Dodaj do ulubionych

Zwolnienie z pracy za brak męża...

21.09.19, 23:32
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25219909,kuria-zwolnila-pracownice-biura-prasowego-kuriozalny-komunikat.html#s=BoxOpImg7 tych "ludzi" przekona tylko jedno - sekularyzacja kościołów i odpowiedzialność karna za ich zbrodnie. A wy i tak będziecie przeciwko...

--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
  • vodyanoi 21.09.19, 23:44
    Jak ktos robi laskę diabłu, to niech się nie dziwi, ze na koniec diabeł go wy*ucha
  • mia_mia 22.09.19, 07:05
    Jakoś trudno mi wykrzesać współczucie dla tych pań.
  • cauliflowerpl 22.09.19, 08:22
    Jedna z pań zaapelowała "módlcie się za nas I ZA ARCYBISKUPA".
    On im kopa, a one się modlić za niego chcą. Jak ktoś lubi...
  • lauren6 22.09.19, 09:16
    Syndrom sztokholmski.
  • szeptucha.z.malucha 22.09.19, 10:18
    W języku katolików jest to wskaźnik krytyki.
    Moja dawna wspólnota nadal za mnie się modli o opamiętanie, za błądzącą owcę.
  • katriel 22.09.19, 10:35
    > Jedna z pań zaapelowała "módlcie się za nas I ZA ARCYBISKUPA".

To są chrzescijanki. W ich świętej księdze napisano:
    Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli ty i lauren nie jesteś chrześcijankami, to nie musicie się do tego przykazania stosować, ale mogłybyście przynajmniej docenić postawę bezinteresownego wybaczenia. Zwłaszcza że akurat modlitwa wydaje się być zupełnie bezpieczną formą miłości nieprzyjaciół, nie wymagającą bezpośredniego kontaktu z prześladowcą i w związku z tym pozwalającą jednocześnie chronić siebie (i dzieci). Nie uważasz, że byłoby nieźle, gdyby np. kobiety, zamiast tkwić w przemocowych związkach, separowały się fizycznie i w samotności modliły o nawrócenie agresora?

Uwaga na marginesie: nie wiem, czy tak jest w tym przypadku, ale wydaje mi się, że często takie oburzenie ("jak to tak, on ci takie świństwo, a ty się za niego modlisz") płynie z nie do końca uswiadamianego przekonania, że "modlić się za kogoś" to koniecznie oznacza "modlić się o zdrowie i dobrobyt dla niego". No nie, nie jest tak. Jasne, wolno prosić Boga o dary doczesne, ale modlimy się przede wszystkim o przebaczenie grzechów, o zbawienie wieczne, o dary Ducha świętego pomagające żyć po chrześcijańsku itd. A może nawet - jak Psalmista - o węgle ogniste na głowę nieprzyjaciela (albo i własną), czyli o oczyszczające działanie Boga, który wypala to, co w nas złe.

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • chicarica 22.09.19, 10:39
    Dla niewierzącego "będę się za ciebie modlić" jest pasywno-agresywne.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • szeptucha.z.malucha 22.09.19, 12:13
    Katolikowi taki odbiór jest ciężko zaakceptować.
  • szarsz 22.09.19, 12:56
    To go nie tłumaczy ani nie usprawiedliwia. Chyba czas zobaczyć coś więcej niż czubek własnego nosa.
  • mid.week 22.09.19, 08:37
    Ciekawe kiedy bedzie interwencja PIPu. Chyba z urzedu powinni cos zrobic, skoro niezgodne z kodeksem pracy powody zwolnienia zostaly upublicznione?
  • lauren6 22.09.19, 09:17
    PIP może sobie naskoczyć kościółkowi w Polsce.
  • gulcia77 22.09.19, 09:19
    Zatrudnione były na podstawie umów cywilno-prawnych. Sąd pracy ma niewoele do gadania.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • mid.week 22.09.19, 10:09
    a to peszek...
  • daniela34 22.09.19, 10:48
    Można wnieść jak najbardziej pozew o ustalenie, że łącząca strony umowa miała charakter umowy o pracę- tzw. Pozew o ustalenie stosunku pracy. Więc owszem, sąd pracy mi ze mieć coś do gadania.
  • mia_mia 22.09.19, 10:58
    Kościół w tym kraju jest nietykalny i stoi ponad prawem.
  • arwena_11 22.09.19, 11:20
    No w sumie można. Tylko trzeba przeliczyć czy się opłaca. Pamiętasz jak to było z tą z telewizji? Nawet wywalczyła zapłatę składek za 10 lat, tylko potem się zdziwiła, że telewizja wystąpiła z pozwem przeciwko niej o zwrot połowy ( tej części, którą pracownik płaci ) i wygrała.

Warto po prostu przeliczyć czy straty nie przewyższą korzyści. Bo mało który pracodawca będzie chciał zatrudnić potem taką osobę.
  • sumire 22.09.19, 11:27
    Ale tu nie mówimy o paniach z telewizji, tylko o dziewczynach zatrudnionych przez instytucję głoszącą miłość bliźniego, która wykopała je z roboty, bo nie tworzą przykładnych katolickich rodzin i w dodatku upubliczniła ten fakt, co jest skrajnym chamstwem.
    Panie zapewne znajdą pracę, bo już otrzymały propozycje wsparcia. Ryzyko, że ktoś je weźmie za pieniaczki, jest stosunkowo małe, zwłaszcza że pan Jędraszewski nie cieszy się zbytnią sympatią Polaków.
  • daniela34 22.09.19, 11:45
    Tu się zgadzam z Sumire, pracę to one znajdą, a ich postawy nikt negatywnie nie oceni, bo Jedraszewski nie cieszy się popularnością, także wśród wierzących. Widziałam wpis na Fb jednej z tych Pań- ofert pomocy jest sporo.
  • mia_mia 22.09.19, 12:20
    Na tym samym FB są wpisy wyśmiewające nieudany bojkot Jędraszewskiego. Panie ktoś zatrudni i dalej będą szczuły na innych ludzi.
  • sumire 22.09.19, 12:25
    Czyli? Powinny za karę żadnej roboty nie dostać?
  • mia_mia 22.09.19, 12:30
    Zanim dostaną pracę powinny przeprosić, a modlić się nie za biskupa, a za tych, których skrzywdziły.
  • sumire 22.09.19, 12:33
    I co jeszcze? Na kolanach do Canossy?
  • zona_glusia 22.09.19, 13:07
    Wydaję mi się, że jakkolwiek jednostka była głupia i zła, to jednak trzeba się opowiedzieć za przestrzeganiem prawa, a to nie przewiduje przeprosin jako warunku dostania pracy.
  • srebrnarybka 22.09.19, 14:32
    A kogo skrzywdziły?
  • daniela34 22.09.19, 12:30
    mia_mia napisał(a):

> Panie kt
    > oś zatrudni i dalej będą szczuły na innych ludzi.

Ależ ja postawy tych pań wcale pozytywnie nie oceniam- żeby była jasność. Może będą szczuły, a może je to czegoś nauczy. Nie wiem. W każdym razie oburza mnie, że doszło do obejścia prawa pracy w ich przypadku. A już ten ostatni komunikat kurii to kuriozum po prostu
  • zona_glusia 22.09.19, 12:59
    daniela34 napisała:

> Ależ ja postawy tych pań wcale pozytywnie nie oceniam- żeby była jasność. Może
    > będą szczuły, a może je to czegoś nauczy. Nie wiem. W każdym razie oburza mnie,
    > że doszło do obejścia prawa pracy w ich przypadku. A już ten ostatni komunikat
    > kurii to kuriozum po prostu
    Zastanawiam się, czy kurii, ze względu na ten ostatni komunikat, nie można pozwać o dyskryminację??
  • daniela34 22.09.19, 13:06
    Ja w ogóle nie wiem, co to miało być- ten komunikat.
  • chicarica 22.09.19, 13:47
    Kuria, po prostu kuria. Zdziwiona? Bo ja nie.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • daniela34 22.09.19, 13:53
    Mimo wszystko zdziwiona- nie wyrażonymi poglądami tylko brakiem instynktu samozachowawczego (podaniem tego do publicznej wiadomości w oficjalnym komunikacie).
  • paskudek1 22.09.19, 13:55
    A co im ktoś zrobi? Oni doskonale wiedzą że mogą zrobić WSZYSTKO. Niestety

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • jdylag75 22.09.19, 13:55
    Nie ma co się dziwić, zlikwidowali biuro prasowe 😀
  • sumire 22.09.19, 13:56
    Oni są megaoderwani od rzeczywistości, więc wątpię, by rozumieli, że za podawanie czyjejś sytuacji rodzinnej jako powodu zwolnienia każda inna instytucja miałaby duuuuże problemy i najpewniej pozew o dyskryminację.
  • tt-tka 22.09.19, 14:10
    sumire napisała:

> Oni są megaoderwani od rzeczywistości, więc wątpię, by rozumieli, że za podawan
    > ie czyjejś sytuacji rodzinnej jako powodu zwolnienia każda inna instytucja miał
    > aby duuuuże problemy i najpewniej pozew o dyskryminację.

Kazda inna. Ale nie ta ich instytucja. Nie wiem, na ile sa oderwani, ale ile sobie moga bezkarnie pozwolic, to na ogol jednak wiedza. I sobie pozwalaja.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • zona_glusia 22.09.19, 14:16
    sumire napisała:

> Oni są megaoderwani od rzeczywistości,
    Wręcz przeciwnie, świetnie sobie zdają sprawę, że stoją ponad prawem i nikt im nic nie zrobi.
  • morekac 22.09.19, 17:06
    >Mimo wszystko zdziwiona- nie wyrażonymi poglądami tylko brakiem instynktu samozachowawczego (podaniem tego do publicznej wiadomości w oficjalnym komunikacie).

No wiesz, biuro prasowe nie działa tak jak powinno.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • kropka_kom 22.09.19, 14:15
    ktorych Polaków, chyba lewaków?
  • arwena_11 22.09.19, 15:20
    A ja nie piszę o tym kto jest zwolniony, tylko jakie konsekwencje mogą wynikać z wygrania w sądzie, że to była uop a nie uc-p.
    Bo mało kto zdaje sobie sprawę, że to miecz obosieczny.
  • sumire 22.09.19, 15:28
    Zatem jakie konsekwencje mogą z tego wynikać?
    Uważasz, że można zakończyć z kimś współpracę z powodu jego życia osobistego i jeszcze podać to do publicznej wiadomości?
  • arwena_11 22.09.19, 15:33
    No dokładnie takie jak dla pani z telewizji. Ta sama zasada.

www.newsweek.pl/polska/dziennikarka-tvp-musi-zaplacic-zalegle-skladki-pracownicze/byh2dyq
  • sumire 22.09.19, 16:21
    Konkretnie, arwena.
    Prawo zabrania dyskryminacji w wydaniu, jakiej dopuścił się pan Jędraszewski. Zatem co miałyby panie stracić? Jakaś gorliwa katoliczka nie zatrudniłaby ich na śmieciówce, żeby się potem nie rzucały?..
  • arwena_11 22.09.19, 16:27
    No dałam ci artykuł. KASĘ. Dostawały do łapki bez składek. Jak wywalczą uop - to kuria będzie musiała zapłacić zaległe składki - w całości. A następnie wystąpi do nich o zwrot połowy - bo będąc na uop dostawałyby mniej niż na uc-p.
    Im pasowała ta forma zatrudnienia. Bo miały z tego korzyści. A nagle okazało się, że są też minusy. W sumie Kuria też spieprzyła sprawę - bo rozwiązanie uc-p nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Nie wiem kto je zatrudni. Samotna matka to i tak jest na końcu w kolejce do zatrudnienia.
  • sumire 22.09.19, 16:30
    Nienienie.
    To przede wszystkim Kuria spieprzyła sprawę. I to dwukrotnie - oferując im taki, a nie inny rodzaj zatrudnienia, a później rezygnując z nich z powodu ich życia osobistego i upubliczniając uzasadnienie. To nie jest normalne, wiesz. Ani etyczne. No, ale mówimy o najmniej etycznej instytucji w historii ludzkości.
  • arwena_11 22.09.19, 16:46
    Nie, spieprzyli sprawę bo upublicznili uzasadnienie. Mogli milczeć i z niczego się nie tłumaczyć - bo nie musieli.

Umowy zawarte za obopólną zgodą, warunki ustalały obie strony. Panie chyba dorosłe i wiedzą jakie są plusy i minusy obu form zatrudnienia.
  • sumire 22.09.19, 16:58
    Tak jak ta pani na zleceniu, od której oczekiwałaś odpowiadania na maile w pół godziny?
  • arwena_11 22.09.19, 17:01
    Ta pani nie była na zleceniu tylko miała swoją firmę i wystawiała nam faktury. Żadna wspólnota nie zatrudnia na uop.
  • szarsz 22.09.19, 17:32
    > Nie, spieprzyli sprawę bo upublicznili uzasadnienie. Mogli milczeć i z niczego się nie tłumaczyć -
    > bo nie musieli.

Jak cudownie chrześcijańska miłość bliźniego i prostolinijność. Mogą zwalniać, dyskryminować, poniżać i pozbawiać samotne matki dochodu - byle głośno o tym nie mówili.
  • arwena_11 22.09.19, 20:34
    nie zasady umów c-p. Nie musisz się tłumaczyć, dlaczego kończysz współpracę.
  • sumire 22.09.19, 21:11
    To po co się tłumaczyli? Czyżby czuli, że zrobili coś nie tak?...
  • arwena_11 22.09.19, 21:19
    No właśnie tego nie rozumiem - bo to głupie.

• arwena_11 22.09.19, 21:20
    Czyli nie wolno zatrudniać samotnych matek - bo się nie da ich zwolnić, bo zaczną krzyczeć o dyskryminacji.
  • sumire 22.09.19, 21:28
    Nie, arwena.
    Nie wolno ZWALNIAĆ ludzi, tłumacząc zwolnienie tym, że mają niepełną rodzinę lub nie mają jej wcale. Tak długo, jak długo pracownik wykonuje swoje obowiązki, pracodawcy nie powinno obchodzić, czy ten pracownik mieszka z mężem, z mamą, z ośmiorgiem dzieci czy z partnerem tej samej płci. Jeśli go to obchodzi, to łamie prawo.
    Być może nie wiesz, ale nawet nie masz prawa spytać kandydatki ubiegającej się o posadę, czy ma męża i/lub dzieci. Tak to działa w prawdziwym świecie, tym poza instytucjami wyraźnie wyjętymi spod prawa.

Nasuwa się pytanie, czemu kuria nie zatrudniła samych mężczyzn, w końcu to męska firma.
  • arwena_11 23.09.19, 08:36
    Panie nie były pracownikami. W sumie to ciężko mówić o zwolnieniu. Po prostu zakończono współpracę.
  • sumire 23.09.19, 08:54
    Nadal - nie jest w porządku kończenie z kimkolwiek współpracy ze względu na to, że nie ma męża. Oczywiście jestem głęboko pewna, że dla ciebie byłby to wystarczający powód, ale w normalnym świecie - oprócz prawa - obowiązuje też coś takiego, jak moralność.

A w sumie to może wiesz, czemu kościół zatrudnia ludzi w takie lewe sposoby, zamiast im dać normalny, uczciwy etat? Stać ich przecież?...
  • arwena_11 23.09.19, 09:11
    Przypuszczam, że z tego samego powodu co inni. Koszty.

Oczywiście nie wiem ile zarabiały panie, ale pewnie na rękę miały więcej niż na uop.

Do tego obecnie w prywatnych firmach rzadko kiedy jest dział księgowości ( nie mówię o korporacjach z setkami pracowników ) - bo to generuje koszty. Większość obsługi księgowej wyprowadzona jest do BR, bo firmie wyjdzie taniej niż zatrudniać kogoś na UOP. A biura za obsługę kadr biorą dodatkową kasę ( od pracownika ok 30-50 zł ). Tak więc wszystko sprowadza się do kosztów.

• sumire 23.09.19, 09:21
    Ale to jest niebywale zamożna korporacja. Dlaczego oszczędzają na pracownikach?...

Kurcze, moi rodzice prowadzący małe firmy zawsze dawali ludziom umowę o pracę. Naiwniacy.
  • arwena_11 23.09.19, 09:25
    To też pewnie zależy od działalności. Ekspedientki, fryzjerki nie zatrudnisz bez uop. Ale już informatyk, prawnik itd zdecydowanie będzie wolał wystawić fakturę niż być na uop.

Aż z ciekawości zapytam się jak są zatrudniani pracownicy w firmach z którymi współpracujemy. W "ochronie" to chyba zlecenia i to najchętniej emeryci lub osoby z orzeczeniem.
  • sumire 23.09.19, 10:17
    Panie pracowały w biurze prasowym, więc można założyć, że nie były potrzebne do jednorazowych projektów, tylko siedziały tam stale. Czyli zapewne nie było przeciwwskazań, żeby dać im normalny etat. Ale oczywiście, wtedy nie można byłoby tak łatwo ich wysiudać. No i słynąca z ubóstwa krakowska kuria musiałaby ponosić większe koszty. A przecież utrzymanie pałacu kosztuje...
  • arwena_11 23.09.19, 09:27
    Z pracownikiem ciężej się rozstać. A tu po prostu miesiąc wypowiedzenia i koniec.
  • morekac 23.09.19, 10:44
    Nawet nie miesiąc wypowiedzenia. 2 tygodnie. A wypowiedzenie SMSem. Trzeba przyznać, że mają klasę.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • arwena_11 23.09.19, 11:48
    No ale przecież one się na taki okres zgodziły. Znam osoby, które mają na takich umowach 3 miesiące wypowiedzenia.
  • morekac 24.09.19, 00:51
    Prawdopodobnie zgodziły się, bo myślały, że taki świątobliwy biskup nie dyma ludzi na potęgę, zwłaszcza tak oddanych KK i zaangażowanych w pracę.

--
  • morekac 24.09.19, 00:57
    <Do tego obecnie w prywatnych firmach rzadko kiedy jest dział księgowości ( nie mówię o korporacjach z setkami pracowników ) - bo to generuje koszty. Większość obsługi księgowej wyprowadzona jest do BR, bo firmie wyjdzie taniej niż zatrudniać kogoś na UOP. A biura za obsługę kadr biorą dodatkową kasę ( od pracownika ok 30-50 zł ). Tak więc wszystko sprowadza się do kosztów.

Weź mię nie rozbawiaj. Kuria i biuro rachunkowe. 😀😵😈
    Pewnie jaka przeszkolona siostrzyczka robi im te kadry za darmo.
    BTW: biuro rachunkowe też liczy za "zrobienie" człowieka na ucp. Sztuka jest sztuka.

--
  • mia_mia 22.09.19, 21:43
    Nie wolno, zatrudniając kogokolwiek, pytać się czy jest samotną matką, matką wielodzietną z mężem alkoholikiem, wdową.
  • morekac 22.09.19, 22:23
    Od lat nie wolno pytać o sytuację rodzinną kandydata i plany prokreacyjne. Tak samo jak o stan zdrowia, przekonania religijne i polityczne czy orientację seksualną.
    Gdzie ty żyjesz, że o tym nie wiesz?
    Samotne matki można je jak najbardziej zwolnić, jeśli się nie wywiązują ze swoich obowiązków, zawalaja terminy, można im w ostateczności podziękować po okresie próbnym (wtedy już wiesz skądinąd, jaka jest z grubsza sytuacja rodzinna pracownika). Tylko lepiej im nie mów, że to z powodu bycia samotną matką, bo skończysz jako pozwana w sądzie.

--
  • szarsz 22.09.19, 22:50
    > Tylko lepiej im nie mów, że to z powodu bycia samotną matką, bo skończysz jako pozwana w sądzie.

O ile zakład, że Jędraszewski nie skończy?
  • tt-tka 22.09.19, 23:06
    szarsz napisała:

> > Tylko lepiej im nie mów, że to z powodu bycia samotną matką, bo skończysz
    > jako pozwana w sądzie.
    >
    > O ile zakład, że Jędraszewski nie skończy?

Po pierwsze, nie mamy armat smile - o co zaklad, ze babki go nie pozwa ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • morekac 23.09.19, 06:04
    Czy twierdzę, że skończy? Ale Arwena nie jest arcybiszkoptem, więc mogłaby się przejechać.

--
  • arwena_11 23.09.19, 08:38
    Arwena nie zatrudnia na uop tylko współpracuje z firmami.
  • arwena_11 23.09.19, 08:22
    Ale tu chyba też nikt nie pytał. Przy pierwszym zwolnieniu to panie zaczęły płakać, że mają dzieci.

Panie nie były pracownikami.
  • morekac 22.09.19, 19:59
    W takiej sytuacji zanim zażyczyliby sobie kasy od pań, musieliby im wypłacić za: urlopy, nadgodziny, okres wypowiedzenia, być może jakieś odszkodowanie za dyskryminację i nieuzasadnione rozwiązanie umowy.
    Co do samotności matkowania - w normalnych firmach nie mają prawa pytać o sytuację rodzinną, dzieci i plany prokreacyjne. Bo tego zabrania prawo.
    Po drugie - jedna z tych pań ma spore dzieci, w rym jedno dorosłe. Zatem ma na utrzymaniu jakieś dzieci, ale nie są to oseski przy piersi. Nie są z tego powodu ostatnie w kolejce do zatrudnienia, chyba że u ciebie. Ostatnia w kolejce do zatrudnienia to jest osoba niepracująca od lat. Czyli raczej ty niż one. Inna sprawa, czy po latach pracy w kurii ktokolwiek będzie chętny na zatrudnienie religijnych oszołomów i jakie te panie mają kwalifikacje do jakiejkolwiek uczciwej roboty.

--
  • arwena_11 22.09.19, 20:39
    Nie masz pojęcia czy nie miały urlopów. Nie znasz umów.

Zbyt dużo jest zalet pracy nie na etat, żebym miała z tego zrezygnować.
  • sumire 22.09.19, 21:20
    Tak, pracując na tego typu umowach dla instytucji znanej ze swej dobroduszności i wielkoduszności, na pewno miały urlopy, prywatną opiekę medyczną, basen, owocowe piątki i darmowe bilety do Teatru Bagatela.

Wiesz arwena, najsmutniejsze jest to, że szefowie każdej inny firmy sikaliby po nogach, gdyby wyszło na jaw, że zwolniła pracowników z powodu ich sytuacji rodzinnej, bo konsekwencje tego byłyby dla niej bardzo nieprzyjemne. Ta akurat firma wzruszy tylko ramionami i powie "i co nam zrobicie".
    Tyle w niej chrześcijaństwa, co w kałuży.
  • morekac 22.09.19, 22:25
    Jeśli mają w umowie wpisane urlopy, to może być przesłanka do tego, że zawarta umowa była umową o pracę.

--
  • arwena_11 23.09.19, 08:29
    Znam bardzo wiele osób pracujących w ten sposób. Mają wynegocjowane urlopy i na rękę dostają więcej niż na uop. Inicjatywa w 95% wychodzi ze strony przyszłego pracownika/współpracownika. Pracodawca ma do dyspozycji kwotę X i w sumie jest mu wszystko jedno czy zapłaci ją pracownikowi czy podzieli między pracownika a Zus. O podatku nie piszę, bo wiadomo, że to płacą.
  • una_mujer 23.09.19, 11:05
    Ale w artykule było napisane: umowa cywilnoprawna. To mogło być zlecenie, od którego składki się płaci...
  • ck2 23.09.19, 17:18
    > Ale w artykule było napisane: umowa cywilnoprawna. To mogło być zlecenie, od kt
    > órego składki się płaci...

No właśnie, nie wiem dlaczego wszyscy zalożyli umowy o dzieło.
  • tt-tka 22.09.19, 16:09
    sumire napisała:

> Uważasz, że można zakończyć z kimś współpracę z powodu jego życia osobistego i
    > jeszcze podać to do publicznej wiadomości?

Odpowiem - mozna lub nie. Co wolno wojewodzie...

--
  • mia_mia 22.09.19, 16:56
    Żadnych konsekwencji nie będzie. Biskupi wiedzą, że są bezkarni i z tego korzystają. Nie stosuj praw obowiązujących wszystkich do kościoła.
  • fawiarina 24.09.19, 10:04
    arwena_11 napisała:

> No w sumie można. Tylko trzeba przeliczyć czy się opłaca. Pamiętasz jak to było
    > z tą z telewizji? Nawet wywalczyła zapłatę składek za 10 lat, tylko potem się
    > zdziwiła, że telewizja wystąpiła z pozwem przeciwko niej o zwrot połowy ( tej c
    > zęści, którą pracownik płaci ) i wygrała.
    >
    > Warto po prostu przeliczyć czy straty nie przewyższą korzyści. Bo mało który pr
    > acodawca będzie chciał zatrudnić potem taką osobę.

Sądzę, że ZUS był płacony, księża po prostu zawarli umowę zlecenia, żeby nie bawić się w stosunek pracy.
  • szeptucha.z.malucha 22.09.19, 09:08
    Praca kobiety w Kurii krakowskiej, praca kobiety w kraju wyznaniowym muzułmańskim. Znajdź różnice sad
  • zona_glusia 22.09.19, 12:53
    Jak to ktoś skomentował: "Kościół zakończył współpracę z tymi paniami, bo kobiety bez mężów są krnąbrne i nie znają granic, jakie wyznacza im mężczyzna.
  • kadfael 22.09.19, 09:32
    A ja się dziwię, że one się zgodziły pracować bez etatów. Bez urlopów, zwolnień na dzieci itp.
    A teraz nawet nie mogą Iść do PIP czy sądu pracy.
  • sumire 22.09.19, 10:18
    Czemu się dziwisz? Rzeczywistość pozaforumowa tak właśnie wygląda nierzadko. A kuria wierzącej osobie może się jawić jako bezpieczne miejsce pracy.
  • kadfael 22.09.19, 11:00
    Ale w dużym mieście nie były w stanie znaleźć pracy na etat? Chociaż rzeczywiście piszę z perspektywy nie tyle forumowej, co poznańskiej. Stopa bezrobocia w Poznaniu to aktualnie 1 procent.
  • mia_mia 22.09.19, 11:05
    Przecież dla takich osób to prestiż pracować dla biskupa, więc zaakceptowały niekorzystny dla siebie układ.
  • sumire 22.09.19, 11:05
    No, widocznie nie były. Albo może nie chciały.
  • claudel6 23.09.19, 21:07
    ale one zakochane w arcybiskupie były. poczytaj profil Joanny Adamiak na fb.
    www.facebook.com/joanna.adamik.5/posts/10211242982430202
  • tt-tka 23.09.19, 21:44
    claudel6 napisała:

> ale one zakochane w arcybiskupie były. poczytaj profil Joanny Adamiak na fb.
    > www.facebook.com/joanna.adamik.5/posts/10211242982430202

O boru, poczytalam. Pani daje swiadectwo prawdzie, tej mianowicie, ze abp J. kazda chwila swego zycia realizuje Ewangelie, choc gdyby nie realizowal, byloby to dla niego bardziej oplacalne. No cuszszszsz.

--
  • bib24 24.09.19, 08:39
    claudel6 napisała:

> ale one zakochane w arcybiskupie były. poczytaj profil Joanny Adamiak na fb.
    > www.facebook.com/joanna.adamik.5/posts/10211242982430202

super ten wpis. dobrze im tak zaślepionym i zakochanym. należało im się.

trochę to tak wygląda jak narzekanie murzyna, że go wyrzucili z pracy na sekretariacie w ku klux klanie.

zachowanie kościoła wstrętne, ale tej pani to akurat może dobrze zrobi i przejrzy na oczy.
  • tt-tka 24.09.19, 09:55
    bib24 napisała:

> trochę to tak wygląda jak narzekanie murzyna, że go wyrzucili z pracy na sekret
    > ariacie w ku klux klanie.

big_grin big_grin big_grin

--
  • chicarica 22.09.19, 10:37
    Ufały instytucji niegodnej zaufania. Podobnie jak rodzice powierzający tej instytucji dzieci, powinny były się spodziewać, że prędzej czy później zostaną, pardon le mot, wydupcone.

--
    ---
  • zona_glusia 22.09.19, 11:08
    Ja się dziwię Twojemu zdziwieniu, przecież katolicy mają ufać Kościołowi. Nie wiem dlaczego, bo zasady zatrudnienia i warunki pracy panujące w instytucjach kościelnych odbiegają daleko od normy. Były już opisywane przypadki wypadków przy pracach remontowych w kościołach, gdzie się okazywało, że pracę wykonywały osoby przypadkowe, cała afera z mobbingiem w "Szlachetnej paczce", była sprawa zakonnicy, która wytoczyła swojemu zakonowi sprawę: przez 13 lat pracowała w kuchni przygotowując posiłki dla ponad 100 osób nawet po 14 godzin dziennie, na czarno.
  • chicarica 22.09.19, 10:36
    Powiem tak: ciężko mi im współczuć, albowiem jestem przekonana, że nie są to panie o przekonaniach liberalnych.
    Nie sądzę, by one wcześniej stawały w obronie innych dyskryminowanych czy krytykowanych przez KK, np. gejów i lesbijek, bezdzietnych, rozwodników, lewaków.
    Nieustannie zadziwia mnie przekonanie osób dyskryminujących, że one same nigdy nie staną się obiektem dyskryminacji. Przy czym doskonale wiadomo, że na każdego znajdzie się jakiś kij i z czasem przyjdą po mnie, po ciebie, po każdego. Panie pracowały w miejscu znanym z pogardliwego traktowania ludzi, co konkretnie przemawiało za tym, że one same nie zostaną potraktowane podobnie jak inni pogardzani?

--
    ---
  • sumire 22.09.19, 10:42
    Czyli trissowe "nie ma ofiar" w wersji zawodowej.
  • chicarica 22.09.19, 11:26
    Nie do końca. To jednak jest biuro prasowe kurii, a więc dokładnie to miejsce, z którego sieje się nienawiść w stosunku do innych ludzi. Naprawdę, gdyby to były panie np. sprzątające, to już bym nie była tak surowa w ocenach, ale biuro prasowe? B.tch please.

--
    ---
  • sumire 22.09.19, 11:29
    Rozumiem, czyli dosięgła je sprawiedliwość.
  • mia_mia 22.09.19, 11:34
    Te panie same brały udział w nagonce na ludzi żyjących inaczej niż „typowa katolicka rodzina”. Padły ofiarą nagonki, którą same zorganizowały.
  • sumire 22.09.19, 11:40
    Owszem. Co nie zmienia faktu, że kuria zachowała się wobec nich podle i to powinno być przedmiotem dyskusji, a nie rozważania, czy nam ich szkoda, czy wcale nie. Bo tym sposobem odsuwamy ciężar dyskusji od zasadniczego problemu.
  • chicarica 22.09.19, 11:46
    Kuria zachowała się wobec nich podle, jak to zwykle z abp Jędraszewskim, to akurat nie podlega żadnej dyskusji.

--
    ---
  • szarsz 22.09.19, 13:06
    Kuria zachowała się dokładnie tak samo, jak zachowuje się cały czas i jak cały czas zachowywały się "skrzywdzone" panie. One współtworzyły to, co wylewalo się z kurii, zbyt ślepe, żeby przewidzieć oczywiste.

Jedraszewski nie ukrywa kim jest i jaki jest. Każdy, kto go wielbi, kto wielbi kk, winien być boleśnie świadom kopa w dudę, jaki go czeka.
  • chicarica 22.09.19, 11:40
    W jakiś sposób tak, choć oczywiście żaden pracownik nie powinien być w ten sposób traktowany i mam nadzieję, że w sądzie pracy uda im się wywalczyć swoje, czyli zamianę umów cywilnoprawnych na umowy o pracę, składki oraz odszkodowanie.
    Natomiast pytanie: czy te panie rozumieją, że nie chodzi tylko o nie, ale raczej o to, jak KK w ogóle a abp Jędraszewski w szczególności traktuje ludzi? Szczerze wątpię, by ich sytuacja wywołała w nich refleksję szerszą niż ich indywidualna sytuacja.

--
    ---
  • arwena_11 22.09.19, 15:30
    Ale wiesz, że w nie to też uderzy? Bo będą musiały połowę składek zwrócić?
  • fragile_f 22.09.19, 23:15
    Mam wrażenie, że byłabyś ZACHWYCONA, gdyby nie dość, że zostały zwolnione, to jeszcze miały oddać kasę kurii.

A dlaczego? Bo zobaczyłaś etykietkę "samotna matka" - jak samotna, to wiadomo że czyha na twoje portki, więc należy ją zmieszać z błotem i ukorzyć a najlepiej - wsadzić w pręgierz i rzucać zgniłymi jajami i kapustą.

...szkoda tylko, katolko (bo nie jesteś Chrześcijanką, nie zasługujesz na to miano), że nie doczytalaś że to dzieci ADOPTOWANE a panie tworzyły rodziny zastępcze. Jest duża szansa, że któraś z nich w życiu z chłopem nie spała.

--
    Fragile
  • arwena_11 23.09.19, 08:34
    Ja nie wnikam w ich życie prywatne. Ja mówię co będzie jak pójdą walczyć o uznanie ich uc-p jako uop.

Obecnie nie były pracownikami i pod KP nie podlegały. Aby podlegać, muszą wywalczyć uznanie ich umów za uop. A to niesie za sobą różne skutki.
    Były już takie sprawy i wiadomo jak się kończą. Dlatego zanim panie pójdą do Sądu Pracy - to muszą wszystko przemyśleć i przeliczyć, żeby nie było zdziwienia.
  • claudel6 23.09.19, 21:09
    ale jeśli to były umowy-zlecenie, to płaciły składki.
  • chicarica 23.09.19, 08:44
    Wg mnie w ogóle chore jest używanie tego jako argumentu. Czyli co, jak singielka albo bezdzietna, to można wywalić na bruk, a jak dzieciata, to nie? Dodam jeszcze, że tegoż argumentu użyły same panie funkcjonariuszki reżimu ("ojojoj, bo my matki dziecią") a to doskonale pokazuje, jak bardzo tę dyskryminacyjną mentalność mają wdrukowaną. Tylko myślały, że to one będą dyskryminować, a tu je zdyskryminowano, bo ich modele rodzin nie są wystarczająco prawomyślne wg reżimu. No pech, doprawdy. Nie łudzę się natomiast, że wywoła to u nich jakąkolwiek refleksję, na przykład "nie wolno dyskryminować i pogardzać, bo na każdego znajdzie się powód do dyskryminacji i pogardy".

--
    ---
  • mia_mia 22.09.19, 10:43
    Panie były aktywnym i ważnym elementem maszyny napędzającej nagonkę na różne grupy.
  • maj18-98 22.09.19, 10:53
    To co napisała Chciarica wydaje mi sie bardzo trafne, panie zgodziły sie pracować na rzecz instytucji o takich a nie innych poglądach.
    Ile rzekomo wiernych ubyłoby z Kościoła gdyby wykluczono rozwodników/osoby uprawiające sex przedmałżeński/zyjacych bez ślubu/homoseksualistów?
  • lauren6 22.09.19, 11:10
    No więc właśnie. Prezes jasno wytyczył definicje rodziny w Polsce. Paniom wydawało się, że chciał uderzyć w związki homoseksualne. Już nie powinny mieć wątpliwości, że w PISowsko-kościółkowym pojęciu nie ma różnicy między singielką, samotną matką czy lesbijką: wszystkie są kobietami gorszego sortu, bo brakuje ich chłopa.
  • mamaaspiama 22.09.19, 12:19
    "Prezes jasno wytyczył definicje rodziny w Polsce. Paniom wydawało się, że chciał uderzyć w związki homoseksualne. Już nie powinny mieć wątpliwości, że w PISowsko-kościółkowym pojęciu nie ma różnicy między singielką, samotną matką czy lesbijką: "

Dokładnie.
  • szeptucha.z.malucha 22.09.19, 12:21
    Zaglądam do podręcznika historii a tam - za czasów czystek stalinowskich znikali przecież ci, którzy zawinili, byli agentami. Jak przyszli po ciebie, wiedziałeś, że to błąd i w końcu wszystko się wyjaśni, przecież jesteś wiernym członkiem partii...
  • tt-tka 22.09.19, 13:37
    chicarica napisała:

> Powiem tak: ciężko mi im współczuć, albowiem jestem przekonana, że nie są to pa
    > nie o przekonaniach liberalnych.
    > Nie sądzę, by one wcześniej stawały w obronie innych dyskryminowanych czy kryty
    > kowanych przez KK, np. gejów i lesbijek, bezdzietnych, rozwodników, lewaków.

... a nawet koscielnych czy zakrystian(ek) pracujacych na lewych umowach, za mniej niz najnizsza, bezskladkowo... albo chocby gospodyn plebanijnych. Osob pracujacych wydajnie, na rzecz instytucji i jej funkcjonariuszy i bezlitosnie dupczonych na kase i warunki pracy na kazdym kroku.

> Nieustannie zadziwia mnie przekonanie osób dyskryminujących, że one same nigdy
    > nie staną się obiektem dyskryminacji.

A wrecz te dyskryminacje/lamanie prawa/wyzysk usprawiedliwiajace lub zaprzeczajace im. W ramach obowiazkow sluzbowych nb.

--
  • chicarica 22.09.19, 13:43
    Dobra, napiszę to. Po przeczytaniu tej wypowiedzi mam Schadenfreude:

www.facebook.com/joanna.adamik.5/posts/10211195604645787
    --
    ---
  • tt-tka 22.09.19, 13:52
    chicarica napisała:

> Dobra, napiszę to. Po przeczytaniu tej wypowiedzi mam Schadenfreude:
    >
    > www.facebook.com/joanna.adamik.5/posts/10211195604645787

Tez smile
    I gdyby chcialo mi sie z ta pania gadac, powiedzialabym jej, zeby sie za mnie pomodlila i to koniecznie - mnie to ani pomoze, ani zaszkodzi, a ona sobie toksyn upusci.
    Niech sie teraz modli za ekspracodawce, z takim samym skutkiem.

--
  • morekac 22.09.19, 21:01
    Aż miałam ochotę się dopisać z pytaniem, czy nadal uważa pana Jędraszewskiego za takiego cudownego biskupa.

--
  • super_hetero_dyna 22.09.19, 15:28
    chicarica napisała:

> Nieustannie zadziwia mnie przekonanie osób dyskryminujących, że one same nigdy
    > nie staną się obiektem dyskryminacji.

No właśnie. Czy lewacy, bezustannie usiłujący zakładać knebel osobom o „niesłusznych” poglądach, są przekonani, że im nigdy nikt knebla nie założy?
  • una_mujer 23.09.19, 11:11
    Dynka, ale ty akurat powinnaś ziać świętym oburzeniem na Kurię, tak jak ziałaś na Ikeę 😀
  • j_malec 24.09.19, 10:46
    Dynka, jak to dynka. Uważa że kneblowanie twarzy jest prawe i sprawiedliwe tyle przez prawackich meneli. Pamiętaj dynka, wystarczy że jeden raz wypowiesz się nieprawomyślnie na prawackim forum, a zostaniesz zbanowany. Ciekawe jak bardzo będziesz wtedy kwiczał. Chociaż widząc jaki jesteś dwulicowy i zakłamany, sądzę że nawet przed samym nie przyznasz się w jakim pływasz szambie.
  • zona_glusia 22.09.19, 10:53
    Katolicy są w Polsce prześladowani. Prześladuje ich Kościół Katolicki.
  • mid.week 22.09.19, 11:04
    smile
  • kropka_kom 22.09.19, 14:21
    już naprawdę większych głupot nie da się wymyślić...
  • anorektycznazdzira 22.09.19, 14:44
    big_grin

--
    medal ma dwie strony: dobrą i nienajgorszą- Murakami
  • edelstein 22.09.19, 11:07
    Swietne, KK sam sobie grob kopie.Dyskusja o nierownym traktowaniu kobiet w KK trwa nie od dzis.Kolejny kamyczek.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • chocolatemonster 22.09.19, 11:26
    Religia to zrodlo wszelkiego zla. Kazda. Ugh!
  • szafireczek 22.09.19, 11:53
    Należałoby się zastanowić, czy w wymaganiach zlecenia był określony taki wymóg? Ciekawe, czy jakiś pan też zostałby zwolniony za brak żony?
  • szeptucha.z.malucha 22.09.19, 12:10
    Ale w sensie pan ksiądz? wink
  • zona_glusia 22.09.19, 12:50
    Zwolnić biskupów big_grin, gdyż jak mówi Nowy Testament:
    "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy..."
  • ichi51e 22.09.19, 14:00
    Mi sie wydaje ze stan rodzinny zostal wycigniety wtornie. Najpierw bylo ogloszenie „zwlaniaja caly zespol a tu zony matki” a potem biskup sie wycofal i zwolnil te niezamezne. No dziwne jakies...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • paskudek1 22.09.19, 14:25
    A potem się okazało że tez5zwoonione nieżony też są matkami 😀 och co za peszek.

--
  • tt-tka 22.09.19, 14:34
    paskudek1 napisała:

> A potem się okazało że tez5zwoonione nieżony też są matkami 😀 och co za peszek
    > .
    >

Zaden peszek, znajdzie sie uzasadnienie, jestem dziwnie spokojna. Na przyklad - wpajaja dzieciom niewlasciwe wzorce wychowujac je w niepelnej rodzinie. Albo cokolwiek innego. I to tylko o tyle, o ile bedzie sie chcialo uzasadniac - bo jak sie nie bedzie chcialo, to sie nie uzasadni, a matki-niezony i tak nie zostana przywrocone do tej pracy.

--
  • paskudek1 22.09.19, 14:55
    Ależ ja mam na myśli pecha osób zwolnionych. Co do tego że instytucji zwalnjajacej nic złego ta akcja nie przyniesie to ja nie mam najmniejszych wątpliwości.

--
  • mary_lu 22.09.19, 12:37
    Cóż, pewnie nie ma co liczyć, że to je czegoś nauczy.

Taki kopniak powinien spotkać każdego, kto kolaboruje z tym okupantem, może zwłaszcza te miłe rodziny co zawsze „w mojej parafii tego nie ma”.
  • ur-nammu 22.09.19, 13:49
    Zwolnienie z pracy za brak męża...

E tam, po prostu arcyhejter zwolnił z roboty podhejterki, bo widocznie mu podpadły. A że obszedł przy tym przepisy prawa pracy, to i cóż? Czego się spodziewać po hejterze, choćby i namaszczonym?
  • triss_merigold6 22.09.19, 13:53
    Ale one nie były zatrudnione na podstawie przepisów Kodeksu Pracy tylko na umowach cywilno-prawnych.
  • ur-nammu 22.09.19, 16:56
    triss_merigold6: Ale one nie były zatrudnione na podstawie przepisów Kodeksu Pracy tylko na umowach cywilno-prawnych.

Oficjalnie pewnie tak. Trudno jednak stwierdzić, jaki stan faktyczny wykazałoby uczciwie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Być może wykazałoby tak zwane umowy śmieciowe, za to motywowane miłością bliźniego.
  • anorektycznazdzira 22.09.19, 14:43
    Oj no bo jak im któraś "zaskoczy":p to automatycznie sprawcą jest domyślnie mąż, a i baba trzyma mordę w kuble
    a jak "zaskoczy" panienka, to i roszczenia mogą być, i o alimenty pozew...
    suspicious

--
    zasady są po to, by je zobojętniać
  • woman_in_love 22.09.19, 16:32
    tak godnie, gdy już nie będzie potrzebny big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • pastuszka1 22.09.19, 16:35
    Masakra
  • mamtrzykoty 22.09.19, 17:01
    No i bardzo słusznie, że zwolnił, uważam.
    Toż to sodomia i gomoria, takie niezamężne kobiety w kurii!
    Jeszcze, która gotowa jakiegoś księżulka niewinnego zbałamucić i nieszczęście gotowe!
  • 123zielona123 22.09.19, 20:16
    Niby żadna praca nie hańbi, ale ..
    Skoro te kobiety maja dzieci to jak mogły głosić i popierac poglady faceta, który uważa i publicznie stwierdza, że karanie pedofili to atak na kościół? No ale one nie molestowały dzieci, tylko popierały, więc sumienie czyste
  • kryzys_wieku_sredniego 22.09.19, 23:17
    Czy to już jest opowieść podręcznej, czy jeszcze to nie to?
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 10:08
    Strzeżcie się, Gilead już tu jest...
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 10:08
    A dla Sereny z „Podręcznej” macie odrobinę empatii?
  • tt-tka 24.09.19, 10:13
    Mam. Ale przyklad Sereny (i Ciotek) dobitnie wskazuje, ze nawet uprzywilejowana tongue_out pozycja strazniczki patriarchatu jest kijowa. Moze jest jej lepiej - lub ona uwaza, ze jest jej lepiej - niz innym kobietom, ale i tak jest do zopy.

--
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 15:16
    Ale szkopuł w tym, że to osoba, która aktywnie współtworzy system, rozwija, walczy a potem in ją samą przeżuwa i wypluwa.
  • fawiarina 24.09.19, 10:13
    Jeszcze nie, ale idziemy w tym kierunku.
    Niech się cieszą, że do obozu nie trafiły. Nie dość, że męża nie mają, to jeszcze te dzieci bezbożne u boku. Skandal. Łaskawy Pan, że nie pokarał chłostą.
    Płacił też pewnie mniej, niż się należy człowiekowi, czyli mężczyźnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka