Dodaj do ulubionych

Corka szara myszka

23.09.19, 21:49
Nie zjedzcie mnie tylko.
Martwie sie o corke.
Ma 16 lat, jest ladna, bardzo zgrabna dziewczyna.
Problem polega na tym, ze w przeciwienstwie do innych dziewczn w jej wieku nie lubi blyszczec.
Nosi sie bardzo skromnie, szaro, nudno. Brak makijazu na mlodej twarzy moze byc atutem, ale nijakie, smetne wlosy, jeansy, koszulka, bluza, duze okulary.
Ja sama uwielbiam ciuchy i gdy jeszcze brala moje zdanie pod uwage , stroilam ja jak moglam.
Teraz wciaz proponuje jej zakupy czy jakies wyjscie do fryzjera, pokazuje w internecie stylizacje, ale ona nie jest zainteresowana.
Jej kolezanki to gwiazdy, a ona na ich tle wyglada jak uboga krewna. A jest sliczna i moglaby przebic dziewczyny.
Ja w jej wieku plakalabym ze szczescia majac jej mozliwosci i te wszystkie dostepne, piekne ubrania i dodatki.
To sie zmieni?
Edytor zaawansowany
  • mamtrzykoty 23.09.19, 22:00
    W moim przypadku się nie zmieniło.
    A w jej, kto to wie? Może jej na starość odbije i zacznie się stroić?
  • majenkir 23.09.19, 22:01
    Przesadzasz. Mlodosc sama sie obroni wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • afro.ninja 26.09.19, 09:04
    Jasne...
  • kochamruskieileniwe 23.09.19, 22:06
    Są osoby, które nienawidzą być gwiazdą.
    Może córka odreagowuje wcześniejsze strojenie? Albo jest abnegatką "wyglądową"?
    Albo przejedzie, albo nie.
  • aaa-aaa-pl 23.09.19, 22:08
    Mając jej możliwości...możesz to rozwinąć? Co byś takiego wówczas robiła?
  • 35wcieniu 23.09.19, 22:10
    No, przebijała inne.

Dajcie w końcu jakiegoś trolla z potencjałem...

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • ck2 23.09.19, 22:09
    > Ja sama uwielbiam ciuchy i gdy jeszcze brala moje zdanie pod uwage , stroilam ja
    > jak moglam.

No to teraz bidulka odreagowuje.
  • zona_glusia 23.09.19, 22:37
    Też sądzę, że tak może się manifestować nastoletni bunt. Im bardziej matce będzie zależeć, tym większy będzie opór.
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 09:23
    Moja pierwsza myśl - bunt. Wyodrębnienie siebie poprzez negację wartości matki. Im więcej nacisku modowego, tym bardziej będzie chciała się zlać ze ścianą.
  • princy-mincy 24.09.19, 10:27
    Dokładnie to samo pomyślałam.
  • ichi51e 23.09.19, 22:10
    Wez sobie kup cos do ubrania a mlodej kobiecie daj spokoj.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • bominka 23.09.19, 22:19
    Zmieni się, choć nie ma zadatkow na spektakularną metamorfozę.
    Twoja córka jest nadal wartościowa dziewczyna. Chodzi czysto i schludnie ubrana, nie śmierdzi,więc trzeba to uszanować.
    Przyjdzie moment,że sama zakreci się wokół siebie. Najgorsze są nasze oczekiwania jako rodziców,zestawiamy i porównujemy dzieci do siebie. Choć wcale nie muszą być podobne do nas.
    Moje dzieciaki wciąż uczą mnie pokory, przyglądam się swojej córce o podobnym do Twojej corki światopoglądzie. Niebawem skończy 18 lat i jesteśmy krok dalej😀
  • kosmos_pierzasty 23.09.19, 22:26
    bominka napisała:

przyglądam się swojej córce o podobnym d
    > o Twojej corki światopoglądzie.

Hehehe... moja też do kwestii wyglądu podchodzi skrajnie odmiennie niż ja, zarówno ja kiedyś, jak i ja teraz.
  • katriel 23.09.19, 22:11
    Zmieni albo nie zmieni, Nie wiadomo.
    A co cię właściwie martwi?

--
    Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
    Ach, jaki pyszny jest buraczek!
    Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
    Ach, jaki cudny niemowlaczek!
  • simply_z 23.09.19, 22:14
    zmieni, też tak miałamwink
  • chocolatemonster 23.09.19, 22:16
    Ale musi 'przebic dziewczyny'? Jest sliczna i nic tej slicznosci nie zabierze. Wolalabys corke, ktora mysli tylko o hybrydach i solarium? Daj jej zyc swobodnie. Czy ty chcialabys zeby ciebie ktos przerabial na swoja modle?
  • double-facepalm 24.09.19, 00:13
    przeciez to trollisko, normalna matka patrzylaby tez (albo przede wszystkim wink ) na to, co córka ma w głowie.
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 09:29
    Też ten język pachnie mi dziwnie ale problem absolutnie może być oparty na faktach.
    Dla mojej mamy ogromną wartością był wygląd, ubrania dla mnie nigdy się nie stał. Inna hierarchia potrzeb po prostu.
  • martishia7 24.09.19, 09:36
    Pomijając, że to trollisko, to skąd takie odważne założenie? Są przecież takie kobiety - skoncentrowane na wyglądzie, a na ciuchach, a pazurach, a fryzurach, a tym jak się Nowakowa do kościoła ubrała, a jak kuzynka Zyta na wesele kuzyna Dobromira. I nic poza tym ich specjalnie nie interesuje. Nie specjalnie interesuje je co inni ludzie mają w głowie, więc dlaczego miałyby to doceniać u własnych dzieci? Są dziewczęta niezbyt lotne (chłopcy z resztą też, tylko u nich zainteresowania są inne), które mają jakieśtam wartości w wieku nastoletnim i nigdy z tego nie wyrastają. Że niby jak człowiek starszy to poważniejszy i lektury ma trochę mądrzejsze? wink Nie każdy. Niektórzy tylko się starzeją, ale nie stają się od tego mądrzejsi, ani horyzonty im się nie poszerzają.
  • majenkir 24.09.19, 23:47
    Powiało wyższościà... 😉

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • martishia7 25.09.19, 10:55
    Niezamierzenie. Po prostu "broda nie czyni filozofem".
  • princy-mincy 24.09.19, 10:28
    Widocznie wg matki musi. Stąd matka stroiła ją jak mogła, gdy dziewczyna była dzieckiem.
    Wcale się nie dziwię, że teraz nie chce.
  • kosmos_pierzasty 23.09.19, 22:25
    Zmieni się albo i nie. Mnie w każdym razie by to cieszyło. Nie jestem wielbicielką takiego gwiazdorzenia. Szczególnie, jeśli to jedyny atut.
    I nie ma szczęśliwie jak dotąd obowiązku wyglądać na maksimum swoich wizualnych możliwości, że tak powiem.
  • agniesia331 24.09.19, 09:21
    Jeśli ma matkę kompulsywnie kupując ciuchy to może mieć obrzydzenie do zbieractwa ciuchów. Ja tak mialam
  • piekna_remedios4 25.09.19, 10:41
    o to to agniesia! Moja matka po dziś dzień dziwuje się, że nie cierpię chodzić po sklepach. Ale jest też dobra strona jej nałogu - ona kupuje za mnie, na szczęście ładne i pasujące ubrania.

--
    Cien años de soledad
  • lilia-anna 23.09.19, 22:26
    Eee, daj spokój dziewczynie smile Póki nie chodzi brudna, z tlustymi włosami, w nieswiezych ciuchach, to raczej nie ma się czym martwić... Zmieni się albo i nie, i co to komu przeszkadza?
  • jola-kotka 23.09.19, 22:30
    Najwazniejsze ze jest soba. Przestan ja zmieniac na sile. Milcz. Bo tylko krzywde jej zrobisz. Twoja corka to nie twoja kopia. Moze miec inny gust i inny pomysl na wlasny wyglad niz ty na swoj.
  • hanusinamama 23.09.19, 22:31
    Odpuść. Znam dziewczynę ktora chyba własnie chce byc przeciwieństwem matki: matka umalowana, ufarbowana, elegancko ubrana, zrobione paznokcie. Dziewczyna (dorosła) robi co moze zeby być jej przeciwieństwem...
  • snakelilith 23.09.19, 22:37
    W tym wieku negacja tego co pochodzi od rodziców jest normalna, więc to raczej obajaw psychicznego zdrowia, że córka chce inaczej niż ty. . Moja matka też miała takie "doskonalące" mój wygląd pomysły i wszystkie uważałam wtedy za porąbane. I gdyby była trochę bardziej upierdliwa, to ogoliłabym się chyba na łyso i nosiła przerobione worki po kartoflach oraz agrafkę w uchy, tylko by pokazać, że wiem sama jak chcę wyglądać. Dziwne, że twoja córka jeszcze tego nie zrobiła.
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 09:30
    smile
  • bo_gna 23.09.19, 22:56
    Może się zmienić kiedy przestaniesz naciskać albo gdy się zakocha smile masz to samo co moja mama, zawsze chciała mnie stroić, co ja się nasłuchałam... Jestem od niej inna, Twoja córka też ma prawo być inna. Widać nie czuje potrzeby rywalizowania na tym polu z innymi dziewczynami. Ja również nigdy nie czułam takiej potrzeby, poza tym nie lubiłam reakcji chłopców, gdy byłam wystrojona, nie zależało mi nigdy by się za mną oglądali, komentowali, więc wolałam chodzić w luźnej koszuli i luźnych spodniach, ale to się na jakiś czas zmieniało, gdy któryś chłopiec/facet mi się spodobał wtedy ubierałam się dla Niego bo zależało mi by zwrócił na mnie uwagę smile
  • kafana 24.09.19, 00:01
    O Boże tylko jej nie naciskaj i nie wciskaj na sile tych zakupów. Masz szanse mieć wartościowa młoda kobietę w domu bez tego całego chłamu w głowie. Nie rozumiem tez co maja znaczyć te smętne włosy.. daj jej żyć
  • alpepe 24.09.19, 00:09
    Nie rozumiem, dlaczego cię to martwi.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • mandziola 24.09.19, 00:17
    Heh he.. mam 40 lat - moja mama zawsze się stroiła i próbowała ze mnie zrobić kopię siebie - bez skutku. W końcu odpuściła..Zrozumiała, że mam inny gust niż ona..l za to ją bardzo kochałam - że dała mi być sobą. Nie martw się mam męża i dwójkę dzieci.. - życie mam świetne.. Daj jej spokój.
  • ykke 24.09.19, 05:50
    Powinnaś piac z radości, że masz wartosciową dziewczynę w domu. Jest sobą, jest piękna. Nie próbuje zdobyć popularności i przynależności do grupy poprzez gruby make up i logo. Ciesz się, matka!
    Gdy widzę te klony zrobione na modłę Kylie Kardashian, z brwiami malowanymi chyba markerem(🤣)
    to cieszę się, że moja też skromna .

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • malgo21 24.09.19, 09:30
    16 latka nie słucha mamy w kwestii tego w czym jej ładnie? To jakiś ewenement smile może zwołajcie rodzinną interwencję, babcia niech jej jakąś ładną sukieneczkę uszyje, ciocia oczy pomaluje?
  • szeptucha.z.malucha 24.09.19, 09:33
    He, he - wyobraziłam sobie taki sztab charakteryzujący nastolatkę na jej matkę.
  • mgla_jedwabna 24.09.19, 09:33
    Duże okulary akurat są modne. Co oznaczają "nijakie, smętne włosy"? O ile problem jest tylko ze stylem, to nie czepiałabym się. Daj dziecku żyć. Chyba że ma brudne buty, wymięte koszulki, tłuste włosy, urwany guzik.

Może podszedłby jej styl preppy, taki trochę chłopiecy? Np. bluzka koszulowa i spodnie w karteczkę w stonowanymi kolorze albo sweterek w serek i koszulka polo. Buty skórzane sznurowane. Kaszkiet smile W takich stylizacjach nawet związane w zwykły kucyk włosy są niezłe.
  • mgla_jedwabna 24.09.19, 09:35
    Poszukaj pod hasłem: tomboy smile
  • double-facepalm 25.09.19, 11:40
    No właśnie tu chyba dodatki i detale robią robote (plecak ze skóry juchtowej, kaszkiet, etc, deseń i faktura materiału spodni). Nastolatka z takim podejściem raczej buntuje się przeciw jakiemukolwiek nakryciu głowy.
  • jehanette 24.09.19, 09:40
    Daj dziewczynie spokój! Uważasz, że uroda to główny atut kobiety? Jeśli tak, to współczuję, ale nie psuj córki. To na co zwróciłabym uwagę, to czy córka nie boryka się z kompleksami, których przyczynom można zaradzić - trądzik, krzywe zęby, nadmierne owłosienie na nogach czy rękach, tego typu sprawy. Jeśli nie, to nie męcz dziewczyny dla której najwyraźniej dopasowanie się do mainstreamowych standardów wyglądu nie jest pierwszorzędną sprawą. Nie każda_y ekscytuje się ciuchami i kosmetykami.
    Ja wprawdzie po 30tce zaczęłam używać kosmetyków kolorowych, ale traktuję je raczej użytkowo, nie jaram się modą ani nie kolekcjonuję szminek.

--
    Error 404
  • jeanny1986 24.09.19, 09:40
    Mi się zupełnie nie zmieniło. Nadal brak makijażu, ciuchy maja być wygodne i ma mi być ciepło. Jedyne co robie to od lat farbuję włosy bo zaczęłam powoli siwieć koło 20ki i teraz cały przód mam siwy.

--
    "Mój syn miał świadectwo z wyróżnieniem pierwszy raz, efekt ciężkiej pracy [...] kiedy to został brutalnie uświadomiony, że z takimi ocenami i motywacją grozi mu szkoła branżowa i wypad do tatusia, bo ja nie chcę w domu towarzystwa z męskiej zawodówki." (by triss_merigold6)
  • aga_mon_ber 24.09.19, 09:47
    Spokojnie. Wyrobi się i z czasem będzie "nosić" się inaczej.
    Nie każdy w jej wieku, lubi "błyszczeć" a tym samym, zwracać na siebie uwagę.
    Ona ma dopiero 16 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka