Dodaj do ulubionych

Polska, XXI wiek.

22.09.19, 19:32
Bo przez dłonie kapłańskie działa Łaska Boża i sam Pan Bóg. Bo w momencie całowania dłonie księdza nie są księdza tylko Chrystusa. Bo za całowanie dłoni kapłańskiej jest przypisany odpust. Bo te dłonie są życiodajne jeśli chodzi o łaski. Stopy zresztą też..

Edytor zaawansowany
  • m.y.q.2 22.09.19, 22:44
    Hihi. wink

--
    — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
    TerryPratchett
  • simply_z 22.09.19, 23:10
    ksiądz jaki fryzbig_grin
  • pani_tau 23.09.19, 07:05
    E tam, nic zaskakującego. Każda część ciała osoby duchownej to portal do raju, dosłownie każda.
  • memphis90 23.09.19, 08:22
    Nie no, niektóre części są ewidentnie kluczem...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • eliszka25 23.09.19, 07:15
    Czyli wszystko zgadza się z tym, co już od dawna mówił mój ojciec. Księżom marzy się powrót do czasów, kiedy ciemny lód przy każdej sposobności padał przed księdzem na kolana i całował rąbek sutanny. Oczywiście sutannę wolno było złapać jedynie przez zapaskę, bo ręce ciemnego ludu były przecież brudne. Opowiadał też, że z dzieciństwa bardzo utkwił mu w pamięci obrazek, jak ksiądz w niedzielę przed mszą szedł między ławkami kościoła z szeroko rozstawionymi rękami, a wszystkie babcie padały na kolana i całowały pierścienie lub sutannę. Tylko to już raczej nie te czasy.
  • la_mujer75 23.09.19, 07:32
    Przyjaciółka moich przyjaciólek twierdzi, że całkowitą nieprawdę jest, aby księża mogli być pedofilami i dopuszczać się takich czynów, gdyż ksiądz to namiestnik Jezusa, Boga, a więc jest niemożliwe.
    Przyjaciółka moich przyjaciółek to osoba wykształcona...
  • tanebo2.0 23.09.19, 07:37
    Wypowiedzieć konkordat, sekularyzować kościoły, religia won ze szkół, krzyż won z Sejmu, aborcja na życzenie, związki partnerskie, podatek od katolików. A wy i tak zagłosujecie na PiS...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • 1elka26 23.09.19, 07:57
    tanebo2.0 napisał:

> Wypowiedzieć konkordat, sekularyzować kościoły, religia won ze szkół, krzyż won
    > z Sejmu, aborcja na życzenie, związki partnerskie, podatek od katolików.

I wysłać wszystkich wierzących na Sybir lub na Sołowki jak to robili twoi duchowi antenaci. Mozna byłoby wtedy, tak jak towarzysz Hodza w Albanii .ogłosić Polskę krajem w 100 procentach ateistycznym i to byłby dopiero raj
    I komu to przeszkadzało? Ale jeszcze, towarzysze, zewrzemy szeregi i pokonamy pisowskich reakcjonistów.
    >
  • szmytka1 23.09.19, 08:54
    Poieram tanebo, ale to jeszcze nie za naszego zycia niestety.
  • triss_merigold6 23.09.19, 07:38
    Czy śledzenie obrzędów religijnych i anachronicznych gusel budzi w Tobie jakąś niezdrową ekscytację? Bo wierz, jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie dotyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.
  • tanebo2.0 23.09.19, 07:55
    Sęk w tym że katabasy chcą do tego zmusić wszystkich. Czy naprawdę jesteś tak ślepa? Kwestia aborcji niczego was nie nauczyła?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • eat.clitoristwood 23.09.19, 08:30
    triss_merigold6 napisała:

> Czy śledzenie obrzędów religijnych i anachronicznych gusel budzi w Tobie jakąś
    > niezdrową ekscytację? Bo wierz, jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie d
    > otyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.

Chodzi o natrętną wszechobecność czarnych w przestrzeni publicznej. Nie byłoby sprawy, gdyby swoją działalność ograniczyli do odprawania jasełek w hojne finansowanych kościołach, z udziałem owieczek, którym z takich, czy innych powodów wydaje się, że powinny w kolektywnej celebrze uczestniczyć. Ale niestety, Kościół Święty aspiruje do sprawowania rządu dusz (i ciał), co cynicznie wykorzystują politycy posiłkując się katabasami w osiąganiu doraźnych celów politycznych.
  • 1elka26 23.09.19, 08:39
    No widzisz, a dla mnie przeszkadza natrętne wpychanie się aktywistów LGBT do szkół połączone z próbami prawnego usankcjonowania pojęcia "mowy nienawiści" - oczywiście zgodnie z wytycznymi prezentowanymi przez lewackie organizacje.
    To jest dopiero coś strasznego.
  • la_mujer75 23.09.19, 08:54
    Jakoś nie zauważyłam przez 10 lat edukacji państwowej (liczę od ostatniej grupy przedszkolnej mojego starszego syna), aby wpychali się aktywiści LGBT do szkoły. Za to moje dzieci od tylu lat, w każdym tygodniu mają 2 x po 45 minut straconego czasu. W szkole na rozpoczęciu i na zakończeniu przemawia proboszcz, w szkole organizowane są dni z okazji papieża JPII, itd. To w założeniach szkoła państwowa.
  • 1elka26 23.09.19, 09:00
    Mam nadzieję, że dostrzegasz taki drobny fakt, że do szkoły państwowej uczęszczają także dzieci osób wierzących? Zgodnie z Konstytucją na którą tak chętnie powołujecie się, mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie poglądami, a w tym miesci się także prawo do nauki religii.
    Nie żyjemy jeszcze, na szczęście, w panstwie ideologicznym. Owszem, wiem, że sa osoby którym marzy się powrót do PRL bądź uznanie lewackiej ideologii za jedynie słuszną, ale mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.
  • szmytka1 23.09.19, 09:28
    Niech oglupiaja swoje dzieci i wciskaja im ciemnote we wlasnym zakresie, w domowym zaciszu albo w salce katechetycznej. Won ze szkol
  • la_mujer75 23.09.19, 14:11
    Szkoła to nie miejsce na wyznawanie swoich przekonań religijnych ani światopoglądowych.
    Tak, też się cieszę, że Polska nie jest jeszcze państwem wyznaniowym.
    Patrząc na program PiSu - obawiam się, że już wielkimi krokami jesteśmy w PRL .
    Przykład- chcemy teraz z meżem kupić działkę. OJP - jakie utrudnienia. Na wniosku musimy podać jakie inne działki mamy, jakiej wielkości, itd. Nie, nie jesteśmy rolnikami. Jakbyśmy byli, to żeby kupić działkę trzeba się zameldować w danej gminie... Absurd.
  • zbyfauch 23.09.19, 09:04
    1elka26 napisał(a):

> No widzisz, a dla mnie przeszkadza natrętne wpychanie się aktywistów LGBT do sz
    > kół połączone z próbami prawnego usankcjonowania pojęcia "mowy nienawiści" - oc
    > zywiście zgodnie z wytycznymi prezentowanymi przez lewackie organizacje.
    > To jest dopiero coś strasznego.

Zgadzam się, że szkoła powinna być możliwie wolna od przekazu ideologicznego i koncentrować się na przekazywaniu wiedzy.
    Inna rzecz, że to prawactwo histerycznie nadmuchuje balon LGBT czyniąc z niego ideologię, czym nie jest, jak nie jest ideologią np. opalanie gołej dupy (co kiedyś z maniakalnym uporem lansowali tzw. "naturyści".), kreując oczywiście obraz "wroga", przed którym oni opoką i ostoją.

--
    Pustelnia
  • ur-nammu 23.09.19, 15:24
    triss_merigold6: jeśli nie wierzysz i nie praktykujesz, to nie dotyczy Cię co tam księżulo zaleca swoim barankom.

Ależ bzdura!
    Nie ma znaczenia, czy człowiek w coś wierzy lub coś praktykuje, istotne jest tylko to, że instytucja religijna reprezentowana między innymi przez głupawego katabasa bredzącego w zamieszczonym wyżej nagraniu jest finansowana ze środków publicznych, a więc pochodzących także od osób niewierzących i niepraktykujących, i że ta instytucja na każdym kroku forsuje swoją natrętną obecność we wszystkich sferach życia publicznego i prywatnego: w szkołach, urzędach, polityce, mediach, nawet w sypialni.

Nikogo by to nie interesowało, gdyby te wszystkie rozmodlone barany finansowały się same i nie próbowały narzucać innym swoich urojeń – wtedy niech się wzajemnie cmokają, w co tylko chcą, nawet świeżo po wyjściu z kibla.
  • saszanasza 23.09.19, 08:08
    😁

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • mgla_jedwabna 23.09.19, 08:33
    Siedzę w USC i widzę takie oto ogłoszenie:

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Urzędzie Miasta xxx, tj.:
    (...)
    realizacji wniosku o wydanie zaświadczenia o przyjętych sakramentach

Serio. Nawet podstawa prawna jest.
  • arwena_11 23.09.19, 08:43
    A skąd USC to wie?
  • wapaha 23.09.19, 15:54
    to może penis też ? suspicious

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka