Dodaj do ulubionych

Present na slub.

24.09.19, 20:26
Witam, Co sie daje na prezent nowozencom?Pieniadze-Ile? A czy mozna cos kupic I dac koperte-wypada? Zenic sie bedzie moj brat a ja juz z 20 LAT Jak nie bylam na weselu.
Obserwuj wątek
    • vodyanoi Re: Present na slub. 24.09.19, 21:46
      Niepasujący do kołder komplet pościeli.
      Trzecie żelazko. Będzie jak znalazł za 10 lat, jak się popsują poprzednie dwa.
      Zestaw obiadowy na 12 osób, koniecznie pod swój gust.
      Obraz ze skóry.
        • 45rtg Re: Present na slub. 25.09.19, 09:00
          hanusinamama napisała:

> Ja bym dodała piękny obróz hafotowany...ale tak pioruński w prasowaniu ze go wy
          > waliłam. Srebrną cukiernicę. smile

Obróz gącentracyjny chyba.
          • 35wcieniu Re: Present na slub. 25.09.19, 10:36
            Po tym jak myślałam że nic mnie tu już nie zaskoczy zobaczyłam wczoraj "w koloże".
            Myślałam że to już apogeum, ale proszę, hanusina nie zawodzi. big_grin "Obróz hafotowany". Piekne.

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
              • 35wcieniu Re: Present na slub. 26.09.19, 08:48
                Wiadomo, wiadomo.

--
                - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
                - Ale jak przez głowę?
                - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
            • 35wcieniu Re: Present na slub. 26.09.19, 13:06
              A i z rózgi coś....

--
              - Ale jak przez głowę?
                • 35wcieniu Re: Present na slub. 26.09.19, 13:22
                  hafotowany*

--
                  - Ale jak przez głowę?
      • aragorna71 Re: Present na slub. 25.09.19, 12:56
        a to sie daje zamiast kwiatow na zyczenie pary mlodej i moim zdaniem to bardzo dobry pomysl, zamiat 100 bukietow, ktore potem trzeba wyrzucic. Sama masz koty wiec chyba dobrze zyczysz zwierzakomwink

--
        "Przeznaczenie daje nam w życiu: trzech nauczycieli,trzech przyjaciół, trzy wielkie miłości i trzech wrogów.
        Ta dwunastka jest jednak zawsze zakryta i nie wiemy, kto kim jest, dopóki ich nie pokochamy, nie zostawimy lub nie pokonamy."
        • edelstein Re: Present na slub. 26.09.19, 10:03
          Bardzo pochwalam gdy para mloda zamiast kwiatow chce pomoc zwierzetom,ludziom

--
          "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
    • cruella_demon Re: Present na slub. 24.09.19, 22:17
      Najlepiej kasę. W przypadku brata nie mam pojęcia ile.
      *Oczywiście zakładam, że nie jesteś biedna, bo w takim przypadku oczywiście tyle ile możesz i niestosowne jest komentowanie takiego prezentu.
      • livia.kalina Re: Present na slub. 25.09.19, 00:04
        Wstydziłabym się dać kasę, chyba, ze ktoś by wprost o nią poprosił. Ale jeszcze na takim ślubie, na którym ktoś chciałby pieniędzy, nie byłam.

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
          • livia.kalina Re: Present na slub. 25.09.19, 11:36
            Na wszystkich ślubach słyszałam: „ prezenty nie są konieczne, ważne żebyście wszyscy byli ale jeśli chcecie jest lista”. Lista zaiwerała pozycje tak do 500 zł od wyrobów własnych rąk (przetwory domowe).

--
            super_hetero_dyna:
            "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
          • jola-kotka Re: Present na slub. 25.09.19, 08:55
            Listy sa czesto. Daja ci nazwe sklepu w nim jest lista idziesz i kupujesz w tym danym sklepie cos z tej listy. Np. Goscie kompletuja w ten sposob nowozencom serwis obiadowy. Jak calosc kosztuje 12000 to kazdy kupuje czesc za np. 500 zl. Ja tam sie w to nigdy nie bawie i daje kase.
        • chlodne_dlonie Re: Present na slub. 25.09.19, 09:08
          livia.kalina napisała:

> Wstydziłabym się dać kasę, chyba, ze ktoś by wprost o nią poprosił. Ale jeszcze
          > na takim ślubie, na którym ktoś chciałby pieniędzy, nie byłam.

Ha, to ja na same takie jakoś trafiam! I o ile w niektórych przypadkach życzenie Młodych co do formy prezentu było przekazywane ustnie (przez rodziców tychże np.), to na ostatnim, na jakim byłam w sierpniu, już na zaproszeniu stosowny wierszyk nie pozostawiał złudzeń, heh.
          Niezbyt to eleganckie, ani subtelne, ale cóż..

W sumie może rzeczywiście wprowadzenie terminala przy wejściu na salę weselną to nie jest najgorsze rozwiązanie - wtedy wszyscy goście wiedzieliby na czym stoją i podejmowali decyzję czy odpowiada im uczestnictwo w przyjęciu za kwotę X, czy może wolą w stosownym czasie podziękować za ten zaszczyt wink

--
          What we need, sustain, exhale and breathe again
          Stop and watch, don't complain
          Hope remains, we still have love (we are back to life)
          We are all insane
          • gryzelda71 Re: Present na slub. 25.09.19, 09:25
            Piszesz tak, jakby ktoś kogoś wygonił bo dostał narzutę która pamięta XX wiek.
            Co niestosownego dać równowartość kwoty którą się przeznaczy na prezent. Chyba tylko w tym,ze można kupić ramkę za 50 złociszy a dać tyle to troszkę słabe.
    • edelstein Re: Present na slub. 25.09.19, 11:43
      Kasa najlepsza.Wiem,ze mlodzi chca sobie kupic wypasiony serwis, wiec dam kase na ten serwis i kupia taki jaki chca.Pomijam juz,ze to praktyczniejsze w logistyce.Tachaj serwis na 12osob tak by sie nie potlukl.
      Do tego dostana robiona pod nich kartke z zyczeniami i wplate na hospicjum zamiast kwiatow,tak jak sobie zazyczyli.

--
      "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka