Dodaj do ulubionych

Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila?

25.09.19, 13:55
A w moczu 2,4?
Cholera mnie trzaska na pijanych wsiadających za kółko/ster/itp. Niezależnie od tego kim był.

Tak, piszę to z pozycji osoby, której pijak zabił kogoś bliskiego. Pewnie dlatego tak emocjonalnie reaguję .
Obserwuj wątek
  • 35wcieniu Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 13:57
   Rozumiem że kolejny wątek o Staraku, ale jeżeli pytasz serio to zależy od bardzo wielu czynników, masy ciała, innych spożywanych płynów/pokarmów, metabolizmu itd.


   --
   - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
   - Ale jak przez głowę?
   - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
     • arwena_11 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 27.09.19, 19:12
      Pamiętam sytuację, jak kiedyś szukano w porcie chłopaka. Był w tawernie, wyszedł i nie dotarł na łajbę. Towarzystwo zorientowało się rano, jak wytrzeźwiało że kolegi nie ma. Znalazł się, jak łodzie zaczęły odpływać. Wpadł pomiędzy dwie łodzie - był tak pijany, że nie dał rady wypłynąć/pomyliły mu się kierunki pod wodą? W każdym razie jeszcze miał w kieszeni flaszkę. Jak policja zaczęła badać alkomatem - to niewielu było takich co mieli poniżej 0,5.
      Też mam uraz do pływających po pijaku
  • iwoniaw Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 14:01
   Wg wirtualnego alkomatu online, to dla ważącego 80 kg mężczyzny byłoby to z pół litra wódki na pusty żołądek. Dziwne, że w tym stanie jeszcze miał siłę w ogóle wsiadać za stery.

   Nie, szczęśliwie pijak mi nikogo bliskiego nie zabił, ale też emocjonalnie reaguję na morderców za kółkiem. Dobrze, że tu choć postronnych ofiar szczęśliwie nie było.


   --
   "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • gama2003 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 15:09
   Zaskakuje mnie zdziwienie. Niestety alkohol był w tej tragedii pewniakiem. Dziwi mnie upublicznienie wyników sekcji, niczemu to nie służy. Rodzinie wystarczyłoby. Pijany mocno człowiek zginął tragicznie, dobrze, że ofiar nie było więcej.
   Tak z biologicznego punktu widzenia ciekawi mnie czy ten poziom przedśmiertnie był wyższy, tzn jak się ma te kilka dni między smiercią a sekcją do wiarygodności wyników. W każdą stronę.
   Żal rodziny. Ogromnie. Oby już było cicho w mediach i dali im spokój. I oby komuś ta tragedia powstrzymała podobne szaleństwo za sterem, kółkiem, czy czymkolwiek. Na tym jeziorze były jakieś nocne zawody....
    • heca7 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 15:26
     Też nie rozumiem dlaczego ma być cicho? Facet o mało co nie spowodował śmierci przynajmniej jednej , dodatkowej osoby. Chojrakował po pijaku jak pierwszy lepszy właściciel zdezelowanego BMW wracający z wiejskiej potańcówki.

     --
     Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
      • heca7 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 18:56
       Zgadza się. Ale ludzie nie są głupi, nie dadzą sobie zamknąć ust. To, że facet miał mnóstwo pieniędzy nie czyniło go Bogiem. Myślał, że jest nietykalny i nieśmiertelny i ponad prawem. Efektem jest śmierć w żenujących okolicznościach z łatką pijaka i babiarza.

       --
       Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
        • nenia1 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 19:34
         Dokładnie, najczęstszą przyczyną utonięć jest alkohol, więc można sobie chyba darować te wstawki o pieniądzach i nieśmiertelności, biedni się pewnie po alkoholu znacznie częściej topią. I co gorsza, sypie się też teoria o przekupieniu mediów w celu tuszowania okoliczności, bo jednak chłopcy napisali o całkiem sporych promilach.
         • lauren6 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 21:13
          Biedni to by pięć razy zostaliby zatrzymani przez wodną policję, która w tamten długi weekend sierpniowy przeczesywała mazurskie jeziora i wyłapywały osoby pijące na łodziach (że PSW pił na łodzi wiemy dzięki Instagramowi jego małżonki). Wierzysz, że lokalna policja nie wiedziała co Starak & CO odjaniepawlają na luksusowych motorówkach? Myślisz, że dlaczego pierwsze zgłoszenie rybaków o łamaniu ciszy nocnej zostało totalnie zignorowane?
           • kochamruskieileniwe Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 08:20
            Nie Neniu, myślę , że nie chodzi niechęć do bogatych.
            Myślę, że chodzi o pobłażanie osobom które są rozpoznawalne. Nieważne, czy bogate - ale znane. Ot choćby lokalnie.Przymykanie oczu na ich działania - niezgodne z prawem i zagrażające innym. I rrozmydlanie odpowiedzialności sprawcy. Zobacz - zaczęło się (tak namacalnie) już od słynnej pomroczności jasnej. I nie tak dawno sprawa Sebastiana K/Szydło. I wiele, wiele innych spraw po miedzy nimi.
            Przynajmniej ja tak to odbieram.
            Bo tak wygląda to w małych społecznościach - policja jest zdecydowania bardziej wyrozumiała dla sprawcy "lokalnego kacyka" niż dla przeciętnego obywatela. Niestety, w wielu przypadkach "nie tknie"swojego.

            Swego czasu były zasady, że w policji np w małym miasteczku, nie mogą służyć mieszkańcy danej miejscowośći. By uniknąć takich sytuacji. I była rotacja obsady komisariatów co kilka lat. (Miało to swoje minusy - wieloletni funkcjonariusz znał"teren"). To była teoria. W praktyce - po niedługim czasie funkcjonariusz "wsiąkał" w otoczenie i wielokrotnie przestawał być obiektywny.. Pijanny kierwca wracający z nocnej dyskoteki , ale syn wójta był inaczej traktowany niż pijany Marian, który był synem nic nie znaczącego obywatela.
            Nie wiem, jak jest teraz.

            W przypadku P. W-S to przymykanie oczu też było aż nad to widoczne. Nocne rajdy motorówką z glośnikami nadającymi muzykę - nie było reakcji od strony służb. Czy gdyby to był zwykły Kowalski - też reakcja(a właściwie brak reakcji) byłaby taka sama?

            I to jest to, co ludzi irytuje najbardziej. Praktyczna bezkarność ludzi znanych (choć niekoniecznie bogatych).
           • kokosowy15 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 08:34
            W każdym kraju, nawet w Ameryce, ogół społeczeństwa nie lubi bogatych. W filmach, od westernow i Charlie Chaplina po współczesne kryminały, tym "złym" jest bogacz, wykorzystujący swoją pozycję, gnebiacy biednych itd. W końcu zostaje ukarany, traci majątek a czasem życie i widzowie maja choć trochę satysfakcji, bo w Realu się na nią nie doczekają. Filmy robi się po to, żeby je oglądać i za to płacić, czyli muszą odpowiadać oczekiwaniom odbiorców. Zresztą, bogaci między sobą też rywalizują, robią sobie różne swinstwa żeby zdyskredytowac przeciwnika.
            • heca7 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 08:58
             Naprawdę nie o to w tym temacie chodzi. Nie chce mi się teraz przeczesywać wątków o WS ale pamiętam, że wielokrotnie wspominano iż to nie pierwsza i niejedyna jego podobna eskapada. Robił to wcześniej, prawdopodobnie policja zdawała sobie z tego sprawę i jakoś była mocno pobłażliwa. Ciekawe dlaczego? suspicious Pasażerka miała ogromne szczęście , że w tym wypadku i ona głowy nie straciła. Nie powinniśmy być wyrozumiali dla nikogo kto prowadzi samochód/ rower/ motor i łódź pod wpływem alkoholu.

             --
             Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
             • heca7 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 09:01
              Dodam jeszcze, że nie tylko pasażerka ma szczęście, że przeżyła. Paradoksalnie WS też ma szczęście, że jej nie zabił. Wiesz z jakim hejtem wtedy musieliby się mierzyć jego bliscy? I z jaką łatką by on w tych zaświatach wylądował?

              --
              Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
           • turzyca Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 09:58
            >Matko, ile w tym narodzie niechęci do bogatych...normalnie jak niektóre czytam to jakby jakaś satysfakcje była, że zginął. Ten co się miał za nieśmiertelnego Boga a okazał się człowiekiem, jak my wszyscy.

            To nie chodzi o niechęc do bogatych tylko o niechęc do człowieka, który wielokrotnie ewidentnie łamał przepisy. I do tego bezkarnie. Na Kisajnie nie raz nie dało się w nocy spokojnie spać. Trudno żywić sympatię do człowieka, który Cię ustawicznie budzi.

            A można inaczej. Parę lat temu obserwowałam fascynujący spektakl w tygodniowych odsłonach, bo w okolicy mojego mieszkania otworzyła się modna, ekskluzywna imprezownia, idealna na biforki. I co piątek miałam pod oknami sznurek Porsche i im podobnych. Wraz ze wzrostem popularności knajpy przestały się mieścić na miejscach parkingowych. Mniej więcej w ciągu dwóch tygodni około godziny 20 w okolicach mieszkania zaczęły pojawiać się służby, które starannie spisywały, a w niektórych wypadkach i odholowywały. Po jakichś czterech tygodniach zaczęłam obserwować jak koło 19 Porsche krążą, ale już się nie zatrzymują na trzeciego. I ten stan się utrzymywał dość długo, w sumie do końca popularności imprezowni. Służby skutecznie przypomniały, że gruby portfel nie zwalnia z obowiązku prawidłowych zachowań.
            Szkoda, że w takich sytuacjach państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.

            --
            Kółka się kręcą?
  • ewiedzma Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 16:14
   Mogło się skończyć dużo gorzej w takim razie. Jestem za upublicznianiem takich spraw i piętnowaniem bez względu na okoliczności. Nawet jakby to miało uratować jedno życie, bo ktoś się w porę zawaha i ne usiądzie za kierownicą/sterem - warto. Rodzina przeżywa koszmar, ale zamiatanie pod dywan i tak ich nie uzdrowi.
  • em_em71 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 19:10
   Zeby miec takie stezenie alko wystarczy pic przez jakis czss, np wieczorem, potrm rano piwko, popoludniu poprawic trochę. Wystarczy by sie nie zataczac, belkotac.
   Znajomy mial 1.74 jak zostal zatrzymany. Jak z nim wczesniej rozmawialam przez telefon w zyciu nie powiedzialabym, ze byl po spozyciu.
   • 35wcieniu Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 19:31
    No i? Nikt nie twierdzi że on się zataczał albo bełkotał. Można się czuć idealnie trzeźwym i umieć przejść po linie, nie zmienia to faktu że piłeś- nie wsiadasz za kierownicę/ster/cokolwiek.

    --
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kermicia Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 20:57
   Ja się dziś zaczęłam zastanawiać, jak to jest, że takie dane z sekcji podawane są do publicznej wiadomości. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy denat nie przyczynił się do śmierci nikogo poza samym sobą. Za życia rodo-srodo, a po śmierci każdy Polak ma dostęp do danych, o których powiedzieć "wrażliwe", to nic nie powiedzieć.
    • gama2003 Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 25.09.19, 21:18
     Jasne. Ilość alkoholu w moczu to info na które wszyscy czekali. Szkoda, że innych szczegółów nie podano. Wystarczyło, skoro już musieli, że we krwi był alkohol. W sumie nie kojarzę a parę medialnych tragedii przez ostatnie lata było, by przy kimkolwiek podano bezpośrednią przyczynę smierci, cytując opis sekcji. Dziwne.
     • 35wcieniu Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 09:01
      Bo medialnych tragedii zakończonych śmiercią znanej osoby było stosunkowo mało.
      Natomiast info o promilach podawane jest często. Że Durczok wydmuchał 2,6 wiedzieli wszyscy, że żona Kalisza 2,5 też itd.
      Bywały też przypadki kiedy znany człowiek zabijał nieznanego, i tak np. wiemy że Krupa prowadził feralnego dnia pod wpływem narkotyków, a Ziętarski zabił kolegę zupełnie na trzeźwo.

      --
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • babsee Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 26.09.19, 12:59
   Przepraszam bo troche nie na temat.Ale jakos nie śledziłam pochówku P.W.S. czy wreszcie wyjaśniło się, dlaczego został pochowany na terenie posiadłosci skoro odpowiednie władze nie wydały zgody?

   --
   "Mniej nerwów mnie kosztuje izolacja od ludzi niż akceptowalne
   społecznie funkcjonowanie z nimi"( by Triss)
  • 71tosia Re: Ile trzeba wypić, by mieć we krwi 1,7 promila 27.09.19, 21:12
   jeszcze kilka tygodni temu każdy kto śmiał w kontekście sprawy Staraka napisać że kamizelka ratunkowa powinna byc taka sama oczywistością jak zapięcie pasów i ze jazda samochodem pod wpływem niczym nie rożni sie od kierowania motorówka pod wpływem, był uważany ze heitera która zazdrości ludziom sukcesu. Zamiast nawoływanie 'ciszej nad trumną' moze warto wrecz przeciwnie naglosnic spraawe bo moze komus to uratuje zycie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka