Dodaj do ulubionych

Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej.

21.09.19, 10:12
Pomocy mi trzeba. Chcę podnieść poziom nauczania angielskiego w " mojej " szkole ( szkoła publiczna).
Dzieciaki z pierwszego etapu- kręcioły, mało słuchają. Kazałam usunąć wszystko ze stołu( piórniki z mnóstwem gażetów- to murowany rozpraszacz) .
Co mogę jeszcze zrobić ? Dodam, że nie jestem nauczycielem angielskiego.
Wprowadzić słuchawki? Mam wrażenie, że dzieci z klasy 2, po roku nauki, niewiele potrafią.
Edytor zaawansowany
  • paskudek1 21.09.19, 10:54
    Niestety ale dzieci w tym wieku w ogóle mało czego i kogo słuchają. Później zresztą też. W kontaktaxh jeden na jeden jeszcze ujdzie, w kontaktach z całą klasą robota cięższa niż górnika na przodku.
    Co gorsza te starsze też słuchają wybiórczo.

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • fogito 21.09.19, 11:05
    Ja uzce Klasy 2 I 3. Orka na ugorze. Po roku uzyskałam tyle ze dzieciaki wolaly do mnie po angielsku na korytarzach. Czyli mowic i mowic i mowic.utrzymanie dyscypliny to męka
  • memphis90 21.09.19, 12:32
    Phi, klasy 1-3! Moja córka jest w kl5 i ostatnio znów mieliśmy Dzien świra... Mówię jej "aj...?" i widzę kompletny brak zrozumienia w oczach...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • anika772 21.09.19, 11:11
    Słuchawki..? Uważam, że lepszy normalny odsłuch. Ten wiek wymaga stałego płodozmianu, krótkie aktywności, często zmieniane, dużo ruchu (TPR), śpiewanie (z ruchem!), recytowanie, krótkie inscenizacje, plakaty, historyjki, flash cards...
    Nie usiedzą w ławkach z długopisem w rękach przez 45 minut, nie ma mowy. Zwłaszcza, że faktycznie kolejne roczniki są coraz bardziej rozkojarzone i niezdolne do utrzymania uwagi na dłużej.
    A po czym wnosisz, że poziom jest za niski? Podstawa Programowa dla tego etapu jest banalna, naprawdę trzeba się postarać aby nie zrealizować. Większość znanych mi nauczycieli rozszerza treści.
  • anka_z_zielonymi 21.09.19, 11:30
    Tak się to odbywa w szkole mojego syna. Często dzieci muszą odegrać w grupach scenki - np w restauracji albo w kinie. Wcześniej uczą się słownictwa na podstawie bajek po angielsku. Nauczycielka wyszukuje różne (dziwne jak dla mnie) piosenki i filmy - np w tamtym roku hitem była „dumb ways to die”. Zawsze pod koniec lekcji przez 10 minut utrwalają pisemnie gramatykę. Teraz mają Present Simple i naukę godzin i widziałam, że 3 stronicowy test, na którym trzeba było między innymi opisać swój poranek, odpowiadać na pytania i konstruować własne poszedł CAŁEJ klasie genialnie.
    Parę miesięcy temu byliśmy w Londynie i mój (wtedy) drugoklasista sam zamawiał w restauracji i dogadywał się z obsługą hotelową.
    Tylko syn ma 5 godzin angielskiego w tygodniu. Nie wiem jak jest godzinowo w publicznej i czy da się tyle przemycić.
  • anika772 21.09.19, 11:43
    "(dziwne jak dla mnie) piosenki i filmy - np w tamtym roku hitem była „dumb ways to die”" Im dziwniej tym lepiejbig_grin Założę się że dzieciaki były zachwycone.

W publicznej są 2 lekcje w tygodniu...
  • scarlett74 21.09.19, 12:17
    W klasach 1-3 nie piszą po ang, zaznaczają, albo łączą
    Tia, opisz swój poranek i SP w 2 klasie, to w publicznej nie jest możliwe...
  • ga-ti 21.09.19, 13:10
    I pewnie w klasie nie jest 25 uczniów, jak w państwowej podstawówce. Przynajmniej moje dzieci w 1-3 nie były dzielone na grupy. Ha, w 4-6 jedno z dzieci też nie ma dzielonych, bo jest ich za mało w klasie, 22 osoby.
  • mia_mia 21.09.19, 12:29
    Wszystkim dzieciom nie dogodziszsmile
    Mój powiedział ostatnio, że nie chce chodzić na kółko angielskiego, bo tam zajęcia są takie jak w przedszkolu (piosenki, ruch). On pracuje w dwóch trybach albo skupienie i koncentracja albo ruch. Jak wejdzie w ten drugi tryb, potrzebuje czasu, żeby się wyciszyć. Taki typ, że ulubione zajęcia to te wymagające skupienia i myślenia i te gdzie można się wyszaleć ruchowo. System lekcja w ławce i przerwa w ruchu jest dla niego chyba naturalnym rytmem i niech mu się póki co nie zmienia, bo szkoły tak funkcjonują🤞
  • agonyaunt 21.09.19, 12:55
    >Dodam, że nie jestem nauczycielem angielskiego.

Ale to Ty ich uczysz, tak? To poczytaj sobie o classroom managemencie przy dzieciakach w ich wieku i nie kop się z koniemsmile Możesz pochować im zabawki, oni i tak będą się rozpraszać, bo to nie tylko od zabawek zależy. Na tym etapie najlepiej sprawdza się nauka z gadżetami, przez gry czy zadania z pogranicza zabawy. Słuchawki nie mają sensu, zresztą ja w ogóle uważam, że słuchawki to się tylko do fonetyki nadają, bo w normalnych warunkach człowiek zawsze ma jakiś szum w tle i trzeba się nauczyć sobie z tym radzić. Tu musisz mieć dobry, realny program z realnymi oczekiwaniami, a potem "tylko" umieć nim zainteresować dzieciaki. Krótkie zadania, urozmaicenie, częsty płodozmian. Nawet to jaką lekcję mieli wcześniej można wykorzystać do ogarnięcia klasy - np. jak siedzieli sztywno, to teraz niech się poruszają.

No i najważniejsze - nie nastawiaj się na podnoszenie poziomu na siłę. Przy ledwie paru godzinach tygodniowo poprzeczka nie powinna wisieć za wysoko, dzieciaki i tak będą więcej zapominać, a na lekcjach często będziesz robić to samo.
  • zlota.ptaszyna 21.09.19, 14:37
    Przestan, te jezyki obce w podstawowce w polsce to kabaret
    Przeczytaj sobie lepiej kiedy zaczynaja nauke jezyka angielskiego spoleczenstwa zachodnie gdzie wszyscy dorośli mowia biegle po angielsku- koniec podstawówki najwcześniej

chODZI o to żeby najpierw nauczyć się dobrze OJCZYSTEGO języka , na tej bazie budujesz kolejne języki dopiero wink
    Daj de wiec spokój i zorganizuj im tance czy piłkę - więcej skorzystają
  • aaa-aaa-pl 21.09.19, 14:42
    Nie mogę- podstawa progranowa.
    Chociaż faktycznie- mój dziubas angielskiego nauczył się( tak konkrernie)na poziomie gimnazjum
  • 21mada 21.09.19, 14:49
    Zgadzam się. Nauka języka obcego przed 10 rokiem życia w szkole jest kompletnie bezsensowna. Albo nauczanie domowe i wiele bodźców po angielsku - piosenki, filmy, książki, gry, wyjazdy do Anglii albo dać sobie spokój i niech dziecko samo się nauczy w starszym wieku bo wtedy najważniejsza jest motywacja i jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy. Uczenie niezainteresowanych maluchów to strata czasu i pieniędzy.
  • homohominilupus 21.09.19, 16:29
    Helen Doron to się reklamuje, ze uczy juz od 3 miesiąca... I są ludzie, którzy się na to nabierają...
    Dziewczyny mieszkające w Holandii, czy to prawda, ze tam dzieciaki zaczynaja angielski w wieku 12 lat, czy jakoś tak? I Holendrzy mówią po ang świetnie.

--
    Never trust a man in a blue trench coat
    Never drive a car when you're dead
  • berdebul 21.09.19, 21:55
    Zależy od szkoły. Wiele przedszkoli jest dwujęzycznych. Zupelnie inny system nauki, w szkołach średnich jest spory nacisk na języki, rownież na łacinę (w zawodówkach mniejszy). W niektórych szkołach jest niemiecki, francuski, angielski i łacina, jako przedmioty obowiązkowe. Dobrze wykształcony Holender posługuje się sprawnie więcej niz jednym językiem obcym.
  • mia_mia 21.09.19, 15:37
    Zwiększyć ilość zajęć do przynajmniej 45 minut dziennie, codziennie z dobrym nauczycielem.
    Nawet zmotywowany dorosły, który ma dwie 45 minutowe lekcje tygodniowo w bardzo dużej grupie nie będzie robił specjalnych postępów.
  • livia.kalina 21.09.19, 16:37
    Prowadzić lekcje w sposób interesujący dla maluchów. Dużo ruchu, nauka poprzez zabawę, dużo zaskakujących elementów i śmiechu. Tak, żeby dzieci uczyły się, nawet o tym nie wiedząc. Moi synowie chodzą do prywatnej szkoły językowej. Straszy, nastolatek, gra na zajęciach w gry miejskie, rpg, młodszy piecze ciastka, „ chodzi na zakupy”, robią niesamowite instalacje plastyczne, urządzają teatr itp, itd Zajęcia są tak zajmujące, że żaden piórnik nie byłby w stanie ich rozproszyć. Szkoła ma stwórcy własnych metodyków, którzy tworzą nowatorskie plany zajęć.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka