Dodaj do ulubionych

Ciekawa ustawa

22.09.19, 00:10
wyborcza.pl/7,155287,25154858,okazuje-sie-ze-wprowadzone-przez-pis-500-plus-dla-osob-niepelnosprawnych.html
Ktoś widzi tekst?

I nie, nie "dla osób niepełnosprawnych" (w domyśle - wszystkich), tylko dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

(Nie, nie otwierają mi się oczy. Po prostu zarzuty wobec PiS-u (liczne) stawiam zwykle poza forum. tongue_out

Nie, nie pójdę głosować na PO.)

A jeśli widzi i uważa, że nie fair jest go wklejać, to może chociaż streści?
Edytor zaawansowany
  • mid.week 22.09.19, 07:54
    Sprytnie. Zapomną o sprawie, wroca do niej przed kolejnymi wyborami, zwala wine o bubla ustawowego na opozycjebi jak zwykle będą rżnąć bohaterow.
    Mnie fascynuje 150 wakatow lekarskich w ZUSie. Na potrzeby tych badan beda musieli kogos dotrudnic, moze przerzuca kaznodziejow z Urzedu Skarbowego? Co za roznica czy orzeka lekarz czy ksiundz.
  • katriel 22.09.19, 12:13
    Tu streszcza Money.pl.
    Porównaj też komentarz na Nie-pełnosprawni.pl (w skrócie: Wyborcza plecie bzdury).

Nie przeczytałam dokładnie, nie mam własnej opinii, tylko podrzucam linki.

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • noemi29 22.09.19, 14:47
    To jest dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Mnóstwo ludzi się na to nabrało. Kryteria spełnia dosłownie garstka.
  • livia.kalina 22.09.19, 21:15
    Ustawa przewiduje wypłatę 500 zł świadczenia uzupełniającego dla osób niepełnosprawnych niemogących samodzielnie funkcjonować. 500 zł dostaną jednak tylko ci, których dochód ze środków publicznych nie przekracza 1600 zł brutto. Osoby bez żadnego dochodu lub z dochodem do 1100 zł (tyle wynosi najniższa renta) dostaną pełne 500 zł. Wobec niepełnosprawnych, którzy mają nieco więcej (w granicach 1100-1600 zł), zastosowana zostanie zasada „złotówka za złotówkę”, czyli jeśli ma 1300 zł, to otrzyma 300 zł świadczenia. Natomiast ktoś, kto ma dochód powyżej 1600 zł, nie dostanie nic.
    (...) ustawie rząd nie przewidział waloryzowania progów. A przecież wiadomo, że co roku w marcu emeryci i renciści mają waloryzację świadczeń. Rząd zastosował taki sam mechanizm odbierania wsparcia kolejnym beneficjentom jak w przypadku 500 plus. (...) Co to oznacza? Obniżki kwot pomocy albo całkowite wypadnięcie tysięcy niepełnosprawnych Polaków z systemu.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • kamin 22.09.19, 21:33
    Orzeczenie z zapisem o niezdolnosci do samodzielnej egzystencji ma garstka osób. Po wejsciu tej ustawy w ogole przrstaną dawać tzw. jedynki (może osoby leżącevdostaną, nikt więcej).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka