Dodaj do ulubionych

Sloik chrzanu

24.09.19, 21:10
Za chwile sie przeteeminuje, jak zagospodarowac? Mam tez opakowanie fety ale nie chce kolejnej salatki..
Mozna ja zapiec na baklazanie?
Obserwuj wątek
    • cruella_demon Re: Sloik chrzanu 24.09.19, 21:18
      Po pierwsze, terminem ważności chrzanu to ja się wcale nie przejmuję wink To jest z octem, będzie jeszcze długooo po terminie dobry smile
      A u nas w domu by szybko został zjedzony, zmieszany z tartymi burakami, jako ćwikła, do kanapek, mięsa. Ewentualnie zmieszany z serem białym jako nadzienie do plasterków szynki.
      No i to lubię ja, jak robiła moja mama na wielkanoc, też do mięcha, z żółtkiem, śmietaną i cukrem.
    • daniela34 Re: Sloik chrzanu 24.09.19, 21:24
      Sos chrzanowy na zimno: słoik chrzanu, 1 jabłko, trochę cukru, ewentualnie soli, do tego śmietana 18 % i jajka na twardo (ze 2)- białka pokroić w kostkę, żółtka zetrzeć na drobnym sitku. Jest pyszny do mięsa i wędliln.

Fetę można zapiec na bakłażanie, na cukinii też albo dodać do szpinaku (wolę od ricotty). Z pół kostki można zrobić kluseczki lane do zupy- rozetrzeć z mąką i jajkiem i wylać na wrzątek. Z całej kostki wyjdzie za dużo
    • daniela34 Re: Sloik chrzanu 24.09.19, 21:24
      Sos chrzanowy na zimno: słoik chrzanu, 1 jabłko, trochę cukru, ewentualnie soli, do tego śmietana 18 % i jajka na twardo (ze 2)- białka pokroić w kostkę, żółtka zetrzeć na drobnym sitku. Jest pyszny do mięsa i wędliln.

Fetę można zapiec na bakłażanie, na cukinii też albo dodać do szpinaku (wolę od ricotty). Z pół kostki można zrobić kluseczki lane do zupy- rozetrzeć z mąką i jajkiem i wylać na wrzątek. Z całej kostki wyjdzie za dużo
      • thaures Re: Sloik chrzanu 25.09.19, 08:23
        thaures napisała:

> Zupa Chrzanów-u mnie wszyscy się nią zjadają.
        > Mus jabłkowy z chrzanem-dodatek do mięs

No, o takiej zupie jeszcze nie słyszałam. O chrzanowej myślałam. 😁
    • lilia.z.doliny Re: Sloik chrzanu 25.09.19, 08:38
      niejaka Chustka od bloga swego czasu p9l3cala zupe majerankowo - chrzanowa. Zrobilam, zachwycona jestem. Pokecam. Sloik chrzanu na to idzie, wiec jak raz

--
      Melisa uspokaja mnie tylko wtedy, kiedy ją gorącą wyleję komuś na mordę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka