Dodaj do ulubionych

problem z uzależnieniem od kompa

24.09.19, 09:48
Witam,
Jestem mamą 17 latka i borykam się bezskutecznie z problemem uzależnienia od grania. Syn niestety ma własny pokój i komputer, który już w tym wieku jest mu przydatny, ale służy głównie do grania. Wiadomo, jak to z uzależnieniem przeprowadzanie rozmów i apelowanie do zdrowego rozsądku spełzają na niczym. Rozważam przeniesienie stolika z komputerem do salonu (ktoś to ćwiczył?), ale najbardziej podobałoby mi się oprogramowanie odblokowujące dostęp do gry jedynie na godzinę dziennie. W stanach można kupić takie, ale zapomniałam nazwy. Inna sprawa, że czy dostęp do gry tylko na godzinę dziennie pomoże? Np. w przypadku alkoholu postanowienie - to od tej pory będę pił umiarkowanie jest bez sensu, pomaga tylko całkowite odcięcie. Najbardziej chyba pomogłoby, gdyby nasze komputery (ja wciąż pracuję na komputerze) stały obok siebie, wówczas granie w obecności mamusi nie byłoby takie przyjemne. Będę wdzięczna za wszelkie pomocne uwagi. Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: problem z uzależnieniem od kompa 24.09.19, 11:02
      najbardziej podobałoby mi się oprogramowanie odblokowujące dostęp do gry jedynie na godzinę dziennie

I 17-latek sobie nie poradzi z obejściem tego?

Wiadomo, jak to z uzależnieniem przeprowadzanie rozmów i apelowanie do zdrowego rozsądku spełzają na niczym. Rozważam przeniesienie stolika z komputerem do salonu

Uważam, że to jedyna metoda na uzależnienie - odcięcie od uzależniacza. Czyli właśnie w tym przypadku dostęp do kompa tylko w przestrzeni wspólnej, do konkretnego celu.

gdyby nasze komputery (ja wciąż pracuję na komputerze) stały obok siebie, wówczas granie w obecności mamusi nie byłoby takie przyjemne

Jeśli jest uzależniony, to nie będzie to miało znaczenia. No ale właśnie - czy to uzależnienie, czy po prostu spędzanie czasu wolnego na ulubionej rozrywce? Ile on gra przeciętnie dziennie? Zawala coś przez to granie? Bo może być też tak, że po prostu przesadzasz, bo masz w głowie kliszę "gra to zło" - czy niepokoiłoby cię równie mocno, gdyby tyle samo czasu spędzał na czytaniu głupot przynoszonych z biblioteki albo trenowaniu biegania w parku?

--
      "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka