Dodaj do ulubionych

Polska, XXI wiek.

22.09.19, 19:32
Bo przez dłonie kapłańskie działa Łaska Boża i sam Pan Bóg. Bo w momencie całowania dłonie księdza nie są księdza tylko Chrystusa. Bo za całowanie dłoni kapłańskiej jest przypisany odpust. Bo te dłonie są życiodajne jeśli chodzi o łaski. Stopy zresztą też..

Edytor zaawansowany
 • m.y.q.2 22.09.19, 22:44
  Hihi. wink

  --
  — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
  TerryPratchett
 • simply_z 22.09.19, 23:10
  ksiądz jaki fryzbig_grin
 • pani_tau 23.09.19, 07:05
  E tam, nic zaskakującego. Każda część ciała osoby duchownej to portal do raju, dosłownie każda.
 • memphis90 23.09.19, 08:22
  Nie no, niektóre części są ewidentnie kluczem...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • eliszka25 23.09.19, 07:15
  Czyli wszystko zgadza się z tym, co już od dawna mówił mój ojciec. Księżom marzy się powrót do czasów, kiedy ciemny lód przy każdej sposobności padał przed księdzem na kolana i całował rąbek sutanny. Oczywiście sutannę wolno było złapać jedynie przez zapaskę, bo ręce ciemnego ludu były przecież brudne. Opowiadał też, że z dzieciństwa bardzo utkwił mu w pamięci obrazek, jak ksiądz w niedzielę przed mszą szedł między ławkami kościoła z szeroko rozstawionymi rękami, a wszystkie babcie padały na kolana i całowały pierścienie lub sutannę. Tylko to już raczej nie te czasy.
 • la_mujer75 23.09.19, 07:32
  Przyjaciółka moich przyjaciólek twierdzi, że całkowitą nieprawdę jest, aby księża mogli być pedofilami i dopuszczać się takich czynów, gdyż ksiądz to namiestnik Jezusa, Boga, a więc jest niemożliwe.
  Przyjaciółka moich przyjaciółek to osoba wykształcona...
 • tanebo2.0 23.09.19, 07:37
  Wypowiedzieć konkordat, sekularyzować kościoły, religia won ze szkół, krzyż won z Sejmu, aborcja na życzenie, związki partnerskie, podatek od katolików. A wy i tak zagłosujecie na PiS...

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • 1elka26 23.09.19, 07:57
  tanebo2.0 napisał:

  > Wypowiedzieć konkordat, sekularyzować kościoły, religia won ze szkół, krzyż won
  > z Sejmu, aborcja na życzenie, związki partnerskie, podatek od katolików.

  I wysłać wszystkich wierzących na Sybir lub na Sołowki jak to robili twoi duchowi antenaci. Mozna byłoby wtedy, tak jak towarzysz Hodza w Albanii .ogłosić Polskę krajem w 100 procentach ateistycznym i to byłby dopiero raj
  I komu to przeszkadzało? Ale jeszcze, towarzysze, zewrzemy szeregi i pokonamy pisowskich reakcjonistów.
  >
 • szmytka1 23.09.19, 08:54
  Poieram tanebo, ale to jeszcze nie za naszego zycia niestety.
 • triss_merigold6 23.09.19, 07:38
  Czy śledzenie obrzędów religijnych i anachronicznych gusel budzi w Tobie jakąś niezdrową ekscytację? Bo wierz, jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie dotyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.
 • tanebo2.0 23.09.19, 07:55
  Sęk w tym że katabasy chcą do tego zmusić wszystkich. Czy naprawdę jesteś tak ślepa? Kwestia aborcji niczego was nie nauczyła?

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • eat.clitoristwood 23.09.19, 08:30
  triss_merigold6 napisała:

  > Czy śledzenie obrzędów religijnych i anachronicznych gusel budzi w Tobie jakąś
  > niezdrową ekscytację? Bo wierz, jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie d
  > otyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.

  Chodzi o natrętną wszechobecność czarnych w przestrzeni publicznej. Nie byłoby sprawy, gdyby swoją działalność ograniczyli do odprawania jasełek w hojne finansowanych kościołach, z udziałem owieczek, którym z takich, czy innych powodów wydaje się, że powinny w kolektywnej celebrze uczestniczyć. Ale niestety, Kościół Święty aspiruje do sprawowania rządu dusz (i ciał), co cynicznie wykorzystują politycy posiłkując się katabasami w osiąganiu doraźnych celów politycznych.
 • 1elka26 23.09.19, 08:39
  No widzisz, a dla mnie przeszkadza natrętne wpychanie się aktywistów LGBT do szkół połączone z próbami prawnego usankcjonowania pojęcia "mowy nienawiści" - oczywiście zgodnie z wytycznymi prezentowanymi przez lewackie organizacje.
  To jest dopiero coś strasznego.
 • la_mujer75 23.09.19, 08:54
  Jakoś nie zauważyłam przez 10 lat edukacji państwowej (liczę od ostatniej grupy przedszkolnej mojego starszego syna), aby wpychali się aktywiści LGBT do szkoły. Za to moje dzieci od tylu lat, w każdym tygodniu mają 2 x po 45 minut straconego czasu. W szkole na rozpoczęciu i na zakończeniu przemawia proboszcz, w szkole organizowane są dni z okazji papieża JPII, itd. To w założeniach szkoła państwowa.
 • 1elka26 23.09.19, 09:00
  Mam nadzieję, że dostrzegasz taki drobny fakt, że do szkoły państwowej uczęszczają także dzieci osób wierzących? Zgodnie z Konstytucją na którą tak chętnie powołujecie się, mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie poglądami, a w tym miesci się także prawo do nauki religii.
  Nie żyjemy jeszcze, na szczęście, w panstwie ideologicznym. Owszem, wiem, że sa osoby którym marzy się powrót do PRL bądź uznanie lewackiej ideologii za jedynie słuszną, ale mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.
 • szmytka1 23.09.19, 09:28
  Niech oglupiaja swoje dzieci i wciskaja im ciemnote we wlasnym zakresie, w domowym zaciszu albo w salce katechetycznej. Won ze szkol
 • la_mujer75 23.09.19, 14:11
  Szkoła to nie miejsce na wyznawanie swoich przekonań religijnych ani światopoglądowych.
  Tak, też się cieszę, że Polska nie jest jeszcze państwem wyznaniowym.
  Patrząc na program PiSu - obawiam się, że już wielkimi krokami jesteśmy w PRL .
  Przykład- chcemy teraz z meżem kupić działkę. OJP - jakie utrudnienia. Na wniosku musimy podać jakie inne działki mamy, jakiej wielkości, itd. Nie, nie jesteśmy rolnikami. Jakbyśmy byli, to żeby kupić działkę trzeba się zameldować w danej gminie... Absurd.
 • zbyfauch 23.09.19, 09:04
  1elka26 napisał(a):

  > No widzisz, a dla mnie przeszkadza natrętne wpychanie się aktywistów LGBT do sz
  > kół połączone z próbami prawnego usankcjonowania pojęcia "mowy nienawiści" - oc
  > zywiście zgodnie z wytycznymi prezentowanymi przez lewackie organizacje.
  > To jest dopiero coś strasznego.

  Zgadzam się, że szkoła powinna być możliwie wolna od przekazu ideologicznego i koncentrować się na przekazywaniu wiedzy.
  Inna rzecz, że to prawactwo histerycznie nadmuchuje balon LGBT czyniąc z niego ideologię, czym nie jest, jak nie jest ideologią np. opalanie gołej dupy (co kiedyś z maniakalnym uporem lansowali tzw. "naturyści".), kreując oczywiście obraz "wroga", przed którym oni opoką i ostoją.  --
  Pustelnia
 • ur-nammu 23.09.19, 15:24
  triss_merigold6: jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie dotyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.

  Ależ bzdura!
  Nie ma znaczenia, czy człowiek w coś wierzy lub coś praktykuje, istotne jest tylko to, że instytucja religijna reprezentowana między innymi przez głupawego katabasa bredzącego w zamieszczonym wyżej nagraniu jest finansowana ze środków publicznych, a więc pochodzących także od osób niewierzących i niepraktykujących, i że ta instytucja na każdym kroku forsuje swoją natrętną obecność we wszystkich sferach życia publicznego i prywatnego: w szkołach, urzędach, polityce, mediach, nawet w sypialni.

  Nikogo by to nie interesowało, gdyby te wszystkie rozmodlone barany finansowały się same i nie próbowały narzucać innym swoich urojeń – wtedy niech się wzajemnie cmokają, w co tylko chcą, nawet świeżo po wyjściu z kibla.
 • saszanasza 23.09.19, 08:08
  😁

  --
  „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
 • mgla_jedwabna 23.09.19, 08:33
  Siedzę w USC i widzę takie oto ogłoszenie:

  Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Urzędzie Miasta xxx, tj.:
  (...)
  realizacji wniosku o wydanie zaświadczenia o przyjętych sakramentach

  Serio. Nawet podstawa prawna jest.
 • arwena_11 23.09.19, 08:43
  A skąd USC to wie?
 • wapaha 23.09.19, 15:54
  to może penis też ? suspicious

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka