Dodaj do ulubionych

Wczesna emerytura męża

22.09.19, 23:20
Nie mojego. Mam dwie koleżanki, które bardzo narzekają na fakt, że ich mężowie przeszli na wcześniejszą emeryturę. Jeden w wieku 44 lat (mundurowy), drugi w wieku 46 lat (przedsiębiorca). W tym drugim wypadku zresztą to nie emerytura, bo gość w życiu praktycznie nie pracował w oparciu o umowę o pracę, nie wierzył w ZUSy i inne dobrodziejstwa systemu, tylko starał się jak najmniej państwu oddawać, ale dorobił się i żyje obecnie z wynajmu 5 mieszkań + to, co zarabia żona i to, co dostają na trójkę dzieci. Budżet się spina. Mundurowemu też się spina, bo ma niezłą emeryturę i też jedno mieszkanie wynajmuje. Obaj spędzają czas na swoim hobby (sport - mundurowy, wycieczki samochodowe - przedsiębiorca) i wiodą bogate życie towarzyskie, nie czując potrzeby pracy. Ponieważ rodziny zabezpieczone są, upada argument o potrzebie dodatkowego dochodu, obaj uważają, że się już w życiu napracowali. W domu za dużo nie pomagają, ale nigdy tego nie robili, więc nic nowego. Jaki jest Wasz stosunek do takiej postawy życiowej u faceta?
Obserwuj wątek
   • ichi51e Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 11:28
    No wlasnie. Praca kobiet w domu nigdy sie nie konczy 24/7 i emerytury rowniez brak bo samo sie nie ugotuje nie posprzata i dziecmi ktos sie zajc musi.

    --
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aga_mon_ber Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 09:19
   Ich postawa w niczym się nie rożni od tych, którzy mundurowymi nie są. Na tym forum było multum wątków o panach, którzy nie poczuwają się do jakichkolwiek obowiązków w domu. Każdy chciałby żyć tak, jak oni. Taka prawda.
   • super_hetero_dyna Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 09:31
    I nic dziwnego. Jeśli ich dotychczasowa praca była na tyle owocna, że zapewnia w dalszym ciągu byt rodziny, to tak, jakby nadal pracowali. Niby dlaczego mieliby się "więcej udzielać w domu"? Wyobraźcie sobie przedsiębiorstwo, w którym pracuje dwóch ludzi, z których każdy ma do wykonania podobną pracę. Jeden jest tak wybitny, że całą swoją pracę, przewidzianą na miesiąc, wykonał w dwa tygodnie. Czy jego obowiązkiem jest w pozostałe dwa tygodnie "więcej udzielać się" biorąc na siebie część pracy drugiego?
   • lucky80 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 10:05
    Dla mnie nie do pomyślenia. Mężczyźni w sile wieku już nieproduktywni?? I ja i my wszystkie musimy pracować na ich emerytury. Gdyby mój chłop chciał kisnąć w domu to bym mu chyba oczy wydłubała. Całe szczęście na nic takiego się nie zanosi. Jaki on da przykład dzieciom?
     • lucky80 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 11:47
      Myślisz, że serio mundurowy wypracował swoją emeryturę sam? O święta naiwności...Tak, moja droga, Ty także dopłacasz ze swoich składek na jego emeryturę. Tylko, że on dopracował do całych 45 lat a ty bedziesz min. do 60...
      I na pewno nie dostaniesz takiej jak ma mundurowy, tylko sporo niższą.
      • helena31 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:05
       To jest system, który obowiązuje w państwie polskim, a nie wina mundurowego. Naiwnością jest sądzić , że jednostki będą rezygnować z przywilejów w imię idei. Zresztą, nie o tym jest ten wątek .
        • helena31 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:26
         ale nie o tym jest ten wątek- czy emerytury mundurowe uważam, że społecznie sprawiedliwe czy tez nie .
         Jeden jest emerytem , jeden rentierem - nie widzę powodów do wydrapywania oczu .
         Pewnie problemem jest to, że ich żony pracują i w domu muszą dalej robić wszystko - panowie do tego się nie poczuwają .
         • malgo21 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:33
          Napisałaś że nikt nie musi na nich pracować a to jest nieprawda. System jest tak skonstruowany że nie da się przez 20 lat pracy odłożyć sumy która wystarczy na wypłatę emerytury przez 30 kolejnych lat.
          Tylko prostuję to co napisałaś, nie planuję ci oczu wydrapywać i uprzejmie proszę o to samo z twojej strony smile
          • helena31 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:48
           wydrapywanie oczu - to było nawiązanie do słów autorki posta z początku drzewka .
           Widzę , że dalej watek zmierza ku wykazaniu, że mundurowi to nieroby.
           System jest tak skonstruowany , ze zawsze ci pracujący opłacają emerytów. Wiem, że mundurowi pracują krócej, tez nie jestem zwolenniczka tej sytuacji , ale to NIE jest tematem tego wątku.
    • fredzia098 Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:00
     Dadzą właśnie świetny przykład dzieciom, że żyje się nie po to aby się narobić do śmierci, ale trzeba pracować jak najmniej (byle budżet się spinał) a korzystać z życia i wolnego czasu jak najwięcej. Żyje się dla przyjemności a nie dla roboty. Wyobrażam sobie, że 20 latek odziedziczył kamienicę i z wynajmu (np. na godziny jak Banaś wink) ma tyle, że w ogóle w życiu nie musi pracować. Albo rentier żyjący z odsetek. Marzenie... A inni muszą tyrać do śmierci i im żal dupsko ściska smile
     • umi Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 17:40
      Zly przyklad daja, ze nic w domu nie umieja zrobic. O ile samo odcinanie kuponow jest OK i ja znam kilka odwrotnych przykladow (tzn. kobiet jak ci panowie) to jednak siedzac w domu nalezaloby ten dom ogarac (zwlaszcza jesli sie nigdy nic w nim nie robilo). Jak sie ma dwie lewe rece i wywalone na rodzine, to sie jest bardzo zlym wzorem dla dziecka i uczy sie je byc pasozytem - jak nie spoleczym, to rodzinnym na pewno.
   • korniz Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 11:24
    Ja bym powiedziała takiemu mężowi nie siedż na kanapie tylko pomoż mi ,bo każdy ruch opóżnia kalectwo.Takich argumentów bym użyła,a nie ,że musisz i awantury robić.U nas jest pełno górniczych młodych emerytów .Ci co siedzą w domach,to kręcą się wokół bloku.A to auto wypucuje a to smieci wynosi.
  • jola-kotka Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 11:23
   Dla rownowagi nalezy zatrudnic pomoc domowa. Z drugiej strony ciekawe problemy ludzie maja. Bo to nie jest problem. Mozna go natychmiast rozwiazac. Chyba ze nie o pomoc w domu chodzi a fakt ze panie nadal pracuja a tez by chcialy juz nie.
  • eilian Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 12:54
   "Budżet się spina" to moim zdaniem trochę za mało, żeby tak osiąść na laurach. Poza tym to niezbyt zdrowe dla psychiki, coś trza robić, jak nie zawodowo, to w domu, wolontariat itp. Trzeba mieć jakiś cel, zawsze można pomnażać majątek z myślą o dzieciach, albo robić coś dobrego dla świata. Hobby ok, ale to jednak jest w kategorii przyjemności, rozrywki. Jakiś pożytek z człowieka musi być moim zdaniem, a jak nie ma celu to się kapcanieje. Z resztą nic tak nie wkurza, jak bezrobotny facet, plątający się po chałupie. Jest w tym coś niemęskiego (tak, w wydaniu kobiety nie mam takich odczuć).
   • jezdem-mondry Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 13:00
    eilian napisała:
    Z resztą nic tak nie wkurza, jak
    > bezrobotny facet, plątający się po chałupie.

    W tym przypadku nie bezrobotny, tylko jeden rentier i drugi emeryt.
    Jak się kiedyś wkurzą na narzekające żony, to je sobie wymienią na nienarzekające i po problemie.
    • aga_mon_ber Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 13:56
     > Jak się kiedyś wkurzą na narzekające żony, to je sobie wymienią na nienarzekają
     > ce i po problemie.


     Nie ma teraz tak dobrze.
     Dziś kobiety, wymagają. Często wolą być same, niż z takim królewiczem. Żyć z takim żądnej się nie opłaca a generuje tylko same problemy.
     • jezdem-mondry Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 16:14
      aga_mon_ber napisała:
      > Dziś kobiety, wymagają. Często wolą być same, niż z takim królewiczem. Żyć z ta
      > kim żądnej się nie opłaca a generuje tylko same problemy.

      Jeśli się nie opłaca a mąż generuje same problemy, bo zarobił i zainwestował tyle że nie musi pracować, to niech kobieta żyje sama, albo znajdzie sobie takiego, który nie będzie generował problemów i zasuwał do starości za nędzną wypłatę.
    • ichi51e Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 16:24
     Jakim cudem? Na co niby wymienia? Juz teraz “budzet sie spina” a jak wymienia na utrzymaniu bedzie jeszcze drugi dom do utrzymania

     --
     wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
     • jezdem-mondry Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 16:39
      ichi51e napisała:
      > Jakim cudem? Na co niby wymienia? Juz teraz “budzet sie spina” a jak wymienia n
      > a utrzymaniu bedzie jeszcze drugi dom do utrzymania
      >

      Nie wiadomo co dla autorki znaczy: budżet się spina.
      Nie wiadomo czy ci mężowie ujawniają żonom wszystkie swoje dochody, bo nie wiadomo jakie te żony są. Wiadomo tylko że żony narzekają na to, że panowie nie pracują. Jeśli im za mało, to niech znajdą bogatszych i pracujących.
      • ichi51e Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 17:10
       No dobra a uklad zona rentierka wynajmuje 3 mieszkania caly dzien u kosmetyczki w klubie z kumpelkami. W domu syf maz wraca z pracy i potyka sie o brudne i placzace dziecko. Ok?

       --
       wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • tiszantul Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 16:55
     Jeśli rentier, to może sobie nabyć skromną kawalerkę, w razie gdyby żona zabraniała mu się plątać w domu. Mógłby się tam zajmować jeszcze kilkoma rzeczami, których żona zabrania i w ogóle miałby trochę wolności
   • jezdem-mondry Re: Wczesna emerytura męża 23.09.19, 17:17
    nocnamagia napisał(a):
    > Nie rozumiem dlaczego w tym drugim przypadku dochody z wynajmu liczą się jako d
    > ochody wyłącznie męża. Jeśli małżeństwo jest wspólnotą majątkową to dochód z wy
    > najmu jest wspólny.

    Nie znam się na przepisach.
    Ale gdyby było na odwrót, to pewnie byś napisała, że kobieta ciężko zapracowała na te mieszkania i mężowi gołodupcowi nic się nie należy.
    Ewentualnie mąż może sprzątać te mieszkania za drobną opłatą big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka