super_hetero_dyna:
  • kk345 24.09.19, 11:29
    >Ja wiem jak było
    Pytia delficka
    big_grin
  • tifa_lockhart 20.09.19, 23:11
    Nigdy do policji elita intelektualna nie trafiała.
    Obecnie jeszcze obniżyli wymagania więc co się dziwić.
    To droga kariery dla niezbyt lotnych mieskzańców prowincji. Albo policjant albo ksiądz.
  • bistian 20.09.19, 23:26
    tifa_lockhart napisał(a):

> Nigdy do policji elita intelektualna nie trafiała.
    > Obecnie jeszcze obniżyli wymagania więc co się dziwić.
    > To droga kariery dla niezbyt lotnych mieskzańców prowincji. Albo policjant albo
    > ksiądz.

Trafia i elita. W sumie, nie wiadomo, po co, skoro pensja byle jaka i ludzie ich nie szanują? Nie znam obecnie osobiście ani jednego kiepskiego policjanta, za to mnóstwo zarobionych okrutnie. Kiedyś znałem wielu kiepskich.
  • kk345 20.09.19, 23:55
    Jaki żałosny komentarz.
  • agonyaunt 20.09.19, 23:26
    Nie, nie można. W stanie wyższej konieczności mogliby na ten chodnik wjechać, wyjąc i migając, ale absolutnie nie mają prawa po nim pędzić rozganiając przechodniów. Uprzywilejowanie pojazdu nie oznacza, że można dać gaz do dechy i z drogi śledzie.
  • kk345 20.09.19, 23:49
    Dlatego forum masowo wierzy w jazdę po chodniku, natomiast zdecydowanie nie w rozpędzanie ludzi z prędkością 90 na godzinę. Koloryzować też trzeba umieć...
  • woman_in_love 21.09.19, 21:35
    przed niewygodnymi pytaniami opozycji?
  • bukietlisci 21.09.19, 21:57
    dzisiaj to nie wiadomo... córkę premierę albo syna poseła wieźli do fryzjera?
    kiedyś taka akcja miała miejsce gdy rzeczywiście był stan wyższej konieczności. ale teraz...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka